Keresés

Részletes keresés

proszim Creative Commons License 2024.01.30 0 0 64962
Előzmény: goldenwing (64959)
lilyelliott40 Creative Commons License 2024.01.06 -1 0 64961

Thanks for the heads up! I noticed Yuzu's GIFT on Disney+ with Hungarian subtitles, including the interview. If you have a subscription, it's worth checking out—although it might be a limited-time offering. On a related note, I'm currently on the lookout for a special graduation gift.

Előzmény: jinjang (64941)
Maszat2015 Creative Commons License 2024.01.04 0 0 64960

Sziasztok! Azt szeretném megtudni, hogy a Városligeti műlyégpálya ilyen enyhe időben 10 fokban vajon nagyon felolvad? Vizes lehet nagyon?

goldenwing Creative Commons License 2023.12.09 0 0 64959

Pedig a 4A jelenlegi pontszáma nem tükrözi azt, hogy milyen nehéz ugrás. Ennek ellenére a különbségnek az ugrásokban nagyobb kellene, hogy legyen, mert a 4A összehasonlíthatatlanul nehezebb, mint a 4F (főleg Shomáé, ami nagyon elcsalt és rossz technikájú), a 4Lz-4T szintén a 4T-3T-hoz képest, és ami fontosabb, hogy ezekben kivitelezésben is jobb Malinyin Shománál.

Komponensekben mindketten pofátlanul magas pontokat kaptak. Amennyivel kevesebbet ér a 4A bázispontszámban, annyival megdobták az amerikai komponenseit.

 

Én amúgy Shomában továbbra is nagyon látom Lambiel munkáját és ez az összemixelt zene az 'I love you, I love you, I love you..." résszel a Clair de Lune-nal együtt szerintem gyenge választás. Olyan érzésem van, hogy Lambiel Shoma elé tette a zenét, amit kiválasztott és betanította a mozdulataira. És ezzel is el is veszett az a különleges egyediség, ami az egyik oka annak hogy kedvelem-e valaki korcsolyázását vagy sem.

 

A korcsolyashow-k amúgy alapvetően nekem se voltak a világom, ami abból volt eredeztethető régen, hogy ezekről az olcsóbb költségvetésű, mára elavult amerikai show-król hallottam a legtöbb hírt, pl. a Stars on Ice-ról, ahol unottan ledarálják egymás után az előadásokat, meg enervált csoportos koreok vannak, egyszóval látszik, hogy nincs sok kedvük ott lenni azon kívül, hogy megkapják érte a jó kis fizetést. A japán show-k egy része se a műfajom.

Azt viszont szeretem amiben teljesen újat tudnak mutatni és minőségi minden szempontból, ilyenek Yuzu show-i vagy a notte stellata tavaly amikor Yuzu a tornász legendával, Ucsimurával közösen adott elő, de a klasszikus, gyönyörűen kivitelezett orosz gálákat is kedvelem. A régi versenyek körüli izgalmak hiányoznak, de mára ez is teljesen kimúlt ha belenézek valami versenybe. A show-kat legalább örömmel nézem.

Előzmény: jinjang (64958)
jinjang Creative Commons License 2023.12.08 0 0 64958

Köszi a linket, végre láttam egy kis versenykorcsolyát is megint. (Rájöttem, hogy a korcsolyashowk világa nem az én műfajom.) Ilja sokat fejlődött (szerintem testileg is) tavaly óta, de bőven van még hova.

Az a 4-es Axel jól megdobta a pontjait. Pedig Shoma szerintem sokkal jobb volt, most kivételesen nem láttam benne folyton Lambielt. Bár a koreográfiája elég sok kinyújtott karú elemet tartalmazott, ami kissé egyhangúvá tette. De végre olyan zenét választott, ami tetszett nekem.

Előzmény: goldenwing (64955)
goldenwing Creative Commons License 2023.12.08 0 0 64957

Egy bíró benne van a sportágban, mégha a technikai panelre vonatkozó szabályokat neki nem is kell alkalmaznia, de azért illik ismernie őket valamennyire és felkészülni belőle kommentálás során is. Főleg, hogy mostanában a három másik szakágban semmi nagy újítás nincs (sőt), ezért a quad Axelből fel lehetett volna készülni. 

 

A bírók egy része szerintem azt se tudja, hogy mit is pontoz valójában, és ez meg is látszik a sportág állapotán.

 

A párosokat nem láttam, ahhoz nem tudok sokat hozzászólni. 

