Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Eszementszergej Creative Commons License 2 órája 0 0 76721

Köszönöm

Holnap ráállok akkor erre.

Igen lemerült akksi után nekem is volt kormány, abs hiba. Pár méter után elmúlik ha minden ok...

Előzmény: (M)Ákos (76720)
(M)Ákos Creative Commons License 2 órája 0 0 76720

Ha biztosra akarsz menni, akkor még a régi modullal készíts képernyőmentéseket a jelenlegi kódolásról (Long Coding, Installation List). Magyarul nézd meg, hogy jelenleg mik vannak bepipálva. Az új modult majd azok alapján kell bekódolni.

Astraturbod kollégával úgy jártunk, hogy az új modul több byte-os volt, úgyhogy 1:1-ben nem is tudtuk volna a réginek a kódolását átmásolni! Néhány rendszer elnevezése is kicsit más volt (talán a számozás is), de végül megtaláltunk mindent.

Esetleg menthetsz egy adaptációs csatorna térképet is (itt a leírás hozzá), bár ezzel mi nem szöszöltünk.

Viszont a csere után sokat vakartuk a fejünket a törölhetetlen kormányszög jeladó hiba miatt, de végül kiderült, hogy a lehúzott aksi okozta, és csak el kellett indulni az autóval, hogy törlődjön. :D

A művelet előtt-után (tesztkör után is) erősen ajánlott a hibakód olvasás (AutoScan funkció). Nem szabadna új, törölhetetlen hibának maradnia.

Hirtelen egy ilyet dobott a YouTube.

Előzmény: Eszementszergej (76719)
Eszementszergej Creative Commons License 3 órája 0 0 76719

Igazából pont ezen részétől tartok. Mennyire komoly meló feltanitani és beallitani?

Előzmény: astraturbod (76718)
astraturbod Creative Commons License 4 órája 0 0 76718

Csere nem vészes a gáz pedál felett van. Ha az auto set up nem megy akkor fel kell tanítani. Plusz a saját be állításokat elvégezni 

Előzmény: Eszementszergej (76717)
Eszementszergej Creative Commons License 4 órája 0 0 76717

Holnap kiolvasom melyik gateway van benne. A cseréje mennyire bonyolult? Fel kell programozni?

Előzmény: TyggeR (76711)
Tannen Creative Commons License 5 órája 0 0 76716

Szerintem pedig nem a gateway a problémás, hanem a kütyü nem hagyja aludni az autót, és folyamatosan kommunikál vele.

Előzmény: Eszementszergej (76704)
Octi19 Creative Commons License 6 órája 0 0 76715

Köszi az infót!

Előzmény: (M)Ákos (76705)
astraturbod Creative Commons License 15 órája 0 0 76714

Ma láttam feketét, tök jol nézett ki...de az rs kék is

Előzmény: (M)Ákos (76708)
astraturbod Creative Commons License 15 órája 0 0 76713
Előzmény: TyggeR (76711)
astraturbod Creative Commons License 15 órája 0 0 76712

Nekem az o2 is tud.🤣🤣🤣

www.youtube.com/watch?v=SEqjlY7mHiY

Előzmény: TyggeR (76710)
TyggeR Creative Commons License 16 órája 0 0 76711

nem a radioeval van baj, hanem a kocsi can gateway elektronikajaval. vcds-sel kene kiolvasni, milyen cikkszam van benne, regebbi verzioknal szinte garantalt az akksi merules. egy bizonyos cikkszamtol felfele szunt meg a problema

Előzmény: Eszementszergej (76704)
TyggeR Creative Commons License 16 órája 0 0 76710

remek valasztas, nem is baj, ha kevesebb lesz a dizel. csak ez a negy fenyszoro... cegesnek persze elfogadnam en is, de sajat penzt nem koltenek ra. o2, o2 fl es o3 utan ez most kimarad :) (az amugy meno, hogy az osztott lampas led-csik tud sargan villogni indexnel - nekem ezek a csikok vannak beakadva)

Előzmény: (M)Ákos (76708)
(M)Ákos Creative Commons License 16 órája 0 0 76709

Fórumtársakkal elboltoltam. :)

