Keresés

Részletes keresés

janka72 Creative Commons License 2017.08.20 0 0 1247

Köszi a beszámolót, nagyon örülök, hogy jól sikerült!

Előzmény: petjóka74 (1246)
petjóka74 Creative Commons License 2017.08.17 0 0 1246

Sziasztok,

Hazaérkeztünk mi is, de csak most van egy kis időm írni.

Eddig Ausztria hegyvidék pártiak voltunk, most a Bled-i tó miatt utaztunk ide, így egy kicsit féltünk, hogy valóban nem lesz-e egy kicsit "szocreálos".

Félelmünk alaptalan volt, nagyon gyönyörű ország, s a Bledi tó is csodálatos.

Szállásunk szerintem a legjobb helyen, a legszebb környezetben, két perc sétára a központtól - de mégis teljes csöndben és nyugalomban  - volt. Pont olyan, mint amitAusztriában megszoktunk:

http://www.penzion-berc.si/si

Tökéletes, minden igényt kielégítő, javarészt házi készítésű ételekkel, valódi, facsart narancslével. 

Ingyenes, elektromos kerékpárokkal. Sokan ezekkel jártak le a strandra, meg a tó körüli felderítésekre, s akkor nem kellett autóba ülni, s parkolást is fizetniük... 

Sikerült kifognunk a legnagyobb kánikulát, 40 fok, így nem tudtunk egész nap túrázni, viszont így kicsit fürdőztünk is, a Bledi és a Bohinji tóban is. Nem vagyunk strandolósak, de a tavak tiszta vize, a partok kulturáltsága igen -igen meghozta a kedvünket a nagy melegben... 

9 napba így kényelmesen elosztva sokminden belefért, úgy, hogy nem zsúfoltuk be a napjainkat.

Vintgar szurok - nem tudott hűsíteni, ott is nagyon meleg volt, de csodaszép, nagyon tetszik, hogy több helyen le lehet azért térni, s kicsit gyönyörködni.

Postojna  -valóban nagyon szép, oda nem mentünk volna az ajánlások nélkül, mert már voltam hasonlóban, de tényleg megérte.

Vogel - Nem ez életem legszebb hegye, főleg nem a legmagasabb, de érdemes volt felmenni, szép kirándulást lehet fent tenni, s szép a rálátás Triglavra.

A bledi-i vár  - tetszett nekünk, aranyos,  hangulatos, semmi extra, de kellenes időtöltés. 

Mala Osojnica - csodaszép erdei út felfelé, s gyönyörű a kilátás. 

Soca folyó - rafftingolni voltunk, mesebeli folyó, gyönyörű, ivóvíz minőségű vízzel. Csodaszép! Kicsit sokat kellett autózni érte, de megérte. Bledben lehetett befizetni rá, vagy az Interneten foglalni.

Bohinji tó - Szép, itt is megmártoztunk, egy eldugott, csendes, kavicsos részen, ahol betorkollik a folyó, itt nagyon hideg volt a víz. Sokan nem is fürödtek. Mi is inkább csak gyönyörködtünk.

Stara Fuzina -  a vízesés valóban nagyon szép, aki a Bohinji tónál jár, ne hagyja ki.

Ljubljana - Janka72 leírása és képei alapján kaptunk hozzá kedvet, s nem bántuk meg, a nagy meleg ellenére sem. 

Vasárnap mentünk, amikor ráadásul bolhapiac volt, jó kis hangulatú sétát lehetett tenni, annyi antik régiség között is. 

De szép a város,  a boltok vasárnap amúgy zárva vannak, így a shoppingolos túristatömeggel nem kellett megküzdenünk. a belvárosban viszont rengeteg étterem, kávézó.

Felkerestük a Metalovka negyedet is, az roppant érdekes volt, csak nyitott embereknek ajánlom... :) Nekünk tetszett, főleg a fiamnak, akinek képet küldtünk onnan. :) 

Krémes... Itt ettünk nagyon finomat:

https://www.tripadvisor.co.hu/Restaurant_Review-g274863-d7345543-Reviews-Ostarija_Restaurant_Babji_Zob-Bled_Upper_Carniola_Region.html

Itt az ételek is nagyon finomak voltak!

