Milyen volt szőkesége?
A 67 éves belga hölgy, Sabine Moreau a közép-belgiumi lakóhelyéről Brüsszelbe tartott, ám a GPS-ében vakon bízó sofőr teljesen érthetetlenül, a 70 kilométeres út helyett 1450 kilométert levezetett, majd Zágrábot elhagyva jött rá, hogy valamit[...] Bővebben!Tovább »
Olyan térképet keresnék, amin látható a régi 3-as főút nyomvonala, még a 60-as évekből.
A régi "patkó" nyomvonalára lennék kíváncsi, ami Kerepestarcsa és Gödőllő közt volt egykor.
Most jelenleg egy abból az időbő származó autós térképem van, ha estleg ha akdna ennél részletesebb, amin jobban kivehető az út régi helye, az nagy segítség lenne számomra.
(fénykép is érdekel ha esetleg akad valakinek)
Szóval ezzel kapcsolatban bármilyen jellegű információt, segítséget örömmel fogadnék.
Van fogalmad arról, mennyi meló elkészíteni egy ilyen térképet? De leginkább felmérni a hozzá szükséges adatokat?
(Te is segíthetsz a turistautak.hu fejlesztésében, általad felmért adatokkal!)
Ebből adódik, hogy fizetős megoldások vannak.
Magyarországon két (eredetileg független) térkép rendszer létezik: a HM által kezelt "katonai" és a FÖMI által kezelt "polgári" térképrendszer. Előbbi 1:25000-ig, utóbbi 1:10000 méretarányig megfelelő részletességgel és tartalommal feldik le a teljes ország területét.
Mindkettő szelvényei megvásárolhatók papíron (700ft/sz illetve 1800ft/sz kicsit drága) illetve digitális formában (eszetlenül drága).
Frissességük a legjobb, legszerencsésebb esetben is 2-3 éves, de általában 20 évesek.
Igaz, pusztán megnézni a HM TOPO mintaboltjában (Bp, Fillér utca) ingyen lehetséges.
A HM-féléből van olcsósított, otthoni verzió: PC explorer néven PC-re és PDA-ra illetve TopoGuide néven PC-re (Mapsource programhoz) és térképes Garmin GPS-ekbe tölthetően.
A vizekről elvileg a VITUKI-nak vannak részletes adataik.
Ha csak a vízfolyások "szerkezete" kell, olyan térképet valószínűleg találsz a neten, amin megfelelő nagyítási szinten rajta vannak, de a nevek már nem hiszem...
Többféle tájbeosztása létezik az országnak, vannak köztük hivatalosak, fél-hivatalosak, csak szakmaiak illetve közszájon forgók...
Előbb azt kellene eldönteni, hogy melyik felosztás szerinti Budai-hegység érdekel.
Ha geológiai értelemben, akkor a Magyarország Nemzeti Atlasza c. műben találsz adatokat illetve létezik egy kétkötetes szakkönyv is, de most nem emlékszem a címére. Az MTA földrajzi könyvtárában nézz körül!
Segítsetek lsz, hol találok neten használható turistatérképet? Horgászathoz kellene, tehát legeslegfőképpen az érdekel, hogy egy nyamvadt kis patak, csatorna stb, hol van, merre folyik, hol mi folyik bele, egymásba, stb.
A helyzet az, hogy régóta próbálok keresni ilyesmit, de rendszerint olyanokat találok, amelyek az autós, esetleg a gyalogos közlekedést hivatottak szolgálni, de tereptárgyak, vizek, stb, még mutatóba sincsenek rajta, persze Dunán, Balatonon, stb kívül.
Valahol vannak még régi (papír) turista térképeim, de egyrészt ezek nem fedik le tökéletesen az ország területét, csak néhány turisztikailag frekventáltabb régiót, másrészt jó volna, ha nem kellene megkeresni őket, hanem tudnék a gép előtt tájékozódni, mielőtt pecázni indulok.
Próbáltam vízügyi térkép, domborzati térkép, Mo domborzata és vizei, stb kulcsszavakra keresni, de mintha a világon nem volna ilyen: csak a szokásos google-cuccok jönnek be, ami ilyen szempontból használhatatlan. Egyedül a KVVM honlapján találtam egy térképvázlatot pdf-ben, ami elvileg jó volna, de ott meg a vizeken kívül csak egy-két város van megjelölve.
Tud valaki segíteni? Letölthető is érdekel, vagy olyan webhely, ahol van ilyen és lehet használni, mint a google maps-et-.
