Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

Borkostolóóó ápr. 23. Creative Commons License 113
Botchla 2014. jan. 30. Creative Commons License 112

Ha az őseim külföldön születtek és konkrétan tudom mikor, hol, milyen névvel, hogyan tudnék utánuk keresni?

Sajnos a familysearch nem mutatja se a tiroli anyakönyveket, se a württembergi anyakönyveket. Ennyire le lennének "maradva" az osztrák és német területek a magyarhoz képest vagy csak bénázom és nem találom őket?

Van egy ősöm aki Prágában házasodott, tudom a konkrét idejét. De a feltöltött Prágai anyakönyvekből számtalan van, ráadásul olvashatatlanok számomra, hogyan tudnék előrébb jutni?

Mindenképpen helyi kutató megbízása lesz a vége?

Prelleg 2012. júl. 24. Creative Commons License 111

Ha még aktuális a kérdés, utána lehet nézni a következő könyvekben:

Szluha Márton: Bács-Bodrog vármegye nemes családjai (Budapest 2002.)

Kempelen, Béla: Magyar nemes családok. (Budapest, 1911-1932.) rövid összefoglaló a nemesi családokról.

Illésy, János: Az 1754-55. évi országos nemesi összeírás. (Budapest, 1902.) Megyénként sorolja fel a családokat. (csak felsorolás)

Nagy, Iván: Magyarország családai czímerekkel és nemzedékrendi  táblákkal. (Pest, 1857-1868.)

Előzmény: aviktoria (109)
3A3a 2012. jún. 18. Creative Commons License 110

itt nagyobb az esely, hogy valaki segit:

http://forum.index.hu/Topic/showTopicList?t=9000502&la=118699196

Előzmény: aviktoria (109)
aviktoria 2012. jún. 17. Creative Commons License 109

Őseim között többször is előfordul az Erdődy név, ők Szabadkáról származnak. A gróf Erdődy családdal nincs összefüggés . Ha birtoktalan ugyan, de valamilyen módon nemesek lennének, annak hol lehetne nyoma ? Gondolom, előtte is éltek valamilyen néven , amit lehetne tovább követni .Köszönöm, ha segíteni tudnak. Viktória

p.pista 2012. febr. 4. Creative Commons License 108

Köszönöm a tanácsokat , körbenézek az említett oldalakon..

Előzmény: Prelleg (107)
Prelleg 2012. febr. 4. Creative Commons License 107

Kedves p.pista!

Jó helyen keresgéltél, ahogy néztem Klosterneuburg a bécsi főegyházmegyéhez tartozik. Egyelőre Bécsből is csak az első kerület van feltöltve, így az általad kereset anyakönyvek még hiányoznak innen. Esetleg körbenézhetsz a Familysearch-ön, ott az "Austria, Vienna Population Cards, 1850-1895" adatbázisban van néhány (kevés) klosterneuburgi adat is. Esetleg még érdeklődhetsz a Családfakutatás fórumon is, hátha ott jobb tanácsot tudnak adni.

Előzmény: p.pista (106)
p.pista 2012. febr. 3. Creative Commons License 106

Üdv mindenkinek!

Segítséget kérnék, mert sajnos nem tudok németül.

1840-1900 közötti anyakönyveket keresek  Klosterneuburg -ból , Alsó Ausztria, Bécs mellett...

Itt: http://www.matricula.findbuch.net/php/main.php?ar_id=3670  hol keressem?

Az igazság az, gogy a Wien-ieket megnéztem, de nem találtam, akit kerestem és nem láttam sehol bejegyzést, hogy Kloster...

A segítségeteket előre is köszönöm.

Üdv Pi.

II. Radamesz 2011. szept. 23. Creative Commons License 104

Igen, nagyon köszönöm, Prelleg!

Előzmény: Prelleg (103)
Prelleg 2011. szept. 22. Creative Commons License 103

A Levéltárak Közös Keresőjében (ezen belül is Kálniczky László — Körmendy Lajos — Tuza Csilla: A Magyar Országos Levéltár Filmtárában mikrofilmen őrzött anyakönyvek katalógusa című könyvekben) csak ezt találtam, remélem, tudtam segíteni.

Laskod, Nyírkércs, görög katolikus:

Baktalórántháza-Nyírbakta, A 4610-4611

Fília: Laskod (1895)

Fília: Nyírkércs (1895)

Laskod, római katolikus:

Nyírtass, A 880-881

Fília: Laskod (1800-1880)

Nyírtass görög katolikus:

Nyírtass, A 4663-4664

Szül.: 1828-1895. Mixt.: 1787-1895

Előzmény: II. Radamesz (102)
II. Radamesz 2011. szept. 22. Creative Commons License 102

Sziasztok!

