Keresés

Részletes keresés

cukiék Creative Commons License 2013.05.07 0 0 2701

Azt mondta, és a bankkártyát,adókártyát is ő intézte.

Előzmény: seci (2700)
seci Creative Commons License 2013.05.07 0 0 2700

"Egy közvetítön keresztül mentek,aki szállást talált nekik"

Leforditva magyarra: A kozvetito abbol el, hogy szallasokat ad ki, aztan ha talal a kozelben munkat, akkor elviszi oda a lakoit.

Tevedtem volna?

-seci

Előzmény: cukiék (2699)
cukiék Creative Commons License 2013.05.07 0 0 2699

Sziasztok!Szeretném a segítségeteket kérni,véleményt és jó tanácsot.A férjem szombaton repült ki Londonba egy barátjával a jobb és könnyebb megélhetés reményében.A dolog hírtelen jött,igazából nem is néztünk utána.Egy közvetítön keresztül mentek,aki szállást talált nekik és most lesz valami állásinterju,de azt mondta hogy azért ők is kérdezősködjenek és keressék a munkát.Nagyon el van keseredve,mert a szálláson több magyar is van és sok rémtörténettel látták el.Hazafele nem szeretne jönni,valami módon nagyonk szeretne ott munkába állni.Bankkártyájuk és adókártyájuk van.Mik az esélyek? Van annak némi esélye hogy család is kiköltözzön?

Bugi901225 Creative Commons License 2013.05.04 0 0 2698

Reptéri transzferre van szükséged?
Kirándulnál?
Velünk semmi sem lehetetlen.
Állunk rendelkezésedre a nap 24 órájában, a hét mindennapján.
Weboldal: www.london-transfer.hu
E-mail: londontransfer.uk@gmail.com
Telefonszám: 07590032101
"Mert nincs nagyobb reklám az elégedett vásárlónál"

Felix Assorted Creative Commons License 2013.05.04 0 0 2697

user unknown.

Amirol en beszeltem az az, hogy angliai magyaroknak szantatok, ha jol ertettem, szoval ez az amit a radiotok egyaltaln nem tukroz, pedig itteni hallgatoitok szama akkor fog gyarapodni, ha ezt a szegmenst elegiti ki a probalkozasotok. Attol, hogy magyarul mennek a hirek es elmondjatok, hogy hany fok lesz holnap londonban, ettol nem lesz szemelyesebb., egyuttal viszont egy jo par erdekes dolgot meg lehetne csinalni. A tobbit nem ertem, en nem kapcsolgattam ide-oda, a londoni vagy mi duna radiot hallgattam, ott ment le ugyanaz a szam alig egy oran belul. Nekem ugy tunik, hogy ezek szerint ti elegedettek vagytok vele igy, szerintem pedig nagyon gyenge, dehat izlesek es pofonok. Eddig sem hallgattam, most kiprobaltam es ennyi volt.

Előzmény: lanki (2696)
lanki Creative Commons License 2013.05.04 0 0 2696

Szió!

 

A mailcímet a webamster mégegyszer ellenőrzi.

 

Nem azt mondtuk, hogy ez "A MAGYAR RÁDIÓ", hanem azt, hogy többen vannak, akik az Egyesült királyságban a mi adásunkat hallgatják rendszeresen. Számukra változtattunk egy kicsit a híreinken a reklámblokkokon és az időjárásjelentést Londonhoz igazítottuk, hogy személyesebb lehessen és nem egy új zenei irányzatot akartunk bevezetni. Nem kizárt természetesen, hogy alakítsunk a műsoron. Két kollégánk van kinn a UK-ben, de beszélgetős műsort egyelőre nem tervezünk, de ez is csak a visszajelzéseken múlik.

 

Az idő eltolódás miatt, ha a magyarországi adásról a londonira váltasz simán hallhatod ugyanazokat a dalokat egy óra eltolódással.

 

Előzmény: Felix Assorted (2695)
Felix Assorted Creative Commons License 2013.05.03 0 0 2695

Eeerm, szoval az imelcimetek nem mukodik, ugyhogy bekopizom hevenyeszet imelemet amit csak osszecsaptam.

