Keresés

Részletes keresés

elemes Creative Commons License 2017.03.17 0 0 5144

A tartós stressz az igazán jól élést is megmérgezi.

Előzmény: Auralianus (5142)
LifeIsGood101 Creative Commons License 2017.03.17 -1 0 5143

Most latom Merkel SzociLibiElvtarsno egesz jo hangulatban Trump mellett...:-)

Előzmény: Auralianus (5142)
Auralianus Creative Commons License 2017.03.17 0 0 5142

akkor még nem éltél igazán jól...


Előzmény: elemes (5139)
LifeIsGood101 Creative Commons License 2017.03.17 -1 0 5141

bosszantani

Előzmény: LifeIsGood101 (5140)
LifeIsGood101 Creative Commons License 2017.03.17 -1 0 5140

Nem, nem ! A nyugdijamat en fizettem, plusz a foglalkoztato is hozza potolt ! Nincs szuksegem "fiatalokra", de az agyban egy csinos no felbir boszantani....:-)

Előzmény: Auralianus (5137)
elemes Creative Commons License 2017.03.17 0 0 5139

...de csak átmenetileg és csak egy határig.

 

Ha jól élek, egy hétig elviselem a szomszédba költözött pigmeus családot.

 

Ha jól élek, tartósan elviselem a szomszédba költözött görög családot.

 

De a pigmeus családot néhány hét után egyre nehezebben viselem el.

 

Lehet ezen szomorkodni, de attól még tény.

 

Ez nem poltika és nem rasszizmus -- a homo sapiens evolúciójának terméke, hogy a csoporton belüli agresszió nagyon alacsony -- a családnál nagyobb csoporthoz tartozást pedig a szokások, rítusok és szabályok bonyolult rendjéhez való igazodás szabja meg. Ha olyan emberekkel találkozunk, akiknek mások a szokásaik, rítusaik, szabályaik, ezt -- a körülményektől és leginkább a szociális érettségtől függő mértékben -- elviseljük, de a találkozás mindenképpen stresszt jelent. Ha rendszeresen és hosszú ideig kell együtt élnünk ezzel a stresszel, az mindenféle fizikai tünetekben is megjelenik, leginkább pedig a tolerancia mértékét fogja csökkenteni.

 

 

 

 

Előzmény: Auralianus (5138)
Auralianus Creative Commons License 2017.03.17 0 0 5138

a tolerancia mértékét a létbiztonság és a jómód kifejezetten növeli.... 

Előzmény: elemes (5136)
Auralianus Creative Commons License 2017.03.17 0 0 5137

Neked... a felosztó-kirovó nyugdíjrendszer miatt... CSAK AKKOR érkezik a nyugdíjad a számlára, ha van valaki akinek levonják a béréből...

... ha xenonyuggerként elüldözöd a fiatalokat.... akkor NEM LESZ akinek levonják a béréből... a német nyugdíjasok imádnak engem is, meg

a családom is... mert tudják, hogy "ki fizeti a nyugdíjukat"... ennyire egyszerű a képlet... ilyen borzasztó egyszerű... üldözd el (biztosítsd nekik

másoknál rosszabb feltételeket) a potenciális munkavállalókat... 

 

.. aztán csodálkozz, hogy "miként történhetett ez meg?"... 

.. na... hát pont így... nem nehéz belátni...

Előzmény: LifeIsGood101 (5134)
elemes Creative Commons License 2017.03.17 0 0 5136

Nem tudom, mi az alternatíva.

Pontosabban: MÓDSZERT tudok, ami javítja a helyzetet.

 

De azt is, hogy egy ilyen vágyott multikulturális, toleráns világ nem létezik. Legalábbis emberekből (homo sapiensekből) nem.

Előzmény: Auralianus (5135)
Auralianus Creative Commons License 2017.03.17 0 0 5135

állíts neki alternatívát... tényleg... akár elviekben is...  


miként biztosítod a megfelelő mennyiségű, képzettségű, kooperációra képes munkaerőt MINDENHOL a világon globalizáció nélkül?  - sehogy

miként biztosítod a megfelelő mennyiségű, képzettségű, kooperációra képes munkaerőt BÁRHOL a világon tolerancia és migráció nélkül? - sehogy

 A xenofóbia rendszerszinten már buktás...  

 

... én így látom... te miként látod ezt?

 

Előzmény: elemes (5133)
LifeIsGood101 Creative Commons License 2017.03.17 -1 0 5134

Klimavaltozas letezik, de ha ezt akarod tanulmanyozni akkor vegezd onerobol !!!

