Keresés

Részletes keresés

Banadics Gergő Creative Commons License 2017.08.13 0 0 3629

Sziasztok!

 

Telc B2 angol szóbeli vizsgára készülők. Ha valakinek van kidolgozott tétele, anyaga amit elküldene, azt megköszönném, sokat segítene.

 

E-mail: banadics.gergo@gmail.com

Pünkösdi Kató Creative Commons License 2017.08.10 0 0 3628

Tudtátok, hogy az origón már nincs teszt angolból? 

http://www.onyc.hu/news/2016-majusatol-nincs-nyelvtani-teszt-az-origo-irasbeliken

 

Szerintetek miért szüntették meg? 

 

A főoldalon még az is szerepel, hogy ha még most utólag pótjelentkezne az őszi vizsgákra, akkor a pótjelentkezési díjat eltörlik.

Szerintetek kevesebben mennek nyelvvizsgázni? Még mindig?

 

Hiszen már pár éve jó plusz pontokat adnak felvételinél a nyelvismeretre, munkához is elengedhetetlen, diplomához is már 10 éve, de ok, még mindig magas az aránya az át nem vett diplomáknak. Nekem is eszperantóból van, ezt elfogadták, tanulom én az angolt, néha jobban megy, néha nehezebben. 

Pünkösdi Kató Creative Commons License 2017.08.04 0 0 3627

Azért ez nem így működik. Milyen nyelvből? Vagy az összes nyelvvizsgás nyelvből? Menj fel a honlapjukra, biztos van ott letölthető anyag. Ha nincs, amit nem hiszek, bár nem néztem meg, akkor eléggé egy komolytalan társaság... Szóval keresni kell és fogsz is találni. 

Előzmény: Korzika17 (3624)
[fidelio] Pirandus Creative Commons License 2017.07.29 -1 0 3626

Talán: Telcs Ede építész.

Előzmény: [fidelio] Pirandus (3625)
[fidelio] Pirandus Creative Commons License 2017.07.28 0 0 3625

Telc?

Előzmény: Korzika17 (3624)
Korzika17 Creative Commons License 2017.07.28 0 0 3624

Sziasztok!

 

Telc B2 írásbeli  nyelvvizsgához szeretnék anyagokat.

 

Köszönöm szépen

 

kovacsbeata17@gmail.com

tutimagantanar (X) 2017.06.23 0 0 3623

Sziasztok!

 

Ha magántanárt kerestek a nyelvvizsgára való felkészüléshez, nézzetek szét a TUTI magántanár-közvetítőn. Rengeteg nyelvtanár hirdetését találjátok a honlapon:

 

www.tutimagantanar.hu

 

Egyszerűen, gyorsan, ingyenesen, regisztráció nélkül lehet magántanárt keresni az oldalon.

 

Anna8601 Creative Commons License 2017.06.16 0 0 3621

Sziasztok! Kis csoportos és egyéni felsőfokú, külföldi, középfokú és gazdasági nyelvvizsgákra felkészítést vállal diplomás angol és informatika tanár nagy tapasztalattal. Időpontok rugalmasak. Valamint fordítást és informatika tanítást is vállalok. Elérhetőségek, információk az alábbi linken vagy privát üzenetben:

http://angoloktatas-barati-aron.webnode.hu/

 

Elérhetőségeim:

kaiseranna86@gmail.com

06709464602

leisti Creative Commons License 2017.06.14 0 0 3620

Német közép papír kellene. 40 éves férfi. Valaki tud segíteni?

Dina2017 Creative Commons License 2017.05.10 0 0 3618

Sziasztok!

 

Aki volt ECL német középfokú írásbeli nyelvvizsgán, meg tudná írni, hogy milyen témákról kellett írni levelet, illetve érvelést?Milyen témákból érdemes készülni?köszönöm:-) 

Kármen82 Creative Commons License 2017.05.04 0 0 3617

Sziasztok!

 

Euroexam nyelvvizsgára készülök . Tudna valaki adni anyagot? Szóbeli anyagot,jegyzeteket. Nagy segítség lenne.

