Keresés

Részletes keresés

Zantónia Creative Commons License 2012.11.23 0 0 494

Sziasztok! Kérlek segítsetek, milyen ez a budapest film academy? ELTE-kémt hirdeti meg magát, de ELTE diplomát is ad vagy csak névleg az? Köszi, A.

Előzmény: dylandog01 (408)
Kremper Creative Commons License 2012.08.23 0 0 492

Sziasztok!

 

Budapesten Árkád mögött 14nm-es külön nyiló bútorozott szoba kiadó teljesen gépesített fiatalos hatodik emeleti lakásban. A környék csendes metró 5 perc sétára. Egy hónap kaukció szükséges. Bérleti díj: 28000 + rezsi fele. Érdeklődni: 30/315-8741

Lonsdale Man Creative Commons License 2012.08.08 0 0 491

Sziasztok, Cseplen a hév végálomásnál 10.dik emeleti panel lakásban szóba kiadó. Még 2 db szoba van.Linkelem nektek a hírdetést. Üdv . Dani.

 

 

http://www.expressz.hu/secure/showAdvert.do?rid=1&aid=32279318&cid=2871

ritus.elte Creative Commons License 2011.12.09 0 0 487

Sziasztok! Megvan már a 2012 januári záróvizsga beosztás magyar alapszakon? Be tudná ide valaki másolni, vagy elküldeni nekem? rita.elte@freemail.hu  Köszi!!

kalaius86 Creative Commons License 2011.11.27 0 0 486
Kremper Creative Commons License 2011.07.28 0 0 485

Budapesten kiadó Árkádtól 5 perc sétára lévő 6. emeleti lakás 14nm-es bútorozott szobája. A lakás teljesen felszerelt és minden számla mérés alapján készül.A lakásban a pakolhatóság érdekében gardróp szoba is található. Költözni azonnal lehet.
Ár:28000+rezsi fele+1hónap kaukció Érd: 70/602-0799, krempermarianna@gmail.com

petra_92 Creative Commons License 2011.06.09 0 0 483

Sziasztok!

 

Nekem is hasonló problémám van. Jövőre végzek a gimnáziumban, és az ELTE-BTK-ra szeretnék jelentkezni. Tolmács-fordító szeretnék lenni. Gondoltam, hogy elvégezném az anglisztikát. Nem kifejezetten erős gimibe járok, és szeretnék érdeklődni, hogy ti körülbelül mennyi ponttal jutottatok be. Úgy néztem, hogy 399 pont volt idén a ponthatár, ami nem is olyan vészes, és ahogy számolgattam, szerintem nekem is meglesz annyi. A bizonyítványom igyekszem jövőre is kitűnőre hozni, szeretnék felsőfokú nyelvvizsgát angolból, és közepet németből. Emelt szintű érettségit természetesen angolból és történelemből szeretnék tenni (bár úgy gondolom, hogy az gyenge lesz). Kíváncsi vagyok, hogy mi a véleményetek arról, hogy lenne-e esélyem bejutni, és mi várható a továbbiakban. (Minden apró részletet szívesen fogadok: tanárok, képzések, többi hallgató, légkör stb.) Szerintetek egy közepes erősségű gimi után nagy váltás lenne az ELTE? Sokan szeretnének lebeszélni róla, de már 12 éves korom óta ez az álmom. Tolmács-fordító végzettséggel könnyen el lehet helyezkedni?

Bocsi, hogy ilyen sok kérdéssel bombáztalak titeket!

Légyszi válaszoljatok, bármilyen apró segítséget szívesen veszek! :)

Előre is köszönöm! :)

Kgyusz Creative Commons License 2011.05.31 0 0 482

Sziasztok!

