Keresés

Részletes keresés

aknot Creative Commons License 2006.01.15 0 0 781
délután 3 körül próbáld hívni őket, akkor jobbak az esélyek. Ne add fel! Nekem egy hetembe került.
Előzmény: cam aro (768)
cam aro Creative Commons License 2006.01.15 0 0 780
meg1*koszi,es lehetek pofatlan?alkalmazotti ado vissza terites?
Előzmény: brompton (776)
petroccelli Creative Commons License 2006.01.14 0 0 779

Szió!!

 

Mi 25.-én mennénk ki Lutonba s szeretnénk ott éldegélni. Milyen ott a milliő?

Van meló stb? Vagy szerinted inkébb lakjunk Londonba és járjunk vonattal Lutonba? Mivel ott van a sulink.

Mennyi egy jegy vagy inkább bérlet London és Luton között?

Előre is köszi. S majd felülünk az óriáskerékre sörözni:-D

Előzmény: Törölt nick (778)
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.14 0 0 778

sziasztok

 

lutonban vagyunk 3an itt dolgozunk mint krupiek ha esetleg meg van valaki errefele az szoljon 1 hete jottunk es hianyzik az orszag es a magyarok ugz altalaban;) mar talalkoztunk par magyarral burger king general motors stb stb 

 

igy elsore ennyi csao

cam aro Creative Commons License 2006.01.13 0 0 777
Koszi!!
Előzmény: brompton (776)
brompton Creative Commons License 2006.01.13 0 0 776

A tartozkodasi engedelyrol meg itt  :

 

3.      TARTÓZKODÁSI ENGEDÉLY

 

A magyar állampolgárok 2004. május 1-jétől korlátlan ideig az Egyesült Királyságban tartózkodhatnak, amennyiben a) igazolt munkaviszonyuk van, vagy b) igazolni tudják, hogy önfenntartók, azaz rendelkeznek annyi pénzzel, amennyiből ők és családjuk meg tud élni, s nem folyamodnak szociálpolitikai juttatásokért. A megfelelő anyagi háttér egyesült királyságbeli bankszámlával, vagy egyesült királyságbeli címre rendszeres átutalást igazoló külföldi bankszámla-kivonattal igazolható.  Alaphelyzetben tehát, ha valaki itt dolgozik, vagy él, nem szükséges tartózkodási engedélyt kérnie, s nem kell bejelentkeznie a rendőrségen sem. (Az Egyesült Királyságban jelenleg nincs kötelező lakcím-bejelentési kötelezettség, központi lakcímnyilvántartás, s nincs személyi igazolvány sem.)

 

Amennyiben a magyar állampolgárnak nem-EU-tagországbeli családtagja van, aki számára nem akarnak minden ki-beutazáshoz EGT családi engedélyt kérni, vagy ha a magyar állampolgár az egyesült királyságbeli végleges letelepedés, illetve a későbbiekben a brit állampolgárság felvételének gondolatát sem zárja ki, 12 hónapnyi folyamatos munkaviszony után, vagy - önfenntartóként - a megélhetéshez szükséges anyagi háttér meglétét bizonyítva tartózkodási engedélyt (Residence Permit - RP) kérhet az EEC1 formanyomtatvány benyújtásával a brit bevándorlási hivatalban (European Casework Group, 18th Floor, Lunar House, 40 Wellesley Road, Croydon CR9 2BY).

 

A jelenleg frissítés alatt álló űrlap letölthető lesz a brit belügyminisztérium honlapjáról. A tartózkodási engedély érvényessége jelenleg 5 év, tanulók esetében 1 év.  A 3-12 hónapos szerződéssel érkezők a szerződés idejére szóló RP-t kapnak. Családtagok a családfenntartó tartózkodási engedélyének idejére kapják, s együtt kell meghosszabbítaniuk. A nyugdíjasok és önellátók tartózkodási engedélyét az első két év után meg kell újíttatni. A nem EU-(tag) állampolgárságú családtagnak a családi engedéllyel történő belépés után egy rövid érvényességi idejű státusz-igazolást kell kérnie a bevándorlási hivataltól (European Casework Group, ld. fent), majd a magyar házastárs/munkavállaló RP-je alapján - a brit BM honlapjáról szintén később letölthető EEC3 formanyomtatvány benyújtásával - egy ún. tartózkodási okmányt (Resident Document -RD), amely igazolni fogja jogát a huzamos itt-tartózkodáshoz és munkavállaláshoz. (Ehhez a családtag útlevele mellett a magyar állampolgár útlevelét, már beszerzett RP-jét, regisztrációs igazolványát és igazolását, önellátók esetén a megélhetést igazoló kimutatásokat, a családi köteléket bizonyító okiratot kell csatolni, eredetiben.) A RP, a RD és az EGT családi engedély ingyenesek. 