 

Előzmény: Tkn71 (64956)
Tkn71 Creative Commons License 2023.12.08 0 1 64956

Engem is nagyon meglepett a tájékozatlansága, pláne pontozóbíró létére.

A "magyar" párosunk rövid programjáról pedig majdnem lemaradt a tv közvetítés, az utolsó harmadára sikerült elkezdeni az élőt. 

Ciki mindkettő.

Előzmény: goldenwing (64955)
goldenwing Creative Commons License 2023.12.07 0 1 64955

M4-en rábukkantam a mai GP döntő férfi rövid programjaira, belenéztem kicsit. Malinyin megugrotta a 4A-t a rövid programban is - ez nagy rizikó, de bejött neki. Továbbra sem tetszik az, hogy ilyen gyorsan forgatja be az ugrást, de nem szállós, és szép hosszú kifutó íve nincs (bár ez manapság egyre több négyfordulatosról elmondható). Mindenesetre bátor, hogy bevállalta, és meg is ugrotta.

 

A kommentátort, Stipkovits Noémit viszont nem értem, hogy-hogy nincs tisztában azzal, hogy szóló ugrásként lehet ugrani a 4A-t is a rövid programban? Ha van a programban azon kívül egy 2A vagy 3A is - ami kötelező elem - akkor nincs akadálya. Az, hogy mit mutat a bal felső sarokban a program alatt a technikai infó, nem szabadna, hogy megtévessze, hiszen az elemeket a futás után újranézik, felülvizsgálják. És amikor kijöttek a pontok, akkor se korrigálta magát.

https://m4sport.hu/video/2023/12/07/mukorcsolya-es-jegtanc-grand-prix-kina-ferfi-rovidprogram

proszim Creative Commons License 2023.11.06 0 0 64954

Meghalt Jutta Müllerk, első nagy kedvencem, Katharina Witt és sok más kiválóság edzője 94 évesen.

Elhunyt Oleg Protopopov a páros műkorcsolya kétszeres olimpiai bajnoka.

Előzmény: goldenwing (64953)
goldenwing Creative Commons License 2023.11.05 0 1 64953

A Yuzuru Hanyu Re-Pray szóló show 1. napja tegnap volt, amit a TV Asahi élőben közvetített. A kínai weibo-re fel is került a teljes: https://weibo.com/tv/show/1034:4964465431740462?from=old_pc_videoshow

Sajnos angol felirat ezen a verzión nincs, de talán elérhető lesz majd azzal is.

Ma volt a 2. nap és a Saitama Super Aréna mindkétszer teltházas volt természetesen.

 

Amikor az ember azt hiszi, hogy a GIFT-et nehéz felülmúlni, előjön egy még különlegesebb koncepcióval és a kivitelezés egészen páratlan. Elképzelni se tudom mennyi munka lehet egy ilyen műsor létrehozásában. És az, hogy Yuzu egyedül, kis szünetekkel korcsolyázik végig egy tucat programot, quadokkal és tripla Axelekkel, az egészen elképesztő. Nem vagyok egy show fan alapvetően, de amit ő csinál, az kivétel mert olyan színvonalon csinálja ezt, amit még a gálákon korábban sose láttunk és attól tartok a jövőben mástól se látunk majd ilyet.

 

Az olympics.com cikke: https://olympics.com/en/news/figure-skating-hanyu-yuzuru-re-pray-review

 

A Re-pray következő show-jaira januárban, illetve februárban kerül majd sor.https://repray-icestory.jp/

 

 

proszim Creative Commons License 2023.10.11 0 1 64952

Tóth Ivett az m2 Matricák műsorában

https://www.youtube.com/watch?v=bj6ze07vW-k

Előzmény: proszim (64949)
proszim Creative Commons License 2023.09.30 0 0 64951

A Műjégpálya előtt neveznek el teret a műkorcsolyázás  úttörőjéről

https://akibic.hu/2023/09/28/a-mujegpalya-elott-neveznek-el-teret-a-mukorcsolyazas-zsido-uttorojerol/

Előzmény: JackWilliam (64950)
JackWilliam Creative Commons License 2023.09.21 -1 0 64950

I'm sorry, but I don't have enough information to respond to your question. It seems like you're referring to a specific interview or individual named "Gift"(Specific gift), but without more context or details about the interview and what was said, I can't provide a meaningful response. If you can provide more information or specific quotes or topics discussed in the interview, I'd be happy to provide more information or insights.