Hal'Istenek Trump kabinetje az ertelmetlen kutatasokra egy qurva dollart se fog pazarolni .

CsillagUtazasAlmodasra sincs penz (20 Trillio adossag), az se biztos, hogy 2018-ban erkezik-e nyugdijam a bankszamlara !!!

elemes Creative Commons License 2017.03.17 0 0 5133

... a harmadik a win-win...

 

Jaja, ez a Watchtower-ben látott mennyország(karikatúra).

Előzmény: Auralianus (5132)
Auralianus Creative Commons License 2017.03.17 0 0 5132

képzeld el a világodat korlátlan mobilteleonálás és internetezés, pontos gps, megszakítás nélkül működő elektromos rendszerek nélkül...

 

adj hozzá némi áruhiányt + két-háromszoros árat elektronikai eszközökből... tedd a magas szintű egészségügyi szolgáltatásokat egyből
képzeletben a gazdagok kiváltságává...

 

... majd gondold át, hogy bárki aki össze tudja számolni az ujjait szeretne-e ilyen régiókban élni, holott élhetne ott is, ahol nyugi van,

nem csesztetik és ezétr semmi mást nem kell bevállalnia, mint a multikultit... ilyen pofonegyszerű ez az egész... ezt a világot fel lehet

építeni egy-egy államon belül is (lásd Latin-Amerika) vagy nemzetközi szinten is. 

 

 

Persze ha SZERINTED létezik az "árja nép" melynek minden tagja mindenhez ért, szuperszorgos és szuperhatékony, akkor rendben... 

is más dolguk, mint kiirtani a maradékot és idilli, homogén világ jöhet létre...

 

 

VAGY globális multikulti + tolerancia...

 

 

... nagyjából ez a három lehetőség áll előttünk... a harmadik a win-win...  a kettes verzió még nem sikerült senkinek, és épp az egyesben vagyunk...

.. egyre jobban terjedő gettókkal.... ha valami kimaradt, egészítsd ki nyugodtan a modellt :)

Előzmény: elemes (5130)
elemes Creative Commons License 2017.03.17 0 0 5131

Egyiptom (Szíria, India, stb) arra példa, hogy a népesség addig gyarapszik, amíg az erőforrások ezt lehetővé teszik.

Előzmény: Auralianus (5129)
elemes Creative Commons License 2017.03.17 0 0 5130

"mindenki tanuljon meg együtt élni a többiekkel"

 

értem én, de utoljára ilyent a jehova tanúinak újságjában láttam, az Őrtoronyban, hogy majd a mennyországban egymás mellett fog legelészni a kecske meg az oroszlán, és cuki gyerekek fogják simogatni őket (akik ugye gyerekkorukban haltak meg, csak amikor ezt megkérdeztem szegény jehova tanújától, akkor megsértődött)

Előzmény: Auralianus (5128)
Auralianus Creative Commons License 2017.03.17 0 0 5129
Auralianus Creative Commons License 2017.03.17 0 0 5128

szerintem a "mindenki szeresse egymást" és a "mindenki húzzon haza" között rengeteg árnyalat van...

 

.. leginkább arról beszéltem, hogy a "mindenki tanuljon meg együtt élni a többiekkel"... erről szól a globalizáció kevésbé árnyékos oldala...


... és igen.. EZ az egyetlen win-win szituáció...  a specializált tudást MINDIG MINDENHOL nem fogod tudni kitermelni... nem is éri meg,

ezért az ilyen tudás birtokosai számára meg a foglalkoztatóik számára IS.. előnyösebb, ha mindig oda mennek, ahol szükség van rájuk

és addig maradnak, amíg máshonnan nem kapnak jobb ajánlatot....

 

... EZT hogy illeszted bele egy xenonyuggerer által eluralt, rettegő társadalom értékrendjébe? Leginkább sehogy...  az ilyen társadalmak szimplán

bukják a versenyképességüket... a specializált tudással rendelkezőket vagy egyenlő feltételekkel kínálod meg mindenhol, vagy simán különalkukat

fognak kötni (mint pl az Apple Írországgal) a többieknek meg sok szerencsét... de tényleg... és ERRE már rég rájöttek "az Elbától nyugatra"... ezért

tartja oda a "Mutti" a másik arcát is, amikor a befogadás ELVI oldalát kell védeni.... nem azért, mert "szarik a pollokra"... hanem mert tisztában van

vele, hogy az autógyárai IS meg kb az összes Tech cége lehasalna, hogyha megváltozna a közhangulat és kiveszne a multikulti....

