Keresés

Részletes keresés

bendeguz90 Creative Commons License 2015.08.08 0 0 47482

Colin Farrell is beszáll a Harry Potter spin-offba

A színész egy varázslót alakít majd a Legendás állatok és megfigyelésük filmváltozatában. Tovább »

forrás: Index.hu

paskat2 Creative Commons License 2015.08.08 0 0 47481

Nem az volt a kérdés, hogy hogyan jön ki a 7, hanem, hogy miből gondolta DD a 7-et. Erre volt válasz az idézet.

 

 

 

>> Sosem értettem, hogy DD Főnix madarának tollából készült varázs pálca hogy választhatta DD-t tulajdonosnak.

 >Ezt melyik kötetben olvastad, hogy így történt?

Bocs, elírás volt. Természetesen Voldira gondoltam.

 

 

Előzmény: NevemTeve (47480)
NevemTeve Creative Commons License 2015.08.08 0 0 47480

> Innen vette DD a 7-et.

Hatot, mármint: egy darabot meg akart tartani magának (a saját testében), és hat HCX-et készíteni. (Egyébként nem volt olyan pillanat, amikor egyszerre lett volna hét HCX.)

 

> Sosem értettem, hogy DD Főnix madarának tollából készült varázs pálca hogy választhatta DD-t tulajdonosnak.

 

Ezt melyik kötetben olvastad, hogy így történt?

 

> 2- Amikor Voldi megtámadta Harryt, akkor csak a lelke maradt meg. Mi lett a pálcájával? És ez hogy került késöbb vissza hozzá?

 

Nem részletezte az írónéni, ha akarjuk, kitalálhatjuk, hogy Peter Pettigrew valahogy megszerezte és megőrizte afféle biztosítékként: ha V. esetleg visszatérne (és neheztelne valamiért), Peter javára szólna, hogy ő őrizte meg neki a pálcáját.

Előzmény: paskat2 (47478)
paskat2 Creative Commons License 2015.08.07 0 0 47479

1- Sosem értettem, hogy DD Főnix madarának tollából készült varázs pálca hogy választhatta DD-t tulajdonosnak.

 

2- Amikor Voldi megtámadta Harryt, akkor csak a lelke maradt meg. Mi lett a pálcájával? És ez hogy került késöbb vissza hozzá?

 

 

paskat2 Creative Commons License 2015.08.07 0 0 47478

/*

– Hát igen... – mondta tétován Denem. – Most már csak azt nem értem... ez csak úgy

eszembe jutott... hogy tulajdonképpen mire elég egyetlen horcrux? Csak egyszer lehet széttörni

a lelket? Nem válik erősebbé, aki még több darabot csinál? Teszem azt, mivel a hét a legerősebb

mágikus szám, mondjuk, hetet...

*/

 

Innen vette DD a 7-et.

 

Előzmény: paskat2 (47466)
---:Jani:--- Creative Commons License 2015.07.29 0 0 47477

"Jól gondolom, hogy ezzel azt kockáztatja, hogy a gyerekek előtt átváltozik és megtámadja őket?"

 

 

Nem, hiszen még ha csak a látványa változtatná is át, akkor se teliholdat lát ott, csak egy ábrázolást a mumustól. A tényleges égitest nincs fenn olyankor. Ennyi erővel egy telihold fényképétől is át kellene akkor változnia.

---:Jani:--- Creative Commons License 2015.07.29 0 0 47476

 "A hatos részben azt írják, a hoppanáláshoz az kell, hogy a saját tengelye körül körbeforogjon az ember."

Érdekes, amit írsz. A hatosban nem írják, hogy kötelező lenne forogni, ebben biztos vagyok. Az oktató arra utasítja ugyan a diákokat, hogy forduljanak meg a sarkukon és úgy próbáljanak hoppanálni, de az, hogy ez szükséges a hoppanáláshoz, explicite sehol nincs leírva. Ugyanakkor most nem jut eszembe olyan eset a könyvekből, ahogy egy szereplő úgy hoppanált, hogy ne pördült volna meg, így végül is lehet, hogy tényleg csak pördülésből lehetséges. De például amikor a hatos könyv legelején együtt hoppanálnak DD-ral, akkor nem írja, hogy megpördülnének. Én mindig úgy gondoltam, hogy nem feltétel a pördülés, csak úgy szokták valamiért.