 

Az egyéni vállalkozók, akik mentesek a munkavállalói regisztrációtól, szerződéses munkaviszonyuk megszűnése után esetleges tartózkodási engedélyük meghosszabbításához igazolni kötelesek, hogy önellátók, azaz képesek eltartani magukat.

 

További információhoz a brit belügyminisztérium www.workingintheuk.gov.uk c. honlapján juthatunk. (A RP az EU más tagállamaiéhoz hasonló vízumszerű vignetta, amely fényképet is tartalmaz, a RD pedig a nem EU-tagállam állampolgárságával rendelkező családtag útlevelébe nyomott pecsét, amely igazolja a magyar jogosult családtagjaként szerzett tartózkodási és munkavállalási jogosultságot). 

Előzmény: cam aro (768)
brompton Creative Commons License 2006.01.13 0 0 775

Itt mindent elolvashatsz rola :

 

http://www.hmrc.gov.uk/nic/ynino.htm#4

Előzmény: cam aro (768)
brompton Creative Commons License 2006.01.13 0 0 774
Ja es elfogadnak itteni forditast is,csak az otthonrol nehezkes kicsit...:)
Előzmény: eeesss (770)
brompton Creative Commons License 2006.01.13 0 0 773

Szia !

 

Az O.R.F.F.I. (orszagos fordito es forditashitelesito iroda) jogosult magyarorszagon egyedul hivatalos forditas keszitesere.Ha az iroda Bajza utcaban van,akkor az az.Szepen atkotik neked nemzetiszinu szalaggal,oldalankent 6000-7000 Ft-ert plusz oldalankenti 800 Ft hitelesitesi dijert,ha jol emlekszem.De sajna az a hivatalos forditas es otthonrol nem tudom,mast elfogadnak-e.

cam aro Creative Commons License 2006.01.13 0 0 772
ja,s meg egy!londonban van olyan utca nev amibol kb. 40 van.legalabb varos nevet
irj.hatha mozog arra v.ki.me igy oszt nem tugya az embor ver iz.
Előzmény: BobbyD (769)
cam aro Creative Commons License 2006.01.13 0 0 771
Ha 1 James neveztu fickohoz alapittota a ceget,aki anno angliaban elt,akkor van eselyed.a 6.50 ha brutto,KEVES.abbol csak meg eldegelni tudsz itt.de legalabb itt vagy.
ha netto akor kerem en is a cimet!!kerdesed;"realis ez?"Mi?? a 8 ora,a penz,a lehetoseg??lehet,en nem tom!!de ha elore kernek valami kis pizecsket,akkor a helyedben en elfelejtenem.az tutko behuzas. udv.
Előzmény: BobbyD (769)
eeesss Creative Commons License 2006.01.13 0 0 770

Sziasztok!

Azt hallottam,h az angolra lefordított érettségi,szakmai bizonyítványokat nem lehet csak úgy lefordítani bárhol,hanem kimondottan Bp-en a bajza u. 52 alatt,és csak az tudja hitelesíteni? Semmilyen más fordítást nem fogadnak el odakint?

 

köszi a választ

BobbyD Creative Commons License 2006.01.13 0 0 769

Sziasztok, lenne egy kérdésem:

 

Én nagyon mennék, sőt, már van is ajánlatom, egy Watton nevű cégtől, a Semmelweis utca 7-ből. A munka egy kisvárosban lenne, Londontól 100 km-re északra. Fizikai munka persze, 6,50-es órabérrel. Lehet napi 8-nál többet is dolgozni.

