Keresés

Részletes keresés

Macika87 Creative Commons License 2022.12.09 0 0 3676

Sziasztok! 

 

 Keresem Véges István: What about the news? Bevezetés az angol újságnyelvbe című könyvének a hanganyagát. A könyv hanganyagát a Magyar Rádió sugározta az 1970-es években (egészen pontosan 1976-ban) az Iskolarádiós műsorok keretében. Whar about the news? egy rádiós sorozat volt. 

 

A könyv hanganyaga a Tanértes orsós magnetofon szalagokon is megjelent. 3 hangszalagon lehetet kapni akkoriban.

 

Aki esetleg annak idején felvette ezeket az adásokat, illetve meg vannak neki ezek a hangszalagok azt nagyon szépen megkérem, hogy lépjen velem kapcsolatban az alábbi e-mail címen: 

 

istvankruppa@gmail.com

 

Akár tudunk cserélni is egymás között, mert nekem megvan a Galaxy-X Angol állami nyelvvizsga előkészítő hanganyaga.

 

 Csatolok egy képet a Tankönyvkiadónál megjelent könyvről. Ez a könyv borító képe. 

 

Előre is nagyon köszönöm a segítséget! 

 

 Üdvözlettel: 

 

K. István 

Urszula2022 Creative Commons License 2022.10.21 0 0 3675

Sziasztok!

 

Eszperantó középfokú nyelvvizsgám lesz nov. 5.-én 

Mindenképp szükségem lenne rá!

minden lehetőséget meghallgatok!

És nagyon hálás leszek

köszönöm a segítséget.

gyorfizsofi82@gmail.com

 

Angel DC Creative Commons License 2022.05.29 0 0 3673

Tudom, 100 éve tetted fel a kérdést, de hátha valaki még hasznát veszi a válasznak:

 

A modern konyha, mint téma nem a konyha dizájnját jelenti; nyilván köthető a modern evési/főzési/bevásárlási szokásokkal. Nagyon nem kellene eltérni a témától, de nem azt pontozza a vizsgáztató, hogy magáról a képről miket mondasz el, sőt: NEM KÉPLEÍRÁST várnak, mert az nagyban limitálná a szóbajöhető szókincset és nyelvtani elemeket. A kép gondolatébresztés, amit pontoznak, az ugyanúgy a folyékony beszéd, nyelvhelyesség, szókincs, kiejtés, etc, mint más feladatok esetében.

Előzmény: totyak89 (3671)
tutimagantanar Creative Commons License 2021.12.29 0 0 3672

Sziasztok!

 

Ha nyelvtanárt kerestek, nézzetek szét a TUTI magántanár-közvetítőn, ahol több száz magántanár közül tudtok választani:

www.tutimagantanar.hu

 

Egyszerűen, gyorsan, ingyenesen, regisztráció nélkül lehet tanárt keresni az oldalon.

 

totyak89 Creative Commons License 2021.10.10 0 0 3671

Sziasztok!

 

Kissé kihalt a fórum, de azért kérdezek, hátha erre jár valaki. Pannon, angol, B2, szóbeli vizsgára megyek jövő hónapban. Eddig BME-re készültem, de az nem jött be. A szóbeli feladatrészek szinte egy az egyben ugyanazok mindenhol, kivéve a képleírást. BME-nél 4-5 kép van, amiből könnyen felépíthető a téma. Pannonnál viszont két kép közül kell választani és úgy felépíteni, elmondani a témát.

 

Pl: a példafeladatukban az egyik kép egy régi parasztház konyhája, régi felszerelésekkel, a másik kép pedig egy nagyon modern, jól felszerelt konyha. Ha itt mondjuk kiválasztom a modern konyhát, attól függetlenül még csinálhatok összehasonlítást a kettővel, átköthetek olyan témákra, hogy vidék vs. nagyváros, onnan meg mondjuk bevásárlás nagy áruházakban vs. kisboltok? Csak mert kifejezetten csak egy modern konyháról beszélni nem egyszerű 4 percig.