Előzmény: jinjang (64944)
proszim Creative Commons License 2023.08.29 0 0 64949

Moszkvában tűnt el a műkorcsolyázó Alina Gorbachova, az oroszok bajnokaAugusztus 28-án tűnt el Moszkvában Alina Gorbachova, az orosz junior műkorcsolya-bajnok. A 16 éves műkorcsolyázó elhagyta a Chkalov Aréna Jégpalotát, miután Fedchenko Sófia edzővel előző este vitatkozott, azóta sem látták.A lány eltűnését az anyja jelentette be. Utoljára augusztus 28-án, hétfőn, este 7:08-kor látták őt a kamerák. Alina elhagyta a Chkalov Aréna korcsolyapályát és a Vladimirszkaja templom felé sétált.A rendvédelmi szervek nagy erővel keresik Alinát.A Pokrovszkaya rakparton lévő parkban találtak dolgokat, amik a műkorcsolyázóé lehetnek.

Előzmény: proszim (64948)
proszim Creative Commons License 2023.07.26 0 0 64948

új páros

Facebook

goldenwing Creative Commons License 2023.07.17 0 1 64947

Szívesen. Én se követem a műkorcsolyával kapcsolatos dolgokat, ez alól csak Yuzu kivétel.

Előzmény: jinjang (64946)
jinjang Creative Commons License 2023.07.17 0 1 64946

Köszi szépen az összefoglalót! Sajnos mostanában nincs időm műkorcsolyával foglalkozni, a Yuzuval kapcsolatos híreket is csak fél szemmel tudom követni.

Előzmény: goldenwing (64945)
goldenwing Creative Commons License 2023.07.17 0 1 64945

Érdekes volt az egész interjú, mert részleteiben és nem felszínesen beszélt arról, hogy miért akarta megírni ezt a történetet, miről szólt az előadás két nagy része, és milyen volt fellépni a Tokyo Dome-ban.

 

Nagyon sok ajándékot kapott élete során az emberektől, és ezt szerette volna viszonozni ezzel a történettel, ami reméli, hogy bátorítást ad, különösen azoknak, akiknek szüksége van rá. Az alapötlet onnan indult ki, hogy mindig is fontosak voltak neki a szavak ereje, így pl. dalszövegek is, ezért különféle gondolatokból elkezdett írni egy történetet, és így született meg a teljes előadás.

 

A műsor első fele Yuzu történetéről szól, a születésétől az olimpiáig, ezt absztraktabban mutatja be és több benne a fantáziaelem, míg a második fele valóságosabb. Ez a második rész szerinte jobban kifejezi, hogy milyen ő valójában. Külön elemezett programokat is, pl. az Operaház fantomját, a Let Me Entertain You-t, az Ashura-chant. Beszélt a gyerekkori álmokról is, amit a felnőttek sokszor el is felejtenek, pedig hosszú távon ezek adnak energiát.

 

A Tokyo Dome-ban fellépni szerinte nehéz volt, mert a távolság a színpad és a közönség között nagy, az aréna belmagassága is magas, ezért Yuzunak különösen kellett figyelnie arra, hogy az egész helyszín hangulatát irányítsa és a mozdulatai is nagynak látszódjanak, mert az kellemetlen lett volna, ha csak egy kis mozgó pont lett volna a távolban. A végeredménnyel elégedett volt. Ami még tetszett, az az volt, hogy szerinte a műkorcsolya arról szól, hogy amije van, azt fényesítsék, tökéletesítsék a korcsolyázók (ez egyébként a japán kultúrából is fakad, hogy ami van, azt tökéletesíteni kell, nem pedig eldobni és valami újat csinálni mindig). Arra utalt, hogy a legtöbb program, amire korcsolyázott, régről hozta vissza (ugye 2 újabb program volt a show során), mert nem ad elő mindig új programokat. Ez teljesen érthető, hiszen nem tudott volna 10 új programot koreografál(tat)ni és meg is tanulni mind. 

 

Yuzu szerint egy új műkorcsolya stílust alkotott meg, egy új szórakoztatási formát, és teljesen igaza van! Azt mondta, mindent beletett ebbe, ezért nehéz is megmondani, hogyan tovább. Én azért annyira nem féltem, mert egy olyan kreatív ember, mint ő biztos új ötletekkel rukkol majd elő, amikor eljön az ideje.

Előzmény: jinjang (64944)
jinjang Creative Commons License 2023.07.15 0 0 64944

Sajnos nekem nincs és egy darabig nem is lesz előfizetésem, de azért láttam Gift-et még korábban, csak az interjút nem. Mondott valami érdekeset?