 

Diplomamentős vagyok így sajnos ki kell fizetnem a tanfolyamot,most érkezett a levél a OFA-tól:-(

Megpróbálok a májusi nyelvvizsgára készülni.

 

Légyszi ide írjatok: evelin3232@freemail.hu

mfa1973 Creative Commons License 2017.04.12 0 0 3616

Sziasztok!

Kidolgozott KJF gazdálkodó (üzleti) szóbeli témaköreim eladók néhány ábraelemzéssel együtt.

A komplett anyag 3000 ft.

Akit érdekel, írjon: mfa1973@gmail.com

repvez Creative Commons License 2017.03.15 0 0 3612

Nem mert maga a tanfolyam már nem igényli annyira , de a ecl papir kell hozzá.

gyakorlatban és élő szóban nincs problémám a nyelvvel , vettem már részt   többnemzeti  tanfolyamokon és továbbképzésen, de  a tesztektől tartok mert  nem mindig az a jó amire az ember normálisan gondolna és olyan zajos és torzs  hangokat játszanak le, hogy alig érteni  a beszédet. emmiatt van problémám.

Hogy hogy lehet akkor is kitalálni  a helyes válaszokat ha lemaradtál  egy fontos szórol  vagy annyira rossz volt a füllhallgatóban a hang, hogy érthetetlen volt.

 

 

Előzmény: szamaritánus2 (3611)
szamaritánus2 Creative Commons License 2017.03.15 0 0 3611

és szerinted a tanfolyamon nem derül ki, hogy csak összemákoltad, összetaktikáztad a vizsgádat, de nincs mögötte valós tudás?

Előzmény: repvez (3610)
repvez Creative Commons License 2017.03.14 0 0 3610

Sziasztok, angol ECL vizsgára hogyan lehet a legjobban felkészülni? csak hallgatás.Közép vagy annál egy kicsit feljebb lévő szintet kéne elérni.Most középfokú nyelvvizsgám már van, de nem  vagyok annyira magabiztos  inkább egy erősebb alap ahol most tartok.

Miket kell hozzá átnézni , hogyan és mit érdemes figyelni a vizsga folyamán  ami a jó válaszhoz segít?

Fontos lenne, hogy sikerüljön  70 % ot elérnem , egy tanfolyam belépő feltétele és nem szeretnék  emiatt elbukni rajta.

Bármilyen segédanyagot, példákat teszteket  szívesen fogadok amivel  könnyebben tudom fejleszteni vagy  bővíteni a tudásom és ezáltal  nagyobb eséllyel a sikeres vizsgához.

Kármen82 Creative Commons License 2017.03.01 0 0 3606

Szia!

 

Nem olyan egyszerü. Bizonyítani is kell.

 

A diplomamentő tanfolyamnál is félre vezettek,átvertek és ott meg is tettem a feljelentést  az OFA-nál de sajnos nem jártak eredménnyel. Annyit hallodtam egy ismerőstől hogy fel voltak készülve az ellenőrzésre.

Előzmény: szamaritánus2 (3604)
szamaritánus2 Creative Commons License 2017.02.21 0 0 3604

Miért nem tesztek panaszt a fogyasztóvédelemnél?

Előzmény: Kármen82 (3603)
Kármen82 Creative Commons License 2017.02.19 0 0 3603

Sziasztok!

 

Egyet kell hogy értsek. Sajnos én is többszőr voltam nyelvvizsgázni sikertelenül. Nem is beszélve arról hogy rengeteg pénzt ,energiát fordítottam rá. Csoportban ill. magántanárnál voltam.

 

Diplomamentő nyelvtanfolyamra jártam ami sajnos nem sikerült így vissza kell fizetnem  Én is azok között vagyok akiket átvertek . Hitegettek ,rábeszéltek hogy megfogom tudni csinálni a nyelvvizsgát.Olyan csoportársam is volt aki angol  kezdő szinten volt. Csak azért kellettünk hogy meglegyen a létszám a csoportba hogy megkapja az iskola az állami támogatást utánnunk. Próbáltam beszélni a nyelviskola vezetőjével de semmi értelme nem volt,volt amikor a beszélgetésünk alatt ott hagyott hogy mennie kell.  Tapasztaltam ,hallodtam érdekes dolgokat . Az egész rendszer katasztrófális.  A nyelviskolák a diákokból élnek igy ugy is csinálják hogy jó legyen hiszen valamiből ki kell fizetni a tanárokat meg a fűtést is.