 

Hello...
Szoval.. kb egy oraja hallgatom a musort. Ez ido alatt ugyanaz a szam ketszer ment le, de igazabol nem ez a gond, hanem, hogy a radiotokat semmi nem kulonbozteti meg kismillio egyeb radiotol, hacsaknem az hogy orankent megy ket perc hir magyarul. Nagyon csodalkoznek, ha ez barkit is erdekelne, felteve, hogy nem beszel angolul. En nem tudom, ti hol vagytok helyileg, de ha mar a radiotok neveben benne van, hogy London es magyaroknak szol akkor adok egy tippet. JO MINOSEGU magyar zenek, barmilyen BARMILYEN kategoriaban, angol nyelvu zenet annyit hallgatok amennyit akarok, itt nincs ra szukseg egyszeruen. Beszelgetos es betelefonalos musorok (mar ha kepben vagytok angliaval kapcsolatban). Milyen programokat mondjatok be? Milyenekrol tudtok? Az interneten mindenki megtalalja mi kell neki, tehat ennek is magyar specifikusnak kell lennie valamilyen szinten. Kulonben, most hogy elindult a take my breath away.. ah szoval azert azt elarulom, legkevesbe nyugdijasok elnek errefele, pedig en sem vagyok mar 20 eves.. Szoval most komolyan, eddig amit eddig hallottam, nem sok ertelme van. Bocsanat az oszintesegert. En szivesen hallgatnek magyar radiot a fentiek figyelembevetelevel de ez eddig komolytalan. Ugyhogy most kikapcs.Udv

Előzmény: lanki (2694)
lanki Creative Commons License 2013.05.03 0 0 2694

Az IP címek alapján sokan hallgatták műsorunkat az Egyesült Királyságból, ezért elindítottuk a KÉK DUNA Rádió londoni változatát élő műsorvezetéssel. Várjuk a tippeket miről szeretnétek hallani, illetve a programokat amit szeretnétek, ha bemondanánk.
E-mail: london@kekduna.hu
Online hallgatás: http://www.kekduna.hu/playkd12.html

icsan Creative Commons License 2013.04.24 0 0 2693

Sziasztok.

 

Valaki nem tudja véletlenül, hogy Londonon belül hol és melyik banknál dolgozik magyar ügyintéző??

 

Előre is köszi

Kiskukacka Creative Commons License 2013.04.23 0 0 2692

hat akkor...?

:)

Előzmény: 45eskoltozik (2691)
45eskoltozik Creative Commons License 2013.04.22 0 0 2691

egyedul es minden benne van...

"Szállásaink észak észak-kelet Londonban vannak (2-es és a 3-mas zónákban) angol családi házakban közös fürdőszoba/mellékhelyiség/ konyha használattal.
"

Előzmény: Kiskukacka (2690)
Kiskukacka Creative Commons License 2013.04.22 0 0 2690

Egyedul vagy abban a szobaban 80 fontert?

 

A 80 fontban benne van a rezsi (viz, gaz, aram, council tax = onkormanyzati ado)? Ha igen es a haz nincs messze metroallomastol es biztonsagos helyen van akkor szerintem keresve sem talalnal olcsobbat.

 

Előzmény: 45eskoltozik (2689)
45eskoltozik Creative Commons License 2013.04.22 0 0 2689

igen, erre gondoltam én is...ismerősöm nincs

 

kezdésnek..

80 font egy szoba / hét... 2 hetes felmondás ami korrekt

a net ingyenes..

Előzmény: Kiskukacka (2688)
Kiskukacka Creative Commons License 2013.04.22 0 0 2688

Ha nincs ismerosod akinel alhatsz 1 honapig akkor tokeletes. Lehet hogy nem a legolcsobb, lehet hogy nem a legmenobb, de ha jol tudom adnak agynemut is (marmint parnat, paplant), es egyszeruen csak jo tudni hogy van hova megerkezned es nem a bizonytalanba mesz.

 

Milyen mas lehetoseged van? B&B, Hostel vagy Hotel. Megkockaztatom, azoknal olcsobb az iranylondon...

Előzmény: 45eskoltozik (2687)
45eskoltozik Creative Commons License 2013.04.22 0 0 2687

köszi

igazabol nem a munkakereses erdekel, azt megoldom

inkabb szállás első hetekre...

Előzmény: apojani (2686)
apojani Creative Commons License 2013.04.22 0 0 2686

Érdemes itt is rákérdezni ha még nem tetted:
https://www.facebook.com/pages/Feketelista-%C3%81ll%C3%A1skeres%C5%91knek/472897769412282

Előzmény: 45eskoltozik (2685)
45eskoltozik Creative Commons License 2013.04.21 0 0 2685

Írány London

iranylondon.hu

 

ez egy korrekt cég?

pro-con ?