Előzmény: www.octinfo.com (76707)
(M)Ákos Creative Commons License 16 órája 0 0 76708

Törött lámpás lesz, jövő április környékén. :)

2.0 TDI helyett 1.8 TSI, mert a cégvezető belement, és úgy több is marad extrákra. :) Egyébként kolléga már hajt egy ilyet, és tipik területi képviselős autóként csak 6-8 decivel eszik többet. Hogy ez nálam mennyi lesz, az majd persze kiderül. :D Annyira azért nem fogom bánni a dízel dörmögés hiányát, meg az extra lovakat. :) Mentem egy kört a srác autójával, és jobban szedi a lábát. :D

Meg a világításmániám miatt a LED fényszórót is várom, az is előrelépés lesz a mostani xenonhoz képest. Erősebb és szélesebben világít, kipróbáltam éjszaka. Hopp, itt is van egy videó róla. :)

Előzmény: TyggeR (76701)
www.octinfo.com Creative Commons License 16 órája 0 0 76707

A régieket kidobod?

Előzmény: (M)Ákos (76705)
www.octinfo.com Creative Commons License 16 órája 0 0 76706

Azt még én is tudom, hol van! :))))

Innen pont 350 km-re, de odatalálok.

Előzmény: (M)Ákos (76699)
(M)Ákos Creative Commons License 16 órája 0 0 76705

Hali, AliExpress-ről.

Volt már 12.12, majd 15.7, most meg egy 16.8 van.

Mindegyik oké (volt), csak azért cseréltem a régieket, mert a viszonylag új autómmal engem érintettek a fejlesztések a programban.

Pl. az esőszenzort nem tudta kódolni a 12.12-es.

A 15.7-ben megjelent egy kereső funkció az adaptációknál, ami nagyon sokat tud segíteni, amikor pl. a kp. elektronikán egy közel 2000 tételes listában kéne megtalálni valamit.

A 16.8-as sokkal gyorsabban kommunikál a kocsival, és már támogatja a 17-es modellévű autókat is, amivel a régebbiek nem nagyon tudnak mit kezdeni, talán csak hibakódot olvasni.

Létezik már 17.1.3 is, amivel nincs tapasztalatom. Majd egy ennél is újabb verzió kell az új FL-hez (ami a kezdetektől 18-as modellév), mert ahhoz ez sem elég, csak új bétával lehet kódolni, amiből ugye nincs klón. :)

Ali-n a keresőbe csak a VAG szót és a verziószámot kell beírni. Ha nincs találtat, akkor épp eltűntek néhány órára, vissza kell nézni később. ;)

A 17.1.3-ból volt olyan is, ami nem támogatta pl. a Golf 6 platformot, ezért érdemes átnézni a termékleírásokat (talán ez már megoldódott, ahogy most nézem).

Ha az a pár dolcsi nem számít, én a legújabbat venném.

Előzmény: Octi19 (76702)
Eszementszergej Creative Commons License 17 órája 0 0 76704

Nem vagyok most már annyira biztos a rádióban. Ugyan azóta jött elő 2x a merülés, kb 1-1 hónap eltéréssel mióta az új rádió van, de ma a műszerfal jobb oldaláról miután bezártam a kocsit egy rele kattogását lehet hallani. Kb 30 masodpercenkent kattan egy tik-tak-ot.  

A rádiónak oltári szerencsével be tudtam lépni a rendszer amenüjébe és másik Can opcióra állítottam a rádiót. Így megjelent az autó infó (külső homerseklet; fordulatszam; uza mennyiseg, stb) és működik továbbra is az ajtónyitás, parkoló szenzorok és a kamera is, de a képen nem mozdul a kanyarodás ívét mutató sárga téglalap. Ez eddig működött. A digitklima  visszajelzése továbbra sem működik.

Ez a Can bus illesztő van benne.

Szóval lehet ezt kell cserélnem?

