Keresés

Részletes keresés

paskat2 Creative Commons License 2014.12.07 0 0 47398

Én a filmeket nem láttam, de a könyvekből ez nem derül ki.

 

Nincs köze a karácsonyi ajándékhoz, de legközelebb mégis a Zokni van. DD azt állítja, hogyha belenéz Edevis tükrébe, akkor önmagát látja ajándék zoknival a kezében.

 

Szóval adj neki zoknit, és ha nem tetszik neki, akkor majd legközelebb pontosabban fogalmaz. :--)

 

 

Előzmény: Rolandinho86 (47396)
NevemTeve Creative Commons License 2014.12.07 0 0 47397

Off: Harry Potter egy képzeletbeli személy, akiről egy híres könyvsorozat szól.

On: Nem tudjuk, milyen ajándékra vágyott AD gyerekként; fiatalemberként nagyratörő ambiciói voltak (a világuralom mellett a "Halál Ereklyéi"-nek nevezett varáztárgyakat szerette volna megszerezni), de később lemondott róluk.

Előzmény: Rolandinho86 (47396)
Rolandinho86 Creative Commons License 2014.12.07 0 0 47396

Sziasztok!

 

Ne haragudjatok, hogy egy számotokra alapvető kérdéssel zavarkodok, de a segítségeteket kérném, mert én nem láttam a Harry Pootert!

 

 

Mi az az ajándék, amire Dumbledore gyerekként vágyott?

 

 

(egyik ismerősöm ezt szeretne karácsonyra, csak én nem tudom, hogy mi az)

 

A válaszokat előre is köszönöm!

 

Üdv! :)

paskat2 Creative Commons License 2014.12.04 0 0 47395

1. Dumbledore egy zseniális varázsló, míg Ron Weasley maximum jó varázsló. Ez cáfolja a dolgot.

 

2. Neville-ben benne volt a lehetőség, de a kiválasztottat Voldi választotta magának. Érdekes kérdés, hogy ha Piton nem hallgatja ki a jóslatot, akkor Voldi nem kezdi el a kiválasztott vadászatot, és az egész másképp történik. Túl.képpen ez egy önbeteljesítő jóslat.

 

3. Ez simán marhaság.  :--)

 

4. Ezt nem is értem, miért kell ezt a témát belekeverni. Már JKR-t sem értettem.

 

5. Ez meg simán marhaság

Tudja valaki, hogy mi történik, ha Nicholas Flamel találkozik a Hegylakóval, aki azt mondja, hogy "A végén csak egy maradhat", majd levágja a fejét. Akkor most halhatatlan, vagy nem.

 

 

Előzmény: Törölt nick (47393)
mizomedve Creative Commons License 2014.12.03 0 0 47394

Jópofák az elméletek, különösen az elsőn kacagtam. :)))

 

 

"Az erő, ami Sötét Nagyúrban nincs meg? Nos, ez lehetne a gyógynövénytanban való jeleskedés."

Ezt Dd expressis verbis cáfolja. A Harryben lévő erő a szeretet. Ezzel győzi le Voldit.

Előzmény: Törölt nick (47393)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.02 0 0 47393

Dumbledore és Harry Potter sógorok – az öt leghajmeresztőbb HP rajongói teória

Bár a befejező Potter-kötet 2007-ben jött ki, és az utolsó film óta is eltelt már több, mint három év, a legnagyobb rajongók még mindig vitatkoznak J.K. Rowling mágikus univerzumának egyes elemeiről. A HuffPost összegyűjtötte az öt (plusz egy) legbizarrabb rajongói[...] Bővebben! Tovább »

forrás: Blog.hu

---:Jani:--- Creative Commons License 2014.11.04 0 0 47392

Úgy látom, már kicsit letűnt a divatja a "a mutassunk rá lényegrelátó kérdésekkel a Harry Potter-univerzum logikátlanságaira"-rovatnak, de azért nosztalgiából kicsit megidézném ezt a műfajt, mert mostanában megint eszembe jutott egy-két kérdés.

