Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2001.01.08 0 0 45
Hi!

...azt hiszem egy lustának tétlensége miatt nem lenne lábszaga :-))))) Ahhoz dolgozni kell a szabadnapokon :-)

Előzmény: Percheron (44)
Percheron Creative Commons License 2001.01.07 0 0 44
Naná, a munka vallása:))

Egyébként pedig a könyvük piciny szagminták gyűjteménye :)))

A Rossz (lustaság, szabadnap, stb. :-)) a legpenetránsabb szagok ultrakemény keveréke (mint a lábszagom :))))

Előzmény: Törölt nick (43)
Törölt nick Creative Commons License 2001.01.07 0 0 43
Szia!

Honnan veszem? Egyszerűen nem hiszem, hogy lenne egy dolgos népnek szüksége ilyesmire :-)))

He-he... a hangyáknak nem kell mikoszkóp, ők kicsikék, s ővék a könyvek :-))))) Különben is nem elsősorban látnak, hanem szagolnak, s akkor mi lenne nekik a jó és mi a büdös ideológiai téren ???

Előzmény: Percheron (41)
Percheron Creative Commons License 2001.01.07 0 0 42
Jézus is kommunista volt:))

Tehát... Jézus igazból HANGYA??? :-))))

Előzmény: gyorgyi_ (36)
Percheron Creative Commons License 2001.01.07 0 0 41
Szia elnyomott!

Honnan veszed, hogy nincs vallásuk? A vallásos könyveik oly picinyek, hogy észre se veszed őket, olvasni pedig legfeljebb elektronmikroszkóppal lehet :)))

Na, de a hangyáknak honnan van mikroszkópjuk? :)))

Előzmény: Törölt nick (35)
Törölt nick Creative Commons License 2001.01.06 0 0 40
Köszi a megtisztelő címet, igyekszem megszolgálni :-)))
Előzmény: gyorgyi_ (38)
Törölt nick Creative Commons License 2001.01.06 0 0 39
A fejlettség viszonylagos, de van amiben jobbak, pl. az összetartás a közös cél érdekében :-)))
Előzmény: gyorgyi_ (36)
gyorgyi_ Creative Commons License 2001.01.06 0 0 38
Kedves bella!

Nem tudom, kerdezd meg elnyomottat, o a kommunista-szakerto. ;-)))

Előzmény: bélla (37)
bélla Creative Commons License 2001.01.06 0 0 37
A kommunizmusban is van királynő?
Előzmény: gyorgyi_ (36)
gyorgyi_ Creative Commons License 2001.01.06 0 0 36
Ebbol is latszik, hogy a hangyak sokkal fejlettebbek nalunk. Ugyanis naluk megvalosult a kommunizmus. A kommunizmus pedig, mint tudjuk, a legtokeletesebb rendszer, a tortenelem fejlodesi szakaszanak utolso allomasa. Az emberek pedig meg mindig tevelyegnek, hiszen nem talaltak ra erre a tokeletes rendszerre, ill. sok orszagban elvetettek. Tehat tanulnunk kellene a hangyaktol. Mivel a hangyak elertek ezt a tokeletes fokot, lehet, hogy megis ok az istenek.

P.S. ;-))))

Előzmény: Törölt nick (35)
Törölt nick Creative Commons License 2001.01.06 0 0 35
Szia!

Számlaszámot??? Én arra gondoltam, hogy valami hasznosabb dologra gondoltál, hisz a hangyáknál tudtommal nincs cserekereskedelem :-)))

Hogy noway számára is legyen egy menekülési útvonal: a hangyák motorikusak, nem értelmi úton, nem olyan jellegű előrelátással élnek, mint az emberek, s a hasonlóság, amiről itt szó van, az valóban viszonylagos... Pl. nyilvánvalóan nincs vallásuk, s bizony minden egyedük dolgos... Viszonylagos a hasonlóság, viszont életük sok szempontból "emberibb", mint az embereké!

Ha egy-egy csapatot hasonlítunk pl. egy-egy országhoz - ugye nálunk annak van (a "kis-"ektől eltekintve) királya :-) -, ezek érdekellentét esetén viselnek némi háborút, de CSAK az élelemért és területért, viszont csapaton belül NINCS öldöklés! Pl. nincsenek tömegpusztító fegyvereik, bizony megmaradtak a "kézitusánál". Aztán pl. a hangyáknál érdekes módon bizony kommunizmus van - ám ideológia nélkül, no de mit kapok én mindjárt ezért még így is :-))) -, ám ott bizony minden egyed teszi a dolgát! Hasonló a helyzet a méheknél, ahol vannak ugyan pl. herék, de ezeknek nagyon fontos feladata van, s mikor elvégezték, bizony elzavarják őket, s el is pusztulnak... No és a méheknél sincsenek ideológusok, politikusok és normális emberi szóval nem illethető ideológiáik... Nem úgy mint az embereknél... Ezekben mi nagyok vagyunk...

