Keresés

Részletes keresés

MidiTom Creative Commons License 2018.12.02 0 0 84

Ilyen nem lehetséges. Megfuttattad az e-licenserben a "Maintenance" menüpontot?

Előzmény: pulti (83)
pulti Creative Commons License 2018.11.29 0 0 83

Sziasztok! Groove Agent 5-öt telepítenék,de a benne levő licence kulcs felülírja a Nuendo 4.3 kulcsát és innentől nem tudom megnyitni.Valahogy kikerülhető ez a kulcs-dolog?

Dzseem Creative Commons License 2018.08.21 0 0 82

Egyelőre WIN XP (éppen a váltáson gondolkodom) AUDIGY2 hangkártya, ha jól írom, akkor SB0092. A Cubase-nem a legutolsó nem eredeti verziója ment eddig hibátlanul. Érdemes lenne 2018 szintre hozni a rendszerem? :-D

Előzmény: MidiTom (77)
djuice Creative Commons License 2018.08.08 0 0 81

Keress egy alternatív freeware vagy próba verziós másik progit. Ha ott nem ismétlődik a jelenség, meg kell válni az SX-től!

Előzmény: Dzseem (76)
djuice Creative Commons License 2018.08.08 0 0 80

MidiTomék elvileg küzdöttek már Androidos midizéssel, majd megmondja ha tudja. (A Bitzenedén régen ilyen praktikák is megjelentek a mit hogyan témában, de most nem konkrétan erre célozva...)

Előzmény: Mocskos Encio (75)
djuice Creative Commons License 2018.08.08 0 0 79

Win10-en semmin nem kell csodálkozni! Atomszar! Mi a céges gépeket csak irodai szoftverekre használjuk + net, de semmi extra, főleg nem játék meg Cubase. Aztán az áprilisi nagy átfogó frissítéssel csinált egy olyat hogy bekapcsolás után egy hétig fekete képernyő 20 percen keresztül, és utána adta fel az asztalt, tálcát, ikonokat. :D Ént ctrl+alt+dellel elindítottam ami kellett a program futtatás parancsból (volt net, wifi meg minden futott csak az intéző volt hulla!), de a kollégák csak néztek maguk elé ha nem voltam bent. És gigászi méretű frissítőcsomagok érkeznek a rendszerre, úgyhogy több mint kínos! A Cubase is 100 hogy ilyenektől tud behülyülni, ha megy a frissítés meg a net szvsz.

Előzmény: Az Utolsó Európai (74)
djuice Creative Commons License 2018.08.08 0 0 78

Ma ez még probléma? Ott a TeamViewer és kész a távsegítség, aztán lehet küldeni a Syncopas csekket! (;

Előzmény: MidiTom (72)
MidiTom Creative Commons License 2018.08.06 0 0 77

Milyen op. rendszer, melyik SX verzió, milyen hangkártya?

Előzmény: Dzseem (76)
Dzseem Creative Commons License 2018.08.04 0 0 76

Sziasztok, lenne egy kérdésem, remélem, hogy szakértő fülek tudnak rá válaszolni. :-) Éppen megújulás előtt áll a kis zene szerkesztő bázisom és archiválom a dolgaimat. Van egy jelenség, amire nem jövök már jó régen rá, hogy mi okozza?! Cubase SX van egyelőre rajta. Minden rendesen indul, miután a PC-t bekapcsolom, aztán 4 - 5 perc múlva midi feljátszásnál a midi jeleket késve rakja le. először csak néhány msec-al, aztán egyre távolabb. Fura módon a hang maga tökéletes időben szólal meg. Csak a jel kerül később megjelenésre. Lehet ez attól pl, hogy egyre jobban melegszik a processzor? Csak kérdezem? Találkoztatok ilyennel már? Pár percig tökéletes. Utána bammm elkezdi ezt a jelenséget.

Mocskos Encio Creative Commons License 2018.05.08 0 0 75

Sziasztok!

Kérdésem hogy van-e olyan használható szoftver, ami Cubase 5-öt androidos tablettel usb-n keresztül (nem wireless) tudja vezérelni (Play, stop, loop, rec, master vol, alap dolgok esetleg mixer). Odáig eljutottam hogy a tablet MIDI üzemmódban kommunikál USB-n és a Cubase látja az eszközt MIDI IN eszközként a keyboard mellett. Google Play-en ilyen-olyan MIDI kezelő programok közül pl:TouchDAW egyik sem működött.

Vagy csak Cubase 6 és fölötte képes ilyen egyszerű dologra?

Az Utolsó Európai Creative Commons License 2018.05.03 0 0 74

Sziasztok,

 

Segítségre van szükségem. Összetojta magát a Cubase 5-öm, egyik napról a másikra.