Előzmény: goldenwing (64943)
goldenwing Creative Commons License 2023.07.14 0 1 64943

Mától elérhető világszerte a GIFT, így Magyarországon is látható magyar felirattal a show és az utána levő fél órás interjú is. Én már előfizettem és meg is néztem egyszer az egészet :) Elképesztően magas színvonal minden szempontból! 

 

 

Előzmény: jinjang (64941)
proszim Creative Commons License 2023.07.03 0 0 64942
Előzmény: jinjang (64941)
jinjang Creative Commons License 2023.06.30 0 1 64941

Yuzu GIFT-jéhez van magyar felirat a Disney+-on. Állítólag az interjúhoz is. Akinek van előfizetése, lecsekkolhatja. (Bár lehet, hogy csak a mai napon elérhető, ezt nem tudom.)

proszim Creative Commons License 2023.06.23 0 0 64940
Előzmény: proszim (64939)
proszim Creative Commons License 2023.06.06 0 0 64939

Nem vagyok bajnok.

De ez olyan, hogy talán nagyobb teljesítmény a budapesti Eötvös Gimiben osztály hatodik legjobb tanulójának lenni, mint nógrádhörömpői szakközépben osztályelsőnek lenni.

Előzmény: Kissildiko1 (64938)
Kissildiko1 Creative Commons License 2023.06.06 0 0 64938

Olyan jó lenne érvekkel, tényekkel teli hozzászólásokat olvasni, de sajnos jönnek a személyeskedések, és a politikai puffogtatások.

 

Elsőnek senki mundérját nem kell megvédeni, ezt tisztázzuk.

Vannak állítások, amiket még senki semmilyen bizonyítékkal nem igazolt!

Tehát még csak a hangos kiabálást, üzengetést, személyeskedést, rágalmazást láttuk a médiában.

Amíg ítélet nincs, addig mindenki ártatlan!

Még Galambos is, bár neki nem kell ítélet, Ő lejáratja saját magát.

Más gyerekeiről rosszat mondani, kinevetni, és nevetség tárgyává tenni, nem egy komoly felnőtt edzőre vall.

 

Nem Lacinak hívnak, gondolom Júlia testvérére gondol, de Ő arccal megmondta a véleményét Suba csoportjában.

Apropó korikalauz, gondolom olvassák, és pár napja Suba ismét kiengedett egy felettébb magas színvonalú posztot, Hortobágyi valakitől.

Szimpla provokáció egy kisfiútól, aki nem hibáztatható, de az adminnál ismét felmerül a felelős felnőtt emberi gondolkodás kérdése.

 

Porszim bocsánat a kérdésért, eddig úgy láttam valamelyest követi az eseményeket, de biztos tévedtem.

Az Ön személyében sokszoros Magyar bajnokról van szó?

Könnyű lenne úgy véli???

Tudja mennyit edzenek ezek a gyerekek????

Bármelyik korosztályról beszélünk, ez kő kemény munka, rengeteg áldozat, és hatalmas anyagi befektetés!

Ezeknek a sportolóknak reggeltől estig erről szól az életük!

Ne tegyen lealacsonyító, felelőtlen kijelentéseket!

Minden Magyar bajnoki cím mögött, óriási munka áll, amit meg kell becsülni!

Előzmény: srdkta2 (64936)
proszim Creative Commons License 2023.06.05 0 0 64937

Első osztályú magyar, hatodosztályú orosz versenyző. Csak lehet az első még így is jobb. Néha nézem az orosz nemzeti  bajnokságot, a 15. is szép teljesítményt mutat be.  Magyar bajnokság meg 2-3 versenyző, ott könnyű bajnoknak lenni.

Előzmény: Kissildiko1 (64935)
srdkta2 Creative Commons License 2023.06.03 0 0 64936

Azért, mert nem egy zárt csoportban írod le a véleményed - ahol ugyebár tilos a kamuprofillal posztolgatás, csak egyeseknek ez nem tetszik, mert ugye pártunkkormányunk van a rokonságában és megszokta, hogy Szia,Uram!, - attól még nem lesz jobban hihető, főleg ha a tesó mundérját védi. Majd ha a saját neveddel és fotóddal ki mersz állni valahová, Laci :)))

Előzmény: Kissildiko1 (64935)
Kissildiko1 Creative Commons License 2023.05.31 0 0 64935

Kedves Műkorcsolya rajongó társaim!

 

A véleményetekre vagyok kíváncsi.

Én az enyémet elmondom.

Szerencsére itt eltudom, a Korikalauzon nem, mert ott Suba Úr már tiltott, és mindent cenzúráz.

Az új ágazati igazgató Bálint Csaba lett.

Sokan rebesgették előtte, hogy saját gondolatok nélküli, hátulról irányított báb lesz.

