Keresés

Részletes keresés

maplesyrup Creative Commons License 2000.12.08 0 0 139
Virágzó ország
"Nem értem mi ez a cirkusz a miniszterelnöki imázslista közzététele körül, hiszen nem történt több, mint hogy végre ki lett jeletve: az ország egyenlő a kormánnyal, tágabban értelmezve a fiúkkal.
Akkor viszont mi a gond?
....Ha azt vesszük, hogy az ország egyenlő a kormánnyal, akkor szemmel látható a jólét. Az emberek fő tápláléke a szarvasgomba, az évi rendes szabadság akár a százhetven napot is eléri, amit távoli, egzotikus országokban töltenek el."
(MG)

Nemrég húztam el a Országház mellett, kihallatszott a hattyúdal. :)

Előzmény: barco (134)
maplesyrup Creative Commons License 2000.12.08 0 0 138
Átfutottam a múltheti cikket. Amit Kis János mond - nem túl jelentős mondat. Úgy értem bárki számára nyilvánvaló dolgot mond. Én nem tudom mennyire súlyos etikai vétséget követett el a két újságíró illetve enyhíti-e a vétséget a mondandó esetleges súlya/súlytalansága.
Előzmény: dekóder (137)
dekóder Creative Commons License 2000.12.08 0 0 137
Persze, hogy nem, ugyanis erre valóban nincs mentség. Egy ilyen eset után jobb helyeken egyetlen lapban sem puklikálhatnának az illetők.
Mondom ezt annak ellenére, hogy Seres Dekódert kifejezettem kedvelem. :-)
Előzmény: maplesyrup (136)
maplesyrup Creative Commons License 2000.12.08 0 0 136
PR
Mi bajod Eörsivel? Szó szerint igaz amit írt.

dekóder:
VBA és SL bocsánatot kért, nincs mentség - írták. Ezt nem írtad be.

Előzmény: PaszRutyin (129)
MGperY Creative Commons License 2000.12.08 0 0 135
látom te is csak a 2. oldalig jutottál :)
Előzmény: dekóder (133)
barco Creative Commons License 2000.12.08 0 0 134
Úgy! :-)

Szerintem itt van már az ideje , hogy mi is megköszönjük "a hihetetlen tudást és bölcsességet magában hordozó előadást."

"Jó volt látni, hogy ilyen széles körű ismerettel és tudással rendelkezik".

Köszönjük.
Ennyi.

Előzmény: maplesyrup (132)
dekóder Creative Commons License 2000.12.08 0 0 133
Az e heti számból kiderül, hogy a múlt heti szám SZDSZ-ről szóló írásában Seres László és Vágvölgyi B. András kiadta egyik informátorát, Kis Jánost.
maplesyrup Creative Commons License 2000.12.08 0 0 132
Úgy érted, hogy önmagát hatástalanítja? :)
Remélem nemsokára elhagyja a Villa Negrát.
Előzmény: barco (128)
PaszRutyin Creative Commons License 2000.12.08 0 0 129
Eörsi Istvánnak !

Hát hogy, s mint hallik
mostanában a röfögés
Pistukám ?

PR

barco Creative Commons License 2000.12.08 0 0 128
Azért ne írd még le teljesen!

Lehet, hogy ő még a Torgyán-bombát is hatástalanítani tudja hattyúdal gyanánt... :-)

Előzmény: maplesyrup (127)
maplesyrup Creative Commons License 2000.12.08 0 0 127
ÉLET
"Ennyi volt.
Torgyánnak vége.
Ezt kizárólag állampolgári elégedettség mondatja velünk; ez a jó érzés semmiféle ideológiai avagy politikai szemponthoz nem kapcsolódik....
...Az elvtelenség és a tartalmatlanság szemérmetlen nárcizmusa fogja egységbe ezt az alakot; de tévednek, akik azt hiszik, hogy szerep és játékos között azért van némi távolság.Nem , a mégoly imitált indulatok és tudatos halandzsák előadója zsigerileg ugyanolyan, mint a megjelenített figura.
Torgyánnak most vége,s ott pukkadt ki, ahol erre a legkevésbé lehetett számítani: cserbenhagyta a veszélyérzete.
..Torgyánnak azért van vége, mert a személyes imázs lebomlásának folyamata visszafordíthatatlan.
Torgyánnak vége, mert nem lehet vele választásokra menni, mert többé sem a Fidesz sem a kisgazdapárt nem engedheti meg magának.
... Vele a politikai intézménnyé szemtelenedett agresszív semmi tűnik el az életünkből..."
(mt)