Így az érettségi közepette már körvonalazódik - feltételezem nemcsak bennem, hanem más gimis végzős diákokban is -, hogy hova fognak fölvenni. Gyúrok arra, hogy bekerüljek ELTE-BTK Magyar szakára, de elképzelhető, hogy nem lesz meg a szükséges pontom.
Ezután a Károli magyar szakja  foglal helyet, tehát, ha az ELTE magyar alapszakára nem, a Károlira minden bizonnyal föl fognak venni.
Próbáltam utánanézni, hogy milyen a Károli megítélése, mit kell tudni az iskoláról, de sajnos nagyon kevés információt sikerült szereznem és az is inkább csak negatív. Tudnátok mondani nekem valamit a református egyetem atmoszférájáról, színvonaláról?
Bízom abban, hogy viszonylag objektív választ kaphatok annak ellenére, hogy ez egy ELTE-BTK-s topic, tehát nyílván itt az eltések aktivitása jelentős (sajnos nem találtam túl aktív károlis fórumot), tehát kérlek ne úgy mondjatok infókat, hogy a "Károli eleve rossz egyetem.", hanem valamilyen komplexebb véleményt várnék.

Előre is köszönöm!

gaby0815 Creative Commons License 2011.05.11 0 0 481

Sziasztok!

 

Szuper kis galériás mini garzon a sétáló utcában (IX. ker. Ráday utca 34.) sürgősen kiadó.

Bérleti díj: 45 000 Ft / hó

1 havi kaució szükséges.

Telefon: +36 20 2591717

JoePitt84 Creative Commons License 2011.05.02 0 0 480

Sziasztok!

Meg tudja mondani valaki, hogy a Vodafone-os Elte Pluszos előfizetéshez tartozik hűségnyilatkozat?

 

Előre is köszi!

Joe

puskastomi Creative Commons License 2011.04.13 0 0 479

sziasztok!

 

most kötöttem szakdolgozatomat, csak igértem hogy ajánlom öket, mert nagyon aranyosak voltak :D jóformán csak házhoz nem hozták a dogám. Copymax üzletben csináltattam, neten lehetett nekik küldeni mindent és csak átvenni kellett menni, még azt is észrevették hogy plágiumot nem raktam bele :)

szóval csak ajánlani tudom öket, Móricz körtér mellett vannak a villányi úton.

 

gl & hf

Törölt nick Creative Commons License 2011.01.04 0 0 478

Ingyenes online kérdőív készítő szoftver:

http://online-kerdoiv.com/index

 

Érdemes kipróbálni!

rutka Creative Commons License 2011.01.02 0 0 477

Először is elnézest kérek, mert ide írok, de míg nincs legalább 30 hozzászólásom, addig nem nyithatok új témát.

 

Az ELTE Bölcsészettudományi Kar, médiakommunikációs szakának hallgatója vagyok. Társadalomtörténelem órán, beadványt készítek a magyarországi asszonynevekről. Ehhez végzek közvélemény-kutatást az asszonynevek használatával kapcsolatosan. Köszönöm közreműködését.

 

Itt a link: Asszonynevek Magyarországon (KLIK)

 

Köszönöm a közreműködésüket!

DiákSalsaTanfolyam Creative Commons License 2010.12.09 0 0 476

Új közösségi program egyetemistáknak, főiskolásoknak


* Iskoládban kevés a közösségi program?
* Szeretnél más szakmai érdeklődésű egyetemistákkal, főiskolásakkal kapcsolatba kerülni?


A salsa tanfolyamunk erre nyújt számodra lehetőséget.



Kubai salsa tanfolyam diákoknak

A salsa tanfolyam hetente egyszer lehetőséget nyújt arra, hogy rendszeresen találkozz más főiskolák, egyetemek hallgatóival néhány vidám, zenés, mozgással töltött óra idejére.

A salsa egyre kedveltebb, és nem véletlenül. Egy remek szórakozássá fejlődött ki az utóbbi időben. Szinte a hét minden napján lehet olyan zenés klubot találni, ahol össze lehet jönni a táncórákon megkezdett közösségi élet folytatására. A táncóra felkészít arra, hogy jól tudd érezni magad az ilyen helyeken.

Hogy eddig nem táncoltál? Aggódsz, hogy leégsz? Felesleges. A sikerélményt mindenkinek garantáljuk.

A kezdeményezéssel szeretnénk, hogy egy neves és kedvelt nyílt egyetemi klub jöjjön létre, ahonnan nem zárjuk ki egyik oktatási intézmény hallgatóját sem.
Korábban a SOTE hallgatóinak indult tanfolyam, de idén már minden diák számára megnyílt a részvételi lehetőség. Jöhetnek műszaki, gazdasági, sport, egészségügyi, stb. irányultságú hallgatók is. Izgalmas társaság lesz, ez biztos.

