Keresés

Részletes keresés

fmarcell Creative Commons License 2018.01.10 0 0 504

Üdv mindenkinek.

 

Régóta nézem az agarakat, nagyon szeretnék egyet. Milyen különbségek lehetnek egy 120 ezres, meg egy 15 ezres agár közt?

Miért vannak ilyen különbségek árban?

 

 

ambruska8 Creative Commons License 2016.03.15 0 0 503

Szia Emma

 

irnál az emailemre lenne pár kérdésem a spanyolagárral kapcsolatban mik a tapasztalataid és hogyan segithetném őket

Előzmény: Emma F. (502)
Emma F. Creative Commons License 2016.03.03 0 0 502

Szia, a Szent Ferenc Állatotthon Alapítványnak pár éve még volt egy csodaszép fekete angol agár szukája. Mármint az alapítvány tulajdonos testvérpár egyikének, Henninek.

Fekete spanyol agár szerintem nincs Magyarországon.

Németeknél viszont sok van!

Lehet, hogy mi is örökbe fogunk egyet fogadni, a két spanyol agár szukánk mellé (akik viszont nem feketék).

Ausztriában is vannak spanyol agarak. Magyarországon nagyon kevés van belőlük.

Rengeteget mentenek Nyugat-Európa állatmentő egyesületei, mivel Spanyolországban évente kb.50,000 igen ÖTVENEZER agár válik feleslegessé.

Ja, a cseheknél is vannak mentett spanyol agarak.

Remélem segítettem.

Előzmény: L.Vica (501)
L.Vica Creative Commons License 2015.09.07 0 0 501

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni Tőletek! Egy fotózáshoz keresek teljesen fekete, nyugodt természetű, szép agarat. Angol vagy spanyol agár lenne az igazi, de sajnos még tenyésztőt sem találok a neten. Természetesen fizetnénk a modellkedésért a kutyusnak! Tudtok esetleg ajánlani valakit, kit kereshetek? Előre is köszönöm szépen a segítséget!

csavareb Creative Commons License 2015.05.21 0 0 500
csavareb Creative Commons License 2015.05.21 0 0 499
csavareb Creative Commons License 2015.05.21 0 0 498

Üdv.2015 Május 23-24 Verseny!!!!

bmalag Creative Commons License 2014.12.15 0 0 497

Lord Shyr Kahn Creative Commons License 2012.01.03 0 0 496
Lord Shyr Kahn Creative Commons License 2012.01.03 0 0 495

Sziasztok!

 

  Agárral lehet vadászni, ha van az embernek vadászengedélye és a kutya is megfelelőnek találtatott, tehát az egész: legális innentől kezdve. Ha nincs engedély, akkor illegális.

 

Na mostan ez éppen a probléma. Honnan tudja egy vadász, hogy milyen kutyát lő ki? Sajnos a vadászok többsége nem kérdezne előtte és ez nagy baj. Gondolom ahol kéri az ember a vadász engedélyt, ott a helyi vadászok tudomást szereznek a vadászagárról és figyelnek rá, de ha máshová mész...

 

Mezei nyúlakra a vadásszezon novembertől január végéig tart. Üregi nyúlra októbertől január végéig. Tavasszal nyilván az új szaporulat miatt nem érdemes vadászni. Így is az emberi tevékenységek (vegyszerek, műtrágya) miatt tized annyi a mezei nyúl, mint pár éve, azaz a szaporulat a faj túlélése szempontjából elengedhetetlenül fontos.

 

Magyarán jó dolog a coursing és a agárral történő vadászat, de a műnyulas versenyt ajánlom az év nagy részében. Isaszeg és Rábapatonán van agár pálya. Ott ki lehet (és szerintem kell is) élni az agárszenvedélyt a kutyának pedig a vadászösztönét, lelki állapotát ápolni lehet, hiszen nincs olyan agár, ami ne szeretne mozgó tárgy után futni és bizony kevés olyan tárgy van, ami ilyen sebességgel menne előttük egy erre alkalmas terepen...

tutyis1 Creative Commons License 2011.08.30 0 0 494

Helló!

 

A kérdésedre a válasz:NEM!

Bár az is igaz, hogy nem egyértelmű ez a kérdés. Az agarászat egy nem elismert vadászati forma. Nem engedélyezik, de nem is tiltják egyértelműen, de azért ne próbáld ki, mert az első vadász aki meglátja a kutyát, nem kérdez, hanem kilövi a kutyát. Akik meg jól vadászó agarat hirdetnek a neten, annak egy része kamu lehet, a többi pedig orvvadász, akinek annyi esze sincs, hogy ezt csendben csinálja.