:o)

PaszRutyin Creative Commons License 2000.12.05 0 0 126
Most nem vesztegetnék sok szót az utolsó számra, csak néhány apróságot említek:

1. Váncsa egy fotó kapcsán kezd bele a kajatótozásba. Úgy látszik ez már szabvány (ISO 00) az ÉS-nél. Ezt annyival ügyesebben teszi KZ-nél, amennyivel mondjuk jobban ért az "ámítógép"-hez. Apropó: néha olyan érzésem van, hogy az ÉS-t a Microsoft műhelyeiben készítik. Természetesen nem technikai értelemben!
Amúgy ez a cikk legalább akkora bravúr, mint mikor a Megyesi egy sajtóhibából kiindulva kikövetkeztette, hogy ezek mindenre képesek a cél érdekében (valami Felcsúti focimeccsről volt szó, ahol lemaradt a cserét jelző zárójel).

2. Pixy-nek ajánlanám figyelmébe levéltárügyben "nevérenememlékszem" kabinetfőnök válaszát.

3. Most inkább azt várom, hogy az MSZP kongresszusról mit fognak írni. Pl. mit szól KZ ahhoz, hogy visszatért a vezetésbe Osztap Bender legjobb magyar tanítványa , vagy az univerzális büfé-ruhatár szakos vodkaszakértő.

Addig is üdv kiváló barátaim:

PaszRutyin

cogito Creative Commons License 2000.12.03 0 0 125
Németh Miklósról azt írja az ÉS, hogy azzal, ahogy a rendszerváltozást levezényelte belopta magát a magyar nép szívébe.

Bravo. Találó megállapítás.

Trebitsch Creative Commons License 2000.12.01 0 0 123
Bocs, elkavartam. Általad felsorolt storno, marad onnatól, hogy ún. :)
Előzmény: Törölt nick (122)
Trebitsch Creative Commons License 2000.12.01 0 0 121
Eljut.
Amúgy: az általad felsorolt lapokban írogató ún. "baloldali" újságírók oly mértékben biztosak abbn, hogy igazuk van, hogy természetesnek találják azt, hogy az általuk kritizáltaknak hiányzik egy kerekük (előagyuk).
Namost aki szellemileg fogyatékosnak titulálja azt, akivel nem ért egyet, azzal én nem értek egyet.
Előzmény: Törölt nick (120)
Trebitsch Creative Commons License 2000.12.01 0 0 119
Az barmok gyülekezete. De a megértés nem tőlük függ. :)
Amúgy nem akarok én vívni. Csak beszélgetni.
Előzmény: Törölt nick (118)
Trebitsch Creative Commons License 2000.12.01 0 0 117
Majd küldd el a cikket a Demszkynek. Biztos nem olvasta... Bár ha az egész könyvet küldöd el neki, lehet, hogy lemond. Bár a Kovács is, csak másért.
Orbán viszont nem. És nem azért, mert nem érti, hanem mert ő megértette.
Előzmény: Törölt nick (116)
Lewinfiú Creative Commons License 2000.12.01 0 0 114
Az a fantasztikus, hogy egyszerűen nem értik azt a kérdést, hogy miért nem a törvény szerint járnak el? Nem bírja felfogni az a nyomulós agyuk, hogy nem elég ha egy törvény lesz, majd. Amíg nincs, addig nincs. Addig nem lehet úgy tenni, mintha volna.

