Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2015.03.01 0 0 59731

Az-az új turbó maradjunk annyiban, hogy a  belső alkatrészek újak a ház maga egy letisztított régi, de ezzel semmi baj. Ugyanis a házból kb 1000 ből, ha egy repedt sokat mondok, de ez a felújítás során amúgy is kiderül. A szakszerűtlen szerelésről meg annyit, hogy mért e a tulajdonos a felszerelés után olajnyomást, mert ha nem lehet, hogy az előző turbója is olajnyomás  probléma miat ment tönkre csak ezzel nem törődött senki. Na már most nagy alkatrész forgalmazók is árulnak gyári technológiával felújított alkatrêszeket, erre rálehet jönni amikor kiírják azt, hogy cseredarab leadása esetén mennyivel kedvezőbb az ár. Egyébként emlékem szerint turbónál is le lehet adni a meghibásodott darabot. Én is javarêszt magam javítom a szekereimet, de tisztában vagyok vele, ha valami baj lesz  esetlegesen valamelyik cserélt fődarabbal oda a garancia. Érdekes, hogy amíg emberek az autóikat simán javítják maguk, még ha szakértelem híjján is vannak a gázkészüléküket inkáb szakira bizzák.

Előzmény: Garfield007 (59717)
ille005 Creative Commons License 2015.02.28 0 0 59730

köszi a gyors infot 

Köhike Creative Commons License 2015.02.28 0 0 59729

:)

Első lépés, lónyugtató beszerzése, és bevétele.

Második lépés, vissza az első lépéshez. :)

Előzmény: Gergo.bgy (59727)
Köhike Creative Commons License 2015.02.28 0 0 59728

Egy viszonylag olcsó alkatrész marha drága cseréjére. Ereszt a fűtőradiátor. Visszakeresel még képek is vannak a cseréről, illetve leírás lépésről lépésre.

Előzmény: ille005 (59726)
Gergo.bgy Creative Commons License 2015.02.28 0 0 59727

A műszerfal mögött lévő fűtőraditor ereszt. Cseréje szopás a köbön. 

Előzmény: ille005 (59726)
ille005 Creative Commons License 2015.02.28 0 0 59726

sziasztok!

azt vettem észre hogy a kiegyenlitő tartálybol a viz rohamosan fogy  és ma már az anyosülésnél a szönyeg is vizesedik .

mire utalhat a dolog? 

Törölt nick Creative Commons License 2015.02.28 0 0 59725

Ha nem haragszol meg szeretném megkérdezni hogy azt mondod 210-ezer kilométer van az autodba .Neked is buborékos az üzemanyagrendszered??Amugy nekem akkor csinálta azokat a tüneteket amit neked amikor eltömödöt a üzemanyagszürőm és amikor a nyest szétrágta a külső levegö hőmérséklet érzékelöm vezetékét ami a légszüröház mögöt van .Ha volna egy email cimed megadhatnád .

Előzmény: ÖregMackó (59632)
Köhike Creative Commons License 2015.02.28 0 0 59724

Na a mai nap új problémát hozott..... Eltört a jobb hátsó rugóm......

Pelagiusz86 Creative Commons License 2015.02.28 0 0 59723

Üdv! Megoldódni látszanak a hűtőfolyadék fogyás problémák. Tévedtem,nem a hűtőbe bevezető cső eresztett hanem a hűtő maga volt lyukas. Ezt most kicsréltettem tegnap. De a szerelőm közölte az újabb rossz hírt hogy a fűtő radiátorom is ereszt kissé...Persze itt már húzósabb javítási költséggel kell számolnom sajnos...láttam egy videót a fűtőradiátor cseréről,hát nem egy leányálom atomjaira szétszedni a műszerfalat...

Köhike Creative Commons License 2015.02.28 0 0 59722

Azt meg kikérem magamnak, hogy mekkmester lennék. Ha nem lenne a szerelők 99%-a olyan kókler megbízhatatlan mint amilyen lehet nem csinálnám magam.