A várnál található hotel Vila Preseren teraszán viszont  viszont borzasztó volt. Órákig rosszul voltunk tőle.

Biztonság: Nagyon biztonságosnak éreztük, még a strandon sem volt olyan érzésem, hogy félteni kellene a cuccunkat. Persze, azért nem hagytuk  őrizetlenül, a bicajokat is leláncoltuk.

De a szállodában pl. az elektromos bicajok egy nyitott garázsban vannak, ahova bárki bármikor bemehet, nincsenek leláncolva, csak leveszik a töltőről, keresnek hozzá egy sisakot, egy lakatot, ha valahol esetleg le akarják tenni.... Eszükbe sem jut, hogy illetéktelen elvinné.... 

Hirtelen ennyi.

Köszönöm az itt olvasott beszámolókat is!

janka72 Creative Commons License 2017.07.20 0 1 1245

Jaja, a városnézés nem a kirakatok nézegetését jelenti ugye :))

Örülök, hogy tetszett a római beszámoló is. Most már elég sok minden van a blogon, ha konkrét helyre mész, ahol voltam, érdemes ránézni. Ez itt az önreklám helye volt. :))

Előzmény: petjóka74 (1244)
petjóka74 Creative Commons License 2017.07.20 0 0 1244

Én sem vagyok "városnézős-shoppingolós". :)

De anno olvastam a leírásod a Róma topikban, s az volt az érzésem, hogy mintha a saját élményeit olvasnám.... :)

Így Ljubljana leírása és a képek amiket készítettetek, megerősített abban, hogy érdemes elmenni. Érdemes majd visszaolvasni annak, aki ide készül. 

Előzmény: janka72 (1242)
petjóka74 Creative Commons License 2017.07.20 0 0 1243

Köszi, igazából sok mindenre kíváncsi vagyok, csak nem akarom itt kérdésekkel kitölteni a topikot. Esetleg még annyit, hogy a Mala Osojnica-nál voltatok-e fent? 

Illetve, hogy a barlang "soklépcsős"-e, mert azt nem nagyon bírja a térdem lefelé jövet. (Az ausztriai  werfeni barlangot nehezen bírtam lefele)

Még az emelkedők - lejtők mennek, így a túrákkal - térdrögzítővel - nincs bajom. 

Előzmény: marcsusz62 (1241)
janka72 Creative Commons License 2017.07.19 0 0 1242

Hát nem is a shoppingolás miatt ajánlottam Ljubljanát. :)) 

Előzmény: marcsusz62 (1241)
marcsusz62 Creative Commons License 2017.07.19 0 1 1241

Ha valami még eszedbe jut nyugodtan kérdezzél szivesen segitek.Kiváncsi leszek Ljubljanára.Mi annyira nem vagyunk városnézös soppingolos tipusuak.Amig természeti látnivalo van addig nagyvárosba nem megyünk.Mindenképpen visszamegyünk még Szlovéniába,mert sok mindent tartogat még.Kivánok nektek egy nagyon szép tartalmas élményekben gazdag nyaralást.Majd irj hogy milyen volt

Előzmény: petjóka74 (1240)
petjóka74 Creative Commons License 2017.07.17 0 0 1240

Köszönöm, biztosan felkeressük a vízesést, s a kajákda ötletet is köszi, akkor úgy szervezzük, h ott eszünk. 😊

Mindent amit írtál, s amit Janka is (nem hagyjuk ki Ljubljanát! 😊), szeretnénk látni, a 7 nap remélem elég lesz rá, mert 2 a 9-ből ugye elmegy az utazásra. 