 

"Jó lenne, ha valaki leírná pontosan, mert pár dolog nem tisztázott (kell-e pálca hozzá, vagy sem, mekkora a hatósugara)"

 

A hatósugárral kapcsolatban nem tudok nyilatkozni (állítólag JKR egy interjúban azt mondta, hogy minél messzebbre akar az ember, annál nehezebb), de hoppanálni csak pálcával lehet, ez egyértelműen kiderül (mint ahogy repülni is (Voldi és Piton)). Az animágia az, amihez pálca se kell. Ami azt illeti, ha abban az univerzumban élnék, tuti megtanulnám az animágiát, érdekes egy dolog. 

 

 

"Lupin ugyebár vérfarkas. Nem vagyok a téma szakavatottja, valaki avasson be, hogy az átváltozáshoz elég csak a telihold látványa, vagy ténylegesen teliholdnak kell lennie."

 

 

Szerintem teliholdnak kell lennie. Számomra ez mindig egyértelmű volt, így működik a vérfarkasság. Egyrészt tudjuk, hogy minden hónapban átváltozott, tehát nem csak akkor, amikor telihold volt ÉS tiszta volt az ég, másodszor meg hogy működne másképp? Jön egy felhő és visszaváltozik? :)

A filmben igaz, hogy csak akkor változik át, amikor meglátja, de ez szerintem dramaturgiai fogás. Mindig is idegesített amúgy a háromban az az elképesztő mennyiségű plot device a végén (Lupin nem issza meg az italt, FF-ot nem kábítják el, a patkányt nem hozzák vissza egy invitóval, stb).

mizomedve Creative Commons License 2015.07.27 0 0 47475

Szabadesés közben kontrollált mozgás? Pláne egy bepánikolt fickónál?

El kellett rugaszkodnia valahonnan, nem?
Jó lenne, ha valaki leírná pontosan, mert pár dolog nem tisztázott (kell-e pálca hozzá, vagy sem, mekkora a hatósugara)

 

 

Más téma.

Lupin ugyebár vérfarkas. Nem vagyok a téma szakavatottja, valaki avasson be, hogy az átváltozáshoz elég csak a telihold látványa, vagy ténylegesen teliholdnak kell lennie.

Ha az előbbi a helyes válasz, az JKR egyik bakija lehet, hisz az alapból pesszimista, többnyire túlságosan is elővigyázatos és óvatos Lupin a sötét varázslatok kivédése órán a mumust tanítja a gyerekeknek.

A pedig telihold alakban jelenik meg Lupinnak.

Jól gondolom, hogy ezzel azt kockáztatja, hogy a gyerekek előtt átváltozik és megtámadja őket?

 

Előzmény: paskat2 (47474)
paskat2 Creative Commons License 2015.07.27 0 0 47474

Leugrott a seprurol, es zuhanas kozben forgott es eltunt.

 

 

Előzmény: mizomedve (47473)
mizomedve Creative Commons License 2015.07.25 0 0 47473

"Szerintem pedig pont ettől életszerű a dolog!"

Fogjuk rá.

 

 

Hogyan kell seprűről hoppanálni? Harry kimenekítésénél Mundungus rémületében dehoppanált a seprűről, ekkor találta telibe Mordont Voldi átka.

 

A hatos részben azt írják, a hoppanáláshoz az kell, hogy a saját tengelye körül körbeforogjon az ember.

Ehhez szilárd talajra van szükség. Mit csinált Mundungus?
Felmászott a seprű nyelére és ott fordult körbe? Akrobatikus mutatványnak kellett lennie.

 

Szerintetek?

Előzmény: paskat2 (47472)
paskat2 Creative Commons License 2015.07.23 0 0 47472

Szerintem pedig pont ettől életszerű a dolog!

 

 

Előzmény: mizomedve (47471)
mizomedve Creative Commons License 2015.07.22 0 0 47471

"Mindkét részről kellett a drámai helyzet."

 

Így van, tehát nem arról van szó, hogy Piton ne tudott volna dehoppanálni.

Egyszerűen egy Piton karakterétől idegen irracionális döntést hozott, csak azért, hogy a "drámai helyzet" megszülethessen JKR boszorkánykonyhájában.