Előzmény: Garfield007 (59720)
Garfield007 Creative Commons License 2015.02.28 0 0 59721

Igazad van.

Előzmény: Köhike (59719)
Garfield007 Creative Commons License 2015.02.28 0 0 59720

És szakadjunk már el attól, hogy hamisított féktárcsa volt, mert nem az volt. Egyszerűen ilyen szar a minősége.

 

Ezt TE állítod, eddig itt tartunk. 

 

Aztán, szerinted a nagykerek nem mernek ilyesmibe belemenni.

De itt van, pont megkerestem neked, hogy újként eladják a felújított szart is neked, új árban. És itt sem a tulaj szívott, hanem a szerelő.

Egyszerű otthoni mekkmesterként nem is mennél bele a perbe, ahogy a szar Brembonál sem tetted, inkább megveszed a másikat és haladsz tovább. Na, ezért lehet 1000 liter számra eladni a hamisított olajat és alkatrészt pl.

Kereshetnék még hsz.-eket a szar alkatrészekről, hamisítványokról, nem csak a Bárdiról, hanem mondjuk Lángról is vagy Unixról, de már látom, hogy semmi értelme.

Mondhatod tovább, megpróbáltam megint párbeszédet kialakítani, hát nem sikerült, nem halok bele most sem.

Előzmény: Köhike (59718)
Köhike Creative Commons License 2015.02.28 0 0 59719

Az autószerelő is pont ugyanott és ugyanazt az alkatrészt fogja tudni megvenni amit bárki más. 2 év után meg próbálj meg bárhol reklamálni. Úgy hajtanak el a picsába ahogy kell.

Előzmény: Garfield007 (59717)
Köhike Creative Commons License 2015.02.28 0 0 59718

Én meg világ életemben magam javítottam mindent minden autómon ami így is fog maradni. De marhára nem értem továbbra is ennek mi köze van ahhoz, hogy rossz egy alkatrész vagy sem. Ha szerelőn keresztül szopja be valaki akkor is a végén a tulaj jár rosszul. És szakadjunk már el attól, hogy hamisított féktárcsa volt, mert nem az volt. Egyszerűen ilyen szar a minősége. Nem deformálódott el, tette a dolgát, csak az átlagos élettartama kb fele, negyede volt az elvárhatónak.

Előzmény: Garfield007 (59717)
Garfield007 Creative Commons License 2015.02.28 0 0 59717

Volt időm kicsit keresgélni. Ez nem Unix hanem Bárdi történet, de jellemző:

 

BTS turbót megvásárolja a szerelő, beépíti, rövidesen beszart, nem veszik vissza a Bárdinál, a szerelő hibája, szerintük. Szerelő saját pénztárcából megfinanszírozza az újabb turbó javítást és perre viszi az ügyet. Kiderül, hogy a turbó nem is új volt csak felújított. Többszöri bevizsgálás, majd per:

 

"Jó Napot Urak!   Jövőhéten lessz az első per a 10 hónapja tartó szarakod.snak.  Most  Magyarország talán legnagyobb alkatrészforgalmazója  azzal  az ötlettel ált elő, hogy nem is tőlük vettem a turbót.  Ja és a szakértőnek se az álltaluk forgalmazottat adtam oda szakértésre.   Valamint ami benneteket is érinthet(idézem)        Az alperes egy kifogástalan állapotú, rendeltetésszerű használatra alkalmas alkatrészt értékesített a felperes felé. A  késöbb jelentkező hibák álláspontunk szerint azért merültek fel, mert a felperes szakszerűtlenül szerelte be a turbófeltöltőt a gépjárműbe, illetve nem dokumentálta a beszerelés elött sem az azonosításhoz szükséges adatokat, sem az alkatrész állapotát, vagy a beszerelés menetét.  Ezzel megvalósul a hivatkozott jogszabályhelyben lévő kitétel, miszerint a hiba oka (nem megfelelő beszerelés) a teljesítés után keletkezett."

 

Lehetne még cizellálni, de lényeg, hogy peren kívül megegyeztek ha jól emlékszem...

Nos, ezeket a szívásokat hagyom meg a szerelőknek.

