Keresés

Részletes keresés

sotolon Creative Commons License 18 órája 0 1 17621

A "készlet erejéig" dologgal ne foglalkozz, az csak a nagy céges eladóknak elérhető. Egyébként meg hajrá, vásárlóként tök jó dolgokat lehet kifogni. Eladni meg szerintem végképp a Vaterán a legjobb, elég jók az oldal szolgáltatásai és a biztonság is. Jófogáson is sok mindent lehet venni és eladni, de ott én csak személyes átvétellel veszek néha valamit, mert azon az oldalon az ember nem tudhatja, hogy kivel áll szemben, nincsenek komolyabb eszközeik a vevők/eladók ellenőrzésére, azonosítására. Vagyis, ott a Vaterához képest nincs biztonság és a szolgáltatások is minimálisak. A 9Ft ennyit megér, bőven megtérül, ha eladható termékeid vannak.

Előzmény: kata248 (17617)
LadyP Creative Commons License 18 órája 0 1 17620

Én biztonságosnak tartom az oldalt, a Jófogásnál mindenképp jobb (az értékelések alapján gyorsan kiszűrhető, hogy kivel érdemes üzletelni, nem zsákbamacska).

Ami a "készlet erejéig" témakört illeti, már én is rákérdeztem az ügyfélszolgálatnál, és azt a választ kaptam, hogy ehhez üzleti, kereskedői profillal kell rendelkezni, vagy külön megegyezésre is van lehetőség. Én végül nem éltem a lehetőséggel, de ha felveszed a kapcsolatot velük (ugyfelszolgalat@vatera.hu), biztosan segítenek eligazodni. :)

szítóvas Creative Commons License 19 órája 0 0 17619

Csatlakozom gepesz  olvtárs hsz-éhez kiegészitve azt: Ha előadó vagy, beállithatod hogy pl. egy bizonyos % alatti értékelést elért vevők ne is licitálhassanak. Azt megerősítem, hogy mielőtt licitálsz, a minősítést föltétlen nézd meg! Még annyit, hogy -sajnos- a 0 tranzakcióval rendelkezőkkel szemben van egy kis -talán természetes- bizalmatlanság. Ezt neked kell eloszlatni! Jó vaterázást

gepesz Creative Commons License 20 órája 0 1 17618

Csak a biztonsághoz szólok hozzá. A másik technikai kérdés. Biztos rátalálsz a feltöltés menűpont alatt.

Szóval.

Sok éve, hogy regisztráltam, mondhatom, hogy az első pár évben, mint vásárló aktív voltam.

Vevőként:

Nézd meg az eladó minősítését. Ha sok eladása volt és nem volt (nincs) negatívja, akkor biztosra mehetsz.

Ha van negatív, akkor nézd meg a szöveges értékelést. Sokat leszűrhetsz belőle. Ha aktív eladó és nagyon régi a negatív, akkor sem lehet gond. Annyi kockázatod lehet, mint a boltban.

Eladóként:

Utánvéttel soha ne foglalkozz! Ha utalta a pénzt, akkor küld az árút. Itt azt végképp nincs baj.

Mesélek egy nagyon pozitív esetet. Most volt Karácsonykor.

Meteor fénycsík vagy hogy hívjam. Megjött, 1 tette a dolgát, 4 nem. Írtam, már küldi is a másikat, ne postázzam vissza a rosszat.

Karácsony másnapján a falra vetíthető fényjáték hagyta abba a működését. Telefon. Küldi a másikat.

Dehogy kell neki a rossz.

Nem kételkedett, nem keresgetett kifogásokat. Nagyon korrekt. Meg is keresem az eladó vaterás nevét. Megérdemli a reklámot.

gepesz néven nálam meg is találjátok még a vásárlást, de mindjárt megkeresem, amit igértem.

admiraliss

http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=1834851

kata248 Creative Commons License 23 órája 0 0 17617

Kedves Fórumozók!

Jelenlegi vásárlóként, de lehetséges jövőbeni eladóként ismerkedem a Vaterával. (Az itt olvasottak alapján egyik szerepkör sem túl vonzó :)).

A tanácsotokat szeretném kérni.

Vásárlóként számítógép ügyben nézelődöm, eladóként kisebb hobbi-kézműves kellékeket, eszközöket, anyagokat árulnék. Mennyire biztonságos a vásárlás ill. érdemes-e eladásba belevágni?

Sok szó esik itt a 9.- Ft-os feltöltési díjról. Láttam olyat, hogy az aukciónak nincs lejárati ideje, hanem az van kiírva, hogy a készlet erejéig... az "Áru mennyisége" szintén. Ezt ki és hogyan tudja megcsinálni?

Válaszokat előre is köszönöm!

