Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

olomana Creative Commons License 2016.04.05 0 0 65837

Nem értem a csodálkozás tárgyát: azonos teljesítményű benzines kb. 30-35%-kal szokott többet fogyasztani a dízelnél azonos kasztniban, tehát 6 literre 8 jön ki a benzinesnél. Ráadásul a Touran sokkal magasabb, nagyobb légelenállású, ami pályán sokat dob a fogyasztáson, szóval szerintem bőven rendben van.

Előzmény: SLX-350 (65836)
SLX-350 Creative Commons License 2016.04.05 0 0 65836

" ... Ha már mindenáron dízel, akkor inkább a 2.0 TDI, vagy ha DSG akkor próbálj ki egy 1.4 TSI motort is! Egy DSG váltóval nagyon kellemesen használható és majdnem dízelesen alacsony fogyasztással de csöndes és nem rázza úgy a kasznit. .... "

 

Hááát.... nálunk a cégnél volt egy 1.4 TSI + DSG VW Touran, majdnem örültünk amikor ellopták, 7-8 liter/100 km fogyasztás alatt nem nagyon lehetett vele kijönni míg a 2.0 TDI (Golf) + DSG verdákat képtelenség volt 6 liter/100 km fogyasztás fölé vinni.

Előzmény: Octi19 (65834)
Varshi Creative Commons License 2016.04.05 0 0 65835

Ezt a mondatot én nem értem.

Előzmény: szabowo (65831)
Octi19 Creative Commons License 2016.04.05 0 0 65834

sem a motor, sem a váltó amit ahhoz a motorhoz szoktak csatolni (illetve inkább a kuplung...) nem tartozik a legremekebb konstrukciók közzé. Ha már mindenáron dízel, akkor inkább a 2.0 TDI, vagy ha DSG akkor próbálj ki egy 1.4 TSI motort is! Egy DSG váltóval nagyon kellemesen használható és majdnem dízelesen alacsony fogyasztással de csöndes és nem rázza úgy a kasznit.

 

Bár azért függ a dolog attól is, hogy milyen évjáratban gondolkozol... a hármas Octiba szerelt szíjas motorokkal már nincs baj, de a láncos TSI még lehet lutri is.

 

Ha vannak kiszemeltjeid, akkor nyugodtan linkeld, szokás itt kivesézni a vásárolni kívánt autókat és több szem többet is lát, nem is beszélve arról a rengeteg üzemeltetési tapasztalatról ami itt megvan.

Előzmény: braun (65833)
braun Creative Commons License 2016.04.05 0 0 65833

Urak

 

Némileg még outsiderként bátorkodlak benneteket zavarni. Autóvásárlás előtt állok és eleddig a befutó az Octavia. Elsősorban dízelben gondolkodom, és a döntési helyzetem most nagyjából ott áll, hogy 1,6 CR TDI DSG váltóval, vagy 2,0 CR TDI manuális váltóval. Keresgettem itt a fórumon, de eleddig nem nagyon leltem, ezért kérdem, kinek van tapasztalata az 1,6 CR TDI +DSG kombóval, továbbá az ebbe a modellbe szerelt DSG váltók tartósságáról milyen tapasztalatokkal bírtok?

 

Köszöntem

 

olomana Creative Commons License 2016.04.05 0 0 65832

A motor király. Milyen dokumentációra gondolsz?

Előzmény: szabowo (65831)
szabowo Creative Commons License 2016.04.05 0 0 65831

Az új 1.8 tsi motor dokumentációk érdekelnének, tapasztalatok szintén.

Octi19 Creative Commons License 2016.04.05 0 0 65830

A fényszóróban mindkét foncsort lehet külön is két síkban (marketingesek szerint 4 irányban) állítani. Az FL előttieknél a lápatest elején a motorháztető által takart helyen van két állító a tompítottnak, és hátulról megközelítve hasonlóan imbuszkulccsal állíthatóan az országútié. (ott az egyik kicsit jobban el van dugva, a másik meg egy szöghajtással van kombinálva emlékeim szerint, de látni fogod egyből)

Az állítók egyike vízszintesen, a másik függőlegesen billenti a foncsort!

 

A DRL funkciók állítgatásához mindenképpen laptop és kábel kell...

 

A beállításhoz itt egy ki segítség az orrmotor fórumról: http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=132231190&t=9015819

Előzmény: csbocsi (65829)
csbocsi Creative Commons License 2016.04.05 0 0 65829

Sziasztok!

Világítással kapcsolatos kérdéseim lennének: A fényszóróm nagyon felfelé világít (fákon jól látni a szarkafészket) a tompítotthoz képest az O2 -n. Mivel két külön foncsor van a kérdés az lenne ,hogy lehet e állítani a fényszóró magasságát a tompítotthoz képest, ha igen milyen módon? Esetleg valami link egy idevágó youtube videóról, vagy fotók? 