 

Remélem nagyjából érthető, hova szeretnék kilyukadni.

Köszönöm, ha valaki válaszol.

H_CS Creative Commons License 2021.03.25 0 0 3670

Sziasztok!

 

Nyelvvizsgán van olyan topik, hogy “school”. Van egy olyan problémám, hogy a tanárom szerint itt a középiskoláról kell beszélni. Én jelenleg egyetemista vagyok. Ha elmennék nyelvvizsgázni, melyikről beszéljek?

Csak az életkoromból kifolyólag sem lehetnék középiskolás.

Kármen82 Creative Commons License 2020.05.17 0 0 3669

 

Gondolom a nyelviskola hírdeti itt magát ... de függetlenül attól megnéztem az iskola honlapját.

 

Szimpatikus de viszont nagyon drága. Gondolom mivel speciális iskola megkérik az árát.

 

2600 ft 45 perc csoportos óra. Konzultációs díj. 5000 ft .:-(

 

 

Előzmény: StepByStep7 (3667)
szamaritánus2 Creative Commons License 2019.12.04 0 0 3668

AJÁNLOTTÁK :DDDDDDDDDDDDD azért a nevedet illett volna megváltoztatni, ha eleve hazudni akartál :D

Előzmény: StepByStep7 (3667)
StepByStep7 Creative Commons License 2019.11.19 -1 0 3667

Ezt ajánlották nekem tanulási nehézségekkel küzdő felnőtteknek.
Ha gondolod látogass el hozzájuk, hátha neked is tudnak segíteni:

Step by Step Nyelvstúdió:
www.sbsnyelvstudio.hu

Nyelviskola, ahol előny a diszlexia. Speciális angol és német
nyelvtanfolyamok diszlexiás felnőtteknek.

Az órák a belvárosban, a Nyugati tér közelében, barátságos
környezetben, légkondicionált termekben zajlanak.

Cím: 1065 Budapest, Bajcsy-Zsilinszky út 55. II. emelet 1.

Tel: +36-30-413-89-80
E-mail: sbsnyelvstudio (at) gmail (dot) com

Kármen82 Creative Commons License 2019.11.09 0 1 3665

Sziasztok!

 

 

Segítségeteket szeretném kérni.

 

 

Tudnátok segíteni abban hogy ki az a HANUSZ ANITA?  Angol magántanárnak adja ki magát, skype-os nyelvtanulást hírdet. Állítólag tud spanyolul de egy szót nem hallodtam  tőlle . Amikor személyes találkozóra került volna a sor nálla mindig közbe jött valami stb....

 

Sajnos engem is megkárosított ........szélhámos. Tudomásomra jutott hogy nem én voltam az első.

 

Ha tudnátok írni róla néhány információt az nagyon jó lenne ,vagy azok jelentkezését várom akiket megkárosított .Telefonon már nem tudom elérni...

 

Kérlek erre az email címre írjatok: gloria26@freemail.hu

 

 

Előre is köszönöm.

 

Kitextelelek Creative Commons License 2019.08.29 0 0 3665

Sziasztok.



Eladásra kínálom szóbeli kitex tételeimet! Angol kereskedelmi közép!



A vizsgasor alapján készültek, az összes témát lefedik, egy része tanár által ellenőrzött. Nem pár mondatos tételek, rendesen ki vannak dolgozva.



Tudok segítséget nyújtani, ha bármi kérdésed van! :)

 

tetelek.kitex@gmail.com

tr_andrea Creative Commons License 2019.06.11 0 0 3662

Profi segédanyagok, személyre szabott tételek kidolgozása következő nyelvvizsga-típusokra: TELC, ECL, BME, EuroExam, EuroPro, Kitex, Társalkodo, Gazdálkodo, LCCI, Zöld Út, stb.

Ingyenes irasbeli es nyelvtani segedlet!

Itt keress: translate.andrea@gmail.com

profangnem Creative Commons License 2019.04.29 0 0 3661

Komplex felkészítő anyagokat kínálok ANGOL és NÉMET szakmai nyelvből a következő kategóriákban.

