Keresés

Részletes keresés

NAR Creative Commons License 2003.12.19 0 0 10423
a jó öreg Ronnak még két éve van, hogy észrevegye magát!

Ezt találtam a negyedik könyvben:
Fleur lehajolt, két-két puszit nyomott Harry két orcájára (Harry érezte, hogyy arcába szökik a vér, és azon se csodálkozott volna, ha újra füstölni kezd a füle), aztán Ronra nézett.
- És te... te segítettél neki...
- Aha - bólogatott reménykedve Ron. - Igen, egy kicsit...
Fleur őt is elkapta, és megpuszilta. Hermione majd' megpukkadt dühében[...]


Bye,NAR
Előzmény: Inner Circle (10406)
NAR Creative Commons License 2003.12.18 0 0 10422
Rowling saját magáról mintázta Hermione-t, talán nem fogja "sajátmagát" eltenni láb alól :-)

Bye,NAR
Előzmény: svikki (10421)
svikki Creative Commons License 2003.12.18 0 0 10421
1. Miért halna meg bárki is? Ez is csak ugyanolyan pletyka, mint a többi.
2. Ha meg mégis, nem hinném, hogy pont Hermione lenne az. Ha Rowlingban van egy kis nevelői érzés, nem a legjobban tanuló és a legszorgalmasabb diákot nyírja ki.
Előzmény: Veqfuritamma_Dzsulájska (10403)
MrsBennet Creative Commons License 2003.12.18 0 0 10420
Azért csak nem kéne elfelejteni, hogy ez egy mesevilág, akkor pedig legyen nagyon igazi! És nem óhajtok mesebeli állatok bőrének megmentéséért kampányt indítani. :))
Előzmény: Veqfuritamma_Dzsulájska (10419)
Veqfuritamma_Dzsulájska Creative Commons License 2003.12.18 0 0 10419
Még kiábrándítóbb lenne arra gondolni, mennyi döglött állat kell, ha igazit használnak...biztos valami mágikus lényből csinálják, ami elég nagy hozzá:P
Előzmény: MrsBennet (10417)
srb Creative Commons License 2003.12.18 0 0 10418
:-)
Előzmény: MrsBennet (10417)
MrsBennet Creative Commons License 2003.12.18 0 0 10417
Jójó, sokat írnak, de akkor is olyan kiábrándító az utánzatra gondolni.
Előzmény: srb (10416)
srb Creative Commons License 2003.12.18 0 0 10416
Itt most mindkettőtöknek igaza van. Angolul ui. nemcsak a valódi pergament hívják "parchment"-nek, hanem a pergament utánzó papírt is. De tekintettel a suliban felhasznált mennyiségre, itt szerintem papírról lesz szó.
Előzmény: MrsBennet (10415)
MrsBennet Creative Commons License 2003.12.18 0 0 10415
Ne viccelődjünk már, ez véletlenül szakmába vág, de a netről másoltam:
Pergamen:

"A papirusznál is drágább a pergamen, amelyet nagyon fiatal állatok, főleg borjak, bárányok vagy gidák cserzetlen, horzsakővel dörzsölt, majd kifeszítve szárított, finom bőréből készítettek. Egyiptomban már több mint háromezer évvel ezelőtt ismerték a pergament. Nevét a kisázsiai ( ma Törökország) Pergamon városáról kapta, amely kétezer évvel ezelőtt a pergamenkészítés központja volt.

Ennek az anyagnak az volt az előnye, hogy bárhol előállíthatták, míg a papiruszt Egyiptomból kellett hozatni. A különben nagyon tartós pergamen könyvek ára az aranyéval vetekedett."

Ha csupán pergamenpapírt használnak, akkor a gyertyákban is villany ég.

Előzmény: NAR (10413)
vIstván Creative Commons License 2003.12.18 0 0 10414
flitwick volt a da tanár? ez is érdekes...