Kiskukacka Creative Commons License 2013.04.18 0 0 2684

Elkepzelheto hogy teljesen legalis vallalkozo, csak nem tetszik az hogy ugy probalja eladni az o szobait hogy masoket lefikazza. Del London nem csak Richmondbol, Wimbeldonbol, Fulhambol es Putneybol all, vannak ott nagyonis durva kornyekek (Crystal Palace, Brixton, stb) amik viszont lehet hogy valakinek a legszebb hely Londonban - ez annyira szubjektiv!

 

Plusz, mi van ha a szobak a 6-os zonaban vannak? Akkor mar annyira nem is eri meg ott kivenni oket ennyi penzert. Nem?

Előzmény: seci (2683)
seci Creative Commons License 2013.04.18 0 0 2683

Atutalassal :) You made my day, really!

Gondolod adozik is utana? Ne viccelj mar!

-seci

Előzmény: Kiskukacka (2682)
Kiskukacka Creative Commons License 2013.04.18 0 0 2682

Ne haragudj hogy belekotok, de Del Londonban is vannak ketes kornyekek, es sokat segitene ha kepet, illetve pontos borough nevet is megadnal..? 

 

Azt irod hogy 5 szobas hazakrol van szo. Van nappali is? Mekkora huto jut 10 emberre? Hany furdoszoba?

 

A rezsi alatt mit ertesz? Council tax? Viz, Aram, Internet, telefon?

 

Mit jelent az hogy a fizetes az elso-utolso heten van?

 

Keszpenzben fizettetsz vagy atutalassal?

 

Koszi szepen!

Előzmény: Törölt nick (2675)
Kiskukacka Creative Commons License 2013.04.18 0 0 2681

MUNKAVÁLLALÁS AZ EGYESÜLT KIRÁLYSÁGBAN – MIELŐTT ELINDULNA (a Magyar Nagykovetseg Facebook felhivasa)

A konzulátus az utóbbi hetekben, hónapokban egyre több problémával találkozik a magyar állampolgárok egyesült királyságbeli munkavállalásával kapcsolatosan, ezért az alábbiakra szeretnénk felhívni honfitársaink figyelmét.

A beérkező információk és jelzések alapján a konzulátus úgy látja, hogy a helyszíni munkakeresés esélyei jelentősen beszűkültek. Komoly gondokkal találhatják szembe magukat a kiutazó magyar állampolgárok, különösen azokban az esetekben, ha a hosszabb idejű tartózkodás anyagi fedezete hiányzik. Ahogy arra máshol is nyomatékosan felhívjuk a figyelmet, a magyar állampolgár az Egyesült Királyságban saját és családja fenntartásáról már a munkakeresés időszaka alatt gondoskodni köteles! Rendkívüli körültekintést, alapos előkészületet javaslunk mindazoknak, akik munkavállalási szándékkal az Egyesült Királyságba kívánnak jönni. Ha a munkakeresési próbálkozások nem járnak sikerrel, a magyar állampolgárnak saját magának kell fedeznie hazautazása költségeit.


Nem lehet eléggé hangsúlyozni, hogy külföldi munkavállalásra csak azok vállalkozzanak, akik elfogadható szinten beszélik az angol nyelvet, munkavállalási terveiket kellő alapossággal előkészítették, megbízható szerződés van a kezükben, és elegendő pénzösszeggel rendelkeznek a munka megkezdéséig, illetve az első fizetés folyósításáig.
Az induláshoz elegendő pénzösszeg a tartózkodási helytől (London vagy vidék), valamint a szálláshely minőségétől függően hozzávetőlegesen 350-500 ezer forintnak megfelelő angol font (kb. 1000-1500,- GBP). Felhívjuk azonban a figyelmet arra, hogy ez az összeg csak akkor elég, ha a magyar állampolgár a kiérkezést követő első hónapban el tud kezdeni dolgozni, a szállásköltséget ugyanis előre kell kifizetni, továbbá megélhetési és útiköltséggel is számolni kell.