Minden anyag digitális formában érhető el.

 

ANGOL:

- PROFEX orvosi

- LCCI gazdasági

- Zöld Út gazdasági

- KITEX idegenforgalmi

- KITEX kereskedelmi

- gazdálKODÓ üzleti

 

NÉMET:

- KITEX idegenforgalmi

- KITEX kereskedelmi

- gazdálKODÓ üzleti

- Zöld Út gazdasági

 

EGYÉB:

- NÉMET szakácsoknak

- NÉMET egészségügyi dolgozóknak/idősgondozás

- NÉMET vendéglátás

- NÉMET szállodaipar

 

Részletes tájékoztatás: nemet.angol@gmail.com

itsmeemartina Creative Commons License 2019.02.24 0 0 3659

Sziasztok!

 

A gazdálkodó feladatgyűjteményt - idegenforgalom és vendéglátás szakirányon angol nyelvű könyvet keresem .pdf formában, esetleg valaki nem tud használható weboldalt, ahonnan le lehetne tölteni vagy valakinek nincsen meg véletlenül?

Nagyon hálás lennék a segítségért.

Itt az e-mail címem, ahol könnyen elérhető vagyok: nagy.martina1922@gmail.com

 

Nagyon szépen köszönöm!

 

További szép hétvégét!

 

Baranyi Andrea Creative Commons License 2018.11.21 0 0 3658

Sziasztok,

 

Januar 12-ei TELC angol B2 irasbeli nyelvvizsgara, kidolgozott leveleket es tippeket otleteket varnek.

Halas lennek aki megosztana velem. Elore is koszonom andibaranyi@icloud.com 

tr_andrea Creative Commons License 2018.09.20 0 0 3657

Profi segédanyagok, személyre szabott tételek kidolgozása következő nyelvvizsga-típusokra: TELC, ECL, BME, EuroExam, EuroPro, Kitex, Társalkodo, Gazdálkodo, LCCI, Zöld Út, stb.

Last minute segítségnyújtás! Ingyenes irasbeli es nyelvtani segedlet!

Itt keress: translate.andrea@gmail.com

Gramboo Creative Commons License 2018.08.28 0 0 3656

Sziasztok! Ha szeretnétek nyelvtant és szókincsfejlesztést gyakorolni a nyelvvizsgára/ig, érdemes ellátogatnotok a következő oldalra:https://www.facebook.com/ingyen.angol.nyelvtan/, ahol ingyenes & hetente frissülő angol feladatokkal fejleszthetitek a nyelvtudásotokat. 

farkasszaszi Creative Commons License 2018.05.29 0 0 3655

Sziasztok!

 

Három sikeres nyelvvizsga utan atadasra kinalom a teteleim, segedanyagaim doc es pdf formatumban.  Mar tobb embernek is segitettem veluk megszerezni sikeresen a nyelvvizsgat, igy referenciat is tudok kuldeni. 

 

Vannak teteleim es segedanyagaim ECDL angol es nemet kozepfoku komplex es Kitex kereskedelmi szaknyelvi angol kozep komplex nyelvvizsga tipusbol. :)

 

ha erdekel benneteket, keressetek batran: farkasszaszi@gmail.com 

 

:) 

tr_andrea Creative Commons License 2018.05.23 0 0 3654

Profi segédanyagok, személyre szabott tételek kidolgozása következő nyelvvizsga-típusokra: TELC, ECL, BME, EuroExam, EuroPro, Kitex, TársalKODÓ, GazdálKODÓ, LCCI, Zöld Út, stb.

Last minute segítségnyújtás!

Itt keress: translate.andrea@gmail.com

eatpraylove Creative Commons License 2018.05.15 0 0 3653

Sziasztok!

 

Telc nyelvvizsgát fogok tenni (angol B2). Érdeklődnék esetleg akik voltak már és gyűjtöttek anyagot szóbeliről és writingről, adnának pár tippet?