Előzmény: Lilatigris (493)
Lilatigris Creative Commons License 2011.05.16 0 0 493

Sziasztok!

 

Teljesen laikusként kérdezem, hogy lehet-e ma Magyarországon agárral vadászni? Mert több olyan hirdetést láttam, hogy jól vadászó agár eladó. De olyat is olvastam hogy tilos agárral vadászni, csak hagyományőrzés céljából engedélyezett. Most akkor...?

 

köszi

dávidum Creative Commons License 2011.04.10 0 0 492

Üdvözlök mindenkit. Neken lenne két db 6hónapos angol agár szukám eladó 1sárga 1fekete  a feketének meg van a törzskönyve de csere is érdekel ha érdekelne valakit 20-212-0203-as telefonon érdeklödhet.

zoz9 Creative Commons License 2011.02.23 0 0 491

Hi! Elektromos séta ill futtatógépet hol tudok venni? Állítólag betonkeverő-motoros a legjobb...

pompocs Creative Commons License 2010.12.08 0 0 490

Sziasztok,

Én egy cirneco dell' etna kölyköt készülök venni, sajnos a neten kevés infó van róla.Ha tudtok valamit erről a fajtáról kérlek osszátok meg velem. Én olaszban élek és lakásban szeretném tartani.Nem rég találkoztam egy hölggyel az utcán 2 cirneco ebbel sétált. NAgyon megtetszett ez a fajta.A hölgy elmondása alapján a lakásban nyugis de lehet vele túrázni hosszú távon és egyészséges fajta.

Lory1 Creative Commons License 2008.01.30 0 0 489

Sziasztok!

 

Whippetekkel kapcsolatosan, ha bárkit érdekelne, vagy infora lenne szüksége erről a fajtáról:

http://whippet.mlap.hu/

 

Üdvözlettel:

Lory

Lory1 Creative Commons License 2008.01.30 0 0 488

Sziasztok!  Üdvözlettel:Lory</P>

http://newhibrydhu.mlap.hu/

Lory1 Creative Commons License 2008.01.30 0 0 487

Sziasztok!   Üdvözlettel:Lory</P>

http://newhibrydhu.mlap.hu/

brti Creative Commons License 2008.01.28 0 0 486
Engem érdekelne minden negatívum ami ezzel a fajjal jár. Most neveztem be egy Saluki-ra. Szeretnék felkészülni. Ha még olvasod a fórumot minden jótanácsot szivesen vennék!
Előre is köszi!
Előzmény: lacimóka (475)
argentinus Creative Commons License 2007.11.15 0 0 485

VÉSZRIADÓ a Kaposvári Egyetemen!!! 26 órán belül 2 magyar agarat loptak    el a kennelsorunkról! Az egyik fehér alapon foltos kan, a másik egyszínű zsemle szuka. Mindketten nagyon barátságosak, embercentrikusak. Ha tudtok róluk bármit, itt jelezzétek:
kecskes.zsofi@freemail.hu, illetve a dregelyi@gmail.com

A foltos chipezve van, és félheréjű. A szuka pedig pár nappal ezelőtt lett tetoválva.
Ezen a képen mindkét kutya látható: http://www.kepfeltoltes.hu/071111/2007.11.11.-kicsi6_www.kepfel toltes.hu_.jpg
ha valaki tud segíteni plakátolni esetleg... http://gallery.site.hu/u/gvikkus/agarak.doc.html

guccica Creative Commons License 2007.10.24 0 0 484

Hát az afgánjaimat (ha biztonságban akartam tudni) mindig pórázon sétáltattam.

Sajna egyikre sem  volt jellemző, hogy látótávolságon belül kívánt volna maradni illetve vezényszóra azonnal a lábam mellett termett volna.

Talán más agarak kicsit fegyelmezettebbek bár ha szélnek vannak eresztve szerintem Ők is igen nagyot hallanak. :-))

A kitombolást biztonsággal a coursingeken, agárversenyeken, zárt terepen célszerű megoldani. Mellesleg ne gondolkodj napi 5 órában. Annál kényelmesebbek az agarak! :-)))

Előzmény: Emcettke (483)
Emcettke Creative Commons License 2007.10.24 0 0 483

hűűű..azért ez nem olyan jó hír...de remélem nem kell mindig pórázon sétáltatni.

Bár igazából az sem baj, csak kell nekik hogy kitombolhassák magukat nem?

