Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

mzdude Creative Commons License 2016.04.03 0 0 63235

Ismerős a dolog, az egyik jeladó cseréje pont a héten oldotta meg a dolgot (kopp-kopp).

 

Az autó indulása nekem mindig is ilyen volt, az elmúlt 12 év alatt ettől nem lett baja.

Előzmény: Predator21 (63231)
tekilla12 Creative Commons License 2016.04.02 0 0 63234

Most lett megcsinálva 50 ezerért a thália elektromos rendszere,de ismét lehet vinni szerelőhöz ,most kivételesen baloldali kerékcsapágy,és hátsó spiráirugó csere miatt ma eltört! :)Remek!

Törölt nick Creative Commons License 2016.04.02 0 0 63233

Szia ahogy Zoli irta nézd meg az üzemanyagcsöveket ha megvan bennük az üzemanyag.Azt ajánlanám vidd el egy diagnosztikára ott megkell hogy mondhlják mijen hibákat ir.Ha nem tud felálni a rendszerben az üzemanyagnyomás az is sok mindentöl lehet.Addig vidd el amig nem kell több százezret költened rá.Mondjuk inkább ijenre mint ha Pdtdi lenne az aztán a nagy szivás.Abban csak 750-ezer az üzemanyagrendszer felujitása.

Előzmény: Predator21 (63231)
Törölt nick Creative Commons License 2016.04.02 0 0 63232

Üdv.

 

Ha átlátszóak a motortérben az üza csövek, nézd meg nem levegős-e...

Előzmény: Predator21 (63231)
Predator21 Creative Commons License 2016.04.02 0 0 63231

Helló

2 hete vásároltam használtan, egy 2004-es 1.5 dci Renault Clio-t (mk2) 82Le
Sajnos 10-ből 7x elsőre , elég nehézkesen indul. Eljátssza ezt meleg motornál is. Menet közben viszont nem veszek észre rajta semmi rendelleneset.

Készítettem a jelenségről egy videót is (indulás után a hangját is figyeljétek):
Véleményetek szerint mi lehet a hiba oka?
Házilag tudnék kezdeni vele valamit, vagy itt már csak a szerelő segíthet?



Köszönöm a válaszokat előre is.

Törölt nick Creative Commons License 2016.04.02 0 0 63230

Én csak azt probáltam amit az üzemanyagba kell rakni de nagyon befaragtam vele.És biztos hogy volt valami kamu benne mert a forgalmazó cég igazgatója ijeneket írt hogy megérti az agodalmam és ne forduljak sehova mert nekem is sok pénzembe kerülne az ügyvédi költség meg minden .Küldtek egy flakon üzemanyag rendszer tisztítót amit Amerikából invesztáltak teljesen dijmentesen.Azt mondták ezzel tudnak segiteni.Na  írtam az igazgatónak hogy azért legyen nyugodt hogy senkinek nem fogom ajánlani a terméküket mivel nagy átverés az egész.

Előzmény: lójusz (63228)
Törölt nick Creative Commons License 2016.04.02 0 0 63229

HDF907Nem tudjátok hány mikronos lehet?

lójusz Creative Commons License 2016.04.02 0 0 63228

Szia Penge !

Én eddig csak a szervóban próbáltam a xadót,de ott nekem nagyon bejött. A legkisebb,kormány mozdulatnál is sírt a szivattyú,annyira, hogy az utastérben rendesen lehetett hallani. Aksi kivesz,fényszóró magasságállító kivesz,mert a tartály kupakját másképp nem tudod letekerni,minimum jelzés alatt volt az olaj.Olajjal feltölt,max-ig, használat szivattyú míg mindíg sír. Vettem xadót szervóhoz,beletettem,kb 120km-et használtam, szervó hang megszünt.Már csak ütközésig tekert kormánynál sír 1 kicsit, azt is csak erősen fülelve hallani. Mondjuk ettől még a befecsi trutyi lehet sz.......r !

Előzmény: Törölt nick (63221)
suhanórozsda Creative Commons License 2016.04.02 0 0 63227

 

 

Anonymus jól írta !  Meg lehet otthon is csinálni kevés gyakorlattal és jó szerszámokkal.

Összeszerelésnél nagyon pontosan és tisztán kell eljárni, mert a helytelenül beszerelt porlasztó hazavágja a motort.

Mindig új TŰZKARIKÁT KELL BEÉPÍTENI, fontos a jó tömítettség.