Biztos, hogy nem Flitwick volt. Úgy tűnik, az RBF-en is úgy megy, mint az érettségin: az írásbelinél nem felügyelhet szaktanár. Pl. Harryék Bűbájtan vizsgáján sem Flitwick felügyelt, hanem McGalagony.

Előzmény: brigi88 (10410)
NAR Creative Commons License 2003.12.18 0 0 10413
A pergamen papir, nem bor...

Bye,NAR
Előzmény: MrsBennet (10412)
MrsBennet Creative Commons License 2003.12.18 0 0 10412
Azé' kíváncsi volnék arra az állatra, amelyiknek a bőréből többméteres pergameneket készítenek. Szóval szerintem nem annyira elképzelhetetlen, hogy több lapra készítik a dolgozatokat.
Előzmény: brigi88 (10410)
Lucia Malfoy Creative Commons License 2003.12.18 0 0 10411
Ez a "leengedi a haját" vmi olyasféle közhely lehet az angolban, mint magyarban a kirúgni a hámból. Szóval ez pl nem igazán jól lett fordítva. Amúgy télleg király ez a rész, én az 5.-ből az ilyeneket hiányoltam. Valójában egy kissé gyomorforgató ez a utóbbi kötet. Vol pár hely, ahol rendesen rosszul lettem, pl. a Detention With Dolores-ben ez a saját vérével saját kezébe írás... Broáf!! Beleolvastam a magyarba is, és elképesztő, hogy az ember mennyivel mélyebben átéli a leírtakat, ha az anyanyelvén olvassa. Meg ez a folyamatos öklendezés-hányás. Nem nekem való az ilyesmi:))
Előzmény: Inner Circle (10406)
brigi88 Creative Commons License 2003.12.18 0 0 10410
újabb adalék a létszám témához: az ötösben amikor piton emlékeiben mászkál harry, a sötét varázslatok kivédése vizsga végén ilyesmit ír rowling: flitwick intésére pergamentekercsek százai emelkedtek a levegőbe, majd ledöntötték a lábáról a professzort. (flitwick volt a da tanár? ez is érdekes...) szóval eddig arról volt szó, hogy a pergameneket hosszra mérik. aki sokat írt, annak lelógott a pergamenje az asztalról. tehát nem lapokra darabolva használják. miért van tehát egy rbf vizsgán több száz pergamen? talán mert annyian írják?
Előzmény: Seifer (10401)
srb Creative Commons License 2003.12.17 0 0 10409
Hát szerintem is ez a könyv egyik fénypontja...
:-)
Előzmény: Inner Circle (10406)
srb Creative Commons License 2003.12.17 0 0 10408
Hali,

Még mindig olyasmivel idegesítjük magunkat, aminek nem is biztos, hogy van alapja.

Aki felvetette, arra hivatkozott, hogy azt hallotta vkitől, hogy ezt Rowling mondta.

De beidézni nem tudta az erről szóló részletet, én meg nem ismerek olyan interjút, amiben Rowling ilyet említ. Úgyhogy mielőtt nagyon beleélnénk magunkat a témába, nem ártana talán utánanézni. Van itt valaki, aki saját szemével látta ezt az ominózus kijelentést Rowlingtól? Ha nem, akkor szerintem inkább hanyagoljuk a "ki fog meghalni hármuk közül" témát, mert nem több mint puszta spekuláció...

Előzmény: Halsaman (10407)
Halsaman Creative Commons License 2003.12.17 0 0 10407
Nehogy azt hidd, hogy én drukkolok Hermione haláláért!
Csak sajnálom Ront, annyit szív, még meg is haljon...?
Persze ez a többiekre is igaz...
Brühühü.