Előzmény: paskat2 (47470)
paskat2 Creative Commons License 2015.07.22 0 0 47470

Nem hiszem, hogy Piton életében képes lett volna arra, hogy ezt elmondja/megossza Harry-vel. Csak azért tudta megtenni, mert már "halott" volt.

Szerintem Harry sem hitte volna el ezt, ha Piton "csak úgy" elmeséli.

 

Mindkét részről kellett a drámai helyzet.

 

 

Előzmény: mizomedve (47469)
mizomedve Creative Commons License 2015.07.21 0 0 47469

 nem tudta, hogy csakugyan lelepleződött-e. Csak annyit tudott, hogy Voldi hívatta.

 

"Hogyan dehoppanáljon? A Szellemszállásról nem lehet."

Dehogynem. A szellemszállás már nem a Roxfort területén van.

 

"nem tudta, hogy csakugyan lelepleződött-e."

Valószínűleg félreérthetően fogalmaztam. Arra céloztam, hogy ő maga leplezte volna le magát, ha dehoppanál, de ezt meg KELLETT volna tennie, miután meglátta a mágikus védelem alatt álló Naginit. 

Voldemort utolsó mondatainál világos volt, hogy Piton halálra van ítélve, ezt ő maga is tudta, na ekkor már tutira el kellett volna húzni a csíkot.

 

"Harry-t nem lett volna egyszerű megkeresnie (bár már előtte is akarta!), mivel a tanárok is védték, meg a barátai is."

Azért egy próbát megért volna. Piton amúgy is ért hozzá, hogyan kell Harryt manipulálni. (pl. az erdőben az őzsuta patrónussal csalogatta). Megtalálta volna a módját, hogy az emlékeit átadja.

Előzmény: ---:Jani:--- (47468)
---:Jani:--- Creative Commons License 2015.07.19 0 0 47468

1. nem tudta, hogy csakugyan lelepleződött-e. Csak annyit tudott, hogy Voldi hívatta.

2. Hogyan dehoppanáljon? A Szellemszállásról nem lehet. Harry-t nem lett volna egyszerű megkeresnie (bár már előtte is akarta!), mivel a tanárok is védték, meg a barátai is.

Előzmény: mizomedve (47467)
mizomedve Creative Commons License 2015.07.19 0 0 47467

Újabb következetlenség:

 

Dumbledore közölte Pitonnal, hogy akkor avassa be Harryt a titokba, ha észreveszi, hogy Voldemort magánál tartja Naginit és mágikus védelem alá helyezi. Nomármost ez a pillanat be is következik, Piton szembesül a ténnyel, de ahelyett, hogy megkeresné Harryt, cseverészik Voldemorttal a szellemszálláson.

Piton tudta, hogy Harry visszatért a Roxfortba, vissza akart menni megkeresni, de Voldi magához szólította.

Piton nem hülye, tudta, hogy egyszer eljön a pillanat, mikor lelepleződik. Ekkor kellett volna dehoppanálnia a szellemszállásról a Roxfortba és mindenáron felhajtani Harryt. Ezen áll vagy bukik a 14 éven át tartó küldetése.


Ennek ellenére megvárta, míg Voldemort végez vele.

paskat2 Creative Commons License 2015.07.18 0 0 47466

>>Nézd, ez akkor is csak lutri. Közel sem 100%-os bizonyosság. Azt jelentheti, hogy legalább hét, vagy annál több horcrux készülhetett. Rengeteg a feltételes mód.

 

Nyilvánvalö. A HCX utáni kutatás nem egzakt tudomány. Valöszínüleg hét. Ha megtaláljuk őket, és mégsem hal meg Voldi, akkor jöhet a 13, stb.

 

>>Voldemort mindent többszörösen bebiztosított, még ha életében nem is, de az újbóli megtestesülése után rögtön meg kellett volna ölnie Lumpsluckot. 

 

Ezt úgy hívják, hogy arogancia. Nem gondolta, hogy bárki képes lehet ezt leleplezni.

 

/*

 – Egy kis… egy kis arany poharat… nagyúr.

Voldemort úgy hallotta saját haragvó és hitetlenkedő üvöltését, mintha egy idegené lenne. Őrjítő düh tombolt teste minden sejtjében – nem igaz, képtelenség, senki nem tudott róla! Hogy lehet, hogy az a kölyök leleplezte a titkot?