 

(ha hülye kérdés, akkor ezer bocs, lehet, hogy valamit én nem vettem számításba, mert annyira gyakran előforduló "hiba", hogy az már-már a valószínűtlenséget súrolja)

 

Szóval:

 

Tudjuk, hogy a titokgazdán kívül senki nem ejtheti ki a száján vagy oszthatja meg bárhogyan a Fidelius-bűbájjal védett titkot. Ezért van az, hogy amikor Harry először belép a Grimmauld tér 12-be, akkor előtte egy DD kézírásával írt üzenetben adják át neki az információt, hiszen más nem közölheti a hely hollétét. Erre hivatkozik Piton is, amikor a bizalmatlan Bellatrix előtt megindokolja, hogy miért nem adhatja ki a Főnix Rendjének rejtekhelyét. Más szavakkal: akivel a titokgazda megosztja a titkot, az beavatottá válik, de attól még nem lesz maga is titokgazda.

 

 

Így viszont megmagyarázhatatlannak érzem, hogy ennek ellenére rendszeresen kiejtik a Grimmauld téri rejtekhely nevét a könyv szereplői. McGalagony megnevezi, amikor DD elszökik a Roxfortból. ("Hova megy most, Dumbledore? A Grimmauld térre?). Harry-ék is gyakran kimondják egymás közt. Harry hangosan kimondja, amikor Sirius-szal fel akarja venni a kapcsolatot. Most akkor hogy is van ez? Egy kézenfekvő megoldás lehetne, hogy a beavatottak egymás között kimondhatják. Na de mi a helyzet akkor, ha nem tudják, hogy hallja-e valaki, aki nem beavatott? Harry amikor kimondja, akkor meghallhatta volna a folyosóról bárki.

bendeguz90 Creative Commons License 2014.11.01 0 0 47391

Az azkabani novelláról még nem hallottam.  Mondjuk így belegondolva rengeteg kiaknázni való történet van még a HP-ben. 

Előzmény: paskat2 (47390)
paskat2 Creative Commons License 2014.11.01 0 0 47390

A rádióban hallottam, hogy megjelent Rowling tollából két új HP-s novella. Az egyik Dolores Umbridge múltjáról, a másik az Azkaban-ról szól.

A webről letölthető.

 

mizomedve Creative Commons License 2014.10.24 0 0 47389

Amilyen az adjon Isten...

Előzmény: Cymantrene (47387)
paskat2 Creative Commons License 2014.10.22 0 0 47388

Egyetértek!

 

Előzmény: Cymantrene (47387)
Cymantrene Creative Commons License 2014.10.21 0 0 47387

Hát, neked se ezek a másodosztályú megjegyzéseid a szeretnivalóak.

Előzmény: mizomedve (47379)
mizomedve Creative Commons License 2014.10.15 0 0 47386

Elgurult a gyógyszered, tevécske? :D

NevemTeve Creative Commons License 2014.10.15 0 0 47385

Sőt, Voldi is jobban tette volna, ha nemzeti radikális híveinek közösségét valami jobban hangzó névvel illette volna, mint 'Gój Seprűlovasok' vagy 'Betyársereg'.

mizomedve Creative Commons License 2014.10.15 0 0 47384

Mondasz valamit.  A kis sárvérű nem tudja, hol a helye. :D

NevemTeve Creative Commons License 2014.10.14 0 0 47383

Sokat pattog, még átesik egy vak komondoron... Ja és örüljön, hogy nem kell csadorban járjon... egyelőre.

mizomedve Creative Commons License 2014.10.14 0 0 47382

A kép valóban ízléstelen, de hát, szerencsétlen kislány mégis mire számított, kiállt a plénum elé egy számára előre megírt és bemagolt demagóg szöveggel, azt gyenge színészi alakítással előadta. Úgy járt, mint Bruce Willis, aki a Die Hard c. filmben "I hate niggers!" feliratú táblával a nyakában ment Harlembe...

Előzmény: feketekavics (47381)
feketekavics Creative Commons License 2014.10.12 0 0 47381

A cikk kitűnő, a kommentek nagyon jók.

Ezt a képet viszont ki kellene szedni, mert durva:

http://m.cdn.blog.hu/hu/huffnagel/image/emma_watson_horny_bukkake_queen_mugshot.png

_FK

 

Előzmény: Huffnágel Pista (47373)
Rokakoma Creative Commons License 2014.10.12 0 0 47380

:-))


Szerintem csak egy tehetségtelen "író", aki más hátán akar felkapaszkodni.