Azért köszi mégegyszer, és még továbbra is várok mindenféle infót, mert még így is szeretnék egy agarat :)

 

Előzmény: guccica (482)
guccica Creative Commons License 2007.10.24 0 0 482

Hát az agár nem fog. :-( Ha meglát valami vadat pláne!

Tényleg macskaként tudom jellemezni Őket. Hihetetlenül lusták, kényelmesek, bújósak és öntörvényűek.

 

Egyébként örökre nem szöknek meg. Hihetetlen jó a tájékozódó képességük és mindig visszatalálnak a kiindulóponthoz. Csak győzd kivárni. :-)

 

Ja és többnyire imádnak enni és lopni! :

Előzmény: Emcettke (481)
Emcettke Creative Commons License 2007.10.24 0 0 481

Szia! Köszi a választ! Nagyon sokat gondolkogunk rajta, és ezért is írtam a fórumra, hogy kapjak egy kis plussz infót, mert nem ismerem ezt a fajtát egyáltalán.

Az igaz, hogy akárhol olvastam róluk, mindenhol az volt írva, hogy ők inkább a gazdi ágyában érzik jól magukat :)

Az biztos, hogy az egyik legszebb, legelegánsabb kutya, és azok alapján nagyon megtetszett, amiket olvastam róluk. Arról esetleg tudsz valamit, hogy mennyire szófogadóak?

Csak mert én elég sokat lovagolok, és arra is gondoltam, hogy vinném magammal az erdőbe. Ezt a magyar vizslával simán meg lehetett csinálni, mert akkor is hallgatott rám, ha a ló hátáról szóltam neki.

 

Előzmény: guccica (480)
guccica Creative Commons License 2007.10.24 0 0 480

Szia,

Igazából szerintem minden agár olyan kényelmes, hogy lakásban (is) érzi igazán jól magát. Lehetőleg az ágyban...

Ha mindenképp kinnt szeretnéd tartani akkor vagy az afit vagy az oroszt javasolnám inkább.

Viszont az afi szőrének karbantartása nem kis munkát igényel.

 

Egyébként tényleg jól meggondoltad? Az agaraknak közük sincs semilyen kutyához. :-) Inkább a macskákhoz tudnám hasonlítani őket. De azokhoz nagyon.

Előzmény: Emcettke (479)
Emcettke Creative Commons License 2007.10.24 0 0 479

Sziasztok!

Párommal nagyon szeretnénk egy agarat - eddig egy beagle-öm, és egy magyar vizslám volt - viszont nem tudjuk eldönteni, hogy melyik agár fajta legyen az. (orosz, magyar vagy afgán, esetleg kis olasz.

Kicsit már utánaolvasgattam a neten, de elég kevés infót találtam a jellemükről.

Kertben szeretnénk tartani, tudom hogy erre nem mindegyik alkalmas.

Tudnátok tanácsot adni?

Köszönöm

Kata

Timba76 Creative Commons License 2007.07.23 0 0 478
Sziasztok!
Perzsa agarat keresek. Aki tud esetleg eladót írjon légyszi!
Tenyésztőket is írhattok, megköszönöm!
Sziasztok, Timi
Viktória.L Creative Commons License 2007.06.20 0 0 477

Sziasztok!

 

Egy 1 éves leonbergi kislány  keresi új szerető gazdiját!!!!!  Hely- és időhiány miatt elajándékoznák!

 

 

És sajnos ugyanígy tesz egy 3 éves TK-es magyar agár kisfiú is, akit gazdája halála óta nehezen tud ellátni gazdiasszonya, ezért szeretné ha valaki örökbe fogadná!!!

 

Mindkét kutyára a menhely vár, de nagyon remélem, hogy még ennek bekövetkezte előtt megtalálják új családjukat!

 

Kérek mindenkit, aki tud, segítsen!

 

Köszönöm!

 

  Viki

 

kivi@ax.hu

30/560-6789

msn: gardaland@netposta.net

skype: skypeviki

guccica Creative Commons License 2007.05.21 0 0 476

Hello!

Raksz fel képet a kutyádról?

Meg mesélhetnél is róla....

Ő az első? Ki fia borja? Milyen a jelleme?

Előzmény: lacimóka (475)
lacimóka Creative Commons License 2007.05.18 0 0 475
Sziasztok most fedeztem fel e forumot 15 éve agarászom afgán agaram van. Hát csak enyi ha van valakinek kérdése szivesen válaszolok

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!