Annyit kérdeznék, hátha valaki tudja, hogy Laskod római és görög katolikus, illetve Nyírtass görög katolikus, továbbá Nyírkércs görög katolikus lakosait hol anyakönyvezték 1895 előtt?

A választ előre is köszönöm!

Üdv.: II. Radamesz

mobima 2011. szept. 7. Creative Commons License 101

Sziasztok

Székelykeresztúrról származó Simó család után nyomozok. Elég népes família volt, még az utcát is róluk nevezték el anno, mivel jóformán ott csak Simók laktak. Vannak születési és halálozási adataim, de van még sok sötét luk is. Hátha valaki szintén foglalkozik velük.

firmin 2011. jan. 29. Creative Commons License 100
Előzmény: Törölt nick (99)
II. Radamesz 2011. jan. 12. Creative Commons License 98

Üdvözletem!

A következő problémám lenne. A Geréb nemesi család címerét szeretném megtalálni, de, sajnos, nem tudom beazonosítani a nevezett családot.

Nagy Iván művében található:

• vízaknai
  • vingárti
  • fiadfalvi
  • árapataki
  • rettegi
  • medgyesi és
  • kelementelki

Kempelen művében:

• 1698-ban nemességet nyert Geréb család, előnév nélkül
  • árapataki (Erdély, Háromszék)
  • fiadfalvi (Erdély, Udvarhely)
  • kelementelki (Erdély, Maros-Torda)
  • medgyesi (Erdély)
  • rettegi (Erdély, Marosvásárhely): nemesség 1786-ban Belső-Szolnok megyében kihirdetve
  • vingárti (Horvátország)
  • vízaknai (Erdély)
  • előnév nélkül 1836-ban Szatmár megye bizonyítványával Pest megyében igazolták nemességüket
  • 18. században előnév nélkül Szilágy megyében is élt ilyen nevű család

Nos az én őseim a mai Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében található Leveleken éltek, de előnevüket nem ismerem. Hogyan lehetne őket beazonosítani, róluk többet megtudni, és címerüket felkutatni?

A helyi anyakönyvet átvizsgáltam teljesen, az abban talált legelső ősöm nemes Geréb Mihály volt, aki 1761-ban született, és 1821-ben halt meg.

Ezek alapján talán az erdélyi és horvátországi családok kiesnek a fentiek közül.

A véleményüket, a tanácsukat, és a segítségüket kérném.

Előre is köszönöm!

werebel 2010. dec. 21. Creative Commons License 97

helló!

ma hallottam amlevéltárban,hogy mégsem ép életbe ama bizonyos törvény,egy évve kitolták a határidőt.Szóval még jövőre is kutathatjuk a polgári anyakönyveket :D

Előzmény: asperula (96)
asperula 2010. dec. 17. Creative Commons License 96

Bocs, itt könnyebb:

http://www.natarch.hu/fondx/aker.html

Előzmény: kompen (93)
asperula 2010. dec. 17. Creative Commons License 95

Vannak mikrofilmek az orsz. levéltárban:

http://duna.natarch.hu/cgi-bin/fondx/aker

werebel 2010. dec. 12. Creative Commons License 94

Tisztelt Kutatótársak!

Már egy ideje olvasgatom a fórumokat,nagyon érdekesnek,értékesnek találom.

Elhatároztam,hogy csatlakozom,remélem,majd én is tudok segíteni.

Magam is elkezdtem kutatni a családfámat,de sajnos,elakadtam.Levéltárba ritkán jutok el :(

A szépapám nevét még tudom,meg a születési idejét,szülők nevét.De sajnos utána nincs több adat,gondolom,a környező településeket kéne megnéznem,vagy költöztek valahonnan,vagy pedig a z esküvő volt másik településen.Gondolom,a menyasszony falujában.Most,hónap vége felé van időpontom,remélem,előbbre jutok.

Mit szóltok a mormon adatbázishoz? Csak egy teleülés adatai  vannak fenn a születési anyakönyvekben:(

Köszönöm az eddig olvasott érdekességeket!

W.

kompen 2010. nov. 15. Creative Commons License 93

Tisztelt Kutatótársak!

A nagy problémám az, hogy ahol kutatnom kellene már nem tartozik Magyarországhoz.