Előzmény: Veqfuritamma_Dzsulájska (10403)
Inner Circle Creative Commons License 2003.12.17 0 1 10406
Egyik kedvenc részem a Yule ball - amit Ron és Harry összeszerencsétlenkednek előtte (Cho-nak: "Jöszvembába?") az hatalmas, én is pont ilyen voltam :o) Közben Ron abszolút tojik a neki osztott Patilra, Mordon beszól hogy "Szép zokni, Potter!" már amikor nem szteppel, McGalagony "leengedi a haját" (miután életveszélyesen megfenyegette Harryt - "Nem táncolok!" "De táncol, Potter!!!"), de a koronát az teszi fel, ahogy a végén Hermione és Ron üvöltöznek a klubhelyiségben: "Talán legközelebb először kérj meg, ne utolsó esélyként!!!" Aztán Ron néz mint a bagoly, Harry meg magában röhög rajta. Lényeg a lényeg, a jó öreg Ronnak még két éve van, hogy észrevegye magát! Mert aztán mehet vőfélynek Krum mellé!...
Előzmény: Veqfuritamma_Dzsulájska (10405)
Veqfuritamma_Dzsulájska Creative Commons License 2003.12.17 0 0 10405
ja...
Előzmény: sierra (10404)
sierra Creative Commons License 2003.12.17 0 1 10404
Szerelmesek...
:o)
Előzmény: Veqfuritamma_Dzsulájska (10403)
Veqfuritamma_Dzsulájska Creative Commons License 2003.12.17 0 0 10403
"A "ki hal meg a történet végéig" témához:
Szerintem Hermione. Neki viszonylag kevés komplexusa van, nincs annyi baja, mint Ronnak önmagával (szegénység, bénázás, tanulás, kviddics), vagy Harrynek, akinek más sincs, mint baja... Nem ismerjük és nem féltjük annyira."

Dehogy nem féltjük! Én legalább is totál kiakadnék, ha Hermi halna meg...akkor már inkább Ron! (Mindig a nőket bántják...) Neki is vannak szerintem problémái, ha nem is mutatja ki. Például a fiúk. Azt olvastam, a 4.részben ron és Hermione közt volt valami, csak Ron nem vette észre. Aztán Viktorral levelezget most, Ron meg féltékenykedik:) Meg az is kellemetlen lehet neki, hogy lesárvérűzik. Végül meg a tanulás: lehet, hogy neki első olvasásra minden a fejében marad, de lehet, hogy egy csomót gürcöl, hogy oszályelső maradhasson, mert számára ciki, ha csak 90%-ot teljesít. (át tudom érezni a dolgot) Mindezért okoskodónak tartják:P
Ronon és Hermin is látszik a kamaszkor, folyton egymést cseszegetik. Bár olyan dühkitöréseik nincsenek mint Harrynek (hálistennek, 3 ilyen már nem férne egy könyvbe)

Előzmény: Halsaman (10398)
sierra Creative Commons License 2003.12.17 0 0 10402
A mugli tömegeknek beszélték be, hogy gázrobbanás történt, mikor Sirius lecsukták.

Mikor meglógott, akkor szóltak a miniszterelnöknek, hogy egy veszélyes bűnöző lógott meg, tehát tudnia kell a varázslók világáról. Ez már csak azért is valószínű, mert a varázslók fő államszerve a minisztérium, nem pedig mondjuk a királyság, vagy az elnök.
viszont gondolom teljes belső autonómiával rendelkeznek, mert adóbevallást még nem kellett kitölteniük... :o)

Előzmény: vIstván (10395)
Seifer Creative Commons License 2003.12.17 0 0 10401
Hogy beszálljak a témába, Harry évfolyamában 8 Griffendélest tudok megszámolni:
Harry Potter, Ron Weasley, Hermione Granger, Neville Longbottom, Parvati Patil, Lavender Brown, Dean Thomas, Seamus Finnigan

Lehet, hogy ez a teljes évfolyam ebben a házban, de lehet, hogy nem. Viszont ha többen vannak, Rowling miért nem említette az ő neveiket is? Mert azért Harryék csak beszélnének velük is, vagy ők teljesen kirekesztettek lennének? Javítsatok ki, ha rosszul emlékszem, volt még valaki?