A világítás skandináv stílusúra van beállítva az autón. Magyarul a gyújtás ráadásakor bekapcsol a tompított világítás műszerfal nélkül. Ezt állítólag valami menüben lehet állítani. Ez a menü egyszerűen is elérhető, vagy csak laptop ,megfelelő kábel, és szoftver segítségével? Ebben az esetben mennyibe kerül és honnan lehet beszerezni az eszközöket? Laptop van.

 

_Yasin_ Creative Commons License 2016.04.05 0 0 65828

Korábban többen kérdezték, hogy O2-be befér-e 3 gyerekülés. Nos, így:

 

 

Az látszik, hogy a két szélső picit befelé fordul a formázott támla miatt, és a gyári csatokhoz sem lehet hozzáférni, kellett 3 övtoldó.

 

De a lényeg, hogy befér a 3 teljes méretű gyerekülés.

 

-Y-

Octi19 Creative Commons License 2016.04.05 0 1 65827

Hát igen, ilyen történetek vannak... nekem tavaly volt egy hasonló az M1-es belső sávjában még az Octival.

Haladtam Pest felé olyan valós 130-135 km/h sebességgel és egyszer csak elém vágott a külsőből egy platós furgon. Én beleálltam a fékbe, a gumik küzdöttek, az ABS recsegett de éreztem, hogy nem lesz elég a lassulás és ebből baj lesz... ...és akkor észre vettem, hogy a külsőben nincs akadály, ezért olyan 110 körül csináltam egy fél rénszarvas tesztet jobbra és elsuhantam a kb 70-nel a belsőben poroszkáló furgon mellett!

Mind a négy abroncsomat hallottam egyenként ahogyan a csúszáshatáron felsírtak a forró aszfalton, a fékezés után másodszor és harmadszor is a két irányváltásnál! Szerencsére hátul volt kb 200kg súly a csomagtartóban, ami ellensúlyozta a fékezés miatt előre lendülő tömegközéppontot és segített a hátsó gumiknak a tapadásban, de azért érezhetően elkönnyült a fara...

 

Olyan gyorsan lezajlott az egész, hogy még anyázni sem volt időm és mire kiszakadt volna belőlem akár csak egy dudálásnyi reakció is, addigra jócskán megelőztem a figyelmetlen furgonost.

Előzmény: olomana (65826)
olomana Creative Commons License 2016.04.05 0 0 65826

Egyszer régen Rézművesék húztak egy szakadt Ladával egy utánfutót velem szemben országúton telepakolva minden sz@rral, beszitált a futó, lehullott róla egy csomó cucc, és egy nagy rozsdás vashordó gurult velem szemben a sávomban. Vészfékezéssel meg lehúzódással el tudtam kerülni. Ők gyorsan kiugráltak, és elkezdtek visszapakolni a futóra, és gondolom folytatták vidáman útjukat. Engem azért kivert a víz.

Előzmény: Octi19 (65824)
Pierr_Kardán Creative Commons License 2016.04.05 0 0 65825

Köszönöm mindenkinek a kipörgésgátlós gyakorlati tapasztalatokat, tehát nem baj, ha néha kicsit elforog az első kerék határozottabb elinduláskor...

Octi19 Creative Commons License 2016.04.05 0 0 65824

Sajnos a vészfékezési szituációk csak részben függnek a sofőrtől. Általában kiszámíthatatlan ostoba véletlenek is előidézhetnek ilyen szituációkat.

Előzmény: Törölt nick (65819)
olomana Creative Commons License 2016.04.05 0 0 65823

elpörög, nem fel...

Előzmény: olomana (65822)
olomana Creative Commons License 2016.04.05 0 0 65822

Alap az ASR, és menüből kikapcsolható. Én szoktam is, ha gyorsulni kell :). Havas úton azért kicsit felpörög, mielőtt leszabályozza.

Előzmény: Pierr_Kardán (65815)
(M)Ákos Creative Commons License 2016.04.04 0 0 65821

Szerintem a kipörgésgátló alap mindegyikben. A műszerfalon villogó lámpa jelzi, ha aktív. :)

Lehet, hogy az XDS-t hiányolod, az nekem sincs. :( Az fékezgetné a kanyarban gyorsításkor kipörgő kereket, sajna csak erősebb motorokhoz adják.

2 éve próbálnak rájönni az okosok, hogy lehetne aktiválni, de még nincs megoldás...

O2-n csak egy bitet kell átállítani, és aktiválódik.

A kipörgésgátló ellenére jeges/havas úton azért elpörög valamennyire a kerék, bár az O3 sokkal kevésbé csinálja, mint az előző Golf 5-öm.

