Keresés

Részletes keresés

beatrix74 Creative Commons License 2012.07.25 0 0 660

Szia! Az én nimfám kis bújós, de ő is elég sokat repked, cikázik. Néha nekiszáll tiszta erőből az ablaknak is, ha nincs jól behúzva a függöny. De általában megy 1-2 kört és utána lenyugszik. Már kezdi próbálgatni a hangját, igaz csak akkor ha egyedül van, előttünk még szégyenlős :) Amúgy kis aktív madárka, de iszonyatosan ragaszkodó. Most kezdte el levedleni a babatollát. Kíváncsi leszek, hogy mennyivel lesz élénkebb színű az új tolla.

Előzmény: szivarvanykaa (659)
szivarvanykaa Creative Commons License 2012.07.18 0 0 659

Szia.bocsi....megvan jólvan,kis cuki.Kapott nagyobb kalitkát,játékokkal.Még mindig barátságos,szelid,bár már elég sokat röpköd,sajna összevissza.Nálatok mi a helyzet?

Előzmény: beatrix74 (658)
beatrix74 Creative Commons License 2012.06.27 0 0 658

Mi újság a kis nimfával?

Előzmény: szivarvanykaa (656)
beatrix74 Creative Commons License 2012.06.03 0 0 657

Szerintem pár hét alatt ki fog neki nőni a tolla. A következő vedlés után pedig már nagyon szép lesz. Próbálj neki gyümölcsöt adni, az biztos nem árt :)

Előzmény: szivarvanykaa (656)
szivarvanykaa Creative Commons License 2012.06.02 0 0 656

Sziasztok.jelentem élünk és virulunk bár volt egy kis bibi..nem kptam neki tápot..:(de megoldottuk porrá zuzott lágyeleséggel.

Kérdés:Milyen kiegészitőket adjak még neki?fürtös kölese van..azon kivűl?Kell valami hogy szebb legyen a hiányos tollazata?

beatrix74 Creative Commons License 2012.05.29 0 0 655

Az enyém még csak most kezdte el kóstolgatni a kölest. De inkább szétrágja azt is.

Amúgy az előző 26 éves fiú nimfám farktolla pont olyan volt, mint a mostanié. A lányé meg teljesen más.

Előzmény: szivarvanykaa (653)
tanuló13454545 Creative Commons License 2012.05.29 0 0 654

Ezt örömmel olvasom, további sok sikert kívánok:))

 

(A papagájos topic meg régen pont azért alakult, mert 1 másik fórumon kirekesztve érezték magukat azok, akiknek kisebb madaruk volt, szóval kirekesztve tuti nem lesztek, bár valóban azthiszem csak noinak, meg b50-nek vannak most nimfái, (már nekem sincsenek, rosszul érezték magukat a szobában, úgyhogy noinak adtam őket, akinél 1 nagy röpdében élnek, így jobb nekik, bár nagyon szerettem őket, nagyon sok élmény fűzött hozzájuk) szóval lehet tanácsot nem sokan tudnak adni, de ha van valami általános érvényű dolog, abban biztos sokan tudnak majd segíteni)

Előzmény: szivarvanykaa (653)
szivarvanykaa Creative Commons License 2012.05.29 0 0 653

Szia.etetem még.és nagyon jól megy az etetés.Már nyitja a csőrét cukin ha látja hogy kaja van..amugy ma már fürtös kölest is csipegetett.A papagájos topikbameg ugy néztem nincs nagyon nimfa..nem lennénk kirekesztve?? :)

Előzmény: tanuló13454545 (649)
tanuló13454545 Creative Commons License 2012.05.29 0 0 652

Szia, nem tőled kérdeztem, te ezt leírtad korábban is, nagyon szép madár amúgy:)

 

A feltöltött képen is látszik, hogy csíkos a farktolla (minden a farktollon lévő mintázat számít, a hímeknek csak teljesen egyszínű farktolluk lehet majd ivarérés után).

A szárnyon lévő pöttyökre pedig az vonatkozik, mint a farktollakra, tojóknál pettyes, de a fiatal hímeknél is.

 

Nem akarok nagyon okoskodó lenni, de én sokszor szereztem tojó nimfát, ami később hím lett, időbe került, mire kitapasztaltam, hogy lehet a nemeket megkülönböztetni, és nem szeretném, hogy mások is úgy járjanak mint én:)

Előzmény: beatrix74 (651)
beatrix74 Creative Commons License 2012.05.29 0 0 651

Szia! Én etettem 3 hétig. És az én madárkám farka nem csíkos, csak a lányé volt olyan. A tenyésztő amúgy kitapogatta a medencéjét is, és megnézett valamit a szárnya alatt. Több jel is a fiúságára utalt, de csak akkor hiszem el én is, ha már énekel :)

Előzmény: tanuló13454545 (649)
beatrix74 Creative Commons License 2012.05.29 0 0 650

Neki sem volt az egyik fülén toll. Konkrétan hiányzott az egész bal pöttye. Sőt sántított is az egyik lábára nagyon. Őt is megtépkedhették a szülei. Állítólag ez normális.