A szállás bérlésekor általában kétheti bérleti díjat kell előre kifizetni, ezen felül pedig legalább kétheti kauciót is le kell tenni. Tájékoztatásul jelezzük, hogy egy egyszemélyes szoba bérlése heti 70-80 GBP összegnél kezdődik, ez azonban általában meglehetősen alacsony színvonalú szállást jelent. A bérleti díj késedelmes fizetése a határidő lejártát követő rövid időn (akár egy napon) belül a legsúlyosabb következménnyel, vagyis kilakoltatással járhat!
Fizetést a munkáltatók hetente, kéthetente vagy havonta adnak, és a helyi gyakorlat alapján a munkavállaló a munka megkezdését követően legkorábban két hét elteltével kaphatja meg a bérét. Felhívjuk a figyelmet arra, hogy még egy biztos munkalehetőség esetén is érhetik kellemetlen tapasztalatok a munkavállalókat, ezért célszerű legalább annyi pénzt tartalékolni, amennyiből szükség esetén haza lehet utazni Magyarországra. Amennyiben a hazautazás költségeit a magyar állampolgár nem tudja fedezni, akkor kizárólag (magyarországi) rokonaira, ismerőseire számíthat, mivel a konzulátus a hazajutáshoz nem tud anyagi segítséget nyújtani, és átmeneti szállást sem tud biztosítani.

A konzulátusnak nincs lehetősége arra, hogy egy munkalehetőség valódiságáról, vagy egy konkrét cégről információkat szerezzen be, ezért javasoljuk, hogy a kiutazás, illetve a munkaszerződés aláírása előtt próbáljanak meg az internet segítségével minél több információt begyűjteni a munkáltatóról, illetve az internetes fórumokon olyanokkal kapcsolatba lépni, akik az adott munkahelyen dolgoznak. A konzulátus honlapján (www.mfa.gov.hu/emb/london) a "Munkavállalás és huzamos tartózkodás az Egyesült Királyságban" című menüpontban további hasznos információkat találnak a külföldi munkavállalással kapcsolatban.

Javasoljuk továbbá megkeresni az Európai Foglalkoztatási Szolgálat (European Employment Services, http://ec.europa.eu/eures ) magyarországi tanácsadóit( engine.aspx?page=allaskeresoknek_eures_tanacsadok_mohttp://www.afsz.hu/ ) Az EURES az EU-tagállamok foglalkoztatási hálózatainak, munkaügyi szervezeteinek hálózata, amelynek legfontosabb feladata az ingyenes információnyújtás és tanácsadás a külföldön elhelyezkedni szándékozó munkavállalók számára az Európai Gazdasági Térség országaiban fellelhető munkalehetőségekről, valamint a munkavállalás és megélhetés körülményeiről.

Az állásajánlat akkor kelthet gyanút, ha:
- nem reális fizetési ajánlatot tartalmaz (a betanított munka után a jövedelem 6-8 GBP/óra összegnél aligha lehet magasabb);
- előre kérnek regisztrációs költséget, díjat, vagy bármilyen jogcímen pénz átutalását Western Union szolgáltatáson keresztül, vagy egy adott bankszámlára;
- azt hirdetik, hogy egyáltalán nem szükséges nyelvtudás;
- nem tud közvetlenül kapcsolatba lépni meghatározott személlyel, ügyintézővel, csak postafiókot vagy e-mail címet kap;
- azt kérik, hogy adja meg a személyi igazolványa vagy útlevele adatait, vagy kérik ezek másolatának elküldését;
- azt ígérik, hogy kiutazása után egy hét múlva már fizetést fog kapni és elegendő legfeljebb 2-300 fontot magával vinni, vagy éppen pénzt sem kell kivinnie.

Ilyen esetekben javasoljuk, hogy legyen különösen körültekintő és óvatos! Természetesen az átverésnek még számtalan formája lehet, ezért nem árt olyan személyekkel is felvenni a kapcsolatot, akik az adott munkáltatónál huzamosabb ideje dolgoznak. Bajba jutott magyar állampolgárok elmondása szerint a nehéz anyagi helyzetben lévő, helyi körülményeket nem ismerő, angolul nem beszélő külföldieket igen gyakran kihasználják, és sokszor nem csupán a munkavállalási remények hiúsulnak meg, de jelentős anyagi hátrány is éri a kiutazókat.


Sajnos több magyar állampolgár találja magát olyan helyzetben, hogy a munkáltató az aláírt szerződés ellenére sem hajlandó kifizetni a teljes munkabért, vagy más módon szegi meg a korábbi megállapodást. Ilyen és hasonló esetekben a konzulátusnak nincs módja a magyar állampolgárok ügyében eljárni; a brit munkaügyi tanácsadó szervezet (ACAS  tel: 08457 47 47 47) vagy a Citizens Advice Bureau (www.adviceguide.org.uk) ingyenes tanácsadó szolgálat tud munkajogi kérdésekben felvilágosítással szolgálni.

 

martinVS Creative Commons License 2013.04.14 0 0 2680

Sziasztok!