Hát ha a dolog ilyen egyértelmű lenne, akkor nem fárasztanám magam. Sajnos azonban ennél lényegesen bonyolultabb. A kérdéses hely hármashatáron fekszik: a nem fizető, és két fizető zóna határán. A rendelet szerint fizető, de a parkolócég által a címre (Hungária u. 51) kiadott bérlet az adott ház udvarára (a kérdőjelekkel megjelölt terület) nem érvényes, csak a Hungária utca (forgalmas főút) túloldalán, a háztól kb 2-300 méterre fekvő helyre.
Szóval a címre kiállított bérlettel a címhez tartozó helyen parkoltam, és megbüntettek. A rendelet szerint a Hungária utca abban a zónában van, ahová a bérletem szólt, tehát az érdekelne, hogy
a parkoló Hungária utca-e vagy sem
ha Madách Imre utca, akkor lehet-e, hogy 26-28-as szám, tekintettel arra, hogy a parkoló a páratlan oldalon fekszik.
Gondolom oda akarsz kilyukadni, hogy az egyiknél fizetni kell, a másiknál nem. Az önkormányzatnál a parkolási határokról egyértelmű térkép kell legyen, és azon ki kell derüljön hol a határ és ez valószínűleg független a házszámoktól.
Nem igazán a trafóház érdekel: a városi parkolómaffia ellen megyek perre. Tehát a ????-vel jelölt parkolóhely címe érdekelne.
1: Szerintem a kérdéses hely Hungária u. 51
2: Szerintük Madách Imre 26-28
Az én álláspontom ott lehet gyenge, hogy a fekvő U alak mindkét végén a Madách Imre utcából nyílik.
Az övék ott, hogy az U alakot 2 oldalról Hungária utcai cím határolja (51 és 53), továbbá a parkolás is az ehhez közelebbi és értelemszerűen tartozó helyen történt.
A Madách Imre 26-28 pedig végkép sánta (nekem), mert
1: Ha ragaszkodunk hozzá, hogy a hely Madách Imre utca, akkor annak a páratlan oldala
2: A páratlan oldalon az első kiadott, létező házszám a terület déli oldalán fekvő 9-es. Tehát az ettől északra fekvő területek címe mind Hungária utca.
Az is lehet, hogy a helynek nincs címe, mert csak egy trafóház, és ezért a szemben lévő címmel hivatkoznak rá az iratokban.
Nem tudom hol merült fel ez a cím, de például a cégnyilvántartásban olyan címek vannak, amik nem is léteznek, mert a cégbíróság nem ellenőrzi a cím valódiságát, hanem amit beírsz az adatlapra, azt fogja a cégnek hivatalos címként felvezetni a kartonjára.
Bármi lehetséges. Ha a PH (vagy még a városi tanács) illetékes osztálya adott neki címet, akkor az, ha nem adott, akkor a környékbeliek szokásos névhasználata az irányadó, de utóbbi minden jogi következmény nélkül.
Azt szeretném kérdezni, hogy van-e valamilyen szabály/törvény/szokás/stb... arra, hogy mi alapján határozzák meg egy hely címét?
Konkrétan a mellékelt vázlaton ????-vel jelölt hely címe érdekelne. Az U alakú terület ugyan a Madách Imre utcából nyílik, de 2 oldalról is Hungária úti cím határolja, és értelem szerűen is a Hungária utcához tartozik.
Kérdéseim: Lehet-e, hogy a hely címe Hungária utca?
Lehet-e, hogy a hely címe Madách Imre utca?
Lehetséges-e, hogy a hely címe Madách Imre utca 26-28?
Egy perre készülök, és fontos lenne megállapítani a pontos címet.
Köszönöm gyors válaszod! Ezt a linket már megtaláltam, nézegettem magam is. Tehát a „szívvetületes” kifejezés nem használt, maximum szív alakú vetület (cardioid vetület), mert, ha jól gondolom, a „szívvetületes” a hengervetület, síkvetület analógiájára azt jelentené, hogy egy „szívre van rávetítve” a térkép (holott ez a kúpvetületek egy fajtája), nem azt, hogy szív alakú maga a vetület…
A vetületetet hivatalosan Stabius-Werner vetületnek hívják a szakirodalomban, és ez egyébként egy Bones féle vetület egyik változata. Johannes Stabius találta ki a vetületet, és Johannes Werner készített belőle először térképet. De nyugodtan lehet hívni Szív alakú vetületnek, vagy idegen szóval cardioid vetületnek is. Ezen az oldalon megtalálod a fontosabb vetületek egyenleteit és a gombokra kattintva a képüket is.