Keresés

Részletes keresés

tivadar Creative Commons License 2001.01.24 0 0 7
1. Milyen gyakorisaggal olvas konyvet?
Naponta (többször is...)

2. Kik a kedvenc szerzoi? Mik a kedvenc konyvei?
Muller Péter, Szepes Mária, Rudolf Steiner, Anthony di Mellio, E.Walsh, R.Dahlke-T.Detlefsen, J.Greber, Márk-Máté-Lukács-János - a könyveket nem sorolnám, eme szerzok összes muvei.

3. Hany sajat konyve van otthon korulbelul?
4000

4. Hany konyv van kb. az egesz haztartasban?
U.ennyi (Otthon = háztartás...)

5. Milyen gyakran jar konyvtarba?
Nem járok, a saját könyveimet sem gyozöm elolvasni.

6. Ha az ezoteria szot hallja, kapasbol milyen mas szavak jutnak az eszebe?
Rejtett, tiltott, eretnek, érdekes, enyém.

7. Ha egy ismerosenek kellene elmagyaraznia roviden, hogy mi az ezoteria, mit mondana?
A világról való tudás elrejtett, egyes érdekszférák által tiltott része.

8. Mennyire erdekli egyaltalan a tema?
Nagyon. Szeretnék ugyanis úgy élni, ahogy azt az Isten elvárja tolem.

9. Ha mar foglalkozik vele, mi/ki motivalta/serkentette, hogy foglalkozzon ezoteriaval? Lásd elozo pont.

10. Mit gondol, valamilyen filozofiaval vagy tudomannyal kapcsolatban all-e az ezoteria?
Mindennel összefügg, mivel az IGAZSÁG-ot kutatja és tanítja.

11. Kb. hany ilyen jellegu konyvet olvasott eleteben?
Nem tudom pontosan kb. 50- 80 db között. Nagy kérdés, hogy mit számítunk ide.

12. Kitol/honnan hallott eloszor errol a temarol?
A "bátor vallásosság" elobb utóbb mindenkit elvezet(het) ide. Hívo barátaim ajánlott olvasmányai - ez a kérdésre a válasz.

13. Mikor hallott eloszor errol a temarol?

A nyolcvanas években. Bár a korábban olvasott scifik egy része is tul.képpen ide mutat.

14. A kornyezeteben masok is olvassak ezeket a konyveket, ha igen, kik?
Családom, barátaim.

15. Van-e valamilyen barati/szellemi kor, amelynek "tagja", es ahol beszelgetnek ezoteriarol?
Ilyen konkrétan nincs, de azért "szerét ejtjük"...

16. Ha a New Age kifejezessel talalkozik, milyen mas szavak, kifejezesek ugranak be?
Új Kor, Gál Péter, disztingváljunk.

17. Az ezoteria temakore eleg tag. Ont, szemely szerint mi az, ami igazan izgatja ezek kozul?
Asztrológia, betegségek okai, vértelen gyógyítás, energia, radiesztézia, szeretet.

18. Milyen "ezoterikus" kiadot ismer? (Barmelyik kiado, amelyik adott mar ki ilyen konyvet.)
Édesvíz

19. Mit gondol, lehet-e a mai (magyar) eletre is ravetiteni az ezoterikus esemenyeket, viszonyokat, vagy ez egy egeszen mas vilag? Osszeegyeztetheto-e a vilagkepevel? Ha igen, mikepp?
Az igazi (nem sarlatán) ezotéria örök. Persze mindig lesznek, akiknek az érdekeit sérteni fogja. És mindig lesznek a muveloi között sarlatánok, álpróféták, szélhámosok - akik megingatják az emberek hitét és félelmet keltenek azokban akik nem tudnak semmi konkrétumot errol.

20. Kik/mik a legkedvesebb szerzoi/muvei ebben a temaban?
Lásd 2. pont

21. Milyen konyvet olvas jelenleg?
Egyszerre többet is. A felsoroltakból (ma éppen a Greber könyv van a táskámban.)

22. Milyen modon szokott leggyakrabban kikapcsolodni, pihenni?
Olvasás, úszás, szauna, közös étkezések a szeretteimmel.

23. A sajat velekedese alapjan erzi-e valamilyen felekezethez tartozonak magat?
Római katolikus vagyok, akit nem kötnek az emberi szabályzatok.

24. Mennyire jatszik fontos szerepet az eleteben a vallas? Vallasos-e On?
Lásd elozo pont. A heti rendszeres misékre mint gyarló embernek szükségem van. De ha kimarad 1-2 nem rohanok el gyónni sehova. Rendszeresen imádkozom/meditálok.

25. Ha a vallasos szot nem tartja megfelelonek, mit hasznalna helyette?
Isten-kereso.

26. Filmekben is egyre gyakrabban talalkozunk "ezoteriaval, misztikaval". Fel tudna sorolni parat?
Ghost, Az angyalok városa.

(Vegezetul nehany szemelyes kerdes.)