Mondjuk amikor próbáltam átszoktatni a madárkámat a rendes nimfakajárá és folyamatosan követelte tőlem a lágyeleséget, akkor teljesen megértettem, hogy miért cibálják meg a szülők a nimfabébiket :)

Neked nem ad ki ilyen károgó hangot? Engem ha meglátott folyamatosan a sarkára állt és bólogatott. Így követelte a kaját, de elég idegesítő volt :) Szerencsére mostanra leszokottt róla. Mikor hoztad el a madárkádat? Hány napja?

Előzmény: szivarvanykaa (647)
tanuló13454545 Creative Commons License 2012.05.29 0 0 649

Tud már önállóan enni? Mert nagyon fiatal, a szülei még 3 hétig etetnék. Vagy te eteted?

Előzmény: szivarvanykaa (644)
tanuló13454545 Creative Commons License 2012.05.29 0 0 648

Sziasztok,

 

Igen, van olyan, hogy kirepülés előtt a szülők megtépik kicsit a fiókákat, ezzel biztatva őket a fészek elhagyására, ez főleg akkor van, ha a tojó másodköltésbe akar kezdeni.

 

Ez a farktollas nemmeghatározás meg csak ivarérett korban működik, ivarérés előtt a hímeknek, meg a tojóknak is csíkos a farktolluk, nincs semmi biztos módszer (kivéve DNS vizsgálat) a nemek megállapítására mielőtt ivarérettek lennének.

 

(Ha gondoljátok, gyertek át a "papagájok minden mennyiségben" fórumra, ott sokkal nagyobb élet van, mint itt.)

szivarvanykaa Creative Commons License 2012.05.29 0 0 647

De széép..nekem a szülők kicsit megrikitották a tollát /állitólag/ remélem hogy rendbejön..?Van ilyen amugy?még a fészekbe volt,onnan vette ki az emberke

Előzmény: beatrix74 (646)
beatrix74 Creative Commons License 2012.05.29 0 0 646

Az enyém ilyen volt 4 hetesen :)

beatrix74 Creative Commons License 2012.05.29 0 0 645

Nagyon cuki, bár a kép ahhoz kicsi, hogy bármit is mondjak. A főzelékes képen nekem úgy tűnik, hogy kislány. De ha itt lentebb nézed, itt van egy lány -Kátya- képén. A farkát nézd, keresztbe csíkos a mintázata.

Előzmény: szivarvanykaa (644)
szivarvanykaa Creative Commons License 2012.05.29 0 0 644

Szia.van most pár képem még..de sajna ide túl nagy..nem engedi feltenni csak kicsibe..mindegy.megpróbálom,hátha.főzelékes a fark..most látom hogy mennyire :)

Előzmény: beatrix74 (643)
beatrix74 Creative Commons License 2012.05.29 0 0 643

Nekem már ő a harmadik nimfám. AZ első 26 évig élt, a második 11 évig. Nemrég pusztultak el sajnos :(

Ő elméletileg fiú, nem merem elkiabálni, mert a második nimfám is úgy került hozzám tenyésztőtől, hogy megesküdött rá, hogy fiú. De nem kezdett el énekelni, és teljesen lányosan viselkedett. Aztán kb. 1 évesen tojt is egy szép tojást.

Pepita volt az első kirepülő fióka abban az alomban, amelyikből hoztam. Az apukája sima szürke nimfa, az anyukája pedig szürke gyöngyös, vagy babos :) piros pofával. Ő pedig ilyen lett. Nekem nagyon tetszik, és nagyon kis kedves ragaszkodó. A tenyésztő egy kollégám barátja, így baráti áron 2500 Ft-ért adta. Nagyon nehezen adta amúgy ide, mert félt, hogy nem fogom tudni etetni. Rémült is volt a kismadár amikor elhoztuk, mivel előtte sosem volt emberközelben.

Általában az első kirepülő madár fiú - azt mondják. Az élénkebb pofafolt nem mérvadó, mert ugye vannak pofafolt nélküliek is. Jól láttam, hogy a tiéd is olyan? Én a farktollak alapján tudom megállapítani a madárka nemét. Ha kb egyszínű, akkor biztosan fiú, de ha van benne valamiféle rendszerezett sávos mintázat (keresztcsíkos) akkor egészen biztosan lány. Esetleg ha sikerülne úgy lefotóznod, akkor meg tudnám neked mondani.