 

Nemrég óta vagyok Londonban, és szeretnék megismerkedni itteni magyarokkal. Akár csak beszélgetni, kirándulni, várostnézni, szeretnék itteni barátokra szert tenni. Vagy aki csak most tervez otthonról idejönni, szívesen segítek egy két jótanáccsal! Írjatok a bmart92@hotmail.com címre!

 

Üdv, Martin.

 

45eskoltozik Creative Commons License 2013.03.22 0 0 2679

ja kulonben jelentem :) elkezdodott a job hunting :) 

Előzmény: seci (2678)
seci Creative Commons License 2013.03.22 0 0 2678

Ha jol emlekszem o http://forum.index.hu/User/UserDescription?u=441341 ott lakott es jokat irt rola, publikus az emailje, kerdezd meg.

-seci

Előzmény: Kara Nightshadow (2676)
lindy1986 Creative Commons License 2013.03.22 0 0 2677

Kitöltenétek? :)

https://qtrial.qualtrics.com/SE/?SID=SV_eINAIvXPj7VDnx3

Köszönöm, ha válaszoltok!

Kara Nightshadow Creative Commons License 2013.03.19 0 0 2676

Sziasztok!

 

Szeretnek kimenni Londonba dolgozni, mert az itthoni (egyetemi) vegzettsegemmel nem kapok munkat eleg regota. Van egy olyan szakkepzettsegem, amivel Londonban el tudnek helyezkedni, de nem tudom, hogy kezdetben milyen szallast, es hol tudnek talalni. Az elso lepesek, bankszamla, cimszerzes, telefon, tajszam megszerzese is kerdeses. A penz az elindulashoz hamarosan meglesz (kb. 2000 fontot szeretnek vinni).

 

Megtalaltam a londonimagyarok.hu weboldalt, ami eleg reszletes, sokfele informaciot adott nekem, es szimpatikus az ajanlata (segitenek a bankszamlanyitasban, a tajkartya megszerzeseben, vannak sajat szallasaik Londonban tobb helyen, stb, ). A kerdesem az, hogy van-e roluk tapasztalatotok? Orulnek minden informacionak!

 

Koszonom, Moria

Nincstöbbnick Creative Commons License 2013.02.10 0 0 2674
Londonna Creative Commons License 2013.02.06 0 0 2672

Jó, rendben. Én csak válaszolgattam mindenhol a kérdezőnek, ahol láttam a bejegyzését, hátha valahol elolvassa... :D Még ha már nem is túl aktuális neki...

Előzmény: seci (2671)
seci Creative Commons License 2013.02.06 -1 0 2671

Az utazasos reszt bepostolhatnad a London utazas - kepek - info-ba, ott sem jonne rosszul, sot inkabb oda valo :)

 

-seci

Előzmény: Londonna (2670)
Londonna Creative Commons License 2013.02.05 0 0 2670

Több topikban láttam a kérdéseidet, csak pont abban nem, amit rendszeresen látogattam. Onnan szép csendben elkopott mindenki már elég régen, én meg a véletlennek köszönhetem, hogy felfedeztem itt az Indexen más Londonos témákat is...

Megkésve ugyan, de válaszolok neked, hátha valaki a tiéddel hasonló cipőben jár és nem csak kérdez, de bele is olvas 1-1 topikba, hátha kap választ.

 

Repülőtér - belváros. Lutont kérdezted. Lehetséges variációk:

 

1. ismerős kijön érted autóval

2. taxi

3. busz

4. vonat

 

Az elsőn mindjárt át is ugrom. A taxi piszkosul drága, maximum akkor éri meg, ha sokan vagytok a kocsiban és eloszlik a fuvardíj.. Jópár tízfontosba belekerül egy ilyen út.

A busz. Ha előre foglalsz, olcsóbb, de a helyszínen is lehet jegyet venni. 3-10 font körül mozog. Értelemszerűen minél előbb veszed, annál olcsóbban meg tudod úszni. Ha felférsz egy korábbi buszra, akkor előbb is felhasználhatod a jegyedet. Ha elkésel, akkor tudsz menni későbbivel is, de szintén meg kell várni, amíg akad szabad hely. A buszt olcsóbban meg lehet úszni, mint a vonatot, viszont könnyen dugóba lehet kerülni és legalább 1 óra, míg beér Londonba.