Előzmény: marcsusz62 (1239)
marcsusz62 Creative Commons License 2017.07.12 0 1 1239

Stara Fuzinábol indul a kis falu közepén van egy híd,de nagyon jól ki van táblázva Mostnica-schluchten.A végén a vízesésnél van egy kis cuki kajálda,ne hagyjátok ki az eredeti gombalevest és a mixstrudelt fantasztikusan finom egyedi izek..Ez Bledtöl 26 km-re van.Ne lepödjetek meg az erdö közepén egyszer csak találtok egy bodét mert belépös,pár euro ha jól emlékszem 3.De nagyon közel van a Bohinji tohoz,ha oda készültök össze lehet kombinálni több programot.Bohinjba fel tudtok menni a Vogelre 2 lépcsös felvonóval,fent jot lehet sétálni gyönyörü a kilátás.Plusz még ott van a Savica vizesés is.Bledtöl 4 km-re van a Vintgar szurdok az is nagyon szép.

Előzmény: petjóka74 (1238)
petjóka74 Creative Commons License 2017.07.12 0 0 1238

Köszönjük a beszámolót!:)

Akkor a Bohinji tavat nem tekerjük körbe. :) Kranjska Gorát viszont felvesszük a listára!

Amit írsz kirándulást a szurdokon keresztül, azt megtaláljuk könnyedén, honnan kell indulni?

Előzmény: marcsusz62 (1235)
janka72 Creative Commons License 2017.07.12 0 0 1237

Ja, most látom, nem neked ajánlgattam Postojnát, bocs, összekevertelek egy másik olvtárssal. Ettől függetlenül továbbra is örülök, hogy tetszett Szlovénia. :)

janka72 Creative Commons License 2017.07.12 0 0 1236

De jó! Örülök, hogy tetszett Szlovénia. Meg annak is, hogy végül Postojnát nem bántátok meg. Ljubljana végül kimaradt? A bledi krémes valóban nagyon jó. 

marcsusz62 Creative Commons License 2017.07.11 0 1 1235

Sziasztok,letelt a szabi sajnos,de egy csomo élménnyel ismét gazdagabb lettem,sikerült részben egy uj országot felfedezni.Elöször is Szlovénia gyönyörü és nehezen kimerithetö ország.Szinte minden sportolási lehetöség adott,tele szebbnél-szebb turákkal.Rátérve a kerékpárra.Ahogy elöttem is irták.A bledi to körbekerékpározhato.A bohinji to viszont nem egy részén toltuk a kerékpárt és volt 2 kiszáradt meder ahol háton vittük át nem volt vészes.Igy is szép volt.Bledböl kerékpárral a bohinji tohoz szoval nincs kiépitett kerékpárut.Lehet menni föuton árkon-bokron nem elhanyagolhato szintkülönbségekkel,mármint nekem.Ha legközelebb megyek Szlovéniába a Kranjska Gorát célzom meg.Na ott igen ott lehet tekerni egészen Tarvisioig.Csodálatosan ki van építve.Postojnát seniki ne hagyja ki,pár barlangban megfordultam,de ez valami brutál gyönyörü.Rengeteg kisebb barlang van még a környéken,nehéz idöpontokat összeegyeztetni.A Szlovén krémest senki ne hagyja ki.Amit ajánlanék Stara fuzinábol egy gyönyörü kirándulás a szurdokon keresztül egy vízeséshez.Frissek az élmények,ha valakinek bármi kérdése van szivesen segitek.Egyébként szép nyarat mindenkine

Előzmény: petjóka74 (1229)
pamag Creative Commons License 2017.07.07 0 0 1234

Ez egy troll, teleszemetel minden topikot, ne válaszoljatok neki.

janka72 Creative Commons License 2017.06.23 0 0 1232

Köszönöm, hogy elolvastad, a férjemnek továbbítom a fotókra vonatkozó megjegyzést :)

Előzmény: petjóka74 (1231)
petjóka74 Creative Commons License 2017.06.23 0 0 1231

Itt is szeretném megköszönni, hogy megosztottad velünk utazásod, élményeid, s a képeid- amik nagyon szépek, érdekesek. Nagyon hiányzott már ide egy ilyen jó kis beszámoló, elég kevesen írnak ide sajnos. 

