Keresés

Részletes keresés

pompocs Creative Commons License 2010.12.08 0 0 490

Sziasztok,

Én egy cirneco dell' etna kölyköt készülök venni, sajnos a neten kevés infó van róla.Ha tudtok valamit erről a fajtáról kérlek osszátok meg velem. Én olaszban élek és lakásban szeretném tartani.Nem rég találkoztam egy hölggyel az utcán 2 cirneco ebbel sétált. NAgyon megtetszett ez a fajta.A hölgy elmondása alapján a lakásban nyugis de lehet vele túrázni hosszú távon és egyészséges fajta.

Lory1 Creative Commons License 2008.01.30 0 0 489

Sziasztok!

 

Whippetekkel kapcsolatosan, ha bárkit érdekelne, vagy infora lenne szüksége erről a fajtáról:

http://whippet.mlap.hu/

 

Üdvözlettel:

Lory

Lory1 Creative Commons License 2008.01.30 0 0 488

Sziasztok!  Üdvözlettel:Lory</P>

http://newhibrydhu.mlap.hu/

Lory1 Creative Commons License 2008.01.30 0 0 487

Sziasztok!   Üdvözlettel:Lory</P>

http://newhibrydhu.mlap.hu/

brti Creative Commons License 2008.01.28 0 0 486
Engem érdekelne minden negatívum ami ezzel a fajjal jár. Most neveztem be egy Saluki-ra. Szeretnék felkészülni. Ha még olvasod a fórumot minden jótanácsot szivesen vennék!
Előre is köszi!
Előzmény: lacimóka (475)
argentinus Creative Commons License 2007.11.15 0 0 485

VÉSZRIADÓ a Kaposvári Egyetemen!!! 26 órán belül 2 magyar agarat loptak    el a kennelsorunkról! Az egyik fehér alapon foltos kan, a másik egyszínű zsemle szuka. Mindketten nagyon barátságosak, embercentrikusak. Ha tudtok róluk bármit, itt jelezzétek:
kecskes.zsofi@freemail.hu, illetve a dregelyi@gmail.com

A foltos chipezve van, és félheréjű. A szuka pedig pár nappal ezelőtt lett tetoválva.
Ezen a képen mindkét kutya látható: http://www.kepfeltoltes.hu/071111/2007.11.11.-kicsi6_www.kepfel toltes.hu_.jpg
ha valaki tud segíteni plakátolni esetleg... http://gallery.site.hu/u/gvikkus/agarak.doc.html

guccica Creative Commons License 2007.10.24 0 0 484

Hát az afgánjaimat (ha biztonságban akartam tudni) mindig pórázon sétáltattam.

Sajna egyikre sem  volt jellemző, hogy látótávolságon belül kívánt volna maradni illetve vezényszóra azonnal a lábam mellett termett volna.

Talán más agarak kicsit fegyelmezettebbek bár ha szélnek vannak eresztve szerintem Ők is igen nagyot hallanak. :-))

A kitombolást biztonsággal a coursingeken, agárversenyeken, zárt terepen célszerű megoldani. Mellesleg ne gondolkodj napi 5 órában. Annál kényelmesebbek az agarak! :-)))

Előzmény: Emcettke (483)
Emcettke Creative Commons License 2007.10.24 0 0 483

hűűű..azért ez nem olyan jó hír...de remélem nem kell mindig pórázon sétáltatni.

Bár igazából az sem baj, csak kell nekik hogy kitombolhassák magukat nem?

Azért köszi mégegyszer, és még továbbra is várok mindenféle infót, mert még így is szeretnék egy agarat :)

 

Előzmény: guccica (482)
guccica Creative Commons License 2007.10.24 0 0 482

Hát az agár nem fog. :-( Ha meglát valami vadat pláne!

Tényleg macskaként tudom jellemezni Őket. Hihetetlenül lusták, kényelmesek, bújósak és öntörvényűek.

 

Egyébként örökre nem szöknek meg. Hihetetlen jó a tájékozódó képességük és mindig visszatalálnak a kiindulóponthoz. Csak győzd kivárni. :-)

 

Ja és többnyire imádnak enni és lopni! :

Előzmény: Emcettke (481)
Emcettke Creative Commons License 2007.10.24 0 0 481

Szia! Köszi a választ! Nagyon sokat gondolkogunk rajta, és ezért is írtam a fórumra, hogy kapjak egy kis plussz infót, mert nem ismerem ezt a fajtát egyáltalán.