*/

 

 

Előzmény: mizomedve (47463)
---:Jani:--- Creative Commons License 2015.07.17 0 0 47465

"Ez kétszer is elhangzik: öt dolog van, amit nem lehet elővarázsolni a semmiből. Ha az étel az egyik, mi lehet a többi négy? Egy tippem lenne: arany. Egyéb ötletek? "

 

A pénz szerintem is biztos benne van. A többi már talányosabb. Az ivóvíz biztos nincs benne, hisz arra ott az aguamenti-bűbáj. Gondolom az élőlények is benne vannak.

 

 

"Szvsz JKR egyik főbakija Lumpsluck professzor karaktere. Semmi értelme ennek a szálnak. Azt tudjuk meg tőle, hogy Tom Denem egyszer megkérdezősködött nála a horcruxokról és hogy vajh hogyan lehet többet létrehozni, akár hetet is. DE!

1. honnan veszi Dd, hogy Voldi eljutott a hétig, esetleg nem csinált többet?"

 

 

A hét a legerősebb mágikus szám, tudjuk meg a 6-osban. DD pedig okos, átlátott Voldemorton. DD az a fajta ember, akit Jókai úgy jellemzett, hogy "a horizonton is túl ellát". Sok okos, bölcs karaktert ismerhettünk meg a könyvből, de DD volt az egyetlen, aki képes volt arra, hogy jellemvonások ismeretében megjósolja, hogy mit fog csinálni a volt tanítványa. Scrimgeour, Mordon, Hagrid, Piton mind okos és tapasztalt karakterek voltak, de a horcruxokra még Piton se jött rá. Ha valakinek, akkor szerintem neki rá lehetett volna. 

 

 

 

 

"2. Voldi miért nem tette el láb alól első az első adandó alkalommal az öreget? Mondjuk az első horcrux elkészítése után. Csak ő tudott a horcruxok és a potenciális számuk létéről."


Ezen a kérdésen már én is rengeteget gondolkodtam. Az a helyzet, hogy ez egy TÚL JÓ kérdés. :) És nincs rá más válasz, mint az, hogy a cselekményhez ez kellett. Annál is nagyobb baki ez, mivel megtudjuk a történet során, hogy Voldi valóban kiváló stratéga, aki figyel a részletekre, már iskolás korában is. A logikus az lett volna, ha a suliból kikerülve elintézi Lumpsluckot. Erre szerintem lehet az magyarázat, hogy 1. ekkor még nem kereste a bajt és a feltűnést, 2. volt még benne bizonyos tisztelet régi tanára iránt. 


Később, a hatalma csúcsán viszont már elkaphatta volna. Aztán ugyebár, eltűnt. Ekkor megint nem volt rá módja, azonban miután visszatért, szerintem az első feladatai között kellett volna, hogy legyen. 

Ezt egyébként Lumpsluck is tudta, nyilván ezért bujkált, mióta csak megtudta, hogy Voldi visszatért (ő ugye elhitte Harry-éknek).  Viszont legkésőbb akkor, amikor Voldi átvette az irányítást a suli felett, tényleg meg kellett volna szerintem halnia, legalábbis így lett volna logikus. Elvitték a mugliismeret-tanárnőt, el kellett volna, hogy vigyék őt is. Voldi szempontjából Lumpi az egyik legveszélyesebb információforrás volt, csak ő tudhatott biztosan a hc-okról. Nem vall Voldira, hogy szálakat hagy elvarratlanul.

Előzmény: mr.popeye (47456)
mizomedve Creative Commons License 2015.07.14 0 0 47464

Pitonról az is sokat elárul, hogy miután Dd elmondja neki, hogy Harrynek végül meg kell halnia és Voldemortnak kell megölnie őt, Piton és Harry kapcsolata egyáltalán nem változik.

Azután is szívatja, büntetőmunkára küldi. Pedig jól tudja, hogy szerencsétlen, mit sem sejtő csóri gyereknek kevés van hátra, mégse érez szemernyi szánalmat se irányába. Megkockáztatom, lehet, hogy még örül is a halálának.

mizomedve Creative Commons License 2015.07.14 0 0 47463

"Ez elhangzik a könyvben. A 7 az szép "kerek" mesebeli szám. Se nem túl sok, se nem túl kevés, és szimbólum értéke van, ami Voldi számára fontos."