Előzmény: Anonymus23 (63222)
Törölt nick Creative Commons License 2016.04.02 0 0 63226

Ezek az autók már nem olyanok mint a régi deselek.Sőt ha nem.küldöd meg néha az többet rontt mint használ. Én ha van lehetöség az M9-en szoktam 160-170-el hosszab távon vagy ha olyan az ut és engedi 140-el legaláb 5-6kilométeren keresztül. Menni vele még a hangja is kisimul.

Előzmény: hummi (63225)
hummi Creative Commons License 2016.04.02 0 0 63225

  Hali  suhanórozsda!       a lényeg,hogy 2500 fordulat felett nem használom,utazóban 90/km,max 100km,mi az a max  fordulatszám ami még nem káros,folyamatos használat mellett, 2004-es Thalia 1.5dci  113000km van benne.

Előzmény: suhanórozsda (63209)
suhanórozsda Creative Commons License 2016.04.02 0 0 63224

 

Most, hogy leírod az árban mit kapsz a szerelőtől, már világosabb a történet.

Mindentől függetlenül én feltételezem, hogy az alkatrész az Kínából jöhet, mert csak avval az árral képesek ezt a végösszeget kihozni. A környékünkön érdeklődtem és a legolcsóbb ajánlat 24 ezer volt, de a kiszerelt porlasztót javították volna.

Az autósboltokban sokkal drágábban kapni kapcsolószelepet. Én annak idején nagyon körülnéztem és próbáltam a román

vonalat is.  Szerencsém volt, hogy  amikor a fórumhoz fordultam Anonymus rögtön segített. Ez a legolcsóbb megoldás.

    Már többször leírtam, a kínai áru sem rosszabb, mint a másik, ezt akartam bizonyítani. Anonymus a tanúm, hogy az

autóm a szelepcsere előtt is rendesen működött, de én is KÍVÁNCSI VOLTAM, HOGY ŐK MIRE KÉPESEK.

                                                 REMÉLEM NEM LESZ CSALÓDÁS !

Előzmény: Törölt nick (63220)
suhanórozsda Creative Commons License 2016.04.02 0 0 63223

 

 

Szevasz Anonymus 23!

 

Köszönöm a jelentkezést, végül is ebben a rendelés kérdésben te tudsz a legtöbbet segíteni a kollégáknak.

 

          én tegnap csak annyit írtam be "delphi control valve Aliexpress"  108 Dollár volt a legolcsóbb

    4 darabot kínáltak ezért az árért, képről a szelep kifogástalan volt és ez is a fekete (karbon bevonatos) változat

 

Köszi és üdvözlet   :   suhanórozsda

Előzmény: Anonymus23 (63222)
Anonymus23 Creative Commons License 2016.04.02 0 0 63222

Urak, korábban be volt linkelve, hogy Rozsda honnan rendel(tet)te velem.

Ingyenes regisztráció, de angol tudás nélkül igazából nem nagyon lehet boldogulni, alapvetően csak azért ha valami gond lenne, egyébként minden adja magát.

 

Mi konkrétan ezt rendeltük, akkor még olcsóbb volt 7-8 dollárral ha jól rémlik (de inkább az átváltott Ft ár maradt meg bennem).

 

http://www.aliexpress.com/item/Free-shipping-Genuine-type-black-Delph-28239294-9308-621C-common-rail-control-valve-fuel-injector-control/32428458131.html

 

De ha beírjátok a kapcsolószelep cikkszámát, akkor kihoz még egy halom eladót, és lehet közülük válogatni. lehet éppen úgy éri meg, ha olyat választasz, aki 1 db-t árul, és abból veszel 4-t, de lehet úgy jön ki jobban árban, ha éppen egy 4-es csomagot veszel (már ha mind a 4-et ki akarod cserélni)

 

Itt egy leírás totál netes vásárlós kezdőknek Kínából (Aliexpress)

http://rendeljmagadnak.hu/aliexpress-rendeles

Magához a rendeléshez annyi angol tudás kell, amivel a hirdetést el tudja olvasni az ember, elkerülendő a meglepetéseket (mi van benne a csomagban, mit is takar a hirdetés stb.) A legtöbb az normális eladó, értem ezalatt, hogy eladni akar, és ebből megélni, nem a csalók a jellemzők. Pénzem még nem maradt benne, bár ezt mindenkinek magának kell eldönteni, hogy elviszi szerelőhöz, és 4-5, vagy akár 10x áron csináltatja, és van garancia (már ha a szerelőné tudod egyáltalán érvényesíteni), vagy mókolsz magadnak, és ezzel kockáztatod az autó többi részét is, amit esetleg tönkre tudsz tenni. Szóval mélyvíz, csak úszóknak.