Előzmény: Pierr_Kardán (65815)
Törölt nick Creative Commons License 2016.04.04 0 0 65820

Volt nekem is Ladam:), talán egy :újfajta: sötétbarna kombi 15oo-as, pár hétig, 199o-ben. A németektől hoztam. Ment mind a villám. Aztán motorhibás lett (eladtam:)). 

Emlékszem, hogy egy esős időben belehajtottam nagy sebességgel az egyik kerékkel egy pocsojába és majdnem kitépte a kezemből a kormányt.

Érdekes, hogy az O3 Scout meg se parittyázza az ilyen helyzeteket. 

Előzmény: SLX-350 (65817)
Törölt nick Creative Commons License 2016.04.04 0 0 65819

Az ABS-ről és egyáltalán a vészfékezésről még annyi, hogy aki hosszú etapokat vezet, az annyira kiszámított kell legyen, hogy felismerje a veszélyeket és ne kerüljön olyan helyzetbe, hogy vészfékezni legyen szükség.  

 

Előzmény: Octi19 (65816)
Octi19 Creative Commons License 2016.04.04 0 0 65818

Szerintem alapban van ESP aminek része az ASR (motornyomaték szabályozás), már a kettesben is alap volt az ASR. Direkt kipörgésgátló, nem hiszem, hogy elérhető. Olyan meg nem igazán van ami egyáltalán nem engedi kipörögni a kerekeket.

Előzmény: Pierr_Kardán (65815)
SLX-350 Creative Commons License 2016.04.04 0 0 65817

" ... A télen leereszkedtem egy havas szerpentinen egy ónos eső után (murvás út- korlátok nincsenek), 1.-esbe mentem 15 km, lépésben. ... "

 

Az én rekordom(?) egy Baja-Eger út volt végig ónos esőben, 1200-es Ladával, gyári diagonál gumikkal. ABS-ről akkoriban legfeljebb álmodtak néhányan..... :))

Előzmény: Törölt nick (65814)
Octi19 Creative Commons License 2016.04.04 0 0 65816

A jégen semmi nem segít, ha csúszik akkor csúszik.

Havon valóban hátrány lehet az ABS, mert nem fog feltorlódni a hó a kerék előtt, ami segít a lassulásban, de minden más esetben (és még jégen is!!!) jobb ha a kerék nem fékeződik állóra és valamennyi kormányerőt még azért képes átvinni az útra!

...még havon is ritkán van olyan amikor jobb irányíthatatlanul csak nagyon kevéssé lassulva csúszni arra amerre a fizika törvényei akarják, mint egy alternatív menekülési irány, vagy egyszerűen a kisebbik rossz irányába gurulni alig lassulva...

 

Az ilyen extrém körülmények nagy gyakorlatot és józan vezetési stílust követel, de én az előző hozzászólásomban nem ilyen példákra hivatkoztam, hanem a bármikor előforduló általános vészhelyzetekre.

Az extrém téli útviszonyok között valóban a józan ész a leghatásosabb, mert a hárombetűs dolgok hülyeség ellen (még?) nem tudnak megvédeni!

Előzmény: Törölt nick (65814)
Pierr_Kardán Creative Commons License 2016.04.04 0 0 65815

Maradjunk annyiban, hogy a légzsák arra jó, hogy megvédjen ha nagy baj van, az ABS pedig arra jó, hogy megelőzze azt, hogy nagy baj legyen :-)

 

Hülye kérdést fogok feltenni: az Octi3-ba extraként kellett (volna) rendelni a kipörgésgátlót? Mert szerintem az enyémben nincs, a télen többször sikerült kipörgetni valamelyik első kereket...

Előzmény: nohab (65807)
Törölt nick Creative Commons License 2016.04.04 0 0 65814

Havas, de főleg jeges úton az ABS teljesen hatástalan.

A baj az, hogy egy tapasztalatlan vezető, aki megszokja, hogy az ABS megfogja normál tapadási körülmények között, nagyon elcsodálkozik, amikor az autó egyszerűen nem áll meg a síkos felületen. Bekapcsol is kikapcsol, majd ismét, de szánka. Van egy út Brassó és Segesvár között (Bogáti erdő), a fák ágai rányúlnak az útra és a lecseppenő nedvesség odafagy az úttestre. Amikor kezdődik a hideg időszak, legalább 3 kicsúszás van naponta, a legveszélyesebb fél kilométeren. 

Minden más helyzetben az ABS sokat segít. De az ESP-vel együtt, mert akkor még ki se farol.

 

A télen leereszkedtem egy havas szerpentinen egy ónos eső után (murvás út- korlátok nincsenek), 1.-esbe mentem 15 km, lépésben.