Csatlakoznál egy laza, de vidám egyetemi társasághoz?

Srácok! A lányok nagyon számítanak a részvételetekre.
Lányok! A srácok miattatok jönnek, legyetek ti is ott!

Nem akad ismerősöd, aki elkísérne? Akkor is gyere el, nézz szét, hátha kedvet kapsz! Egy salsa tanfolyamon igen gyorsan kialakulnak barátságok. Kár lenne kihagynod!

HAVEROK, BULI, SALSA!

_________________
Haverok, buli, salsa!
http://casanovasalsa.weebly.com/diaacutek-salsa-tanfolyam.html

kabcsi_civ4 Creative Commons License 2010.11.25 0 0 475

VII. kerület, Kis Diófa utcában (Király utca 1 perc, Astoria, Deák, Blaha 3-5 perc) kiadó egy három szobás lakás külön bejáratú, nagy szobája.

Egy vagy két fő részére tökéletesen alkalmas. A szobában szekrénysor, polcok, franciaágy, vendégágy, két fotel, dohányzóasztal, íróasztal, tévé, videó- és dvd-lejátszó található. A lakás teljesen felszerelt (mosógép, tűzhely, mikró, hűtő), a fürdőben kád és zuhanyzó is található. Kábeltévé, internet van (UPC).
A másik két szobában egy fiatal pár, illetve egy egyetemista lány lakik. Mindhárman remek lakótársak.

Irányár: 1 fő esetén 23 ezer forint, 2 fő esetén fejenként 16 ezer forint. Kaució összesen 46 ezer forint.
December 6-tól költözhető.

Érdeklődni: +36-20/264-3652, vagy kabcsi@gmail.com címen lehet.

nusicicus Creative Commons License 2010.09.14 0 0 474
Most kezdem az első évfolyamot az ELTE-n én is és egy kis segítség kellene.Ma szóltak a TO-n,hogy mindenképpen kellene bankszámlát nyitnom. Itt a közelben van egy Unicredit és egy Erste Bank. Szerintetek melyiknél nyissak számlát? A Unicreditnek jók a kondíciói, viszont az Erste hasonlóan jó…… Szerintetek? amúgy a gólyatábor nagyon LOL volt, nem tudjátok, hogy hová tették fel a videókat??!!!

Köszi
Előzmény: redzsííí (473)
redzsííí Creative Commons License 2010.08.31 0 0 473

Sziasztok!

Most kezdek az ELTE-n anglisztika szakon. Sajnos még nem ismerek senkit, de jól jönne egy-két ismerős.

Msn címem: regina.havasi@yahoo.com

Ha gondolod vegyél fel, ha lenne kedved egy-két délutáni programhoz, bulikhoz.

kétgyerek Creative Commons License 2010.08.26 0 0 472
Nyelvvizsga kell németből a diplomához, vagy gazdasági vizsga?

Akkor ajánlom német nyelvóráimat skype-on keresztül, vidékről.

A módszerem lényege:
könnyen beszerezhető, olcsó nyelvkönyvekből tanítok (szakmai esetén is). Szükség esetén beszkennelt változatban.
A könyv szerkezete alapján haladunk a nyelvtanulásban, illetve egy bizonyos szint után már fordításokat is küldök szintén szkennelt, vagy linkelt változatban. Gazdasági vizsga esetén kifejezetten gazdasági témákat.

Díj: 1.000 Ft/60 perc.

Gazdasági német nyelvvizsgára felkészítést is vállalok.

Ha érdekel, jelentkezz.
Email: gabriella.kulbencz@gmail.com
kovakovics Creative Commons License 2010.08.25 0 0 471
Hello! Idén kezdek a BTK-n kommunikáció-média szakon, viszont nem tudok gólyatáborba menni. A sulikezdés előtt ismerősöket szeretnék találni!
Az msn címem: kovakovics@hotmail.com
Vegyen fel, aki hasonló cipőben jár, vagy akinek van már társasága, de elférne benne még vki. :D
Lyimmi Creative Commons License 2010.08.17 0 0 470
Lakótársat keresünk!