Egyébként konkrétan ezzel, ha megfelelően szereli össze az ember, illetve magát a befecskendezőt is megfelelően rakod vissza (értem ezalatt a fészek kitakarítását és, hogy nem hordod tele szeméttel a dugattyú teret, akkor önállóan is meg lehet csinálni, de megfelelő szerszámok is kellenek, amit Rozsda is lefotózott.

Mondjuk ahhoz képest, hogy amit a románok YT-on felraknak videót, és gyakorlatilag az út, mellett cserélik ki, hát arra nehéz mit mondani :)))

Éppen csak a kutya nem pisili le a befecskendezőt :)

 

Ha valakinek még ezen túl is segítség kellene, akkor szívesen segítek, de nem üzletszeren foglalkozok ezzel (bár lehet megérné).

Törölt nick Creative Commons License 2016.04.01 0 0 63221

Azt kell tudni a Xado gélröl hogy én is s azt hittem mijen jó meg olvastam rolla .Én hülye ráadásul még ahánlottam is .Bele nyomtam a tankva nem tudom én mennyit két tubusal.És nem használt hosszasan leveleztem a forgalmazoval és végsö célban amikor megigértem nekik hogy a médiához és a ügyvédemel szakértöhöz fogunk fordulni .Nem kell mondanom nagyon más hangnemet kezdet el megütni a beszélgetés .NEM AJÁNLOM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!NE RAKD BELE AZ AUTODBA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Előzmény: lójusz (63202)
Törölt nick Creative Commons License 2016.04.01 0 0 63220

Ebben benne van két kapcsoloszelep a munka dij minden.Amugy lojusz jól mért mindent?Ha ijen értéket mért a résolajnál akkor nem biztos hogy a befecskendezővel van baj.Ha csak az nem hogy ha egyiket a másikhoz viszonyitsa akkor nagy az eltérés.

Előzmény: suhanórozsda (63211)
suhanórozsda Creative Commons License 2016.04.01 0 0 63219

 

 

Még valami! Azon az oldalon ahonnan rendelni fogsz Kínából esetleg, nézd meg, hogy hányan igazolták vissza azt, hogy elégedettek-e a kiválasztott szelepekkel.

Most néztem rá egyre ahol 108 USA Dollár a 4... az az a négy darab ára.  lehet böngészni.

Szerintem a kínaiak nagyon korrektek, fizetni csak utólag kellett nekünk is, mert időt hagy, hogy megfelelt-e a minőség,

vagy esetleg nem stimmel valami, akkor vissza lehet küldeni. Posta nyomkövetéssel küldik a csomagot.

Előzmény: lójusz (63217)
suhanórozsda Creative Commons License 2016.04.01 0 0 63218

 

 

Megjöttem Lójusz !

 

Nekem egy fórumozó kolléga rendelte meg Kínából. Az  szerencse, hogy szinte szomszédok vagyunk, így a dolog egyszerű volt.

Amit tudok ajánlani az a Román megoldás lenne   (supapa retur valve Delphi  Dacia így lehet rátalálni az alkatrészre náluk)

Azt javasolnám, hogy a fekete szelepet keresd, mert állítólag az a tartósabb.      A Románoknál van rengeteg.

Esetleg ha van ismerősöd aki nyomja a románt, próbáld meg.

Én találtam 175-195 Lei magasságában, ami a magyar ár kb. fele, ha a Lei 70 Ft körül van. Itthoni ár 23-24 ezer Ft.

Akkor jött a másik megoldás a Kínai és a segítség is önként, aminek nagyon örültem. 4 hetet vártunk és itt lett.

Természetesen segítek amiben tudok, de én sem a románt sem a kínait ( angolt ) nem makmakmak.

 

     Fontos ismeret ! a cikkszámok !   dacia, renault ; 28440421

                                                          ford             ; 28239294

                                                         suzuki jimni  ; 9308-621c     ezeket a szelepeket megveheted.

Figyeljél arra, hogy a cikkszámok alapján az árban is lehetnek eltérések.... a legdrágább a reno-dacia

Kérdés, hogy merre laksz?  """esetleg átlépni a román tesókhoz""" ?

A másik járat KÍNA . Delphi injector control valves Aliexpress oldalakon ! Figyeld a megrendelhető mennyiséget is.  A cikkszámra figyelj ! 

Még valami ami kikerülhetetlen! A tankot ki kell tisztítani, a korábban leírtak miatt. (kancsózás)

 

Remélem tudtam valamit segíteni.