Elképesztő, és még elképesztőbb, hogy akadnak emberek, akiknek ez tetszik. A bornírt pimaszság mint polgár erény...

maplesyrup Creative Commons License 2000.12.01 0 0 113
Pl: ezt

Élet
"Jelenthetjük, hogy a magyar demokrácia a joghézagok és jogmagyarázatok mentén győzedelmesen halad továbbra is előre, most éppen a kétéves költségvetést üti nyélbe a törvényhozás. Apró hiba ugyan, hogy az a törvény, amelyik lehetővé teszi a költségvetés kétéves időtartamra történő elfogadását, momentán nincs kihirdetve, így tehát valójában hatályban sincs - ez egyáltalán nem érdekes...
...Az ellenzék szerint ezt a helyzetet jogszabályilag kellene feloldani, az Országgyűlés elnöke Áder János azonban mégcsak vitát sem nyitott ( Nem nyitok vitát-mondta Virág elvtárs - maple megjegyzése) a költségvetési vita megkezdéséről, mondván, a Ház annak tudatában fogadta el a heti ülésrendet, hogy ez a helyzet majd kialakul. A legújabb kori magyar közélet teljes dicsőségére sikerült megérnünk azt, amit eddig soha: házszabály módosított törvényt.
..hogy a cinizmus teljes legyen, Áder János szerint az eljárással szemben az Alkotmánybírósághoz lehet fordulni, igaz ugyan, hogy ez semmit sem jelent, hiszen addigra a költségvetés meg lesz szavazva...." (kz)

maplesyrup Creative Commons License 2000.11.30 0 0 112
:o))
PaszRutyin!
Nyeretem magamtól egy hm.. mit is. Na, mindegy, le mertem volna fogadni, hogy erre le fogsz csapni, mármint a választások előtti időre. (Annyira azért nem lehetett biztosra tudni ki nyer.)
Sajnos korábbi időpontból most nem tudok idézni, mint írtam a könyvtárból kell előhalászni ezeket a cikkeket. Azt ÉS honlapon a 98/15-től vannak fenn cikkek.
Egye fene, rááldozom a szombat délutánom.

Hol is jelentek meg a vodkagyári és szállodás cikkek? Ki is volt a főszerkesztője annak a hetilapnak?

Én is várom, mit kapok holnap az ÉS-től.
üdv. ms

ps. Nem,nem. Fontos a látszat is.Ha közszereplő vagy akkor biztosan. Mint magánember, magaddal kell elszámolnod és ha tudod, hogy becsületes voltál, nyugodtan nézel a tükörbe, más nem számít. Egy közszereplő, politikus nem elég, ha tudja magáról - tisztességes vagyok. Ezt tudni kell a választóknak is.

Előzmény: PaszRutyin (111)
PaszRutyin Creative Commons License 2000.11.30 0 0 111
maplesyrup !

A 98/15 -ből származó idézet, ha jól számolom valamikor nem sokkal a választások előtt született, amikor is az volt a szlogen, hogy "ezek már meglopták a magukét", maradjanak. Ekkor már lefutottak a nagy lenyúlási ügyek. ÉS KZ a "van-e olyan politikai erô Magyarországon, amelyiknek hinni lehet?" kérdésével pont ezt az érzést erősőti, ti. a Fidesz is ugyanilyen lesz, hát akkor nem mindegy?

A másik idézetben mi is a felvetése ?
Az, hogy korrupt-e az MSZP ? Pontosabban nem a PÁRT, hanem a sorai között bujkáló nem is tudom kik (esetleg Máté, Hujber,..). ÉS meg tud-e ettől szabadulni? Az eredményről én nem tudok, vagy csak elkerülte a figyelmemet.
A Fidesz ezzel szemben korrupt, hazudós, halandzsázik. Mondja ma. Ez azért különbség nem ?

Szekeres és Baja elvtársak esetén csak egy bátortalan kérdést tesz fel. "Akkor vajon hogy gondolja?" Ez igen, ez igazán jól odamondott neki!
Mintha nem születtek volna (vagy igen?) azidőtájt nagyívű tényfeltáró riportkönyvek vodkagyár és szálloda témában.