 

.. aki már dolgozott bármiféle fejlesztési projektben, az tudja miről beszélek....


... persze lehet más űton is indulni... csak rohadtul nem fogja megérni SENKINEK sem...

Előzmény: elemes (5127)
elemes Creative Commons License 2017.03.17 0 0 5127

ha azt nevezed "egyetlen win-win megoldásnak", hogy mostantól mindenki szeresse egymást, akkor ezt már az első körben kiejthetjük és gondolkodhatunk a reálisabb stratégiákon.

Előzmény: Auralianus (5126)
Auralianus Creative Commons License 2017.03.17 0 0 5126

pedig genis idetartozik... azt mondtad NEM LEHET másként társadalmat szervezni, az "wishful thinking"...

 

... nos lehet... de ez az egyetlen win-win kimenete a jelen helyzetnek...  és a gond ott van, hogy a mostani életszínvonal NEM fenntartható magasan képzett

munkavállalói réteg nélkül. Akármit is hisz erről Trump, vagy pár xenonyugger, akik leragadtak ott, hogy az internet és a globalizáció meg a multikulti az csak

valami hülye libsi kitalálmány...

 

... kb 1 év alatt totálisan visszafelé sül el a polulista hőzöngés... ez egy tanulási görbe.. még 2-3 év... és a xenonyuggerekre támaszkodó politikusi réteg egyik
része kihal, a másik része meg rájön, hogy KI KELL egyeznie...  a többiek pedig mennek a neonácik mellé az 5%-os futottak még perifériára... VAGY költöznek

a csodásan illiberális demokráciák valamelyikébe, ahol ŐK vannak többségben....

Előzmény: lakol3 (5124)
lakol3 Creative Commons License 2017.03.16 0 0 5125

Egyébként akar a rosseb meggyőzni.

A cikkben szó sincs a CO2-ről. Azt az index tette hozzá.

Előzmény: Auralianus (5118)
lakol3 Creative Commons License 2017.03.16 0 0 5124

Ez így szép, de sem nem értem, mit akarsz vele mondani - senki nem beszélt határokról meg integrációs kérdésekről. Az egy másik topik.

 

Előzmény: Auralianus (5121)
lakol3 Creative Commons License 2017.03.16 0 0 5123

"A vicc az, hogyha a klímaváltozást NEMemberi tevékenységnek titulálod, akkor a környezetszennyezést is szelektíven kell kezelned."

 

Ez hülyeség. A CO2ről van szó, ami egy természetes gáz, ami a legelterjedtebb anyagcserefolyamatok végterméke, a növények számára meg az elsődleges tápanyag.

 

Az emberi CO2 ráadásul a légkör elenyésző része. Ez túl kevés ahhoz, hogy érdemben befolyásolja a klímát. Korábbi, földtörténeti korok mainál sokkal magasabb természetes CO2-je sem tűnik erős befolyásoló tényezőnek.

 

Hogy hogy egyébként?

 

A ciánhidrogén ellenben, ami adott esetben a Tiszába ürül, az kevésbé az. Nemigen tudok olyan élőlényről, ami tartósan és kedvvel fogyasztaná. Az sem túl egészséges, hogy a különböző növényvédőszerek miatt - amik szintén nem természetes dolgok - a méhek veszélybe kerülnek, így pedig a beporzás.

 

Kínában pár év alatt eltüntették a verebeket, aminek az lett az eredménye, hogy irtózatosan elszaporodtak a kártevők. A verébpopuláció a 90-es évekre tért magához, pedig még importáltak is belőlük. Kína nagy ország, mégis 1-2 év összehangolt mukája eredményeképpen sikerült szisztematikusan kiiktatni a szisztéma egyik elemét.

Előzmény: Auralianus (5119)
lakol3 Creative Commons License 2017.03.16 0 0 5122

Ebben az a gyönyörű, hogy oda-vissza igaz, márpedig az nem lehet, mert a kérdés kimenete boolean.

Szóval itt egyikünknek lehet igaza. Amiket én olvastam és láttam az elmúlt hetekben, az engem erre a következtetésre vezetett.

Szerintem elég hamar kiderül, pár év kell csak (2-3? max).

Előzmény: Auralianus (5118)
Auralianus Creative Commons License 2017.03.16 0 0 5121

A társadalomszervezés kapcsán:

Olvastam Huntingtont meg Fukuyamát is, értem miről írnak, csak én szimplán másként látom. Az Eu egyik legalábecsültebb

vívmánya a 4 alapszabadság.