Előzmény: lójusz (63217)
lójusz Creative Commons License 2016.04.01 0 0 63217

Megkérem a kollégákat,akik már vásároltak külhonból,hogy dobjanak 1 linket,arról a helyről, és tipusról,ahonnan rendelték a kapcsoló szelepeket.A gyereknek van mindenféle kinti vásárlási lehetősége. (csak tudjam mit kell venni,és ki a megbízható)suhanórozsda,vagy Ata 61 remélem segít.Vasárnap mérek 1 normálisat,a lentebb leírtak alapján,aztán megkapja a xadót,és ujra mérek,hogy kiderüljön,hogy ér-e valamit az a trutyi.

Előzmény: amatör 59 (63216)
amatör 59 Creative Commons License 2016.04.01 0 0 63216

 

Szevasz Lójusz !

 

A hengerek számozása a váltó felől kezdődik            4,     3,     2,    1,

 Az a 28 ml sajnos nem igazán tetszetős és még a 4000-es fordulatot sem játszottad végig   2x   na az még dobott volna rajta

egy adaggal.  Ráadásul még hideg is volt a masina.

Ha a véleményemre kíváncsi vagy, akkor ez kapcsolószelep, de javasolnám a meleg motor teljes futtatás manővert.

Érthető, hogy billeg-bólogat a motor.

Esetleg van aki megcsinálja ?   Tudsz kapcsolószelepet beszerezni ?

Előzmény: lójusz (63215)
lójusz Creative Commons License 2016.04.01 0 0 63215

Mértem 1 résolajat, csak úgy hidegen, 4000-es fordulatok nélkül.(tudom nem igy kell, de a gyereknek kellett a kocsi, nem volt idő melegítgetni) A vezérműszíjtól nézve: 10-5-28-14 ml-es értékeket mértem,2 perc alatt.Aszem a 28ml,nem valami biztató érték.

Előzmény: suhanórozsda (63214)
suhanórozsda Creative Commons License 2016.04.01 0 0 63214

  Akkor ne csodálkozz kedves Lójusz !

 

Jön a csere-bere. A továbbiakban jobban vigyázz. Nekem is volt ilyen időszakom, de régen és én ülepítettem. Úgy jó volt!

Előzmény: lójusz (63213)
lójusz Creative Commons License 2016.04.01 0 0 63213

95.000 km van benne,ebből 70.000 kb a kannás lé, + nekem baromi "nehéz" a lábam. A mult 7-en még ment 170-et óra szerint,nagyon enyhe lejtőn.

Előzmény: suhanórozsda (63210)
suhanórozsda Creative Commons License 2016.04.01 0 0 63212

 

Penge !

 

     Milyen órabérrel dolgozik ez a mester ?     Esetleg 10 órát piszmog a porlasztó cserével ?

 

    Ez a 70 000 Ft ez engem kiborít !  Atyaég !  Mit megspórolok magamnak avval, hogy én csinálom a masinámat !?

Előzmény: Törölt nick (63192)
suhanórozsda Creative Commons License 2016.04.01 0 0 63211

Penge !

 

Azt javasolnám, ha már ennyire el vagy keseredve a ROYAL DIESEL Kft 23-24 ezer magasságában árul kapcsolószelepeket.

Onnan megtudod rendelni és azokat szereltessed be.  Azt kell megtudni, hogy biztosan a porlasztók a hibásak-e ?

Nehogy másik porlasztókat vegyél, mert nem mindegyik cserélhető a másikkal. Ezzel vigyázni kell.

Azt írod, hogy a szerelőd 70 000 Ft-ért megcsinálja ? Nem értem, hogy ebben mi az olcsó, ez csak a munkadíj ?

 

Előzmény: Törölt nick (63192)
suhanórozsda Creative Commons License 2016.04.01 0 0 63210

 

Lójusz !

 Elfelejtetted megírni, hogy mennyit futott az autód !

Előzmény: lójusz (63205)
suhanórozsda Creative Commons License 2016.04.01 0 0 63209

 

Szevasz hummi!

 

Miről is van szó? Légyszíves fejtsed ki bővebben.

Előzmény: hummi (63207)
suhanórozsda Creative Commons License 2016.04.01 0 0 63208

 

Igen, ha már megvetted ne dobd el, de azt javaslom, hogy egy edénybe töltsed át a spray-t, és abból töltsed be a tankba, mert úgy sokkal kisebb a veszteség.        

Előzmény: lójusz (63205)
hummi Creative Commons License 2016.04.01 0 0 63207

néha meghúzatom 3000-ig,de általában 2500-ig szoktam, a folyamatos 3000 feletti használat nem gáz? 1.5dci

hummi Creative Commons License 2016.04.01 0 0 63206

Jó kis verda,ha betartod kötelező karb. és normál tempóban használod,sokáig megbízható társad marad.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!