Előzmény: janka72 (1230)
janka72 Creative Commons License 2017.06.22 0 1 1230

Sajnos a feltett kérdésekre nem tudok válaszolni, de esetleg a beszámoló érdekelheti a Szlovéniába készülőket.

http://hosszanexponalunk.blog.hu/2017/06/22/miert_eppen_szlovenia

petjóka74 Creative Commons License 2017.06.19 0 0 1229

Ó, köszönöm, előre is!

Örülök - szerintem majd más is -  a frissebb információknak, tanácsoknak, ötleteknek.

Nagyon jó utazást, szép élményeket, és jó kerékpározást!!! :)

Előzmény: marcsusz62 (1228)
marcsusz62 Creative Commons License 2017.06.15 0 1 1228

Szioka Mi szombaton indulunk 2 hétre a Bohinji tohoz Németországból.A kerékpár nekünk is nagy dilemma volt,hogy vigyük e?Itt megszoktuk a jól kiépitett kerékpárutakat.Nem tudom ott mennyire tudjuk majd kihasználni,de visszük.Majd irok,hogy milyenek a lehetöségek.

Előzmény: petjóka74 (1225)
petjóka74 Creative Commons License 2017.06.09 0 0 1227

Köszönöm! :) 

Előzmény: antipajti2 (1226)
antipajti2 Creative Commons License 2017.06.08 0 0 1226

Nincs végig, csak az északi oldalon van bringaút, a délin járda/sétány van kismillió gyalogossal. Ami van bringaút nem rossz, de azért ne számíts Murradweg minőségre :)

Előzmény: petjóka74 (1225)
petjóka74 Creative Commons License 2017.06.08 0 0 1225

Sziasztok! 

Július végén utazunk 9 napra Bledbe. 

A tó körül van végig bicikli út? 

Illetve a Bohinji tóhoz érdemes biciklivel elmenni?

Szeretnénk sokat tekerni, nem tudom, vannak-olyan jó kerékpár utak, mint Ausztriában? 

Relaxvideo Creative Commons License 2016.06.11 0 0 1224

köszi, ha feljutunk, beszámolok.

Előzmény: n0teasy (1223)
n0teasy Creative Commons License 2016.06.11 0 0 1223

Mala Osojnica. A tó nyugati végénél indul fel a turistaút. Még nem voltam fenn, de tervben van.

Előzmény: Relaxvideo (1222)
Relaxvideo Creative Commons License 2016.06.11 0 0 1222

Tudja valaki pontosan hol van Bled-nél ez a pad, hogy lehet feljutni ide?

gerzsooo Creative Commons License 2016.02.14 0 0 1221

Egy varázslatos téli mászás útleírása a Triglav csúcsára. Blog mellett facen is vannak további képek még.

https://hungeri.wordpress.com/2015/11/30/fallbach-villach-triglav/

U T A Creative Commons License 2014.09.02 0 0 1220

Neten tudsz venni, pl. itt:

http://europe.ticketbis.com/nk-maribor-tickets/ca2143?afl=1T166G11RJ&gclid=CN-J69bJwsACFZTLtAodLSIA6g

De nem éri meg. Én ennyiért nem vennék.

Jobb ha megvárod, míg a klub nem közöl a jegyértékesítésről valami hivatalosat itt:

http://www.nkmaribor.com

Előzmény: norbi33 (1219)
norbi33 Creative Commons License 2014.09.02 0 0 1219

Bejutott a NK Maribor a BL-be, nem tudja valaki, hogy hol lehet jegyet venni a meccsekre?

martinj55 Creative Commons License 2014.08.11 0 0 1218

Ó köszönöm a segítséget :)

Előzmény: pamag (1217)
pamag Creative Commons License 2014.08.11 0 0 1217

De van saját honlapja is

keresés:   https://www.google.hu/?gws_rd=ssl#q=apartment+olip+bled

saját:  http://www.apartma-olip.si/index-eng.html

Előzmény: martinj55 (1216)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!