SzárnyasFerenc Creative Commons License 2018.01.05 0 3 17616

Kiforgatod a szavaimat. Sebaj, akkor engedjük el ezt a témát, már látom, hogy nem jutunk közös nevezőre.

Előzmény: Generic Jingle (17615)
Generic Jingle Creative Commons License 2018.01.05 -3 0 17615

Tehát ha már van licit, akkor nem illik licitálni, mert hát lehet, hogy az első licitáló nem ül a gép előtt. :-)

Amúgy aukciógyelő funkció is van a világon.

Előzmény: SzárnyasFerenc (17614)
SzárnyasFerenc Creative Commons License 2018.01.05 0 3 17614

Azt nem veszed figyelembe, hogy ha bármikor megváltozhatna a villámár, akkor 24 órában ott kellene ülnie az embereknek a gép előtt, nehogy lemaradjanak az árzuhanásról. Nem túl életszerű. Úgy vélem, hogy úgy korrekt egy aukció, ha az elején meg van adva a villámár, és ennek az információnak a fényében kezdhet licitálni, aki akar. Nem vagyok az utólagos módosítások híve.

Előzmény: Generic Jingle (17613)
Generic Jingle Creative Commons License 2018.01.05 -1 0 17613

És ha jön egy harmadik licitáló, akkor ő sem fair, mert rontja az első kettő bizniszét?

Előzmény: Generic Jingle (17612)
Generic Jingle Creative Commons License 2018.01.05 -2 0 17612

Eladóként miért is kellene sajnálnom azt, aki lemarad a 11 forintos bizniszről azért, mert valaki más esetleg hajlandó fizetni egy termékért?

Előzmény: SzárnyasFerenc (17611)
SzárnyasFerenc Creative Commons License 2018.01.05 0 1 17611

Ha a csökkentés miatt ráugrana a termékre még 5 licitáló, akkor az úgy szerintem nem lenne fair a kezdeti két vásárlóval szemben. Ez talán inkább elvi kérdés.

Előzmény: Generic Jingle (17609)
glashuette Creative Commons License 2018.01.05 0 1 17610

Ezek az íróasztal mellett kitalált életszerűtlen példák nem jók.

Itt egy való életből vett, reális példa:

http://www.vatera.hu/poljot-19-jewels-made-in-u-s-s-r-szep-allapot-kis-es-nagy-mutatok-is-jarnak-2572792487.html

"interchrono" eljátssza a hülyegyerek szerepét egy vaskos lehúzás reményében. Közben persze licit érkezik és már nem tud a jóember beállítani mondjuk egy 10 ezres villámárat. Ki járt volna rosszul? A palimadár eladó és a vatera. A "kellaszlo" féle okoskodás már jócskán elkésett (időben), csak hab az egész tortán.

Előzmény: Generic Jingle (17609)
Generic Jingle Creative Commons License 2018.01.05 -2 0 17609

Egy példa: 11 forinton áll az aukció, ketten licitáltak. Kit ér veszteség azzal, hogy ha egy ilyen esetben a villámárat leviszem mondjuk 10000 forintról 9000 forintra?

Előzmény: Generic Jingle (17608)
Generic Jingle Creative Commons License 2018.01.05 -3 0 17608

És ki vagy mi gátolja meg szegény licitálót abban, hogy a számára már kedvező fix villámáron elvigye a terméket?

Előzmény: SzárnyasFerenc (17607)
SzárnyasFerenc Creative Commons License 2018.01.05 0 3 17607

Szerintem azért, mert a minimálár csökkentése nem befolyásolja a megtett licitek "körülményeit", a fix ár módosítása viszont igen. Gondolj bele, vásárlóként hogy éreznéd magad, ha egy aukció közben egy olyan fix árat állítanának be, amennyiért azonnal megvetted volna. Nem lenne túl igazságos.

Előzmény: Generic Jingle (17606)
Generic Jingle Creative Commons License 2017.12.20 0 0 17606

Azt tudja valaki, hogy ha egy licitált terméknél a minimálár csökkenthető, akkor a villámár miért nem?

Gotha'72 Creative Commons License 2017.12.14 0 1 17605

jó, jó, érzem benne azért hogy ez már lejárt technológia meg minden .. csak az elvek. Nyilván az üres adathordozó maga megér ennyit. Csak pár éve rá voltak izgulva a másolt videókra, cdre, dvdre. Na mindegy, váltsunk témát. Itt sincs új már a nap alatt, ez is igaz.