Előzmény: Percheron (34)
Percheron Creative Commons License 2001.01.06 0 0 34
Igen, tényleg igazad van!
De...!
Példálódzás... méghozzá olyasmivel, ami már rég túlhaladott dolog (na jó, még ha csak 4 hónappal is :)

a hangyák önmagukban életképtelenek. ez tény. De nem is magányosak :)

Mondtam, hogy sokban hasonlítanak ránk...de mégsem emberek (pfű...megnyugtató :))

Tényleg nincs vezér náluk, mint pl. a méheknél!
Önállóan tevékenykedik mindegyik!
És kb. 40 fajta szag-mintát képes alkalmazni, kom. gyanánt!!!

A példámat meg nyugodtan lehet terjeszteni
Majd megadok egy számlaszámot is :)))

Előzmény: noway (33)
noway Creative Commons License 2001.01.05 0 0 33
A hangya értelmi szintje elég magas? Hát, pl. egy kavicséhoz képest biztosan :)

A hangyákat inkább arra szokták példának felhozni, hogy míg egy elszigetelt hangya az intelligenciának vagy tervszerűségnek leghalványabb jelét sem mutatja, az egész hangyaboly már jól szervezett és nagyon komplikált "cselekedetekre" képes (élelemgyűjtés, bábok gondozása stb.)

Előzmény: Percheron (31)
Törölt nick Creative Commons License 2001.01.05 0 0 32
Szia!

Köszönöm gondolataidat :-)

..a perspektíva, amit említesz, azért nekem nem annyira új, nem úgy a kiváló hasonlatod :-) Engedelmeddel terjeszteni fogom :-)))

Előzmény: Percheron (31)
Percheron Creative Commons License 2001.01.04 0 0 31
:)))))

Nos, kicsit bővítve:
igen, az istenek hasonlatot (bár kicsit hangyás :)))
nem véletlenül írtam.
Tényleg ez a helyzet.
Ezért sem fogadom el uramnak YHWH-t :)

Viszont még egy ok, amiért a hangyás hasonlat helytálló:
A hangyák egyéniségek!!!
Rettenetesen megdöbbentem, mikor egy műsorban erről volt szó!
Ugyanis kiderült, a királynő nem irányít, ő az utánpótlásról gondoskodik :)
Mindenki végzi a maga dolgát, miközben egyéniség. Saját döntéseket hoznak még a dolgozók is, a harcosok is.

Az értelmi szintjük pedig elég magas. Igaz, nem hangokkal kommunikálnak, hanem ferromonokkal(hormonokkal -szaglás útján).

Mondhatni a hangyák személyi száma a 3-as :)))
Az embereké meg a 4-es :))))

örülök, hogy segíthettem új perspektívákat meglátni :)

Viszont ne feledd -sok ember/isten van, akik igenis óvják és védik a hangyákat!

Előzmény: Törölt nick (28)
gyorgyi_ Creative Commons License 2001.01.04 0 0 30
Kedves salk!

Itt van a definicio az ateismusra (egy a sok kozul) a britannica.com - rol:

" the critique and denial of metaphysical beliefs in God or spiritual beings. As such, it is the opposite of theism, which affirms the reality of the divine and seeks to demonstrate its existence.... "

Denial tagadast jelent. A szotar tagadast mond.

" Nem tagadhatok olyan valamit, ami a számomra nem létezik. "
Dehogynem. Szamomra a materializmus elve nem letezik, de attol meg azt mondom, hogy tagadom a materializmust. Ugyanigy, sokan tagadjak a szerelmet. Akkor ez sem a szerelem tagadasa, mert szamukra a szerelem nem letezik?

Nekem oly mindegy, hogy az ateizmus Isten tagadasa, vagy az Istentol fuggetlen vilag elismerese. Engem nem erdekel az ateizmus. Ezert az ateistak dontsek el maguknak, hogy mit jelent ez nekik.

Előzmény: salk (29)
salk Creative Commons License 2001.01.04 0 0 29
Kedves gyorgyi_

"Aki nem hisz Istenben, az tagadja, hogy van Isten. Vagyis azt mondja, hogy nincs Isten. Akkor ez tagadas, nem?"