 

Win 10-es rendszeren fut, Focusrite Scarlett 2i4 kártyával. Eddig éveken át tökéletesen üzemelt, most azonban bármilyen projekt behívásakor feldobja, hogy "Sample rate could not be set. This may be due to the sample clock being set to external sync." És lejátszáskor a sávokat eltérő tempóban, eltérő hangnembe transzponálva játssza le.

Én semmit nem állítottam át, az bizonyos, valaminek a háttérben kellett történnie. A Device setup-ban megnéztem az ASIO drivert: a Scarlett van beállítva, a vezérlőpultján a sample rate 48k, de ez ki van szürkítve, nem állítható. A clock source "internal", és ki van szürkítve, nem állítható. Ha átállítom az ASIO4all-ra, ott ugyanez a jelenség.

Egyszerűen ötletem sincs. Ti látattok már ilyet? Mi lehet a megoldás?

Treborn Creative Commons License 2017.04.02 0 0 73

Sajnos, nem. Már a gépet is azért nem nálatok vettem, mert nem tudtam megoldani az utazást :(

Előzmény: MidiTom (72)
MidiTom Creative Commons License 2017.04.02 0 0 72

Ha a közelben lennél, vállalnánk a beállítását.

Előzmény: Treborn (71)
Treborn Creative Commons License 2017.04.01 0 0 71

Köszönöm, de ez nekem kínai. A youtube-on találtam egy videót, ami lépésről lépésre leírja miket kell beállítani. Megcsináltam, hang- és midi felvétel, visszajátszás megy, de ha sysex adattal találkozik a program lejátszáskor, akkor azonnal fagy... Most legalább az SX megy. Úgy hogy ott vagyok, ahol voltam, csak közben kidobtam pár százezret PC-re meg egy Cubase-re.

Előzmény: MidiTom (70)
MidiTom Creative Commons License 2017.03.18 0 0 70

Pedig a Windows beállítása a lényeg az egészben. A legalapvetőbb dolgokat a Steinberg oldalán itt írja:
https://helpcenter.steinberg.de/hc/en-us/articles/206112724-Optimizing-Windows-for-DAWs


A W10 esetében a dolog kicsit cifrább, de jó alaplapon szépen megy minden.

Előzmény: Treborn (69)
Treborn Creative Commons License 2017.03.17 0 0 69

Roland Duo Capture külső hangkártyát. A beállításokról nem tudok mit mondani...

Előzmény: MidiTom (68)
MidiTom Creative Commons License 2017.03.17 0 0 68

A Windows be van rendesen állítva Cubase-hez? Milyen hangkártyát használsz?

Előzmény: Treborn (67)
Treborn Creative Commons License 2017.03.15 0 0 67

Sziasztok!

Őszintén szólva eléggé el vagyok keseredve. Évekig használtam Cubase SX-et kis teljesítményű gépeken, és soha, semmilyen problémám nem volt vele. Minden olyan egyszerű volt; feltelepítettem, összedugtam, használtam. Persze, voltak korlátai, hiszen túl sok sáv esetén előfordult, hogy akadozott. Eljött hát az idő, hogy valami komolyabbra váltsak. Komoly gép (i7-es proci, 32 giga memória), és egy eredeti Cubase 9. Most az van, hogy a régi fájljaimat le tudom játszani vele, de amint felveszek valamit, fagy. Még kilépni sem tudok belőle, csak ha task manager-ben kilövöm, de ott is csak kb 20 perc múlva áll le. A steinberg oldala egy nagy nulla, semmilyen technikai támogatás nincs, folyton ugyanazokra az oldalakra irányítanak vissza a linkjeik. Abban bízhatok, hogy valamelyik felhasználó majd segít, csak bennem felmerül az a kérdés, hogy én, mint felhasználó, hogyan tudnék másokon segíteni? Sehogy. Akkor más sem biztos, hogy tud rajtam. Egyelőre nem is jött válasz...

valeon Creative Commons License 2017.01.07 0 0 66

varga.lszl@gmail.com   köszönöm...

Előzmény: MidiTom (65)
MidiTom Creative Commons License 2017.01.06 0 0 65

A te email címedet nem tetted publikussá, az enyémre tudsz írni. Akkor a válaszban fogok tudni ajánlani kontaktot.

Előzmény: valeon (64)
valeon Creative Commons License 2017.01.03 0 0 64

Jómagam is  mehetek.  Most épp hollandusokhoz...stb..Pest is jó...Miskolcon ösmerek egyet de Ő nagy ember:)))eccerű kaparászóhoz nem ereszkedik le....Úgy vagyok ezzel,hogyha Pro tools akkor Szabó Miki-ha cubase-nos a studióvezető barátom nemrég távozott-nyugosztalja az úr-ő ezzel dolgozott-mesterin.Jómagam meg csak a színpadi zenéket.lemaradtam. A magukat mesternek mondóktól a jó isten mentsen meg. Köszi..