Előzmény: TyggeR (76696)
TyggeR Creative Commons License 17 órája 0 0 76703

be kell szereznünk egy androidos telefont...

https://www.hwsw.hu/hirek/57362/waze-android-auto-google-beta.html

Octi19 Creative Commons License 17 órája 0 0 76702

Hali Kolléga! Segíts már kicsit, neked honnan is van a kábeled?

TyggeR Creative Commons License 18 órája 0 0 76701

es negyszemu lesz, vagy mar csak mk4? :)

igen, a carplay banto korlatoltsaga fajo kisse, szokasos apple-fele hulyeseg. az apple maps sajnos kifejezetten szar poi-ban, cimre csak-csak, de masban egy rakas szar

(M)Ákos Creative Commons License 19 órája 0 0 76700

SzupeR :)

Előzmény: TyggeR (76698)
(M)Ákos Creative Commons License 19 órája 0 0 76699

Ugyanígy voltam én is az M0 új szakaszával. :))) A következőbe valószínűleg én se konfigurálok navit, elköltöm az árát másra. Bár, az nagy szívfájdalom, hogy a Waze nem megy iPhone-ról CarPlay-en keresztül.

Kipróbáltam az Apple Maps-et (ami megy, kolléga is azt használja). Hát, nem estem hasra a tudásától. 2 dolog kapásból hiányzott: autozoom a kereszteződéseknél és sebességhatár kijelzés. Veszprémben próbáltam vele megtalálni a nagy Interspar-t, és nem ismerte! A kisebbekbe szívesen elvitt volna... Amikor végül valahogy megtaláltam, megint ránéztem a térképre, és tényleg nem volt rajta...

Előzmény: TyggeR (76697)
TyggeR Creative Commons License 19 órája 0 0 76698

ja, egyébként: a mostani nagy esők alapján az alis esőszenzor plusz kapcsoló kiválóan vizsgázott, teljesen jól megy minden, ami fény- és esőszenzorilag lehetséges

TyggeR Creative Commons License 19 órája 0 0 76697

jajdejó a smartlink, hogy nem kell már ezeket lesni :) o2 fl-ben volt columbus (rns510), mindig vártam, hogy na, ebben már lesz bővített m0-s? na és ebben? aztán nagy sokára meg is lett

(egyébként néhányszor navigáltunk eddig budapesten belül smartlink+apple maps kombinációban, ilyen néhány alkalomra tökéletes. nyilván szebb lenne, ha a multifunkcióson is menne a navi, mint a rendes gyári navival, de enélkül tényleg tudok élni)

Előzmény: (M)Ákos (76695)
TyggeR Creative Commons License 19 órája 0 0 76696

biztosan gateway probléma, nemrég volt téma, 9e huf körül kapni okosabbat

Előzmény: Eszementszergej (76692)
(M)Ákos Creative Commons License 19 órája 0 0 76695

Akit érdekel/érint: megvan végre az összes 2017/2018. térkép O3 gyári navikhoz:

MIB1 Amundsen

MIB2 Amundsen

MIB1/MIB2 Columbus

(MIB1: 2015. modellévig, MIB2: 2016. modellévtől /magyar menüs/)

Konszerntárs autókba is jó lehet, pl. Golf 7, stb.

srudolf1 Creative Commons License 21 órája 0 0 76694

Kend be a kédert valamivel. Valahol megszorúl az ablak, lehet jó koszos az egész belül. Ki kéne mosni valahogy...

Nekem is csinálja az O2- nél. Nem foglalkozom vele, meghúzom többszőr a gombot. Nem nyikorog nagy melegbe.

Előzmény: skoda octiii (76693)
skoda octiii Creative Commons License 22 órája 0 0 76693

A jobb első elektromos ablak mindig ugyanabban a pozícióban  akad meg két helyen is. Mi lehet a baja mit tudok neki csinálni?

Eszementszergej Creative Commons License 22 órája 0 0 76692

Kapcsoló kilőve. A kocsi quadlock csatlakozójánál kihúzott kulcsnál 3 labnal is tudok merni 12 voltot. A testet sem érdemes megszakítani mert az antennáról ugyanúgy kapja... megszivtam...

Előzmény: Eszementszergej (76690)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!