 

Nézd, ez akkor is csak lutri. Közel sem 100%-os bizonyosság. Azt jelentheti, hogy legalább hét, vagy annál több horcrux készülhetett. Rengeteg a feltételes mód. 

 

 

"Vélhetőleg nem gondolta akkor még, hogy ennek jelentősége lesz."

Voldemort mindent többszörösen bebiztosított, még ha életében nem is, de az újbóli megtestesülése után rögtön meg kellett volna ölnie Lumpsluckot. 
Dumbledore végig szemmel tartotta, ő hozta ki a bébi Harryt a felrobbant házból. Dd tudta, hogy léteznek horcruxok, mert látta a hamis emléket és felismerte, hogy egy lélekrész Harryben él. Innentől kezdve minden infót el kellett volna zárni Dd-tól. Voldi életben hagyta L-t és ezzel végzetes hibát követett el.

RAB honnan tudott a horcruxokról? Lehet, hogy épp Lumpsluck kotyogta ki egy mámoros percében.

 

Előzmény: paskat2 (47462)
paskat2 Creative Commons License 2015.07.14 0 0 47462

/*

1. honnan veszi Dd, hogy Voldi eljutott a hétig, esetleg nem csinált többet?

2. Voldi miért nem tette el láb alól első az első adandó alkalommal az öreget? Mondjuk az első horcrux elkészítése után. Csak ő tudott a horcruxok és a potenciális számuk létéről.

*/

 

1. Ez elhangzik a könyvben. A 7 az szép "kerek" mesebeli szám. Se nem túl sok, se nem túl kevés, és szimbólum értéke van, ami Voldi számára fontos.

 

2.1 Voldi még iskolás volt, amikor az elsőt készítette. Reméljük, hogy egy tanárt nem olyan egyszerű eltenni az útból, mit egy diákot.

2.2 Hisztis Myrthil halála elég nem felháborodást okozott. Ezért is hagyott fel a Titkok kamrája projektet. Egy tanár halálát nem kockáztatta.

2.3 Vélhetőleg nem gondolta akkor még, hogy ennek jelentősége lesz.

 

 

 

Előzmény: mizomedve (47458)
nydrian Creative Commons License 2015.07.12 0 0 47461

Csikócsőr-rictusempra

Előzmény: RÁNCAJTÓ04-75 (47459)
feketekavics Creative Commons License 2015.07.11 0 0 47460

Belélegezhető levegő, iható víz, ehető étel, biztonságos hajlék, szerető társ.

Ez pontosan öt alapvető szükséglet. Máshol olvastam, nem 'Potter.

_FK

Előzmény: mr.popeye (47456)
RÁNCAJTÓ04-75 Creative Commons License 2015.07.11 0 0 47459

Sziasztok!

 

Én egy játékot indítanék itt. A játéknak az lenne a lényege, hogy HP szólánc.

 

Pl.:

Piton-Narcissa-Albus-Stan Shunpike

 

Remélem, mindenki ismeri a játékot. A legutolsó szó utolsó betűjével kezdődik az új szó (lásd fentebb) de ebben az esetben csak HP sorozattal kapcsolatos.

 

Akkor kezdeném is a játékot:

 

 

Csikócsőr

 

 

 

 

 

Remélem, mindenkinek tetszik a játék, jó szórakozást

mizomedve Creative Commons License 2015.07.10 0 0 47458

Szvsz JKR egyik főbakija Lumpsluck professzor karaktere. Semmi értelme ennek a szálnak. Azt tudjuk meg tőle, hogy Tom Denem egyszer megkérdezősködött nála a horcruxokról és hogy vajh hogyan lehet többet létrehozni, akár hetet is. DE!

1. honnan veszi Dd, hogy Voldi eljutott a hétig, esetleg nem csinált többet?

2. Voldi miért nem tette el láb alól első az első adandó alkalommal az öreget? Mondjuk az első horcrux elkészítése után. Csak ő tudott a horcruxok és a potenciális számuk létéről.