Az igaz, hogy akárhol olvastam róluk, mindenhol az volt írva, hogy ők inkább a gazdi ágyában érzik jól magukat :)

Az biztos, hogy az egyik legszebb, legelegánsabb kutya, és azok alapján nagyon megtetszett, amiket olvastam róluk. Arról esetleg tudsz valamit, hogy mennyire szófogadóak?

Csak mert én elég sokat lovagolok, és arra is gondoltam, hogy vinném magammal az erdőbe. Ezt a magyar vizslával simán meg lehetett csinálni, mert akkor is hallgatott rám, ha a ló hátáról szóltam neki.

 

Előzmény: guccica (480)
guccica Creative Commons License 2007.10.24 0 0 480

Szia,

Igazából szerintem minden agár olyan kényelmes, hogy lakásban (is) érzi igazán jól magát. Lehetőleg az ágyban...

Ha mindenképp kinnt szeretnéd tartani akkor vagy az afit vagy az oroszt javasolnám inkább.

Viszont az afi szőrének karbantartása nem kis munkát igényel.

 

Egyébként tényleg jól meggondoltad? Az agaraknak közük sincs semilyen kutyához. :-) Inkább a macskákhoz tudnám hasonlítani őket. De azokhoz nagyon.

Előzmény: Emcettke (479)
Emcettke Creative Commons License 2007.10.24 0 0 479

Sziasztok!

Párommal nagyon szeretnénk egy agarat - eddig egy beagle-öm, és egy magyar vizslám volt - viszont nem tudjuk eldönteni, hogy melyik agár fajta legyen az. (orosz, magyar vagy afgán, esetleg kis olasz.

Kicsit már utánaolvasgattam a neten, de elég kevés infót találtam a jellemükről.

Kertben szeretnénk tartani, tudom hogy erre nem mindegyik alkalmas.

Tudnátok tanácsot adni?

Köszönöm

Kata

Timba76 Creative Commons License 2007.07.23 0 0 478
Sziasztok!
Perzsa agarat keresek. Aki tud esetleg eladót írjon légyszi!
Tenyésztőket is írhattok, megköszönöm!
Sziasztok, Timi
Viktória.L Creative Commons License 2007.06.20 0 0 477

Sziasztok!

 

Egy 1 éves leonbergi kislány  keresi új szerető gazdiját!!!!!  Hely- és időhiány miatt elajándékoznák!

 

 

És sajnos ugyanígy tesz egy 3 éves TK-es magyar agár kisfiú is, akit gazdája halála óta nehezen tud ellátni gazdiasszonya, ezért szeretné ha valaki örökbe fogadná!!!

 

Mindkét kutyára a menhely vár, de nagyon remélem, hogy még ennek bekövetkezte előtt megtalálják új családjukat!

 

Kérek mindenkit, aki tud, segítsen!

 

Köszönöm!

 

  Viki

 

kivi@ax.hu

30/560-6789

msn: gardaland@netposta.net

skype: skypeviki

guccica Creative Commons License 2007.05.21 0 0 476

Hello!

Raksz fel képet a kutyádról?

Meg mesélhetnél is róla....

Ő az első? Ki fia borja? Milyen a jelleme?

Előzmény: lacimóka (475)
lacimóka Creative Commons License 2007.05.18 0 0 475
Sziasztok most fedeztem fel e forumot 15 éve agarászom afgán agaram van. Hát csak enyi ha van valakinek kérdése szivesen válaszolok
Afghan_Girl Creative Commons License 2007.03.05 0 0 473
Sziasztok!
Hamarosan én is kutyatulajdonosként tudok ide írkálni:P
Jaj, de várom már:D
guccica Creative Commons License 2007.02.15 0 0 471

Egy nagyon korrekt agármenhely a világban:

http://www.scoobymedina.com/home_nl.htm

Kacer Creative Commons License 2007.01.16 0 0 470
Sziasztok!

Héra és Cserihegyi Befogod Hiszti (magyar agár) kölykei közül egy kiscsaj ismét gazdát keres. (Ugyanis hihetetlen módon pisil, kakil, sőt, sír is, ha egyedül hagyják, és ezt az előző gazdi nem tudta feldolgozni).