 

 

Magántanárok is elég anyagiasak. Attól függetlenül hogy  milyen szinten vagy elküldenek vizsgázni. Ha nem sikerül akkor te vagy a hibás mert nem tanultál eleget.  Rengeteg pénzt képesek elkérni, persze számla nélkül.

(Tisztelet a kivételnek.)

 

Arra már rájöttem hogy minden a pénzről szól! :-((( Pénz pénz pénz...

 

Sajnos én ezt tapasztaltam.

 

 

Előzmény: lovari_tanulas (3588)
cassano1 Creative Commons License 2017.02.18 0 0 3602

Sziasztok ! 

 

KJF Gazdálkodó idegenforgalmi angol szóbeli tételeket keresek. 

Minden megoldás érdekel.

adam.csaba@vipmail.hu

Tharar Creative Commons License 2017.02.16 0 0 3601

Sziasztok!

 

Szeretném megkérdezni, hogy melyik német középfokú irásbeli teljesíthető könnyeben? Telcből voltam már csak nem tudom hogy mennyire lett teljesíthető az új változást követően? Az Euroexamról milyen tapasztalatok vann?

 

Kitti Kassai Creative Commons License 2017.02.07 0 0 3598

Sziasztok! Aki volt már Origós nyelvvizsgán milyenek voltak a levél témái? A mostani feladatsorban milyen feladatok vannak? Aki volt 2017-ben nyelvvizsgázni mit voltak a témák (levél), fordítás milyen volt? Előre is köszönöm.

csillkat Creative Commons License 2017.02.03 0 0 3596

Szia!

 

Volt egy feleletválasztós szövegértés és egy kérdésekre válaszolós.

Előzmény: eva9413 (3595)
eva9413 Creative Commons License 2017.01.27 0 0 3595

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy aki volt a legútóbbi angol nyelvű ECL írásbeli vizsgán (2016.dec.3.) meg tudná írni, hogy az olvasott szöveg értésénél melyik két feladattípust kellett megoldani?

Nagyon köszönöm előre is a választ! :)

[fidelio] Pirandus Creative Commons License 2017.01.04 0 0 3592

Erről jó lenne széleskörű tapasztalatcsere, esetéeg vizsgálat.

Előzmény: lovari_tanulas (3588)
szamaritánus2 Creative Commons License 2017.01.04 0 0 3591

Ha tudnád, kik vezetik az intézményt, nem mondanád, hogy ők a legkorrektebbek :D

Előzmény: lovari_tanulas (3588)
lovari_tanulas Creative Commons License 2017.01.03 0 0 3588

Sziasztok, kedves fórumozók!

Az EZRA nyelviskolával és a képzésükkel kapcsolatban osztanám meg a véleményemet. Nekem jelenleg SEMMIT nem sikerült náluk összehoznom annak ellenére, hogy hitegetve lettem bőven. 180.000 Ft-ba van eddig a dolog

Ez egy nagyon fiatal nyelviskola, ami akkreditációval is rendelkezik nyelvvizsga bizonyítvány kiadásához. Főként diplomások fordulnak hozzájuk, mivel a reklám az az, hogy könnyen, gyorsan és olcsón hozzá lehet jutni a nyelvvizsgához. Szerintem ebben az országban már szép számmal gyűlik az a sereg, akik az EZRÁBAN valamilyen furcsa oknál fogva semmilyen eredményt nem értek el.

Kurzusok állandó jelleggel indulnak és a kurzus egy fix nyelvvizsga időpontig tart. Tehát nem addig, ameddig te nyelvi ismeretanyagot szerzel meg, hanem addig, ameddig a nyelvvizsga tart. Tehát vagy meg tudsz tanulni fordítani és levelet írni x időpontig, vagy sem.