Ahányszor ráleheltem a fékre az autó elkezdett csúszni oldalra (bogárhát), az ABS egyszer sem kapcsolt be.

A kocsit vitte a súlya, 165o kg+ 4 termetes utas, maximális koncentrációt igényelt, hogy lejussak.

Szerencsére jó téli abroncsaim voltak, leengedtem a nyomást 1.2-re, hogy jobban tappadjon.

 

 

Előzmény: Octi19 (65812)
Octi19 Creative Commons License 2016.04.04 0 1 65813

Aki országúton is rendszeresen közlekedik, annak egyáltalán nem nagy kunszt tesztelni az ABS-t, csak le kell húzódni a murvás padkára és már egy minimális fékezésnél is olyan szépen rúgkapál a fék vissza mint a pinty!

...és az egészben a legviccesebb, hogy az autó közben nem bizonytalanodik el és lassul is...

 

Vannak a YT-on olyan videók, főleg kamionok féktesztjeiről amit megnézve Newton úgy csapná földhöz a sapkáját, hogy csak na!

Előzmény: nohab (65807)
Octi19 Creative Commons License 2016.04.04 0 2 65812

Azért kíváncsi lennék arra a sofőrre aki egy vészfékezési szituációban egy akár 20-25 éves tervezésű és kivitelezésű ABS rendszernél hatékonyabban és rövidebb úton fékezi le az autót... nem is beszélve egy modern stabilitást is figyelő magas felbontású szenzorokkal felvértezett rendszerről.

Abban sem vagyok biztos, hogy ideális tapadási körülmények között, zárt-pályás tesztben megverhető lenne az ilyen rendszer egy profi autóversenyzőnek is akár.

...és akkor hol vagyunk az ilyen-olyan tapadási viszonyokkal súlyosbított hirtelen és akár életveszélyes forgalmi szituációktól és egy jobb esetben is átlagos vezetőtől akinek ilyen körülmények között gyakorlatilag folyik a fülén az ilyen-olyan stresszhormonkoktél!

Előzmény: Törölt nick (65809)
ralpar Creative Commons License 2016.04.04 0 1 65811

"Sőt! ABS-el a fékút hosszabb lesz ..."

öööö igen, esetleg, ideális körülmények között, ha mondjuk egy Michelisz kaliber ül a nem-abs-el szerelt autó volánja mögött

Előzmény: Törölt nick (65809)
SLX-350 Creative Commons License 2016.04.04 0 1 65810

" ... Az ABS arra való, hogy gördülésbe tartsa a kerekeket így vészfékezésnél többé kevésbé irányítható marad a kocsi, de nem fog megállni rövidebb távolságon belül! Sőt! ABS-el a fékút hosszabb lesz ... "

 

Többé-kevésbé tisztában vagyok vele (járműgépész lennék....) :))

Az adott esetben épp az volt a cél hogy az autó irányítható maradjon, sikerült is.

Előzmény: Törölt nick (65809)
Törölt nick Creative Commons License 2016.04.04 0 0 65809

Az ABS arra való, hogy gördülésbe tartsa a kerekeket így vészfékezésnél többé kevésbé irányítható marad a kocsi, de nem fog megállni rövidebb távolságon belül! Sőt! ABS-el a fékút hosszabb lesz ...

Előzmény: SLX-350 (65808)
SLX-350 Creative Commons License 2016.04.04 0 0 65808

" ....  az ABS-szel szemben, ami egy úrvezetőnél akár az autó teljes élete során egyszer sincs használva. ... "

 

Nem érzem magam sem úrnak, sem úrvezetőnek de akadt már nem egy olyan helyzet amikor az ABS-nek köszönhetően tudtam elkerülni súlyos baleseteket. Egy alkalommal "kicsit gyorsan" értem be egy szűk jobbos kanyarba, a kanyar után nem sokkal pedig ott állt a sor vége. Pusztán vészfékezéssel egyértelműen belevágódtam volna a leghátsó kocsiba de úgy tűnt hogy a kocsisor és a jobb oldali korlát közt épp elférek. Becéloztam, közben (a kavicsos padkán) fékeztem, hátulról a harmadik autó mellett álltam meg, egyik autóban sem esett egy fél horzsolás sem. Erre ABS nélkül esélyem se lett volna.

 

" .... Az ESP is klassz dolog .... "

 

de még mennyire! Jártam már úgy hogy a szemben nagy sebességgel közeledő autó lesodródott az útpadkára, a vezetőnek szemmel láthatóan köze nem volt ahhoz hogy merre fog menni az autó de az ESP helyre tette. Lehet hogy megúsztam egy frontális ütközést.

Előzmény: nohab (65807)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!