Róla van szó

Fáyköd Petra telefonszáma: 0630/4840-449
E-mail: petruska_neo@hotmail.com
Duncsi81 Creative Commons License 2007.01.04 0 0 469
A KÉPEN LÁTHATÓ GYÖNYÖRŰSÉGES KUTYA, AKIT AZ ILLATOS ÚTI SINTÉRTELEPRŐL MENTETTÜNK MEG, FELELŐSSÉGTELJES GAZDIT KERES. A KUTYUS KÖZEPES MÉRETŰ, AGÁR-KEVERÉK, IVARTALANÍTOTT KAN, MICROCHIPPEL ELLÁTVA, AKIT KERTES HÁZBA AJÁNLUNK, VAGY OLYAN GAZDINAK, AKINEK VAN TÜRELME ÖSSZESZOKTATNI A MEGLÉVŐ KUTYÁIVAL. A KUTYUS HÁNYATOTT SORSA ELLENÉRE, NAGYON EMBERCENTRIKUS.
ÉRDEKLŐDNI:20/222-69-15
guccica Creative Commons License 2006.11.08 0 0 467

Sziasztok,

 

Egy édes agár keverék várja gazdiját a váci menhelyen:

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9152908

Ebkucu Creative Commons License 2006.10.30 0 0 466
Javaslom, hogy látogass el a whippet center-re.( http://whippet.ana.hu/ ) Itt nagyon sok vipis van, különböző fórumokon lehet dumcsizni, okosodni.
Előzmény: bigrock (462)
Ebkucu Creative Commons License 2006.10.30 0 0 465
Szió!
Az én ebeim is domaszékről vannak, mint a tiéd. Nagyon szépek, igazi kisördögök.
bigrock Creative Commons License 2006.10.21 0 0 464
Na, talán most sikerül...
bigrock Creative Commons License 2006.10.21 0 0 463
Ja, küldök néhány képet.
bigrock Creative Commons License 2006.10.21 0 0 462
Sziasztok!

Kedves Ebkucu!
Kíváncsian várom tapasztalataidat és élményeidet az új kiskutyáddal kapcsolatban! Mesélj róla valamit!
Tudna nekem valaki mesélni arról is, hogy mikor, hogyan, meddig tüzel egy kiskutyus? Penge még nem tüzelt, legalábbis amióta nálam van másfél hónapja, most lett 7 hónapos. Gondolom, lassan már eljön az ideje...
CSáó


guccica Creative Commons License 2006.09.22 0 0 461

Mi mindig pórázon tartjuk Szöszkét. Mert képtelen látótávolságban sétálni.

Jó-jó mindig visszajön, de addig ki tudja ki fogja be, ki üti el, stb.

Egyébként remekül elvan a Flexi pórázzal...

Most már ugyan kertes házba lakunk és így van lehetősége szabadon is futkározni, de míg nem volt, a Hajógyári szigetre hordtuk futtatni.  Onnan azért nehezen lógott volna meg...

Előzmény: bigrock (460)
bigrock Creative Commons License 2006.09.22 0 0 460

Igazából nem azért akarom fegyelmezni, hogy az legyen, amit én mondok, hanem mert nagyvárosban élünk, s bizony mindig van a közelben úttest. S ha meglát egy macskát, lehetek én akármilyen határozott, ő bizony utánarohan, és nem áll meg, ha autót lát... Szóval csak az életét védeném, de lehet, hogy örök rettegés marad az életem. Viszont arra sem vagyok hajlandó, hogy mindig pórázon hordjam, mert azt kínzásnak tartom. Főleg egy agárnál.

Hamarosan teszek fel képet.

Kellemes hétvégén nektek!

 

Anyakönyvvezető Creative Commons License 2006.09.21 0 0 459

Szia!

 

 az árat nem tudom.

Ami domaszéket illeti: sajna nem emléxem a kutyádra: ennek több oka is lehet.

1 akkor halt meg lili és amikor ott voltunk nem voltunk teljesen magunknál (bár én még ma sem vagyok....)

2 DE tutira nem lehetett ott, mert szukát kerestünk, egyet tudtak mutatni ami akkor kb két hónapos volt, de fehér alapon kék foltos (asszem izabellának hívják a színt).  A töbi szuka kb egy éves volt. A barátom, tesóm sem emlékszik ilyen kutyára.

Ha láttuk volna Pengét, most nem lehetne a tiéd, mert elhoztuk volna:-)

 

Ami a fegyelmezést illeti, nem kell annyira szerintem fegyelmezni őket, hiszen szabadnak születtek. csak annyira fegyelmezd, amennyire szükséges. mi elég liberálisak vagyunk. bár a mudink olyan fegyelmezett, hogy többen kérdezik az uccán, hogy hogyan csináljuk. Pedig sehogy csak természeténél fogva fegyelmezett.

Előzmény: bigrock (458)
bigrock Creative Commons License 2006.09.21 0 0 458
Ja, igen! Megnéztem a képeket, nagyon aranyosak! Majd én is teszek fel néhányat Pengéről. Azt tudja valaki, hogy mennyibe kerül az edzés ezeken a pályákon?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!