27. Mi az On neme?
ffi (jelenleg... :)

28. Hany eves On?
56

29. Mi az On legmagasabb vegzettsege?
néhány foiskola

30. Mi a foglalkozasa?
építész
31. nos

Előzmény: Polyxena (-)
Polyxena Creative Commons License 2001.01.23 0 0 6
mea culpa, mea maxima culpa kedves barátaim a nem válaszolásokért, hogy nem jeleztem előre, hogy egy időre eltűnök; én csak a munkahelyemről tudok netezni (szegény vagyok) (most egy házibuliból, félrészegen írok),és most más fennforgásaim voltak - tényleg ezer bocsika

kedves dvdr2,
tényleg nagyon köszi a technikai tanácsokat, komolyam megpróbálom realizálni a dolgot, köszi

kedves aranyviki,
igazad van...
(más: Te, aki minden szir-szart befogadol/elolvasol, Neked ajánlok két könyvet, amelyek egy időre hazavágták a pszichomentális háztartásomat - talán rajtad is módosítanak egy kicsit, ha egyáltalán...:
Daniel C. Dennett: Darwin veszélyes ideája
Határ Győző: Szélhárfa)

kedves tivadar,
nem, nem tárgytalan a cucc; nagyon köszönöm, hogy így szíveden viseled ezt a - halálraítélt - dolgot - amúgy - így-úgy ismerve hozzászólásaidat/világnézetedet - nagyon kíváncsi vagyok a listádra

tivadar Creative Commons License 2001.01.18 0 0 5
Namost polixena, törjem magam az ismétléssel, vagy tárgytalan már a dolog ?
Előzmény: tivadar (4)
tivadar Creative Commons License 2001.01.11 0 0 4
Képzeld kedves Polixena az történt, hogy tegnap erőt vettem magamon, és pontról pontra válaszoltam, a tőlem telhető legnagyobb jóakarattal és kedvességgel.... 8:)
Aztán a küldésnél mi történhetett, fogalmam sincs, mert a fő listán megjelentem (4) számon, de mint látható a részletesen már nem szerepel.
Mármost, ezt a hosszú beírást 1hamar nem tudom reprodukálni. De majd igyexem. Sorry: t-r
Előzmény: Polyxena (1)
aranyviktor Creative Commons License 2001.01.10 0 0 3
Szia Poly!

Ezt a kutya sem fogja kitölteni....

Menjen el a haverod az Elixir könyvesboltba, Révész utca 2 az alagsorban, a volt Volga (most Ibis) szállónál, és őgyelegjen ott pár órát.....elegyedjen szóba emberekkel a bolti eladókkal..kedvesek....és kész a szakdolgozat....
A statisztikát hozzá lehet kreálni.....

avi

Előzmény: Polyxena (-)
dvdr2 Creative Commons License 2001.01.10 0 0 2
Kedves Polyxena!

Az alábbi formában az adatok gyűjtése reménytelen.
Egy weboldalon lehetséges variációkkal kialakított menüs oldalon egyszerübben lehetne megoldani a dolgot. /már akkor ha 5-10-nél több válaszból akarsz leszűrni valamilyen dolgot./

pl.

1.Milyen gyakran olvas könyvet?
-naponta
-hetente
-havonta
-félévente
-a fentieknék ritkábban
.
.
.
3.
-10db
-11-50db
-51-100db
-100-250db
-250 felett
.
.
.
stb

A felkínélt variációkból és esetleg további alternatív adatmegadással együtt leegyszerűsíthető és gyorsabban feldolgozható az eredmény.

http://www.pollit.com/ -on gyakorlat nélkül is meg lehet csinálni /ingyen/,akik pedig jobban elméjült már a HTML titkaiban az készítfet egy FORM-ot saját ízlése szerint.

A jelenlegi formában szerintem életképtelen a dolog és nem használja ki a net lehetőségeit.

Előzmény: Polyxena (-)
Polyxena Creative Commons License 2001.01.04 0 0 1
kedves tivadar,

elore is koszi szepen a faradozasaidert

szentem eldontendo kerdesekre nyugodtan valaszolhatsz igen/nem-mel; viszont ezekre a "Mi a velemenye..."/"Soroljon fel..."-tipusuakra jo lenne par szavas valasz

muxik a cimem, oda vagy ide, ahogy kedvedre valo :))