 

Ismeri valaki ezt a céget? Lehet bennük bízni? Reális ez?

 

Nagyon megköszönném a választ!!

cam aro Creative Commons License 2006.01.12 0 0 768
SZevasztok Londoni magyarok.kernek 1 kis segitseget.olvastam ezt a rezidensi
statuszt,es erdekelne mire jo,es hol "adjak".bo tobb mint 1 evem van,berpapirral
work permit-tel,stb.Ja,es meg 1!!ideiglenes N.I.N.van.mert
egy kicsit troger vagyok,de a job centre sem kutya ott sem birjak fel venni
a telefont.pedig allitolag ez az egyetlen modja az interju keresnek.estleg valaki valami mas modot tudna??kosz!
bluekiwi Creative Commons License 2006.01.12 0 0 767
kulonben nem tudom, mi ez a jel a vegen, eddig sem tudtam, ha ugyanaz mint a masik, akkor miert forditva rajzolja?
Előzmény: aknot (765)
bluekiwi Creative Commons License 2006.01.12 0 0 766
Csodalkozik? Napok ota nem megy le a lazam pedig szedem a csillapitot. Most hivtam az orvost, majd persze mingya visszahiv egyszer es tavgyogyit.
Előzmény: aknot (765)
aknot Creative Commons License 2006.01.12 0 0 765
szórakoztatóan vitriolos a nyelve! (o:

Köszi! Igyexünk.
Előzmény: bluekiwi (763)
bluekiwi Creative Commons License 2006.01.11 0 0 764
Ja es gratula Neked is a tudod mihez! :)
Előzmény: bluekiwi (763)
bluekiwi Creative Commons License 2006.01.11 0 0 763

Igen, kell, adminisztracio szempontjabol, kerni fogjak a jelentkezesnel. Egy ev folyamatos (egy honapnal nem hosszabb kihagyassal) munkaviszony kell, berpapirok visszamenoleg.

 

Megvagyok, epp 10 perce kozolte a hazat vezeto foszer, hogy mindenkinek ki kell koltozni ket heten belul. Most terek magamhoz a hirtol, aztan intezem, hogy ezen a kornyeken talaljunk valamit surgosen. Ugyhogy most epp marha boldog vagyok.

 

nem rokonom az emlitett bee. mibol gondoltad?

Előzmény: aknot (762)
aknot Creative Commons License 2006.01.11 0 0 762
Jobbulást!

A jogsival kapcsolatban én is gondoltam, hogy így van ímmár.
Viszont rezidensi státuszt hogyan kapod? Ahhoz kell az ?50-os HomeOffice registration?

Beebite-tal nem vagytok rokonok?
És egyébként is mi újság veled?
Előzmény: bluekiwi (759)
bluekiwi Creative Commons License 2006.01.11 0 0 761

Tolt valaki oyster-t online? Mert lenne egy praktikus kerdesem, ha igy van.

noname_boy Creative Commons License 2006.01.11 0 0 760

Kicsi,meleg, es budos

/Ha nem hamozod meg mielott megsutod:)/

Előzmény: bluekiwi (759)
bluekiwi Creative Commons License 2006.01.11 0 0 759

Hali,

 

ezekrol szinte mind volt mar szo, a jogsival kapcsolatban en most azert kopiznek be infot, mert en ket napja kaptam - kerdesemre valaszoltak. Eleg gyakran felmerul, talan masokat is erdekelhet.

A tobbit en hagynam, talalsz reszleteket az elozoekben.

 

Szoval a level amit arra kerdesemre kaptam dvla-tol, hogy hogyan es mit kell tenni a jogsicserehez magyar allampolgarkent.

Ezt a valaszt kaptam.

 

``As of 1/05/2004 you are not required to exchange your licence for a GB licence, providing you have passed a test in an EC/EEA country.

You are entitled to drive here on the strength of your valid EC/EEA driving licence providing it remains valid up until the day preceding your 70th birthday or 3 years after becoming resident here, whichever is the longer period.