Előzmény: svikki (10400)
svikki Creative Commons License 2003.12.17 0 0 10400
A második könyvben van egy olyan jelenet, amiben Piton óráján 20 üstből gomolyog a füst. Mivel az egy dupla óra, így tényleg max. 10 tanuló/ház/évfolyam lehet a megoldás.
Előzmény: TOM (10391)
NAR Creative Commons License 2003.12.17 0 0 10399
külön jó, hogy Harrynek beszólós-agresszív morcos korszaka van!

Most olvasgatom a negyedik részt, és Harry már itt is ordibál helyenként - szerintem Rowling jól el?készítette az "idegbajos" Harry-t.

Bye,NAR
Előzmény: Halsaman (10398)
Halsaman Creative Commons License 2003.12.17 0 0 10398
Sziasztok!

(azt hiszem, még nem írtam ide... csak olvasom kétszer naponta:))

"Poén, ha 3 évvel ezelőtt valaki azt mondja, hogy én türelmetlenül várni fogom Harry Potter folytatását, akkor szembe röhögöm és elküldöm, hogy szórakozzon mással. Aztán heccből elolvastam az első részt, hogy mit van úgy annyira oda mindenki és teljesen megváltozott a véleményem :-)."

Ezzel én is így voltam. Sajnos tömegcikk terén hajlamos vagyok az előítéletes gondolkozásra... A Titkok Kamrájával kezdtem, aztán jött a többi. Rám olyan hatással van a könyv, hogy nem bírom letenni... Volt már, hogy egyetemista koromban átutaztam a fél várost, mert a túlvégen csináltam a TDK-t. Bementem, leültem az öltözőben és este felálltam a Tűz Serlege mellől.:)
A HP 5. Nagyon tetszett, 2 éjszakát nem aludtam miatta:), nagyon jó, hogy Rowling a kamaszokat is mennyire érti... külön jó, hogy Harrynek beszólós-agresszív morcos korszaka van!

Angolul nem olvastam, számomra az inkább a fordítás miatt érdekes, nem tudom idegen nyelven úgy élvezni a könyvet, mint magyarul.

A filmek is tetszettek. Persze rémes, hogy egy hét volt a Gyűrűk Ura és a HP között, az ember akaratlanul is összehasonlítgatja őket.

A "ki hal meg a történet végéig" témához:
Szerintem Hermione. Neki viszonylag kevés komplexusa van, nincs annyi baja, mint Ronnak önmagával (szegénység, bénázás, tanulás, kviddics), vagy Harrynek, akinek más sincs, mint baja... Nem ismerjük és nem féltjük annyira. Harry amúgy sem valőszínű, mert a könyvben Harry érzéseit és gondolatait "halljuk", a többiekét nem. Érdekes lenne, ha mondjuk lenne egy ilyen rész: "Hát ez a vég- gondolta Harry. Milyen szép az a fény az alagút végén...":)))))

Ennyit bemutatkozásul.
Minden jót!

Előzmény: Seifer (10397)
Seifer Creative Commons License 2003.12.17 0 0 10397
Halihó!

Most végeztem az előbb az 5. könyvvel és hát, nagggyon tetszett :-))). Kezd elég érdekes irányt venni a sztori. De most megint hány évet kell majd várni a folytatásra???

Poén, ha 3 évvel ezelőtt valaki azt mondja, hogy én türelmetlenül várni fogom Harry Potter folytatását, akkor szembe röhögöm és elküldöm, hogy szórakozzon mással. Aztán heccből elolvastam az első részt, hogy mit van úgy annyira oda mindenki és teljesen megváltozott a véleményem :-). No de mindegy, biztos sokan mások is voltak ezzel így.

