Keresés

Részletes keresés

Inner Circle Creative Commons License 2004.01.03 0 0 10607
Mintha Pókemberről nem derült volna ki 30 év után, hogy csak egy klón már vagy tíz éve... igaz, aztán visszacsinálták. Node ettől az eredeti kérdésfelvetés még áll: miért nem védték Neville-t ugyanannyira, mint Harryt?
És SZVSZ nem véletlen hogy Neville jön fel, mint a talajvíz.
Előzmény: gyanus_capa (10606)
gyanus_capa Creative Commons License 2004.01.03 0 0 10606
valljuk be, ez kb. annyira valószínű mint hogy hóláncot talász a téliszalámiban. Ha Neville lenne a kiválasztott akkor az eddigi regények nem úgy kezdődtek volna hogy Harry Potter és a ....

Előzmény: Inner Circle (10605)
Inner Circle Creative Commons License 2004.01.03 0 0 10605
OK. Tehát a kérdés valami olyasmi volt, hogy miután Voldi nem tudta, hogy Harry vagy Neville lesz a kiválasztott - nem is tudhatta, hiszen ő jelölte ki a támadással! -, viszont Dumbli tudta hogy valamelyik, nem kellett volna ugyanúgy védeni őket? Viszont Harry kap Fidelis bűbájt, meg efféle, Neville-ről meg nem tudunk semmit - sőt, abból kiindulva hogy milyen könnyen megtalálták utána a Halálfalók, Voldinak is meg kellett volna találnia a családját... És ha Voldi először odamegy, simán megöli és utána farag rá Harryvel? Akkor Dumbli vállon veregeti magát, hogy nahát, a jó srácot védtem annyira, a reszli meg ment a levesbe?
Továbbá Voldi még mindig csinálhat Neville-ből kiválasztottat... ő még mindig nem tudja, hogy melyikük az!
Előzmény: Lothiriel (10590)
Itep Creative Commons License 2004.01.02 0 0 10604
Igen,vagy Cho.
Előzmény: Esti_Kornél (10603)
Esti_Kornél Creative Commons License 2004.01.02 0 0 10603
szerintem Neville tetteinek kihangsúlyozásával/kivégzésével várnak még a hetedik részig. Szerintem az ő szerepe annyira még nem forrott ki.
Esetleg hasonló helyzetbe kerül még Ginny is.
Előzmény: Itep (10602)
Itep Creative Commons License 2004.01.02 0 0 10602
Ha Neville áldozat lesz,akkor el?tte vmi "nagy dolgot" cselekszik majd.
Előzmény: borzimorzi (10592)
Esti_Kornél Creative Commons License 2004.01.02 0 0 10601
Én azt nem tartom kizártnak, hogy valamelyik kulcsfigurából váljon mágiaügyi miniszter, csakúgy, mint roxforti igazgató (Dumbledore meghal a hetedik rész végén).

Elképzelhető szerintem a hetedik rész végén egy előretekintés, afféle kiből-mi-lett, vagy mi.

Előzmény: gunaar2 (10597)
Lothiriel Creative Commons License 2004.01.02 0 0 10600
Á, leesett, Hermi babája Siriustól!
Szerintem a könyvbeli clue-kkal egyenesen arányos. No baby but Weasley Minister.
Előzmény: borzimorzi (10596)
Lothiriel Creative Commons License 2004.01.02 0 0 10599
Hát pofán is vághat a nö mindenkit, ahogy Sirius megölésével is tette, nagyon kevesen számitottak erre. De tett rengeteg utalást a könyvekben, az interjukban is hangsulyozza, hogy mindig lerakja a maga kis clue-jait. Tudod, ha lóg egy puska a falon, annak el kell sülnie. Ha tehát van alapja a könyvben annak, amit várunk, jobbak az esélyek.
De ezt a Hermi babcija-szent prüdéria dolgot viszont nem értem. A Ron-Hermione dolognak sztem semmi köze a papa miniszterségéhez, utóbbi a kviddicskupa megnyerése miatt esélyes.
Előzmény: borzimorzi (10596)
Infomaker Creative Commons License 2004.01.02 0 0 10598
Köszi!

A 4. részén meg van írva, kiderül, hogy meghal?

Előzmény: NAR (10594)
gunaar2 Creative Commons License 2004.01.02 0 0 10597
Sziasztok!
Egyébként ki(k) döntik el hogy ki lesz a miniszter?
Mi lenne ha nem csak a borítóban lenne egy külön kiadás felnőttek részére hanem a tartalom is felnőtteknek szólna,akkor simán beleférne Hermi és a bébi,nem? :)
Előzmény: borzimorzi (10596)
borzimorzi Creative Commons License 2004.01.02 0 0 10596
Kedves Lothiriel!

Szerinted, ha minél többen tartunk valamit várhatónak, akkor annál több az esélye annak, hogy be is jön, vagy épp fordítva? Mert, ha fordítva, akkor Weasley papa karrierje bánja Hermi babciját. Viszont, ha egyenes az arányosság, akkor azért a szent prüdéria fennmarad, viszont Weasley papából minyiszter lesz, "akárki meglássa"! Hm?