However, if you wish to exchange your licence, please ask at your main Post Office for a D1 photocard application pack.

Send the completed form to DVLA, Swansea SA99 1BT with your valid licence and the relevant enclosures. A fee of £38.00 is required with your application.

You should also enclose a covering letter with your application confirming that you are aware it is not necessary however you would like to exchange your driving licence for a GB driving licence.

The EC/EEA licence will be returned to the Licensing Authorities from where it was issued.

Important Note: If your EC/EEA licence was issued in exchange for one from another country, this may be valid for driving in GB for only 12 months and you may not be able to exchange it for the GB equivalent.

Holders of community licences with vocational (lorry/bus) entitlements who live in GB must, by law register their details within DVLA.

Drivers of small vehicles may register also, if they wish. Drivers who register will receive their licence back together with a UK counterpart licence. This would enable them to take advantage of the fixed penalty system for road traffic offences instead of having to go to court.

Please see D100 information leaflet available from any main Post Office for further information.

 

 

Regards``

 

Es koszi kerdesedet, en rettenetesen meg vagyok fazva, de egyebkent jol lennek es most azon gondolkodom, milyen lehet a sulteger.. :)

 

udv

 

bk

Előzmény: fricmicboy (758)
fricmicboy Creative Commons License 2006.01.11 0 0 758

 Sziajjaztok Londoniak!!!

 

Bocsánatkéréssel kezdeném azok felé akik már túl vannak eme sültegér kérdéseken amiket nemsoká fel fogok tenni. Láttam egy-két infót már az oldalon, viszont nem elég részletességgel, ezért szeretném a következőket tudni:

- Hol lehet az angol jogsit elintézni, mi a módja és mennyiért?

- Kell munkahelyemnek lennie, hogy regisztráltassam magam a BM-nél?Mennyiért?

- Mi kell a bankszámla nyitáshoz? Melyik banknál kedvezők a feltételek?

- Melyik a legkedvezőbb telefontásaság?

- S ha online wifire-s internetelérést szeretnék 1 hónapra, hol a legolcsóbb?

- Hogy vagytok?-Melyik szerintetek a legfinomabb sör?

- Kelle-e erkölcsi a munkahelyekre? 

- Kint van még Győzike?:-D

- Fel ülhetek az oríáskerékre sörrel?

 

Előre is köszönöm a segítségeteket. S egyet se búsúljatok nemsokára jövök:-D

                                                                                                  Peti

noname_boy Creative Commons License 2006.01.10 0 0 756
Miert nem mesz biciklivel?:))
Előzmény: robmax (755)
robmax Creative Commons License 2006.01.10 0 0 755
sziasztok!
lassan befejezem londoni "palyafutasomat".szoval aprilis elejen mennek haza ( elso feleben) , de mivel vettem egy-ket dolgot ( bicikli) elonyben reszesitenem az autoval valo utazast amivel egy gondom van , hogy nincs autom.tehet csatlakoznek valakihez ( ha lehetseges) aki az elobb emlitett idopontban menne vagy fog menni haza. termeszetesen a koltsegekbe beszallok.ha van valaki akinek oke a dolog, kerem irjon egy uzit.elore is koszi!!! tel.:07845826115
cam aro Creative Commons License 2006.01.09 0 0 754
JJJaa!! oszt meg az is megtortenhet,hogy ocsobbol uszod meg(mar ha vetesz az
szabalyok elen)
Előzmény: eeesss (753)
eeesss Creative Commons License 2006.01.09 0 0 753

Hell!

Az angolra cserélt jogsival amúgy M.O.-on lehet vezetni autót?

Köszi

cam aro Creative Commons License 2006.01.08 0 0 752
Na miva?? csak ennyi magyar van londonban?legkozelebb a "lengyelek londonban"
oldalt nezem.vagy rossz helyen kaparaszok?segitseg??!!en itttttt vagyok,es kene valamit tenni unalom,es hetvege ellen.londoni magyarok,ti hol vagytok?
taki1975 Creative Commons License 2006.01.07 0 0 751
Sziasztok! Természetesen érdekell! E-mailt is fogok küldeni! Köszi!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!