 

Előzmény: Köhike (59708)
miklos2peter Creative Commons License 2015.02.28 0 0 59716

Szia

 

Pontosan melyik típust vetted, amit a benzinbe öntöttél?

Köszönöm a válaszodat.

Üdv:

 

Előzmény: Törölt nick (58330)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.27 0 0 59715

Persze volt mint írtam, de a sport kivitel ami azért mégsem a széria változat. Mint kiderült az sem tudta a kívánt minőséget. De hát tudod, puding próbàja....

Előzmény: Garfield007 (59705)
Köhike Creative Commons License 2015.02.27 0 0 59714

És a legjobb az volt, hogy még én éreztem magam szaul és nekik állt feljebb amikor felhívtam őket, hogy akkor ezt most hogyan is gondolták. Mit fogok csinálni 3 gyertyával amikor 4 kell belőle. Persze azóta is a polcon van, nem kapok hozzá negyediket. Annyi eszük nem volt, hogy töröljék a teljes tételt. És a többi nagykerben sem árulnak hamisított akatrészeket.

Előzmény: Köhike (59713)
Köhike Creative Commons License 2015.02.27 0 0 59713

Köszi, de nem szeretem őket. Párszor rendeltem tőlük, a legjobb az volt amikor a 4 gyertya helyett küldtek 3-at plusz fél liter fékfolyadékot a hiányzó helyett...... És még kedvezménnyel sem olcsóbbak mint máshol.

Előzmény: Törölt nick (59712)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.27 0 0 59712

A Fridcar alkatrész  webáruhaznál  márkás nem hamisitot fékbetétek illetve egyéb fékalkatrészekre 40%-akcio van.

Előzmény: Köhike (59709)
HorTom Creative Commons License 2015.02.27 0 0 59711

Szia Luck!

 

Oksa, értem.

Még egy kérdés:

gondolom neked akkor van a polcon gyári Rönyó sárga (GlaceolRX) színű fagyálló is ugye meg deszt.víz?

rózsaszín a sárgával nem mutatna jól...

hamár lúd, legyen ez is neues teljes mennyiségben!

új vízpumpához új hűtőfolyadék dukál, hogy 5-6 évig ne legyen gond vele.

Előzmény: Luck Skywalker (59665)
DGabee85 Creative Commons License 2015.02.27 0 0 59710

A nem klímásban abban az állásban az nem belső keringetés, hanem lezárja a beáramló levegőt. És azért nem hallasz semmut olyankor, mert abban az állásban a ventillátort is leállítja.

Előzmény: Törölt nick (59690)
Köhike Creative Commons License 2015.02.26 0 0 59709

Azért ők nem egy visszakövethetetlen webshop. Egy ilyen dolog kiderülne, hogy hamisított jóváhagyás nélküli fékalkatrészeket forgalmaznak lehet ugrana a működési engedélyük is.

Előzmény: Garfield007 (59707)
Köhike Creative Commons License 2015.02.26 0 0 59708

Nem hinném, hogy egy Unix kaliberű alkatrész nagykereskedés kockára tegye a hírnevét holmi kétes forrásokból származó hamisított alkatrészekkel, főleg nem fékkel. Egy ilyen dolog kiderül véletlenül, már pedig idő kérdése és az ilyen ki szokott, akkor sokkal nagyobb veszteség éri őket mint amit esetleg azon a pár eladott alkatrészen nyertek. Mert, hogy van esetleg saját márkanév alatt forgalmazott kínai olcsó alkatrész az egy dolog, az nem hamisítvány. De azért hamis brembo fékalkatrészeket árulni igen necces dolog lenne.

Előzmény: Garfield007 (59707)
Garfield007 Creative Commons License 2015.02.26 0 0 59707

Szóval szerintem ki lehet zárni azt, hogy ez hamisított lett volna.

 

Jó, ha szerinted ki lehet zárni, akkor nincs miről tovább csevegni.

Jó éjt!