Csót:
b

Előzmény: Lothiriel (10593)
Lothiriel Creative Commons License 2004.01.02 0 0 10595
... a szülei nagyon jó varázslók voltak...
Előzmény: Lothiriel (10593)
NAR Creative Commons License 2004.01.02 0 0 10594
Cedric Diggory, a Hugrabug fogója, a Roxfort Trimágus-bajnoka, Cho ex-kedvese, h?si halott.

Bye,NAR
Előzmény: Infomaker (10589)
Lothiriel Creative Commons License 2004.01.02 0 0 10593
Már én is felvettem Neville-t sajna az esélyesek listájára, pont amiatt, amit IC kérdezett. A pálcaöröklésben talán az a kimondott/ki nem mondott vágy is benne volt, hogy méltó legyen az apjához (nagyon jó varázslók voltak állitólag). Nem tünnek olyan csórónak Longbottomék mint Waesleyék, aztán ki tudja.

Hát, már volt róla szó, amilyen szinten megvalósulnak Ron jóslatai miniszter lesz a papájából.

Előzmény: borzimorzi (10592)
borzimorzi Creative Commons License 2004.01.02 0 0 10592
A Neville-es kérdésről jut eszembe: eddig valami örökölt pálcával gyakorolt. Viszont lehet, hogy most már kiérdemel végre egy sajátot. Így azt hiszem, nagy dolgokat várhatunk még tőle. Nem tartom kizártnak, hogy D. és ő lesznek a következő könyv nagy áldozatai.

Ja, és Percycica! Mit szólnátok hozzá, ha a hetedik végén Weasley papa sokévi szolgálata jutalmául miniszterré avanzsálna és Percyke nagyot koppanna? Én biztos megnyalnám a szám sarkát...

Csót:
b

Előzmény: Lothiriel (10590)
Zsömy Creative Commons License 2004.01.02 0 0 10591
Hi!Cedrik az a srác,aki a 4.végén meghal,Voldi megöli.Cho volt hapsija.
Nem tudja vki,mi Piton születésének dátuma?Érdekelne mi a horoszkópja.Köszi!!
Előzmény: Infomaker (10589)
Lothiriel Creative Commons License 2004.01.02 0 0 10590
Milyen érvek fogytak el? Hermione szülinapját kitárgyaltuk.

a legtöbb sajnos emberi kommunikációra alkalmatlan, értelmetlen betűhalmazok képében került oda
Csak érdeklödtem, ez mire vonatkozott és büntit helyeztem kilátásba, ha a német nyelvre. :o)

Pszichológus? Valamilyen szinten minden házvezetö tanár a házába tartozóknak az sztem.

Nem akarod feltenni a Neville-es kérdést, hogy ne csak Hermione és Sirius nemi életét taglaljuk? :o)

Előzmény: Inner Circle (10580)
Infomaker Creative Commons License 2004.01.02 0 0 10589
Hi, gyors kérdés:

Ki az a Cedric Diggroy? a 4. rész végén meghalt?

Lothiriel Creative Commons License 2004.01.02 0 0 10588
Jogilag mégse lehetett kitagadva, hiszen akkor Narcissa simán birtokba vehette volna a házat mint örökös (ha Bellatrix nem is). Potterékröl is csak azt tudjuk, hogy felkérték, legyen gondviselöje Harrynek (bár a keresztapasága bizonyitható tény). Valami fecnit azért hátrahagyhatott még a börtön elött is, tekintettel a harcra meg a Fidelius-dologra, még ha nem is ö lett a titokgazda, arra számithatott, hogy Voldemort elöveszi.
De Tonks is labdába rughat még, bár szerintem Siriusnak több az esélye a ki nem tagadásra, elvégre egyetlen férfi utód maradt Regulus halálával. Az öreg Phineas se komálta, mégis megrázta, mikor megtudta, hogy az utolsó Black-férfi meghalt.
Előzmény: spidermike (10575)
Inner Circle Creative Commons License 2004.01.02 0 0 10587
A lányoknál speciel elég egyszerűen és vita nélkül megállapítható, hogy volt-e "full sexual intercourse", de én is kétlem, hogy ilyeténmód igazolták-e volna a kérdőív eredményét. Szóval marad az önbevallás. Hm.
Előzmény: borzimorzi (10585)
borzimorzi Creative Commons License 2004.01.02 0 0 10586
Ubbiza, kedves Reffencs! Ezt el is felejtettem figyelembe venni. Pedig nagyon igazad van. Idősebb és érettebb voltát abból is láthatjuk, ahogy jóságos nagynéni módjára tanítgatja a serdületlen hímivarú ifjúságot a leányok esze járására...

