Keresés

Részletes keresés

uraaam Creative Commons License 1 órája 0 0 15483

Szia! :)

Sajnos azóta nem, helyette volt Erdély párszor, autó, házasság, kölkök, mindenféle nagyprojekt:D De hiányzik nekem is, olvasom folyamatosan, és szökőévente beírok egy-egy sort.  És nem adtam fel, csak már kettővel több fővel kell számolni.

Előzmény: Limetree (15482)
Limetree Creative Commons License 7 órája 0 0 15482

nahat! meg emlekszem rad 2006-bol, mikor eloszor tevedtem ide, akkor meg mas neven. Sikrult azota visszamenni egy parszor? Mi ket eve voltunk megint, es remenyeim szerint jovore ismet Ny es D-Kretara visz az utunk,  iden viszont muszaj Spanyolorszagba menni, mert ott meg nem jartunk. 
Kreta annyira hianyzik, hogy idonkent azert ide is benezek, illetve a Facebookon is benne vagyok Kretas csoportokban. Nem tudom megmagyarazni, szerelem volt elso latasra. 

Előzmény: uraaam (15474)
Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2018.01.11 0 1 15481

Én már megedződtem, ha valaki nem csak ideböffent egy egysorost, hogy a hotel beach akármiben milyen a kontinentális all inclusive reggeli, az nekem már jó ... 

Előzmény: totopad (15479)
Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2018.01.11 0 0 15480

Hát ez így tényleg elég tág, de szerintem Vai nem ér meg annyit, hogy csak azért az ember keletre menjen. Chrissin nem jártam, az állítólag szép, de önmagában talán még az is kevés. Én szeretem a keleti rész eldugott partszakaszait, de azért Ieraperta vagy Szítia környéke elég hervasztó, főleg a turistás helyek, és tömegközelekedéssel csak ez jön szóba szerintem. Krétán meg nincs igazából történelmi város, hacsak Rethymnot nem tekintjük annak, de ez nem Olaszország, semmiképpen. A taxi pl. Heraklion-Lendas (déli part, 70 km) viszonylatban 120 euró egy irányban, viszont 240 euróért kb 5 napra tudsz autót bérelni. Autóbérlés miért nem játszik, nincs jogsitok? Buszozni elég jól lehet, bár ahhoz szerintem idő kell, 1 hét alatt én nem nagyon buszoznék, mert fél nap eljutni valami távolabbi helyre, és visszafele egyáltalán nem biztos, hogy van olyan csatlakozás (pl. wizz), lehet, hogy meg kell szállnotok valahol Heraklionban egy éjszakára, ami meg nem olyan jó, meg időpazarlás.

Előzmény: LiMiKri (15476)
totopad Creative Commons License 2018.01.11 -2 2 15479

Alapvetően az a baj ezzel a kérdésssel, hogy rohadtúl nem egy utazási fórumra való. Nem kioktatásnak szánom, de meg kellene már tanulni, hogy mi fér el egy ilyen fórumon és mi nem. Senki sem fog egy ilyen kérdésre válaszolni, mert senki sem ismeri az igényeidet, csak Te. Ma már az is elérhető az interneten, hogy a mucsaröcsögei kisbolt második sorának harmadik kispolcán a barnacukor milyen árban van. Ha már megtaláltad ezt a fórumot, valszeg tudod használni az internetet. Utána kellene elöször is nézni, a saját igényeidnek meglelően. Még egyszer bocs, ha kioktató a stílusom, de szerintem sokunknak böki ez a szemét és elvesznek azon kismennyiségü, de lényeges információk az ilyen kérdések tengerében, ami mondjuk tényleg fontos.

Előzmény: LiMiKri (15478)
LiMiKri Creative Commons License 2018.01.11 -4 1 15478

Lehet velem van a baj,de nekem ez nem volt vicces.

Előzmény: totopad (15477)
totopad Creative Commons License 2018.01.11 -2 3 15477

Chrissi mellett vannak hatalmas nagy pálmafa ültetvények, mi naponta építettünk pálmakunyhót, -2 óra alatt meg van, csak vihar ne legyen-, a földeken lehet találni bírkát, meg narancsot is, így a kaja is viszonylag könnyen megoldható, itt csak a gazdákra kell vigyázni, mert némelyiknek még megvan a világhábórús fegyvere és nem igen felejtettek el lőni sem. A lejutás meg a legegyszerűbb, érdemes pár migránst megkérdezni, hogy jöttek át a határon, tuti, hogy megvan még vissszafele is az útvonal! 