Előzmény: szivarvanykaa (642)
szivarvanykaa Creative Commons License 2012.05.29 0 0 642

Jézus de gyönyörűű...Szépséges színes...én is választhattam volna szineset,de abbol ngyobb volt már,meg csak pici..babos volt az összes..ha ugy hívják :)) Hogyan tudom pontosan megállapítani?Tenyésztő se merte 100%ra megmondani,de ő hímnk mondta.Tied mi?Megkérdezhetem mennyibe került?Ott a színes 9000ft volt, egy másik tenyésztő 5-12ezer körül adta.Csőrikét 4000ért vette,nekem ez még tök különleges hogy ilyen a színe..

Előzmény: beatrix74 (641)
beatrix74 Creative Commons License 2012.05.29 0 0 641

Nagyon kis cukinak látom. Tudod már, hogy fiú nimfa vagy lány? Az enyém most kb. 2 hónapos, egy igazi tündér :) Szerintem a legjobbkor vitted haza Te is. Én a kirepülést követően azonnal elhoztam, és még 2 hétig lágyeleséggel etettem. Nekem mást nem is fogadott el. Egy napi lágykajamegvonás után volt hajlandó csak megkóstolni a napraforgómagot. A köles egyelőre még nem nyerő nála. Itt egy kép az én szépséges "Pepitámról" :)

Előzmény: szivarvanykaa (639)
szivarvanykaa Creative Commons License 2012.05.29 0 0 640

Szia.mindenképp csak budapeti érdekel?? :(

 

Előzmény: Pillangó50 (635)
szivarvanykaa Creative Commons License 2012.05.29 0 0 639

csőrikém

Előzmény: szivarvanykaa (637)
szivarvanykaa Creative Commons License 2012.05.29 0 0 638

Csőrikéém :))

 

Előzmény: szivarvanykaa (637)
szivarvanykaa Creative Commons License 2012.05.29 0 0 637

Sziasztok.Kezdő nimfa taró vagyok.4hetes fahéj? szinű nimfám van..első látásra szerelem,már mos igazi kis kézbeülős bébi..rögön e is hoztam.Még etetem táppal,de ma már fürtös kölest meg egy kis répát eszegetett.Várok bármiféle tanácsot,segitséget..és remélem fogtok irogatni :))Pár kép róla..neve egyenlőre Csőrike :))

beatrix74 Creative Commons License 2012.05.13 0 0 636

Szia CUKI2!

Ha csak azért szeretnéd kézzel nevelni a nimfabébit, hogy szelíd legyen, akkor bőven elég, ha a kirepülést követően kezded el táplálni. A bevésődés ezeknél a madaraknál elég sokáig elhúzódik, így még akkor sem vagy elkésve, ha már viszonylag kifejlett madárral próbálkozol. A kirepülést követően a nimfaszülők még 3 hétig etetik csemetéiket. A saját tapasztalatom, hogy a megszelídülés ebben az időszakban 2-3 nap. Eleinte félénk, lehet, hogy ételt sem fogad el egy napig. De gyorsan tanulnak és megtanulnak bízni. Sok türelem kell hozzájuk. Én a madárkereskedésben kapható lágyeleséget adtam, amit vízzel kell keverni, és keményre főtt tojást összetörve. Nasinkak, naponta egyszer vízbe áztatott háztartási kekszet. Naponta 5 alkalommal kell őket etetni ilyenkor.

Előzmény: CUKI2 (634)
Pillangó50 Creative Commons License 2012.04.25 0 0 635

Üdvözlök mindenkit,én új vagyok a topikon és mindjárt segítséget is kérek!

Tzdnátok ajánlani olyan nimfa papagály tenyésztőt,aki Budapesten lakik?!

Előre is köszönöm!Gabi

CUKI2 Creative Commons License 2012.04.23 0 0 634

Sziasztok!

 

szeretnék infót kérni,//kapni//akinek van tapasztalata,vagy ért hozzá,most ülnek a papagájaim, kb. 2012 05 04,-ke körül kelnek a kicsinek, van öt tojás, szeretnék belőlük kézzel nevelni,de mikortól etethetem, mivel és hogyan,

HoltSio Creative Commons License 2012.01.21 0 0 633

Szia.

A gyöngyös színűeknél,1000-ből egy,ha hím!Tehát ez a színtípus a tojókra jellemző.

Tollváltáskor is tud repülni.

Gondolj bele mi lenne ha nem tudna.A természetben élő nimfák tollváltáskor csak a földön üldögélnének.A ragadozók már mind kipusztították volna őket.

Előzmény: -Kátya- (624)
gusztikám Creative Commons License 2012.01.04 0 0 632

Sziasztok! Én újdonsült nimfa tulajdonos vagyok. Ami nagyon érdekelne, hogyha kiengedik a madarat a szobába, akkor a dolgát oda végzi ahol éppen van(pl:a szőnyegre)? Vagy ez hogyan működik. Köszi a választ előre is.

Zoli0635 Creative Commons License 2011.03.25 0 0 631

Pont erről beszélek

Előzmény: Zoli0635 (630)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!