A vonat. Személy szerint ezt szoktam én. Vonatjegyet tudsz vásárolni előre, tudsz vásárolni a reptéren, sőt, még a Wizzair gépein is. Én a reptéren szoktam. Egy open return jegy 25 font körüli összegbe kerül. Viszont ezzel érvényesek a 2for1 kuponok. (Ha fel akarod használni, akkor kérhetik mindkét érvényes vonatjegyet a jegypénztárban.) Sőt, ha van vonatjegyed, a busz ingyen levisz a Luton Airport Parkway vonatállomásig. Itt például ideális a Brightonba tartó vonat, arról le lehet szállni többek között a St Pancras International-en, ami ott található a King's Cross mellett közvetlenül.

Te is 5 napra mentél, én is arra szoktam... :) Szóval. Mi TravelCardot szoktunk venni. Napijegyet. A TC korlátlanul használható az utazáshoz az érvényességi idején belül (napi / heti). TC van peak és off-peak. Érdemes off-peak váltani, mert sokkal olcsóbb. Igaz, hétköznap csak 9:30-tól használható, de addig lehet sétálni a környéken például... Hétvégén nincs ilyen időkorlát, a beléptetőrendszer beenged akár reggel 7-kor is a metróállomásra. Ha sokat akartok mászkálni, javaslom a TC-t. Ha nem akartok kimenni az 1-2-es zónán, akkor 7.30 fontba fog kerülni a kártya, egy napra. 5 napra szerintem érdemes meggondolni a heti travelcardot. Viszont ha ki akartok menni az 1-2-s zónából, akkor nem ajánlom, hogy előre megvegyétek a jegyeket. (mert erre is van lehetőség) Speciel én mindig figyelembe veszem az időjárást is, így könnyen csúszhat a tervezett program egy napot... Az árakat a Transport for London oldalán részletezik. De itt is fent van, egyszerűbb, de a lényeg benne van és átláthatóbb: http://www.londontoolkit.com/briefing/travelcard.htm

 

Látványosságok például:

 

http://starity.hu/magazin/29226-irany-london-penztarcabarat-latnivalok/

http://starity.hu/magazin/29262-irany-london-draga-de-megeri/

http://starity.hu/magazin/29296-irany-london-penzbe-sem-kerul/

http://starity.hu/magazin/29328-irany-london-penzbe-sem-kerul-ii/

http://starity.hu/magazin/29361-irany-london-meggondolando-latnivalok/

 

De ezek csak csemegézések, RENGETEG látnivaló van Londonban. Hogy mit érdemes, szerintem azt mindenki maga tudja, mi érdekli... Nem? :)

Kaja: TESCO, Sainsbury's, Marks&Spencer. Az áraik fent vannak a weboldalaikon, a TESCO-nál legalábbis biztos. (a többi üzlet is hasonló árú): http://www.tesco.co.uk

Vannak különböző ételeket árusító kisebb "büfék". Kedvencem a Cornwall Pasty (főleg a kalózos), viszonylag még mindig megfizethető, 3-5 font, többféle ízben kapható, nagyon finom és laktató. http://www.westcornwallpasty.co.uk/

A Fish&Chips-ek között nagy különbség nincsen, 6-10 font között szokták kínálni / adag. (szép nagy adag)

Pizza árak kb. ilyenek (kedvenc pizzéria-láncomnál legalábbis): http://www.pizzaexpress.com/uploads/menu/pizzaexpress_mnu.pdf

 

Ruhavásárlásról nem tudok nyilatkozni sosem shoppingoltam és nem is tervezek ilyen programot. De esetleg tudom mondani a Charity shopokat. Itt nem csak ruhák vannak, hanem mindenféle klassz dolog, egészen olcsón (turi-szerű) és a bevéltel jótékony célra megy...

 

Nem szeretem sem a dance, sem a house zenét. Ilyen helyekre nem járok (itthon sem), szóval ebben nem tudok mondani semmi okosat.

 

Korlát biztos van, de nem hinném, hogy túl tudnátok azt lépni. Az üveggel mindenesetre érdemes vigyázni, nem egyszer hallottam, hogy eltörtek a feladott poggyászban, pedig be is voltak bugyolálva....

 

Mire érdemes odafigyelni? Londonban mindenre. Gyönyörű város... Én már nagyon sokszor voltam, de még mindig csak egy kis töredékét láttam.
Amúgy nem árt, ha az ember figyel a táskájára, irataira, pénzére. Meg hogy valami esőtől megóvó dolog legyen nála. Sapka, esőálló kabát/dzseki, esőkabát, esernyő...

Előzmény: RichWater (2667)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!