Előzmény: LiMiKri (15476)
LiMiKri Creative Commons License 2018.01.11 -4 0 15476

Sziasztok!

25 éves házassági évfordulónk lesz a nyáron és újra vissza szeretnénk menni a nászutunk helyszínére.

Az a baj,hogy a férjem sokkal kevésbé kalandozós típus,mint én,pláne,hogy a 13 éves fiúnk is velünk lesz,így kompromisszumot kellene valahogy kötnünk,hogy ne álljunk ki csak az utazásból,de ne is feküdjünk 1 hétig a tengerparton.

Kelet-Krétán gondolkodtam szállásban,ahonnan könnyebben elérhető Vai és Chrissi,amik a nagy vágyaim,mert ott nem jártunk anno.Szeretnénk Matalába is eljutni újra nosztalgiából,de a férjem például nagyon szereti a történelmi városokat is.Illetve ezeken kívül mit ajánlanátok még,ami elérhető távolságban van?

Hol keresgéljünk szállást ahhoz,hogy busszal(sajnos autóbérlés kizárt)el tudjunk ezekre a helyekre jutni viszonylag könnyen?Esetleg taxi?

Szerintetek 3 főnek ezeket mennyiből lehet kihozni mindenestől átlagos módon?

Előre is köszönöm a segítséget!

Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2018.01.10 -1 4 15475

Mármint Analipsin? Minden bizonnyal, elvileg ott is pelenkába szarnak a gyerekek :-)

Előzmény: Törölt nick (15471)
uraaam Creative Commons License 2018.01.10 -1 7 15474

Krétán még a tradicionális gyereknevelés hódít, megfűszerezve az ortodox egyház hagyományaival, sziget révén zártabb, konzervatívabb közösség, így ott még nem lehet pelenkát kapni, pálmalevélbe csomagolják a csimotákat, amit viszont helyi gazdáktól jutányosan tudsz (még drachmáért) megvenni. 

Ezen kívül bébiétel sincs, ellenben esküsznek a rakiba mártott kenyérre.

;)

szkati Creative Commons License 2018.01.10 0 1 15473

Létezik egy " Barátságos Kréta"- topic. Ezeket, és az ilyen jellegű kérdéseidet ott tedd fel. Készségesen fognak válaszolni.

dokeee Creative Commons License 2018.01.10 0 0 15472

Tényleg olvassátok már el a topikleírást ! 

Törölt nick Creative Commons License 2018.01.10 -5 0 15471

Sziasztok!

Mi július 10-én megyünk Analipsi településre, egy 14 hónapos kisfiúval.

Olyan kérdésen lenne, hogy van e esetleg olyan információtok, hogy vannak e olyan boltok ahol lehet pelenkát venni, hogy ne kelljen egy bőröndnyi pelust magunkal vinni.

Köszi a választ

somoyra Creative Commons License 2018.01.10 0 0 15470

Köszönöm a választ mindkettőtöknek

Előzmény: Mea nyaral (15468)
Mea nyaral Creative Commons License 2018.01.06 0 0 15469

szia, az utazási irodák közvetlen járatokat indítanak, egyéb fapados reptető cégek a budapesti reptérről nem indítanak chaniai járatot, bécsből nézd meg a chaniai indulást.

Előzmény: Rob Ka (15464)
Mea nyaral Creative Commons License 2018.01.06 0 0 15468

szia, a chaniai reptérről van chaniaba helyi járatos busz, majd onnan tovább tudtok menni rethymnoba.

feltételezem, hogy iraklionban is van reptéri járat a fővárosba, majd onnan szintén lesz busz rethymnoba.

Előzmény: somoyra (15466)
ZsB Creative Commons License 2017.12.31 0 2 15467

van

Előzmény: somoyra (15466)
somoyra Creative Commons License 2017.12.30 -2 0 15466

szervusztok!

Érdeklődöm, hogy repülőtérről van e mód eljutni Rethymnoba valamilyen tömegközlekedési eszközzel?

Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2017.12.18 0 0 15465

topikleírás

Előzmény: Rob Ka (15464)
Rob Ka Creative Commons License 2017.12.17 -4 0 15464

Sziasztok appolon travelrol tud valaki infokat  jo es rosz jovore veluk utazok  ? Nyaron lesz kozvetlen jarat bprol chaniaba repcsivel  vagy csak a tel miatt van attszalasos buli ? 

dor2009 Creative Commons License 2017.12.13 0 2 15463

Mi tavaly is, idén is novemberben voltunk. Kicsit hosszabb az utazás, mint nyáron, mert nincs közvetlen járat. Mi Aegian-Olympic kombinációval mentünk, atheni átszállással. Szállást a bookingon találsz, de gondolom helyben is.

Az időjárás kiránduláshoz kellemes (bár férjem fürdött is), nekünk most 20-22 fokos nappalok voltak. Az az érdekes, hogy éjszaka sem hűlt le a levegő 15 fok alá, így már a reggeli kávét is kint lehetett meginni. Túrista nincs sok, emiatt a vendéglátóhelyek nagy része már bezár október végén-november elején, de sehol nem lehet étlen-szomjan maradni :-)))         

Ami furcsa, hogy délután 6-kor már sötét van.

Ha valaki nem a strandon akarja a napokat tölteni, kifejezetten ajánlom az őszi utazást.

Előzmény: ArtuDitu611 (15461)
'szti Creative Commons License 2017.12.12 0 0 15462

nem egészen értem a kérdést. pont ugyanúgy intézem, mint egy nyárit, csak őszi dátumra. vagy az zavar meg, hogy nincs közvetlen járat? többnyire azair-rel keresek repülőt és a légitársaság saját oldalán foglalom a jegyet. jövőre athénba ryan, wizz és aegean is megy, onnan meg több görög vagy egyéb fapados, ami épp megfelelő. idén  thessalonikiben szálltam át odafelé, ez is egy opció. szálláskeresésre meg rengeteg gyűjtőoldal van, én a booking.com-ot használom.

Előzmény: ArtuDitu611 (15461)
ArtuDitu611 Creative Commons License 2017.12.11 0 0 15461

Sziasztok!

Most hogy így tél van itt, engem igazi laikust érdekelne, hogy egy ilyen őszi-késő őszi utazást, szállást miként is intéztek Ti?

Többektől olvasom itt az élményeiket október végén-november elején és lövésem sincs hogyan utaztak, hogy találtak szállást, stb. Pólós rövid nadrágos képek és igazán jó lehet kint sétálni a kellemes pluszokban, az itthoni szürke hideg időben.

Egy kis útba igazítás igazán jól jönne :)!

Köszi.

Pontikos1 Creative Commons License 2017.12.08 0 0 15460

Kb. két órád van Baloson és egy Gramvousán. A hajósok aznap is simán változtatnak az időpontokon, csak kiszálláskor tudod meg a pontos indulási időt.

Ha szereted a nyugalmat, készülj fel, mert a hajón ordít a (diszkó)zene.

Előzmény: Rob Ka (15455)
Rob Ka Creative Commons License 2017.11.19 0 0 15459

Koszonom koszonom

lanbit10 Creative Commons License 2017.11.15 0 1 15458

En sem voltam hajoval, de itt a pontos menetrend:

https://www.cretetravel.com/travel_tips/Boat_trips-Gramvousa_Balos/

Eszerint harom ora.

dor2009 Creative Commons License 2017.11.15 0 0 15457

Amíg más nem ír pontosabbat, addig a saját emlékeimet szedem elő. Két éve voltunk hajóval Baloson, először a hajó a Gramvousa erődnél állt meg, ott kb 1-2 órát voltunk. Aki akart felmászott az erődhöz, aki nem, az fürödhetett. Onnan ment tovább a hajó, a strandon szerintem 2-3 órát lehettünk. Ha megtalálom a naplómat, és ha írtam benne időpontokat, akkor jelentkezem.

Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2017.11.12 0 0 15456

Passz, én nem voltam hajóval Baloson.

Rob Ka Creative Commons License 2017.11.12 -1 0 15455

sziasztok szeretném kérdezni  h aki a Balost hajóval tette meg mennyi ideje van a parton fürdeni stb köszönöm a válaszokat

dor2009 Creative Commons License 2017.11.10 0 0 15454

Én meg most vagyok itt, már másfél hete😊 Az elmúlt napokat délen töltöttük Makgialos környékén, gyönyörű időnk volt. Akinek nem a strandolás a fontos, hanem szívesen kirándul, annak tökéletes az őszi időszak.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!