Csót:
b

Előzmény: reffencs (10582)
borzimorzi Creative Commons License 2004.01.02 0 0 10585
Hinnye, kedves IC! Nem tudom, szándékosan tetted-e, de mindenféleképpen nagyon köszönöm, hogy az orrom alá dörgölted azt a tényt, hogy agreement és consent hiába szinonimák, azért nem mindig felcserélhetőek. Vérciki, hogy nem tudtam magamtól, de ott volt ugye, a sárgamuskotály is kifogásnak.

Amikor azt írtad, hogy "a biztonságos szexnek is elő kell kerülnie a HP-könyvekben", majdnem félrenyeltem a teámat. Ebihalusz Rükvercio! Vagy hogy?

Mellesleg ezt a 15 éves kezdőkort nemigen hiszem. Szvsz csak felvágni akartak a kölkök az anonim kérdőíveken, hogy a kutatás során született eredményekkel aztán lehessen nyomást gyakorolni a szülőkre. Azt persze elfelejtiették kutatni, hogy a kérdőíveket kitöltők közötti előzetes megállapodások hogyan módosítják az eredményeket... Persze, az a 40 évvel ezelőtti 20/21 se volt egészen hazugság nélkül...

Csót:
b

Előzmény: Inner Circle (10579)
Inner Circle Creative Commons License 2004.01.02 0 0 10584
Nem rossz megfigyelés. Az éjszakáit ugyan gondolom csak egyszer aludta végig (hacsak nem lett a sorok közt olyan népszerű, hogy esténként több randit is bonyolított, párhuzamosan este 8-kor akár hármat is), szóval ha nem is a teljes szemesztert, de néhány hónapnyit biztosan extrán öregedett.
Előzmény: reffencs (10582)
borzimorzi Creative Commons License 2004.01.02 0 0 10583
Kösz köb, kedves Lothiriel!

Csót:
b

Előzmény: Lothiriel (10563)
reffencs Creative Commons License 2004.01.02 0 0 10582
Csak egy kérdés: Hermione életének esztendeihez nem kellene-e hozzáadnunk néhány idő-visszaforgatott hónapot? Úgy ötöt. Hiszen a harmadik évet "duplán" járta.
?
Ref
Esti_Kornél Creative Commons License 2004.01.02 0 0 10581
Hali! A 6. kötet mikor jön ki? Igaz, hogy Green Torch Flame lesz a címe? Valahol ezt olvastam :-)
Valami pletykát lehet arról tudni, hogy még mi várható biztosan?
Inner Circle Creative Commons License 2004.01.02 0 0 10580
Elfogytak az érvek és felszínre került az elfojtott agresszió??? Ejnye! :o)))))

Tényleg, Roxfortban ki a pszichológus? Jobb sulikban szokott lenni, nem?

Előzmény: Lothiriel (10569)
Inner Circle Creative Commons License 2004.01.02 0 0 10579
Borzimorzi, az ötleted puszta hipotézisből lassan cáfolhatatlan ténnyé válik! :o)

Nézzétek csak:

Britain has high teen pregnancy rate

Written by BUPA's medical team - 30 May 2002

A new report by UNICEF says that Britain has the second highest teenage pregnancy rate in the world. The report looked at teenage birth rates in rich nations and predicts that three quarters of a million teenagers will become pregnant in the next 12 months. (...)

The researchers studied data from 28 countries and found that USA had the highest teenage birth rate in the world at 52.1 per 1,000 women aged 15-19 years, with the UK ranked second at 30.8 per 1,000.

A changing sexual climate

Attitudes to sex have changed greatly over the past half century. The average age for first sex in this country is 17 years for both men and women, compared with 21 for women and 20 for men 40 years ago. As many as 40 per cent of all 15-year-old girls in the UK have had full sexual intercourse.

(http://www.bupa.co.uk/health_information/html/health_news/300502teen.html)

És:

Britons 'losing virginity at 15'

The survey suggests many young people do not practise safe sex
More than a quarter of young Britons claim to have lost their virginity when they were 15, according to a survey.
The average age for having sex for the first time is 17 in the UK. (...)

Sarah Rose, Durex's marketing director, said it was vital young people listened to the safe sex message.
"While many people are clearly listening to the safer sex message, there are those, particularly among the younger age group who are choosing to take risks," she said.
"We need to continue to educate people - especially young adults - about the importance of good sexual health."

(http://www.ageofconsent.com/comments/britonsvirginity.htm)

Szóval miután Rowling többször is boncolgat aktutális témákat, az angol tinédzserszex pedig láthatóan a világ abszolút élvonalába tartozik, és komoly veszélyek fenyegetik a brit lányokat-fiúkat, természetes hogy a biztonságos szexnek is elő kell kerülnie a HP-könyvekben!

Előzmény: borzimorzi (10553)
NAR Creative Commons License 2004.01.02 0 0 10578
a varázslóvilágban mióta szokás keresztelni?

Amióta vannak vegyes házasságok keresztény muglikkal.

Bye,NAR
Előzmény: gyanus_capa (10573)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!