Akkor az istenben való hit az a tagadás tagadása?
Ugye nem ilyen egyszerű az egész istenbe való hit, így nem lehet az ateizmust tagadásnak tekinteni, mert az is lényegesen több annál.
Nem ebben a kategoriában keresendő a küömbség.

Az ateizmus az az istentől független világ elismerése. Ez azért lényegesen másabb, mint egy egyszeri tagadás. Minőségileg más. Nem tagadhatok olyan valamit, ami a számomra nem létezik.
A lényeg ebben van.

salk

Előzmény: gyorgyi_ (4)
Törölt nick Creative Commons License 2001.01.04 0 0 28
Kedves Percheron!

Felemelő és megtisztelő érzés öntött el, olvasva soraidat, különösen a végén :-)))

Nem olvastál figyelmesen: a hiányérzet nem nagy bennem :-)))

Valójában abból fakad e szóhasználat - mert sajna csak ennyi ez, nem érzés -, hogy annyian mondják, használják, élnek vele, s ami oly nagyon felháborít, s ami miatt elsősorban írogatok ide ilyen témákban - no már csak hogy, izé, vagy mi, azazhogy a valóság hangjai is megjelenjenek :-))): nagyon sokan visszaélnek vele!

NEM, én nem vagyok isten!!!!! Az igaz, hogy életem végtelen, erre már rég rájöttem, hisz nem emlékszem sem az elejére, s nem fogok a végére sem :-)))

Amit szegény hangyatestvéreimről írtál, az szívszorító, ám nem kicsit lisztképző szerepet ad szavaidnak, magyarán egy malomban őrölsz velem: az istenek épp arra jók, amit írtál!!! Arra, hogy lealacsonyítsák, szolgaszerepbe kényszerítsék szegény hangyákat! Épp ezért építtettek oly hatalmas, gyönyörű templomokat, bazilikákat, hogy ott szegény kis hangyák törpének érezzék magukat, s meghatódásukban, félelmükben az éppítettőket eltartsák minden földi jóval, no persze részben a sok ígéret fejében is ...

Hát én bizony hangyapárti vagyok, köszönöm is Neked a gondolatot, egy újabb felvilágosodást hozott meg nekem :-))) A hangyák építenek, az istenek - ha nem is mindig - eltaposnak, igen, ez szuper gondolat részedről! Eltaposnak, de nem csak szegény hangyákat, hanem pl. olyan csodát is, mint az ember :-)))

...a többi érv? ...az valóban hangyányi :-)))

Előzmény: Percheron (25)
Percheron Creative Commons License 2001.01.03 0 0 27
Ne is említsd Azt!
Rossz ómen! :))
Előzmény: gyorgyi_ (26)
gyorgyi_ Creative Commons License 2001.01.03 0 0 26
Kedves Percheron!

Lehet, hogy most elnyomott felcsapott Ivangabornak? ;-)))

Előzmény: Percheron (25)
Percheron Creative Commons License 2001.01.03 0 0 25
Kedves elnyomott!

Ateista? no és!
Persze, hogymindenki csupa negatívumot vág az ateisták fejéhez- 40 éven át hívők ezreit hurcolták meg az A./M. nevében. (meg persze a hozzá csapott kommunista proli diktatúra nevében).

Miért hiányolod bármiféle istenség létét?
Hiszen te is isten vagy!

Vegyük, pl. a hangyákat:
Sokkalta nagyobb vagy náluk, bármikor elpusztíthatod őket, de akár te teremthetsz nekik új életteret(pl: terrárium). Hozzájuk képest mindent tudsz a világról, ráadásul halhatatlan is vagy:))

Tehát, te is isten vagy, a magad módján:))

Persze, csak hangya-léptékben. :))
Minden jót!

Te...Te ...ATEISTA!!!!
Na, ezt Jól megkaptad! :)))

Előzmény: Törölt nick (24)
Törölt nick Creative Commons License 2001.01.03 0 0 24
Kedves gyorgyi_!

Üdvözöllek és BÚÉEK!

Valóban fontosnak érzem a szavak tisztázását, de nem a túlkopmenzálás miatt nyitottam a topic-ot, hanem mert anyáztak, mint ateistát, s úton-útfélen a negatívumokat emlegették...

Nagyon jó az utolsó mondatod, épp ezt írom-mondom én a másik oldalról, tehát Te is az én oldalamon állsz, szótárral vitázok :-)))

Azaz: az ateista nem jó, mert nem tagadom, hogy létezik bármiféle isten, pusztán hiányolom a létét :-)))

Előzmény: gyorgyi_ (23)
gyorgyi_ Creative Commons License 2001.01.03 0 0 23
Kedves elnyomott!