Előzmény: tivadar (0)
tivadar Creative Commons License 2001.01.04 0 0 0
Kedves Polyxena, én szivesen kitöltöm ezt a kérdőívet ha ezzel tudok segíteni. Kérdéseim:
- elég csak éppen címszavasan (igen-nem) válaszolni, vagy néhány mondatosan kellene.
- a regisztrációs e.mailodra küldve ugye mekkapod ? (de ha nagyon macerás ott, én itt is vállalom a válaszaimat)
Üdv: t-r
Előzmény: Polyxena (-)
Polyxena Creative Commons License 2001.01.04 0 0 topiknyitó
sziasztok, szivesseget szeretnek kerni toletek

van egy haverom, aki egyik szakan most, Allamalapitasunk 1001. es Alomalapitasunk 1. eveben fog allamvizsgazni, es szakdolgozata temaja mar meg is fogant a fejeben: "Az ezoterikus irodalom olvasasszociologiai vizsgalata" (a cim munkacim, amely meg eros fesulesre szorul); a marcius eleji leadasig egy alapos, minden szempontbol uttoro munkat szeretne letenni az asztalra :))

a tema kutatasanak egyik aga a kerdoives helyzetfelmeres lenne - csinalt is egy ilyen kerdoivet (lasd alant), amelyet ilyen erdeklodesu emberekkel toltetne majd ki, viszont neheziti a helyzetet, hogy eleg keves ez iranyu embert ismer

tegnap poharazgatas kozben feldobtam neki, hogy, bar az anonimitas miatt eleg gazos, de esetleg a neten is lehetne nyomulnia a kerdoiveivel, mit lehet tudni alapon; viszont a srac - bar mar "hallott az Internetrol" - meg meglehetos bizonytalansaggal mozog ezen a teruleten, mondjuk ugy: "tapogatozik", viszont eros fejlodesnek indult: pl. mar tudja mit jelent az, hogy "e-mail" :)) - ezert dobnam en fel a temat, nem mintha en olyan nagy majer lennek

szoval nagyon-nagyon megkoszonnenk, ha valaki leirna a velemenyet (ha van neki ilyen) a dologrol, annak meg plane orulnenk, ha ki is toltene a listat

a kerdoiv vegen talalhato - a szemelyes kondicioknak a belovese a szakmunka szociologiai alapvetesehez - kerdesek viszont tenyleg kenyesek lehetnek az anonimitasukat orizni akaro kollegak oldalarol - nem tudom, hogyan lehetne feloldani ezt a problemat, mert az tenyleg kene, hogy "ki" mondja "ezt", milyen az illeto szociologiai hattere, szal, nem tudom, mi lenne a megoldas

tenyleg nagyon koszi, ha valaki veszi a faradsagot, es leirja a velemenyet

ja, az adatok "uzleti celu felhasznalasarol" termeszetesen szo sem lehet, es nem is akarunk ilyen iranyu kiadot nyitni :)))

A KERDOLISTA:

a listaert ne engem szidjatok :)

1. Milyen gyakorisaggal olvas konyvet?

2. Kik a kedvenc szerzoi? Mik a kedvenc konyvei?

3. Hany sajat konyve van otthon korulbelul?

4. Hany konyv van kb. az egesz haztartasban?

5. Milyen gyakran jar konyvtarba?

6. Ha az ezoteria szot hallja, kapasbol milyen mas szavak jutnak az eszebe?

7. Ha egy ismerosenek kellene elmagyaraznia roviden, hogy mi az ezoteria, mit mondana?

8. Mennyire erdekli egyaltalan a tema?

9. Ha mar foglalkozik vele, mi/ki motivalta/serkentette, hogy foglalkozzon ezoteriaval?

10. Mit gondol, valamilyen filozofiaval vagy tudomannyal kapcsolatban all-e az ezoteria?

11. Kb. hany ilyen jellegu konyvet olvasott eleteben?

12. Kitol/honnan hallott eloszor errol a temarol?

13. Mikor hallott eloszor errol a temarol?

14. A kornyezeteben masok is olvassak ezeket a konyveket, ha igen, kik?

15. Van-e valamilyen barati/szellemi kor, amelynek "tagja", es ahol beszelgetnek ezoteriarol?

16. Ha a New Age kifejezessel talalkozik, milyen mas szavak, kifejezesek ugranak be?

17. Az ezoteria temakore eleg tag. Ont, szemely szerint mi az, ami igazan izgatja ezek kozul?

18. Milyen "ezoterikus" kiadot ismer? (Barmelyik kiado, amelyik adott mar ki ilyen konyvet.)

19. Mit gondol, lehet-e a mai (magyar) eletre is ravetiteni az ezoterikus esemenyeket, viszonyokat, vagy ez egy egeszen mas vilag? Osszeegyeztetheto-e a vilagkepevel? Ha igen, mikepp?

20. Kik/mik a legkedvesebb szerzoi/muvei ebben a temaban?

21. Milyen konyvet olvas jelenleg?

22. Milyen modon szokott leggyakrabban kikapcsolodni, pihenni?

23. A sajat velekedese alapjan erzi-e valamilyen felekezethez tartozonak magat?

24. Mennyire jatszik fontos szerepet az eleteben a vallas? Vallasos-e On?

25. Ha a vallasos szot nem tartja megfelelonek, mit hasznalna helyette?

26. Filmekben is egyre gyakrabban talalkozunk "ezoteriaval, misztikaval". Fel tudna sorolni parat?

(Vegezetul nehany szemelyes kerdes.)

27. Mi az On neme?

28. Hany eves On?

29. Mi az On legmagasabb vegzettsege?

30. Mi a foglalkozasa?

31. Mi az On csaladi allapota?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!