Első nyilatkozata után sokat vártam tőle, de nagy semmi.

Ha kicsit utólag gondolkozom ezen, már nem is értem mit vártam.

Ez egy tengely, ami szervezettebben működik, mint Vardanjan Gurgen féle vezetés.

A tengelyt a hatalomra éhes álszentek alkotják, Engi-Zsuffa-Bálint és még ki tudja kik állnak mögöttük.

Szervezett bűnözésről beszéltek az előző vezetésnél, pedig ami most kezd kitisztulni az nem semmi.

 

Bálint Csaba vissza adta a jeget a gyerekeknek!

Ez fontos és jó döntés, mert Ők a jövő!

A jégről letiltotta viszont a két fegyelmiben szereplő edzőt.

Hátráltatva ezzel mind a 2 klub tanítványait, felkészülésüket, edzőjük életét.

A fegyelmi bizottság jobban elhúzza az ügyet mint a Watergate botrányt húzták!

És lám egy bosszú már félig meddig sikeres, mert Zsuffa Tünde elérte, hogy Sebestyén ne tudjon dolgozni! 

Bálint Csabát felhasználva.

Akit most választottak meg, de máris hazudik!

A mai cikkben azt állítja, eddig az ágazati vezető, és a szövetségi kapitány döntöttek a kerettagságról.

Majd Ő, mint nagy megváltó, ezt most a bírók kezébe adja.

Kedves Csaba!

Kit akar átverni?

Eddig is a bírók pontozó lapjai alapján kerültek az adott keretbe a gyerekek!

Miért kell már az elején mellé beszélni????

 

Ágazati igazgatónk azt is eldöntötte, többet világversenyen nem indulhatnak, csak Magyar állampolgárok.

Zsuffa Tünde bosszúja lecsapott a Vlasenko testvérekre, és a remeklő párosra is.

Felmerül a kérdés, Bálint Csaba Úr már párosban készíti elő a helyet az ifjú Bereinek?

Valahogy itt nem merül fel a szervezetség????

Ne legyenek konteos elméleteink, de a következő az lesz, hogy a Moksz megtámogatja külföldön készülő hangos tehetségeinket, ahelyett hogy az itthon készülőkre költenének.

Aki a kinti drága életvitelt választja, fizesse ki maga!

A Moksz az itthon készülő fiatalokra koncentráljon!

Ekker Léna, Virányi Laura, és sorolhatnám a Vasas, Ksi, Skse, Pavuk tehetségeit!

Bálint Csaba ne merészelje kiszolgálni, kis barátainak a kéréseit, még ha így jutott a vezetői székbe akkor se!

Nagyobb bűnössé válik, mint Vardanjant bármikor is annak kiáltották!


Szinte biztos voltam benne Jerának sem lesz helye.

Remélem gondoskodik megfelelő edzői háttérről?

Ipakjan Jeranjak

Junior Szovjetunió kupa bronzérmes műkorcsolyás

Vörös diplomával végzett a moszkvai egyetemen.

Beszélt magyarul, a gyerekek szerették.

Saját edzőjük mellett, üde színfolt volt amikor Ő tartotta az edzést.

 

Nagyon remélem Bálint Csaba tényleg alkotni akar, és nem pusztán érdekeket szolgál ki!

Nem túl fényes ahogy elkezdi…

 

 

goldenwing Creative Commons License 2023.05.25 0 0 64934

Nem tartom összehasonlíthatónak a helyzetet. Lysacek egy gyenge korszakban lett olimpiai bajnok, amikor elég volt csak triplákat ugrani ahhoz, hogy nyerhessen (a triplái közül meg az Axelja annyira elcsalt volt, hogy közelebb volt az a duplához inkább...). Annyit változott azóta a korcsolya, hogy azzal a tartalommal amivel Lysacek versenyzett, ma már egyéni olimpiai érem közelébe se lehet érni. Némi túlzással azon a szinten volt, mint most Pepe + persze amerikai zászló a neve mellett és a velejáró hype. Az utóbbi években egyre kevésbé látni már magas korisokat dobogóközelben nagy versenyen, a quadok növekedésével az átlagmagasság egyre kisebb.

Előzmény: proszim (64933)
proszim Creative Commons License 2023.05.24 0 0 64933

Evan Lysacek 188 cm-esen lett olimpiai bajnok. Igen, ő amerikai, meg vitatható is, hogy megérdemelte -e az oli címet, de akkoris topkoris volt a 188 cm-ével.

Előzmény: goldenwing (64929)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!