Előzmény: MidiTom (62)
valeon Creative Commons License 2017.01.03 0 0 63

Salgótarján-Nógrád megye...A celebration tecccccik....S közben Bach Máté-passiója szólna...stílusos..

Előzmény: MidiTom (62)
MidiTom Creative Commons License 2017.01.02 0 0 62

Ha itt Zalában  vagy Vasban keresel Cubase gurukat, akkor tudok ajánlani embereket. Az ország többi részén is vannak ismerősök, csak velük nem vagyok olyan napi kapcsolatban, hogy tudhatnám, mennyire érnek rá. Egyébként tényleg, helyileg hol kellene celebrálni a tanácsadást?
Mert Teamvieweren és Skypon azért nem a legszerencsésebb :)

 

Előzmény: valeon (61)
valeon Creative Commons License 2017.01.01 0 0 61

Köszönöm Tom! Jó fej vagy s a humorod is tetszik:)))Annyi bajom volt a Cubase beállítással,gondoltam a motifhoz "illik".Tudom,hogy  őt is használhatom bármire-ám átállni nehezebb. Boldog Új Évet neked  s fórumtársaknak.Ja és Q....jó zenéket!

PS:Biztos ösmersz pár ezen területen /cubase) dolgozó srácot akik megfelelő fizetség ellenében segítenének.  Neked úgyis van elég dolgod ahogy látom...Bye..

Előzmény: MidiTom (60)
MidiTom Creative Commons License 2016.12.31 0 0 60

Azt mondod: "eddig Pro Tools-szal nyomtam". Nos, valahogyan az is csak megszólalt. :) Talán az M-Box 2-vel.
A Cubase-hez fel kell tenni az M-Box Asio driverét:
http://avid.force.com/pkb/articles/en_US/Download/en355067

Vagy ha más hangkártyát használsz, akkor annak az ASIO driverét. Általában ezek installációkor maguktól föltelepednek.
Aztán a Cubase-ben be kell állítani a Device Managerben ezeket, majd a VST Connection menüben a kimeneteket és bemeneteket, aztán hajrá.
Aztán ha akarod, akkor rádughatod a Motifot is.

Előzmény: valeon (59)
valeon Creative Commons License 2016.12.26 0 0 59

MOTIF XF 8 -al dolgozom.(Eddig Pro Tools-al nyomtam)Most raktak fel egy Cubase 7-et.A kérdéseim: Milyen hangkártya kell a gépembe(laptop),illetve tudom-e használni a motif  technikáját? Vagy a digi MBOX-2 jét külső kártyaként-és ezt hogyan?Bocs a nagyon laikus  kérdésekért,de úgy látom ehhez tényleg étő embör kell.  Köszi.

MidiTom Creative Commons License 2016.12.04 0 0 58

Erre nem mertem gondolni. :)

Előzmény: [fidelio] hohatar (57)
[fidelio] hohatar Creative Commons License 2016.12.03 0 0 57

Na ilyen nincs és mégis, megtaláltam a hibát!!!!!! 
Cubase-ben: Devices -> Devices Setup -> VST Audio System alatta van az ASIO kártya, nálam jelen esetben Steinberg UR22mkII erre kattintás előjön Control Panel azon ismét a Kártya típusára kattintás és az Enable Loopback gombnál ki kell venni a pipát és már mükszik is. 
Igazából nem értem mert én ezt már próbáltam. Igaz már nagyon éjjel volt és lehet, hogy mégsem vettem kapcsoltam csak akartam. 
Levontam a konzekvenciát: ha fáradt vagy nem tudod mit csinálsz tehát pihenj rá, és megoldódik a probléma.Köszönöm mindeninek a segítséget. 

[fidelio] hohatar Creative Commons License 2016.12.03 0 0 56

Nincs keverő, egy sima ének mikrofon van rákötve és egy gitár az pedig egy BOSS GT8-al van összekötve. Még próbálkozom ha netalántán rájönnék azt jelezni fogom, hátha valaki belefut egy ilyen hibába.

MidiTom Creative Commons License 2016.12.02 0 0 55

Elég nehéz elképzelni ,hogy ez miként jön így össze.
Külső keverő gondolom nincs beiktatva a rendszerbe.
A VST Connection ezek szerint rendben van.
Az ASIO driver kiválasztásakor nyilván a rendes ASIO-t kapcsoltad be, nem valamelyik alternatív megoldást.
Marad még egy olyan eshetőség, hogy belső routolásban van a hiba.

Ha egy új, tök üres projektből indulsz ki, amibe most teszed be az első sávot, és arra játszol rá valamit, akkor is jelentkezik ez a dolog?

 

Előzmény: [fidelio] hohatar (54)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!