Előzmény: Real Putyur (17603)
Generic Jingle Creative Commons License 2017.12.14 0 2 17604

Nekem is van "pár" ilyen kazettám, 1986-tól kb. 2006-ig aktívan kazettáztam, és a kor szokásának megfelelően felírtam a papírra, meg a kazettára, hogy melyiken mi van. Mai fejemmel persze inkább csak egy külön papírt tennék a tokba, de ez már késő bánat. Még nem kezdtem el hírdetni ezeket, főleg időhiány miatt, de most csak azért, mert nem üresek, és a papírok is össze vannak firkálva, dobjam ki őket a kukába? Ha valakinek így is kellenek, miért fosszam meg az illetőt a vásárlás, beszerzés élményétől, magamat meg attól, hogy több helyem legyen a lakásban, és még egy kis pénzike is a házhoz álljon? Magam sem hinném, hogy ma valaki ezzel nagyüzemi módon próbálkozna. Főleg nem kazettán.

Előzmény: Real Putyur (17603)
Real Putyur Creative Commons License 2017.12.14 0 3 17603

Azok az árak kis jóindulattal az üres kazetták árai. Nem kifejezetten a zenét árulja (az csak bónusz).

Szerinted érdemes ma zenét/filmet árulni, amikor bármi, bármikor letölthető (komoly lemezritkaságok, bootlegek is)...? :-/ Érdemes párszáz forintért (mínusz a kazetta ára) másolgatni...? Be se kapcsolnám ennyiért a cuccot.

Egy letöltött mezei mp3 is van olyan minőség, mint egy jó középkategóriás deckkel készített felvétel egy átlagos használt kazettára (vagy legalábbis vájtfül, illetve műszer kell ahhoz, hogy meghatározd a különbséget). Nyilván a "minőségi deck" sem egy többszázezres Nakamichit takar.

(Ettől függetlenül necces, de én nem a csalást látom benne. ÉN letakarnám a feliratokat, de ugye nem vagyunk egyformák.)

Előzmény: Gotha'72 (17601)
SzárnyasFerenc Creative Commons License 2017.12.14 0 0 17602

Ez a téma havonta előjön itt a topicban, már jó párszor kitárgyaltuk, nincs új a Nap alatt. :)

Előzmény: Gotha'72 (17601)
Gotha'72 Creative Commons License 2017.12.14 -1 0 17601

sok kazettám van, csak nem árulom. Főleg nem ott ahol minden ilyenre ugrottak régen... De már 3 forintért is megengednek ilyet. Na ez a baj vele.

Előzmény: SzárnyasFerenc (17598)
SzárnyasFerenc Creative Commons License 2017.12.13 0 3 17600

Valószínűleg maximum pár száz Ft-ért fogja tudni eladni őket, nem ebből fog megélni. Én nem sajnálom tőle. :) Persze ez egy összetett kérdés - ha milliókat keresne rajta, talán más megvilágításba kerülne a dolog. Amúgy lehet, hogy valakinek egy ilyen kazetta kuriózum.

Előzmény: gepesz (17599)
gepesz Creative Commons License 2017.12.13 -3 1 17599

Persze, hogy majdnem mindenki csinálta. Más formákba, de most is.  Pendraive, külső tároló.

Ő viszont anyagiakért csinálja. Nem másabb egy kicsivel?

Az meg számomra érthetetlen, hogy miért veszi meg valaki?

Előzmény: SzárnyasFerenc (17598)
SzárnyasFerenc Creative Commons License 2017.12.13 -1 2 17598

Te sose írtál kazettát vagy CD-t? Nem DVD-ztél közösen nagyobb társasággal (jogtalan vetítés...)? Azt se tudod, mi fán terem a torrent? Ne legyünk már álszentek...;) Vannak ennél nagyobb problémák a világon.

Előzmény: Gotha'72 (17597)
Gotha'72 Creative Commons License 2017.12.11 -1 0 17597
LadyP Creative Commons License 2017.11.16 0 1 17596

Nagyon komoly! :DDD

Előzmény: Gotha'72 (17595)
Gotha'72 Creative Commons License 2017.11.15 0 0 17595

Facen volt, de kapott annyi hozzászólást, hogy szerintem felgyújtotta, mindenesetre már levette :D

Előzmény: LadyP (17594)
LadyP Creative Commons License 2017.11.15 0 0 17594

Hát ez kész :'DDD Hol található ez a csoda?

Előzmény: Gotha'72 (17593)
Gotha'72 Creative Commons License 2017.11.15 0 1 17593

Kvajó :D

-OFF-olok, ez nem Vatera kivételesen.

"180*200 cm-es használt kókuszmatrac eladó. Kávé és penészfoltok is vannak rajta. 5.000 HUF"

már csak a jeligével tudnám fokozni a kedvet- "igényeseknek"

-ON-

Előzmény: Real Putyur (17585)
LadyP Creative Commons License 2017.10.13 -2 4 17592

"hozzam jojjon ki aranyhinton egy kilenctagu bizottsag a Vateratol, es nyujtson be fohajtva egy kutyaborre irt kervenyt, hogy meltoztassak fizetni"

zseniális, telitalálat :DDDD

Előzmény: Real Putyur (17585)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!