Előzmény: Törölt nick (47375)
mizomedve Creative Commons License 2014.10.05 0 0 47379

Emma Watsont eddig se az eszéért szerettük. :) Tény és való a HP-ben jobb színészi alakítást nyújtott, mint az ENSZ-ben. :D

Előzmény: Huffnágel Pista (47373)
eszkiesz+ Creative Commons License 2014.10.03 0 0 47378

Nem, tényleg nem. De azért fáj...

 

Előzmény: NevemTeve (47377)
NevemTeve Creative Commons License 2014.10.03 0 0 47377

Végül is, nem rendezett könyvégetést, nem kezdeményezte a Szent Inkvizíció visszaállítását, talán még Husz János máglyájához sem vitt rőzsét, szóval semmi panaszunk nem lehet rá...

Előzmény: Törölt nick (47375)
eszkiesz+ Creative Commons License 2014.10.03 0 0 47376

Erre szokták mondani ugye, hogy "Nagy az Isten állatkertje".

Előzmény: Törölt nick (47375)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.02 0 0 47375

„Sziasztok! A nevem Grace Ann. Még új vagyok a fanfiction-írás terén; de nemrég belefutottam egy problémába, amit csak így tudok megoldani. A kicsikéim szereték elolvasni a Harry Potter könyveket, és persze örülök, hogy olvasni szeretnének; de nem akarom, hogy boszorkánnyá változzanak! Aztán az jutott eszembe… miért is ne változtathanám meg egy kicsit a könyveket, hogy családbarát írások legyenek? Aztán arra gondoltam, miért ne oszthatnám meg a többi anyukával, akik ugyanezzel a problémával szembesültek? Úgyhogy TÁ-Dá! Itt van, tessék. Olyan izgatott vagyok, hogy megoszthatom veletek!” – írta egy anyuka a Roxforti Imák és Csodák iskolájának bevezetőjében."

 

http://moly.hu/karcok/431473

Törölt nick Creative Commons License 2014.09.28 0 0 47374

Rohadt életbe már, hogy még a Kultúrában is ebbe kell belebotlanom.

Előzmény: Huffnágel Pista (47373)
Huffnágel Pista Creative Commons License 2014.09.25 0 0 47373

Emma Watson és a Férfigyűlölet

 

Emma Watson és a Férfigyűlölet

"Azért gyűltünk ma össze itt ma, hogy útjára indítsuk a Férfiak a nőkért kampányt. Ezért hozzátok szólok most Férfiak, mivel szükségünk van a segítségetekre. Véget akarunk vetni a nemek közötti egyenlőtlenségnek, és ahhoz, hogy ezt elérjük, mindannyitok[...] Bővebben! Tovább »

forrás: Blog.hu

paskat2 Creative Commons License 2014.07.17 0 0 47372

Én is utálom. Ezért nem is nézek olyan filmeket, amiket a kedvenc könyveimből készítenek. Se Rejtőt, se HP-t, se GYU-t. Szinte lehetetlen, hogy a fejemben kialakult képnek megfeleljenek.

 

Előzmény: HPfanDorka11 (47371)
HPfanDorka11 Creative Commons License 2014.07.17 0 0 47371
Csak engem szokott zavarni,hogy a film más,mint a könyv?Tudom ha ugyan az lenne akkor nem férne be az ídőbe,de azért a negyedik részben emlitést tehettek volna arról,hogy Írország nyert,mert aki nem olvasta a regényt és úgy nézi nem biztos,hogy érti.
bendeguz90 Creative Commons License 2014.07.08 0 0 47370
buffybot Creative Commons License 2014.06.03 0 0 47369

Nekem most tűnt fel először, hogy a fiatal(abb) Dumbledore, megengedi egy 11 éves gyereknek, hogy egyedül mászkáljon Londonban. Oké, hogy a kis Tom ilyen kis önálló, de mi lehet az oka annak, hogy Dumbledore engedett az akaratának? Ezt ugyebár még Harry is furcsállta. Vagy lehet, hogy tisztes távolból figyelte őt? 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!