A film 3. részét is várom már, mert szerintem azzal a résszel kezdett beindulni a történet. A 2. részt pl. nem is láttam, az elsőt megnéztem még anno, hogy milyenre tudják megcsinálni a film világát. Azért az előzetest nézve, igencsak öregedett a társaság a Bölcsek Köve óta :-))). Remélem azért még a többi részben is ők játszanak majd, mert a színészválasztás szerintem jó volt. Gary Oldman mint Sirius azért elég kemény :-) (De nem fekete a haja).

reffencs Creative Commons License 2003.12.16 0 0 10396
Ojé, elég sok a végig nem gondolt dolog.
Ha csak arra gondolok, hogy átváltoztatni mindent lehet mindenné - akkor pénzre sincs szükséged, nemde?
S ha Neville pl. épp attól bizonyult varázslónak, hogy a sokadikról kiesve nem összetörte magát, hanem elpattogott, akkor mért nem tudják ugyanezt megtenni nálánál "nyilnánvalóbb" képessségű varázslótanoncok kviddicsmeccsen? Miért törik ki kezüket-lábukat satöbbi?
És még folytathatnánk.
Én, részemől nem érzem szükségét.
Egyébként rengeteg dologra magyarázatot (sokszor éppen Rowlingét) meg lehet találni itt:
www.hp-lexicon.org
Kitűnő oldal, MINDENRŐL szó van benne, lassan az 5. kötet is teljesen fel van dolgozva: itt aztán mindent meglelhetsz:
névsort (mindenkiről, aki valaha is meg lett említve)
időrendet (több feltételezettet is, meg egy nagyon avlószínűsíthetőt)
Hogwarts (Roxfort) térképét, házait, létszámát, tanárokat
Hogsmeade-t (Roxmorts, ha jól emlékszem "magyarul"), egyéb varázslóhelyeket.
Feldolgozták a Kviddics évszázadait meg a másik állatos könyvet is az öt köteten kívül, valamint valamennyi eddig megjelent Rowling interjút - sőt, maga az írónő gyakran válaszol kérdéseikre. Elég sokan szerkesztik (te is megteheted, ha vmi hibát/hiányt látsz), nagyon jó.
Na, elég ennyi a reklámból.
Próbáljátok ki, megéri.
Ref
Előzmény: svikki (10387)
vIstván Creative Commons License 2003.12.16 0 0 10395
de pl mikor Sirius "robbantott" egyet a varázslok informáltak egy mugliminiszterelnököt

Akkor nem informálták külön, hanem elhitették, hogy gázrobbanás volt. De ettől függetlenül a mugli miniszterelnök tud a varázslók világáról, ha különösen nagy baj van, pl. varázslényt lát meg sok mugli, és a szokásos módszerek (emléktörlő bűbáj stb.) már nem elég, akkor az ő segítségével hitetnek el a néppel valami hihető hazugságot.

Illetve amikor válsághelyzet van, akkor kérik a segítségét (ilyen azt hiszem, csak kétszer volt, az egyik mikor Sirius megszökött).

Előzmény: lac86 (10394)
lac86 Creative Commons License 2003.12.16 0 0 10394
Hi mindenki!
a muglinyilvántartással kapcsolatban szerintem 9 3/4 vágányon tullakokat biztos nem népszámolják
ennyi erővel a magyar mennydörgő felkerlult volna a veszélyeztetett fajok listájára
de pl mikor Sirius "robbantott" egyet
a varázslok informáltak egy mugliminiszterelnököt
talán csak felsőbb szinteken tudnak roluk és a statisztikákbol kihagyják őket
ha a lenti becslés jo akkor 1-2 ora alatt
kb 700an mennek át a 9és3/4 vágányhoz
ez egy kissé sok,nem?
szerintem ez a vágány (a kviddics mellett) még egy elég nagy baki
pl(ha már korábban szoba kerult elnézést,azért örulnék,ha egy mester elmondaná):
a 2.részben a repulő kocsival hogyan lépték át ezt a 2világot elválaszto kaput?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!