Te nem az Istenhivokkel vitatkozol, hanem a szotarral. En nem tehetek rola, hogy annak a szonak, hogy "ateista" az a jelentestartalma, hogy Isten-tagado. De ha neked ez nem tetszik, akkor teged nem foglak ateistanak nevezni. Komolyan mondom, hogy te vagy az elso ember, aki az "ateista" szot zokon veszik. (Egyebkent a tobbi ateista, akit en ismerek, maguk nevezik magukat ateistanak.) Akkor ezutan majd materialistanak nevezlek.

Nem banom, ha valosagtagadonak nevezel. De nem tudom, hogy mit ertesz valosag alatt.
Ha a materialis dolgokat, akkor a valosagtagado nem jo, mert nem tagadom, hogy letezik az anyag.

Előzmény: Törölt nick (22)
Törölt nick Creative Commons License 2001.01.03 0 0 22
Halihó Mindenkinek!

Nem vagyok én annyira kétségbeesve attól, hog ateistának vallanak, csak hát én nem tagadom, hanem hiányolom - no nem nagyon, csak példa és megértés kedvéért :-))) - az olyan fogalmak valóságtartalmát, amit isteneknek szoktak nevezni!

No de a jobb megértés kedvéért - de csak azért, félre ne értse, pláne ne magyarázza senki most fordítsunk a dolgon: az igazat - ami ugye persze nekem sincs, mint másnak se :-))) - én vallom helyesen, s a valóságot tagadók épp a hívők, akik olyat hiszenk, ami nincs! Ez hogy hangzik: valóságtagadók? Mit szólnának ehhez a hívők vajon, no de komolyan?

Percheron Creative Commons License 2001.01.03 0 0 21
szinte!!!
Előzmény: csillag (20)
csillag Creative Commons License 2001.01.03 0 0 20
"Egyébként megfigyelted, hogy szinte mindig a HGYsek kezdik a dolgot? "
Mint most is, igaz??
Előzmény: Percheron (5)
tivadar Creative Commons License 2001.01.03 0 0 19
BUÉK Mindenkinek !
Kedves Elnyomott ! Midőn soraidat olvasom, egyfajta ambivalens érzés fog el, mint mindíg, amikor azt látom-hallom, hogy emberek "egyszerre akarnak közösülni is, meg szűznek is maradni..."
Sajnos ez nehezen megy.

Az ember alapvető vágya a megigazulás, függetlenül attól, hogy hívő vagy nem hívő. Megigazulás szvsz annyit jelent, hogy az ember vágyik arra, hogy gondolatai, vágyai és tettei -elsősorban saját maga előtt - erkölcsileg igazak legyenek ill. igazzá váljanak. Ha ez az emberben végbemegy (persze nem csak a felszinen, de a legmélyebb bennsőnkben) akkor az illető megnyugszik, igaznak (igazságosnak) érzi magát, ha meg nem, akkor nyugtalan és tovább próbálkozik. Szvsz a rablógyilkosnak is vannak belső, sajátos érvei a tette MELLETT, vagy legalább is lázasan keresgéli ezeket.

Én is voltam ún. ateista, tagadtam Isten létét, ám sosem sértődtem meg, ha ezért valaki ateistának nevezett. Az ateista nem szitokszó, még ha valakik annak is használják olykor. Rögzít egy TÉNYT, amit maga az alany VALL saját magáról. Olyan ez mint a ZSIDÓ - egy vallás, egy nép neve, nem tudom miért lenne pejoratív.
Maga TAGADÁS sem negatív fogalom szvsz, 'tagadom, hogy a sasnak kopoltyúja lenne' - mi ebben a rossz ?
Üdv:t-r

Előzmény: Törölt nick (-)
Percheron Creative Commons License 2001.01.03 0 0 18
Köszi!

Hízik a májam:)))))
Nem csak a dícséretektől :)))))))))))))))

Légy jó!

Szép álmokat!

Előzmény: bogyó (17)
bogyó Creative Commons License 2001.01.03 0 0 17
ja, így értem. a hívőkről (beavatottakról) meg a te szösszeneted a legjobb :-)
Előzmény: Percheron (16)
Percheron Creative Commons License 2001.01.03 0 0 16
!!!= Jól mondod, igazad van.

Csak így rövidebb :))))

Előzmény: bogyó (15)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!