NevemTeve Creative Commons License 2015.06.28 0 0 47457

Az a négy dolog, amire éppen szükséged van... nyilván, mert különben elrontaná a cselekményt.

Előzmény: mr.popeye (47456)
mr.popeye Creative Commons License 2015.06.28 0 0 47456

ki kellett előbb repülnie a bűbáj hatóköréből,

Igen, ez megfordult a fejemben, és valóban ez tűnik logikusnak. 
Csak hát ezt nem írja a könyv, és még a sorok közül sem lehet ezt igazán kiolvasni. Ha úgy van, ahogy írod, akkor a megfogalmazás is pontatlan: "elég közel ér ahhoz, hogy hoppanálhasson". Hiszen ez a mondat arról szól, hogy Voldi egyelőre túl messze van Harryéktől ahhoz, hogy hoppanáljon. 

Ha az általad írt elmélet a helyes, akkor úgy lenne a mondat helyesen, hogy még túl közel van a Nurmengardhoz ahhoz, hogy hoppanálhasson. 
Nem a szőrszálhasogatás a célom, szerintem ez eléggé lényeges különbség. 

Felvetődött bennem még egy kérdés, most, hogy újraolvastam az Ereklyéket. Igazából csak szórakoztató agytorna gyanánt tenném fel a kérdést,hivatalos válasz valószínűleg nincs:
Az étel az első számú az elemi transzformáció Gamp-féle törvényében említett öt kivétel közül...

Ez kétszer is elhangzik: öt dolog van, amit nem lehet elővarázsolni a semmiből. Ha az étel az egyik, mi lehet a többi négy? Egy tippem lenne: arany. Egyéb ötletek? 

Előzmény: ---:Jani:--- (47455)
---:Jani:--- Creative Commons License 2015.06.28 0 0 47455

"Na már most. Ez azt jelenti, hogy csak bizonyos távolságba/távolságból lehet hoppanálni."

 

Nem. Itt arról van szó, hogy Voldi a Nurmengardban intézte a dolgát, ami a Roxforthoz hasonlóan egy olyan hely, ahol nem lehet hoppanálni és ki kellett előbb repülnie a bűbáj hatóköréből, hogy hoppanálhasson. Hasonlóan, mint amikor Dumbledore és Tonks elhagyták a Weasley-házat. 

 

Azt viszont sosem értettem, hogy hogy lehet, hogy a minisztériumba/-ból csak úgy ki-be lehet hoppanálni. Elvileg a mágikus világ legfontosabb épülete. Csak úgy bárki bejuthat?

Előzmény: mr.popeye (47454)
mr.popeye Creative Commons License 2015.06.28 0 0 47454

Más: lehet, hogy már volt róla szó, ez esetben elnézést kérek. Idéznék az utolsó könyvből, amikor Harryék a Malfoy kúrián vannak, és Voldi közeledik, miután jeleztek neki a Sötét jeggyel.
"Voldemort a levegőt hasítja egy sötét és viharos tenger fölött. Hamarosan elég közel ér ahhoz, hogy hoppanálhasson". 

Na már most. Ez azt jelenti, hogy csak bizonyos távolságba/távolságból lehet hoppanálni.
De ha ez így van, akkor Voldi a repülés helyett miért nem hoppanál párat gyors egymásutánban, a maximálisan meghatározott távolságú ugrásokkal? Pár pillanat alatt odaérne. Vagyis hát lényegesen gyorsabban, mint repkedve.

mr.popeye Creative Commons License 2015.06.27 0 0 47453

Pedig nem én találtam ki, ez egy megerősített nyilatkozat :) volt JKR-nek egypár ilyen: Kingsley lett a miniszter, Harry és Ron aurorok lettek, stb.


Hmm, hogy valaki mitől válhat szellemmé?

"Nem tudok semmit a halál titkairól, mert az élet hitvány utánzatát választottam”
"Én féltem a haláltól. Azért döntöttem úgy, hogy itt maradok." 
(Félig Fejnélküli Nick).

Szóval valószínűleg az az alap, hogy gyávának kell lenni, és félni kell a haláltól. (Ez alapján Voldemort nagy eséllyel visszatérhetett volna. Ez is azt sugallja, hogy a gonoszsága miatt nem jöhetett vissza.)

Előzmény: paskat2 (47452)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!