Anna8601 Creative Commons License 2018.05.12 0 0 3652

Kis csoportos és egyéni felsőfokú, külföldi, középfokú és gazdasági nyelvvizsgákra felkészítést vállal diplomás angol tanár nagy tapasztalattal. Időpontok rugalmasak. Elérhetőségek, információk az alábbi linken vagy privát üzenetben.

https://www.facebook.com/events/201298010643450/

 

tomekmolnaar Creative Commons License 2018.04.24 0 0 3651

ez oké, de a szóbelit hogy csinálod meg tesó?

 

Előzmény: joakaro.janos (3490)
Törölt nick Creative Commons License 2018.03.21 0 0 3650

Sziasztok! Megfelelő szókinccsel és terjedelemben kidolgozott ECL nyelvvizsga tételeket kínálok eladásra. Az angol felsőfokú (C1), és német középfokú (B2) tételek elsősorban az ECL nyelvvizsga témaköreit fedik le, de bármely másik nyelvvizsgára, illetve emelt/középszintű érettségire is tökéletesek!
A tételek word formátumúak, így az olvashatósággal sem lehet probléma. Akit érdekel, írjon nyugodtan: alexatetelek@gmail.com

szamaritánus2 Creative Commons License 2018.03.05 0 0 3649

És mire mész vele? Úgysem tételt kell felmondani. Egy tematikus szószedetre lenne inkább szükséged, a többi a kreativitásodon meg a nyelvi tudatosságodon múlik :)

Előzmény: Hatospista (3648)
Hatospista Creative Commons License 2018.03.04 0 0 3648

Sziasztok!! Valaki tudna segiteni ??? Román origós felsőfokú szóbeli vizsgára készülök.. Kidolgozott tételekre lenne szükségem!! Ha magyarul ki van dolgozva,már az is nagy segitség lenne!!

tr_andrea Creative Commons License 2018.02.22 0 0 3647

Sziasztok! Szakfordító és szaknyelvi oktató vagyok, hosszú évek óta foglalkozom nyelvvizsga-felkészítéssel, különösen tapasztalt vagyok a "last minute" vizsga-felkészítés kapcsán, valamint a szakmai nyelvvizsgák terén. Nagyon szívesen adok tanácsot, segítséget, sok-sok tanítvány által használt segédanyagot, adott esetben személyre szabott tételek kidolgozását is örömmel vállalom. A következő nyelvvizsgákban tudok segíteni: TELC, ECL, BME, EuroExam, EuroPro, Kitex, TársalKODÓ, GazdálKODÓ, LCCI, Zöld Út, stb.

Itt keress: translate.andrea@gmail.com

Ferenc1998 Creative Commons License 2018.02.07 0 0 3646

Kedves Mindenki!

 

Valaki esetleg tudna nekem segíteni az angol középfokú nyelvvizsgával kapcsolatban?

Igazából olyan egyetemista srácot keresek, aki Szegeden, vagy annak környékén lakik és már rendelkezik ilyen jellegű bizonyítvánnyal vagy a nyelvet megfelelően beszéli. Előre is nagyon köszönöm! :)

 

Az e-mail címem a következő: ferenc98_00@freemail.hu

Köszönettel, Ferenc

Sofi14 Creative Commons License 2018.02.04 0 0 3645

Sziasztok! Tudna nekem vki segíteni, ECL és BME B2 és C1 kidolgozott tételekre lenne szükségem. Köszönöm előre is.

mtibee Creative Commons License 2017.12.06 0 0 3643

Szerintem ilyen témára legfeljebb felsőfokú nyelvvizsga esetén kell számítani. Viszont az ünnepekkel általánosságban foglalkozó levél előfordulhat középszinten is. (Nem vagyok oktató, sem vizsgáztató, csak jártam már egy-két vizsgán, mire meglett...)

Előzmény: Mirtill14 (3642)
Mirtill14 Creative Commons License 2017.12.05 0 0 3642

Most a hétvégén megyek nyelvvizsga,mennyi esély lehet arra hogy a levélírásnál karácsonnyal kapcsolatos levelet kell írnom? 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!