Ez a hely Leibic (Lubica), a mai Szlovákia északi részén (Szepes megye) fekvő kis község.

Az ükapám (Kottler Gusztáv) és a dédapám (Kottler Géza Soma) itt éltek illetve az egyik itt született, de többet szeretnék tudni pl. a testvérek nevét, feleségek nevét stb.

Biztos, hogy itt (1870 körül) szétágazik sokfelé a családfa.

Odautazi nem tudok. Milyen javaslatotok van az adatok bővítésére?

Segítségeteket előre is köszönöm.

kompen 2010. nov. 15. Creative Commons License 92
Törölt nick 2010. aug. 14. Creative Commons License 91
Topictársak!
Milyen tippetek van arra az esetre, ha majd nem nézhetjük meg a polgári anyakönyveket, és nem tudjuk az adatokat amelyekkel a felekezeti anyakönyvekben elkezdhetnénk kutatni? Hogyan hidaljuk át ezt a 30-40-50 évet ami hiányzik a családfához?
II. Radamesz 2010. máj. 30. Creative Commons License 90
Sziasztok!

Én Zala (Kustánszeg), Vas (Hegyhátszentjakab, Kisrákos, Ispánk) és Szabolcs (Nyírkércs, Besenyőd, Levelek, Nyírbakta) megyékben kutatok. Van valaki, aki szintén errefelé keres?
stellmonte 2010. máj. 29. Creative Commons License 89
elnézést, most megnéztem még1x a papíromat és a nagyapai részről Pinkék csak Előszállásiak voltak...
Rácalmás máshonnan keveredett ide :-/
Előzmény: stellmonte (88)
stellmonte 2010. máj. 29. Creative Commons License 88
Sziasztok,

én a Pinke felmenőimet keresem... kis kanyar a történetben, hogy apai nagyapám családja Előszállásról és Rácalmásról származnak míg apai nagyanyám oldalán is van Pinke de ők Székesfehérvárról.

Nagyapám részéről úgy hallottam, hogy Mária Terézia idejében lettek azok a Pinkék betelepítve, úgyhogy valószínű, hogy őket csak addig lehet visszavezetni Magyarországon. Nekem most még csak 1850től vannak róluk adataim.
Nagyanyám részéről is még kutakodnom kell mert ott még csak az 1880/90 körül járok.

Beiratkoztam már az Országos Levéltárba is, nézegettem az előszállási diákat de az 1700-as évekről szóló könyveket alig lehet elolvasni, olyan kriksz-krakszosak :( és hát az egyház nemigen volt segítőkész...

Szóval ha valaki erről a helyről kutakodik, írjon nekem és összevetjük amink van: stellmonte@gmail.com

És persze szívesen fogadok bármiféle tanácsot is.

Üdv,
Barbara
Mishpatim 2010. máj. 24. Creative Commons License 87
Szia.

Küldtem email-t.

üdv,
János
Előzmény: orsee22 (79)
Mishpatim 2010. máj. 24. Creative Commons License 86
Szia,

Most jártam csak újra ezen a fórumon, és látom vannak válaszok a kérdéseimre.

Nagyon örülök, hogy neked megvannak a Sövényházi anyakönyvek, lehetne esetleg magánban adatokat kapni, ha igen akkor elküldeném a kiinduló adataimat.

Kösz.

János

Előzmény: Zizibambi (80)
Zizibambi 2010. febr. 1. Creative Commons License 85
ok, várom
Előzmény: orsee22 (84)
orsee22 2010. jan. 31. Creative Commons License 84
Szia!!!

Nagyon szépen köszönöm!! Tényleg;) majd akkor írok emailt az adatokkal, ha úgy jó neked!!

Köszönöm!

Orsi
Előzmény: Zizibambi (83)
Zizibambi 2010. jan. 31. Creative Commons License 83
Persze, megnézem!

Mondjatok nevet és egy esemény (keresztelés, halálozás, házasság) dátumát, legalább körülbelül, és megnézem. Nem ígérem, hogy azonnal lesz rá időm, de mihelyst lesz pár szabad percem, megnézem mit rejt az anyakönyv!
orsee22 2010. jan. 28. Creative Commons License 82

Szia,

Megkérdeztem szüleimet és a Vedrédi nevű felmenőim is Sövényházáról vannak. Nem biztosan, de elképzelhető, hogy rokonok vagyunk.

Orsi

Előzmény: Mishpatim (74)