Na mindegy, erről ennyit. Kíváncsian várom a holnapi számot!

ps. A "látszani valamilyennek" csak akkor szükséges, ha nem redelkezünk az adott tulajdonsággal. (tényleg francia volt)

Addig is üdvözlet:

PaszRutyin

Előzmény: maplesyrup (109)
maplesyrup Creative Commons License 2000.11.30 0 0 109
Kedves PaszRutyin,
sajnos csak 98/15-től találtam cikkeket a neten. Háromból idéznék, cs KZ írás. Később, ha lesz időm keresgélek még, vagy könyvtárból előkeresek néhány régi számot.

"elôször is ki kellene mosnia töméntelen mennyiségu hazugságból azt a maroknyi igazat, amit meggondolandónak ítél, és ezt valamiképpen egy párthoz kellene kötnie, s ha ez sikerül, akkor annak alapján leadnia szavazatát. Hangsúlyozom, hogy választások elôtt minden idôben, a Föld minden országában ez a feladat, de vajon nem hazudtak-e az elmúlt ciklusban államférfiaink a kelleténél is többet – tegyük föl a kérdést úgy: van-e olyan politikai erô Magyarországon, amelyiknek hinni lehet?
KZ 98/15 szám

El kell végre szánnia magát arra, hogy szembenézzen a korrupcióval, mert ez ma az MSZP egyik leggyengébb pontja, sôt percrôl percre fekélyesebb. Nagy kérdés, persze, hogy ez megszüntethetô, leválasztható a pártról, vagy ellenkezôleg: fundamentális jellegu, lényegi természetu.
KZ 98/21

Férfiakról lévén szó, nem egyszeruen apolitikus, de egyszersmind férfiatlan és gyáva viselkedés ez – ha ezek a fogalmak Szekeres Imre és Baja Ferenc környezetében jelentenek még valamit. Baja például bíróság elôtt védené meg magát, de nem mond le mentelmi jogáról. Akkor vajon hogy gondolja?
KZ 98/24 "

Én is bízom a bíróságokban (még, talán) de van olyan ügy ami nem is kerül oda. Lásd: Kaya-Tot.
:(

Ezt a szlogent nem a maszop találta ki. Ha jól emlékszem valami francia államférfi, jó régen.
Majd utána nézek.
Szerintem nagyon is fontos a "látszani" is.

Előzmény: PaszRutyin (108)
PaszRutyin Creative Commons License 2000.11.30 0 0 108
maplesyrup !

Nagyon örülnék, ha találnál ilyen cikket (de tényleg), csakhogy most KZ arról írt, hogy általában a politikus hazudós és halandzsázó. Ekkor azért az én kis kopasz cenzorom (természetesen neken is van) azt súgja nekem, hogy illett volna egy két nevet megemlíteni arról az oldalról is.

Az, hogy a bányaügyben mi az igazság, én nem tudom, még csak nem is sejtem, de mint említettem, elképzelhető, hogy sárosak a fiúk, csakúgy mint Tot, Ibrahim ügyekben. Amíg a bíróság el nem ítéli őket, addig hajlamos vagyok inkább nekik hinni, remélve, hogy a perek többségében (nyilván nem mindben) azért az igazsághoz közeli eredmény születik.
Vagy ha ez neivitás részemről, akkor is nem a sajtót fogom mércének tekinteni.

Egyébként meg teljesen elég tisztességesnek lenni, mert akkor annak is látszol. Ezt a PR szlogent (ha jól emlékszem) az MSZP találta ki, így magyarázva a választási vereséget, és sugallva, hogy ők tiszták, csak nem annak látszanak (ezen is jót derültem).