 

Előzmény: Köhike (59706)
Köhike Creative Commons License 2015.02.26 0 0 59706

Nézd erre a tárcsára nehéz azt mondani, hogy jó. Ez nem beszerelés miatt, vagy bármilyen használattal kapcsolatos ok miatt ment tönkre, hanem a gyalázatos minősége miatt. És szerintem megbízható forrásból származott, gyári bontatlan hologrammal ellátott dobozból. Szóval szerintem ki lehet zárni azt, hogy ez hamisított lett volna. Ezek után ez egy megalapozott kijelentés, hogy ez ócska. Lehet amit a ferrarira szerelnek az nem ilyen hanem átlagon felüli, és van belőle esetleg jó is, de a thaliara/cliora szánt verzió rossz. Sőt az is lehet, hogy régebben jó volt az is, de ez két éves, szóval most ilyet lehet kapni. Persze ettől vehet bárki ilyet, aki felvállalja a kockázatot, mert szerinte ez egy kiváló termék. De én nem ajánlom, és ahogy az közben kiderült más sem feltétlenül. Ennyi.

Előzmény: Garfield007 (59705)
Garfield007 Creative Commons License 2015.02.26 0 0 59705

Most erre mit mondjak?

Állítod, hogy a Brembo szar, sosem volt jó, de azért volt neked is.

Nekem is volt, egy készletet elhasználtam, semmi bajunk nem volt egymással.

A Dunlop SP01-ek nálam határszarok voltak, másnál bejöttek, de nem mondanám, hogy a Dunlop szar...

Előzmény: Törölt nick (59703)
Köhike Creative Commons License 2015.02.26 0 0 59704

Most ugyanaz ment bele mint a család cliojába, delphi tárcsa trw betétekkel. A Clioban nem is volt ilyen rozsda gond ugyanabban az időjárásban. Ez a brembo borzalmasan gyenge volt. Én biztosan nem veszek többször.

Előzmény: Törölt nick (59703)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.26 0 0 59703

Az eredeti Brembo sosem  volt egy minőségi alkatrész!

TRW,TEXTAR, simán kenterbe verte minőségben. Ja persze van minőségi ágazata is csak azt nem találod meg a sima utcai autók fékrendszerében. Olyan ez, hogy látsz fékbetét márkát pl:Ferrodo  ugyanazon autóhoz 3 féle árral, na az alapminőséget felejtsd is el. Régebben volt Brembo Max sport féktárcsám, ami néhány nagyobb fékezés után elmelegedett és rázta az autót. Akkor minek gyárt sport féktárcsát ha nem bírja a meleget, a hozzá vásárolt betét meg beleégett a vágásokba. Szenvedtem vele vagy egy évig különböző betéteket kipróbálva pénzt nem sajnálva, de a végén lecseréltem Nissin-re hozzávaló Nissin betéttel (Honda) amivel gyárilag kijött az autó, onnantól lett fékem. A brembot meg el kell felejteni utcai autóhoz, TRW- ben soha senkit nem hallottam, hogy csalódott volna. Én 250 ekm alatt 1x cseréltem tárcsát és 2x betétet a cloban.

Garfield007 Creative Commons License 2015.02.26 0 0 59702

Maradva a példámnál:

Amikor kitört egy-egy CD-DVD hamisítási hullám, akkor nekem hivatalból utána kellett néznem és kitaláltuk a jó megoldást. Ha egy felhasználó megkérdezett, akkor el tudtam neki mondani, hogy mire figyeljen és hol vegyen ahol jó eséllyel eredetit kap.

De sorolhatnám a Kingston átverést és sok-sok olyan dolgot ami szakmámba vág, de egy átlag usernek nem kell tudnia.

Nos, pontosan ezt várom el és kapom a szerelőmtől. Ha pedig mégis elbaszta, akkor szépen utánamegy és a kialakult ezer éves kapcsolatai segítségével kisimítja az ügyet, mert neki is érdeke.

Hát, ennyi.

 

De kérdezem, melyik eredeti az utángyártottak közül?

 

Ezt ugye csak viccből kérdezted?

Előzmény: SGN (59699)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!