Moszkva tértől 2 percre található bérházba, 1+ fél szobás lakásba keresünk nem dohányzó, fiú lakótársat. 16700 Ft/hó (a teljes bérleti díj harmada) + a rezsi harmada. A tulajdonos egy havi kauciót kért (tehát ez is 16700 Ft). Könyvmolyok, csendesülők, internetfüggők előnyben! Érdeklődni Ákosnál lehet: +36702464756
kalmpet Creative Commons License 2010.08.16 0 0 467
Kedves BTK-hallgatók!

Bútorozott, 80nm + 3nm erkélyes, két szobás, komfortos lakás hosszú távra kiadó. Zugló zöldövezeti részén a Stefánia út mellett, az Olasz Nagykövetséggel szemben. Fűtés: gázfűtéses cserépkályha. Mindkét szobában két-két ágy található, a szobák külön bejáratúak. Egyetemistáknak, főiskolásoknak ideális.

Kiváló közlekedés: a 7-es busz, 1-es villamos, 75-ös, 79-es troli és a Városliget gyalog két-három perc. A Keleti-pu. és a kettes metró, továbbá az Astoria és az egyetem 7-es busszal szintén percek alatt elérhető.

Bérleti díj: 80 ezer Ft + rezsi / hó 4 fő esetén, így 20 ezer fejenként
75 ezer Ft + rezsi / hó 3 fő esetén

Ha nem vagytok hárman, de bérlőtársként betársulnátok, az sem gond, írjatok bátran.

Érdeklődni:

kalmpet@gmail.com
06-70-206-4835
..Bella.. Creative Commons License 2010.08.13 0 0 466
Albérlet!


Ráday utcán, egyetemhez közel felújított, igényes albérletbe egy lány lakótársat keresünk. WC, fürdőszoba külön van, 3 szobás, a bent lévő bútorokat lecserélheted a sajátjaidra. Összköltség havonta 32-42'000 Ft között mozog (rezsivel). Két havi kaució szükséges (54'000 Ft)
ELTE-BTK csak 7 perc gyalog, lemértük! Egyébként egy megálló villamossal...

Telefonszám: 0630-4673607
email: lithallas01@gmail.com
Bármikor hívhattok
Fannush89 Creative Commons License 2010.08.12 0 0 465
Én az Ersténél nyitottam diákszámlát, náluk "bankolok" :), asszem most kocsit plussz jogsit is lehet nyerni:)
Petttyes Creative Commons License 2010.08.12 0 0 464
Ti hol szoktatok bankolni? Nekem még nincs bankszámlám, de úgy tudom az ösztöndíj miatt nyitnom kell egyet..
Fannush89 Creative Commons License 2010.08.11 0 0 463
Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne, mivel nekem még nincs bankszámlám, és nyitnom kellene 1-t.Csak nem tudom, hogy melyik banknál érdemesebb.Szerintetek kinél nyissam meg?
amavel Creative Commons License 2010.06.03 0 0 461
Sziasztok. Segítségre lenne szükségem. Van egy magyar szövegen és szeretném tibetire fordíttatni és feltetováltatni egy hozzátartozóm emlékére. Tudna valaki ajánlani valakit aki foglalkozik ilyesmivel?
szonam Creative Commons License 2010.03.30 0 0 460
Mármint a betűk tibetiek:) A mantra szanszkrít eredetű.
Előzmény: szonam (459)
szonam Creative Commons License 2010.03.30 0 0 459
És igen, tibetiül van.
Előzmény: szonam (458)
szonam Creative Commons License 2010.03.30 0 0 458
Hello

Beteszem ebbe a topikba is, hátha erre jársz csak.

Ezen a képen a szöveg fejjel-lefelé van. Amúgy nagyon elkopott az írás, de felismerhető: Om mani padme hum. A híres mantra. Jelentése valami olyasmi: Ó, drágakő a lótuszban. De ez egy mantra, minden szótagnak tulajdonítanak valamilyen szakrális jelentést. (mani: drágakő, padme: lótusz).
A lótusz a buddhizmus alapszimbóluma.

Így néz ki, ha nincs elkopva:

om mani padme hum
Előzmény: siCC6 (457)
siCC6 Creative Commons License 2010.03.23 0 0 457
Sziasztok!

Le tudná valaki fordítani ezt nekem?:$
http://kepfeltoltes.hu/100323/653_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Elvileg tibetiül van.


Előre is köszi.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!