Szerintem a Rigó utca már tele van volt EZRA-s tanulókkal, mivel másik akkreditált lovári vizsgahely csak ott van és a sok "nyomorult" bepalizott ember úgy van vele, hogy "ha már belekezdtem ebbe, akkor kihozom ebből, amit lehet."

Én mentem olyan hallgatókkal nyelv vizsgázni, akik skype-on és egyéb, autodidakta módon otthon tanultak és sikerült nekik. Nekem, akik jártam a kurzusra, nem.

Olyat is ismerek, aki nem is egy kurzust fizetett ki és olyat is, aki számtalan abszolút sikertelen nyelvvizsga kísérleten van túl.

A buktatási arány kb. 70% lehet. És ez nem túlzás. Sok vizsga sok hallgatójával felvettem a kapcsolatot és őrületes lepontozásokról, már már gyanús lepontozásokról beszélnek. Szándékosan úgy van csinálva, hogy a hallgató ne menjen át. Mivel ha te pld. az EZRA-ban tanulsz is és ott is nyelv vizsgázol, nem vágod ki magad alatt a fát azzal, hogy fellebbezel. Hanem akkor következik a második nyelvvizsga. Majd a harmadik.

Nagyon számít az, hogy kinek ki a tanulója. Melyik nyelvtanár milyen előjogokat tud kiharcolni a saját tanulójának pld. Mindenki olyan előjogokra gondol itt, amilyenre akar.

Többen vannak azon az élen, hogy valamit fognak lépni hivatalos úton, mert nagyon sok pénzük, idejük és sok sok mézesmadzag van mögöttük, annak dacára, hogy még mindig nincs nyelvvizsgájuk.

Egy valamit azért leírok: az iskola vezetői messze a legkorrektebbek a teljes bandában. "Szegények" vesztét a saját nyelvtanáraik fogják okozni, mert ha tudnák, hogy pld. én is úgy kerültem oda, hogy "garantáltan meg lesz a nyelvvizsga".... na, ez ott a legfőbb probléma. Más cég ilyet elvből nem enged meg magának, hogy hitegessen!

Remélem témaindító volt..

vektor1993 Creative Commons License 2016.12.12 0 0 3587

Én most német középfokú Origo típusú nyelvvizsgára készülök július óta.... Szeretném ha tavaszra meglenne, bár az én tanulás morálommal kiváncsi leszek. De nagyon én nem rágom rajta mert van olyan ismerősöm aki évekig éjjel nappal tanulta nem sikerült neki más meg nem igazán tanulgatta és sikerült.

 

Remélem nekem is sikerülni fog :)

 

A magnó az meg tényleg nagyon nehéz attól nagyon tartok :(

 

Kármen82 Creative Commons License 2016.12.12 0 0 3586

 

Sajnos nem sikerült a szóbeli nyelvvizsgám. Már régóta tanulom az angol és még sem megy.

Társalkodó nyelvvizsgán voltam de csak szóbelin. Beszédkészség 32 pont....magnóhallgatás csak 8 pont.

Nagyon nehéz nekem a magnó....pedig tanultam rá sokat,gyakoroltam.

 

Kész vagyok. :-(((

 

Tudtok esetleg tanácsot adni?

Kitti Bölkei Creative Commons License 2016.12.04 0 0 3585

Sziasztok!

 

Szakmai nyelvvizsgára készülök angolból a Kitexnél és a szóbeli tételsorból van néhány amihez nincs anyagom.

 

Hálás lennék, ha valaki tudna rajtam segíteni. Bármilyen fajta segítséget fogadok: b.kitti17@freemail.hu

 

Előre is nagyon köszönöm.

 

zsiraf777 Creative Commons License 2016.12.01 0 0 3584

Sziasztok!

 

Tudja e valaki, hogyan érdemes kezdeni Angol ECL nyelvvizsgán egy levelet? Címzettel és megszólítással vagy csak folytassam az első, megadott mondtatot. A magántanár azt mondta címezzem, de az ő lapjain ennek volt is hely fenntartva. Viszont végig vettem ez egyes számú felkészítő könyvet és sehol sem volt erre utalás, esetleg megszólítás volt a Modal answerben de cím sehol. 

 

Köszi

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!