Olyan kérem még a világtörténelemben NEM volt, hogy az "ÁtlagJóska" szavazópolgár azt tudta mondani, hogy "Rendben kérem,
meg tetszettek szavazni, de én azért most jól elköltözök" Eddig ilyen kiváltsága csak a tőkének volt. Most meg mindenkinek van

aki ezt megérti. A társadalom legmobilisabb rétege került abszolút nyertes szituációba. Nézd meg Magyarországot...


... elkezdett kiürülni.. három éve tépem a számat, nem hiszi el senki, hogy fizikailag fognak kiürülni országok. Mármint úgy kiürülni,

hogy a potenciális munkavállalók "elfogynak". Maradnak a nyugdíjasok és a képzetlen rétegek, akik sem érdemi értékteremtésre sem

a meglévő rendszerek működtetésére nem képesek.

 

 

EZ az európai integráció igazi motorja, a fejlett tagállamoknak IS érdeke ugyanis az esélyek kiegyenlítődése (jogi, gazdasági, szociális

stb szempontból) HA ez elmarad, akkor megindul a licit a képzett munkavállalókért... különalkuk köttetnek és a mobilis réteg egyre

több- fenntarthatatlan - kiváltságot fog szerezni... miközben egyre kevésbé járul hozzá helyben  a társadalom fenntartásához. EZT 

teszi ma a tőke is... EZÉRT KELL egalizálni a feltételeket... és EZEN a ponton dőlnek meg a történelmi analógiák. Egy ilyen helyzetre

eddig a háború volt a megoldás... de a modern kor háborúját NEM nyerheted meg fejlett technológia nélkül, amihez viszont KELL az

ipar, amihez KELL a mobilis réteg akik viszont NEM támogatják a háborút, hanem elköltöznek....


... persze megteheted, hogy zárod a határokat, de akkor meg NINCS technológiai különbség és a Háborúban NEM nyerhetsz... tehát

meg sem indítod... akkor viszont a diktatúrád nem fogod tudni igazán miből finanszírozni...


Ez nem azt jelenti, hogy ez átmegy mindenkinek.. nem is lesz "robbanásszerű" azátalakulás... de egy emberöltőn belül belátja majd a politikum.

 

 

A helyben maradó téregekkel ugyanis NEM fog tudni mit kezdeni... a mobilitást demokratikusan pedig úgy szüntetheted meg, hogyha

egalizálsz...tehát a fejlettebb régiók, kontinensek érdeke, hogy a fejlettlenebbeket felzárkóztassák... PONT AZÉRT, hogy a saját maguk

életszínvonalát és biztonságát szavatolhassák.

 

 

 

Előzmény: lakol3 (5116)
elemes Creative Commons License 2017.03.16 0 0 5120

Ezzel eléggé egyetértek.

Előzmény: lakol3 (5116)
Auralianus Creative Commons License 2017.03.16 0 0 5119

A népirtódás léte és bekövetkezte nem kérdés,a mértéke a kérdés. tízmilliós, százmilliós, milliárdos.


A vicc az, hogyha a klímaváltozást NEMemberi tevékenységnek titulálod, akkor a környezetszennyezést is szelektíven kell kezelned. A "füstöléssel"

minden ok... a szemeteléssel (- füstölés) meg tönkretesszük a bolygót. Vagy hogy? A légkör tetszőleges mennyiségű szutykot képes felvenni, de

az óceán, meg a talaj nem képes tetszőleges mennyiségű műanyagot elnyelni? És ha színtelen, szagtalan műanyaggal szennyezünk tovább?



Nem a környezetszennyezés tényét kérdőjelezem meg, a mértékét és a hatásait sem... csak szeretném, ha rávilágítanál, hogyha a bioszférát az

ember szét tudja rombolni a szennyezésével, akkor milyen alapon nem képes a légkör és a föld energiaháztartásának tönkretételére? Hol látod

a különbséget? MIÉRT nem kell a légkört ÉPP ANNYIRA védeni,mint a bioszférát?


Vagy kell? Csak ne hivatkozzunk klímaváltozásra, hanem mondjuk,hogy belélegezhetetlennéválik a légkör és tüdőrákosak lesznek a gyerekek meg

savas eső fog seni? Mert akkor nekem ok... majd ezt mondom és nem a klímaváltozásról papolok.... nekem aztán tökmindegy :) :) :) Csak nem értem

a logikádat ezen a ponton.....

 




Előzmény: lakol3 (5116)
Auralianus Creative Commons License 2017.03.16 0 0 5118

Figyelj... szerintem ne próbálj meg engem meggyőzni, 0 esélyed van a számaiddal. Tényleg... szólok előre... spórolunk némi időt magunknak.

Belinkelhetném neked ENNEK az elméletnek IS a szétcincálását számokkal, kutatóintézetek által, tudományos szaklapokból hozott eredményekkel,

de minek? A CO2 természetesen nem kizárólagos faktor, van még egy rakat MÁS tényező is, de ez kb a mellékes kategória. Te nem hiszed el, mert...

 

... és teljesen mindegy miért nem hiszed el, hogy az emberi tevékenység a ludas. Ok, elfogadtam.

Előzmény: lakol3 (5117)
lakol3 Creative Commons License 2017.03.15 0 0 5117

Amiben az a vicc, hogy az  index ezt a CO2-vel hozza összefüggésbe, az eredeti meg nem. Kár, hogy az index újseggírói már csak a 'Ma is tanultam valamit' rovatban képesek objektívek  maradni.

 

 

https://www.mpg.de/research/sun-activity-high

 

 

Előzmény: Auralianus (5112)
lakol3 Creative Commons License 2017.03.15 0 0 5116

Népirtódás lesz is, egyszerűen van egy sor fenntarthatatlan térség.

A környezetszennyezés egy nehéz ügy. Nem tudom, hogy mérik, de szerintem aggregált hatást kell nézni azzal kalkulálva, hogy az adott szennyezés mennyi idő alatt bomlik le. De a helyisége sem biztos, pld. ott vannak a hatalmas tengeri műanyagfoltok. Ez lokálisnak tűnik, de az élővilágon keresztül sokkal kiterjedtebb a hatása.

 

A másik probléma a diverzifikáció. A nagyipari növénytermesztés egyik mellékhatása a talaj baktériumflórájának lepusztulása, ami párhuzamosan a termény tápértékének a csökkenésével jár. (pl. a 60-as évekbeli szin 40%-ára. Olvastam erről egy nagyon jó doktorit, a gödöllői agráron írták.) Ez nem környezetszennyezés a klasszikus értelemben, de a hatása hasonló.

 

Sok területen a víz elegendő volt egy alacsonyabb népességnek, de a növekedő népességgel nőtt a vízkivétel és sokfelé problémát okoz a vízellátás. A modern technológia viszont nem érhető el, vagyis marad az olyan öntözéses művelés, mint az árasztás, felszíni locsolás. (India, Afrika, etc.)

 

A túlnépesedés nettó annak a következménye, hogy egy sor társadalomban a korábbi megmaradt gyerekszámmal szemben megmaradt a legtöbb az oltásoknak köszönhetően, és nem következett be semmilyen társadalmi feljődés. A gyerek feladata az öregek ellátása - nincs nyugdíj, semmi -, és minél több van, annál jobb az esély. Gyártják is őket.

 

Társadalomszervezés: ez max. wishful thinking. Ha csak Mo.-t nézzük, akkor olyan társadalmi mélystruktúrák élnek, amik évszázadosak. (Ajánlom SZűcs Jenő: Vázlat Európa három történeti régiójáról c. irományát, esetleg Bibó: Eltorzult magyar alkat c. művét desszertnek.) Ez Afrikában, ahol nem történt meg a városiasodás, még inkább anakronisztikus dolgokat eredményez. A 200 évvel ezelőtti törzsi háborúk uú. folynak, csak ma gépfegyverrel. Gyakorlatilag ez az út nem járható.

 

Ha nem sikerül nagyon gyorsan a fenntartható termelést etc. biztosítani, a reccsenés magától fog bekövetkezni, nem kell akarni sem. Szerintem ez az igazi probléma, nem a CO2, és a politikusok mindent elkövetnek, hogy másról lehessen beszélni. Európában a pénzügyi lufi a fenntarthatatlan, Afrika-Ázsia sok területén meg maga a hétköznapi élet. Ha csak a technológiát nézem, akkor ezekre a helyekre a technológiát vinni szinte lehetetlen. Nincsen infrastruktúra, nincsen képzés, semmi. A többi - közbiztonság, etc. most kimarad a diskurzusból.

 

Szóval szerintem nagy gáz van.

Előzmény: Auralianus (5109)
LifeIsGood101 Creative Commons License 2017.03.15 -1 0 5115

Ajaj , nalunk bekoszontott a tavasz ( - 15 C )....

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!