PaszRutyin üdvözöl

Előzmény: maplesyrup (106)
Dr. Lecter Creative Commons License 2000.11.29 0 0 107
Összesen három per volt. Utánanézhetnél a másik kettônek is.
Előzmény: PaszRutyin (105)
maplesyrup Creative Commons License 2000.11.29 0 0 106
PaszRutyin:
" Sehol egy Horn, Demszky, Szekeres, Pető, stb... hazugság legkifinomultabb formája...."
Remélem lesz időm visszakeresni a Horn-kormány idején született cikkeket és ezzel bizonyítani, hogy annak idején sem tettek lakatot a szájukra. :o)

A "bányák" megszerzése lehet, hogy nem volt törvénytelen, de, hogy etikus volt, az legalábbis kétséges. Egyszerű cégbírósági bejegyzések alapján végig lehet kísérni, hogyan került egyik cégből a másikba a pénz. A cégek tulajdonosai pedig nem estek messze - mint narancs a fájától - az fmpp politikusaitól.
Nem bűntett - de ügyes.
Az egyéb 14 eladott céget nem említem.

Nem elég tisztességesnek lenni, annak is kell látszani.
üdv. maple

ps: te nem alkalmazol öncenzúrát, amikor ide írsz? én, néha igen. :)

PaszRutyin Creative Commons License 2000.11.29 0 0 105
Pixy !

Az előzőt akkor írtam, amikor még nem olvastam magasröptű hozzászólásodat (az utolsót).

Azért rászántam egy kis időt, hogy utánanézzek pontosan ennek a bányaügynek. Ez ugye januárban volt ( mármint a jogerős ítélet ).

"Budapest, 2000. január 3. (MTI) - Jogerősen is sajtópert nyert a Fidesz az Élet és Irodalom című hetilappal szemben az orgánumban tavaly augusztus 20-án megjelent, a Fiúk a bányában című riport kapcsán a másodfokon eljáró Fővárosi Bíróság hétfőn kihirdetett ítélete szerint.
A Fővárosi Bíróság helybenhagyta a Pesti Központi Kerületi Bíróság múlt év október 8-i elsőfokú döntését, így a hetilapnak 8 napon belül helyreigazítást kell közzétennie. Eszerint valótlanul állították, hogy a Fidesznek több cége volt, melyek részt vettek Orbán Viktor pártelnök családjának privatizációs tranzakcióiban, megalapozták gazdasági terjeszkedését, illetve pénzt gyűjtöttek a pártnak.
Az ítélet indoklásában a bíróság az elsőfokú ítélethez hasonlóan kiemelte, hogy az írásban körüljárt nagy súlyú kérdések megkövetelik a pontos, félreértelmezhetetlen megfogalmazást. A riportban többször is szereplő "Fidesz-cégek" kifejezés pedig nem felel meg ennek a követelménynek. Köznapi értelmezése nem zárja ki, hogy a párt közvetlen tulajdonában lévő vállalkozásokat értsenek alatta, ez viszont nem felel meg a valóságnak.
Az alperesnek a hétfői tárgyaláson ismertetett, és az ítélettel elutasított fellebbezése ugyanakkor arra helyezte a hangsúlyt, hogy mindez csak apró, az írás lényegét nem érintő pontatlanság.
Kovács Zoltán, az Élet és Irodalom főszerkesztője a tárgyalást követően újságírói kérdésre válaszolva elmondta: tiszteletben tartják a bíróság ítéletét, beleértve az indoklásban foglaltakat is, s ezután fokozottabban ügyelnek majd a lapban közölt írások tényállításainak pontosságára. Ugyanakkor továbbra is folytatni kívánják a Fiúk a bányában című riporthoz hasonló tényfeltáró újságírást."

Ezentúl csak akkor fogok veled szóbaállni, ha mondasz is valamit nem csak halandzsázol ! Hoppá, csak nem te vagy KZ? Nem ezt azért nem hiszem, mert mindazzal együtt, amit eddig írtam, ő azért tiszteletet érdemlő vitapartner lenne !

Maradtam nemszívélyes:

PaszRutyin

Előzmény: Törölt nick (103)
PaszRutyin Creative Commons License 2000.11.29 0 0 104
Pixy !

Ez szíven ütött !

Csak az volna a kérdésem: mihez nem értek; mit nem ismerek; miért beszélek butaságokat ?
Avagy nem az történik, hogy ha kifogysz az érvekből, akkor elkezded - a jól bevált módszer szerint- becsmérelni, jelentéktelenné tenni az ellenfeledet ?
(mucsai, nacionalista, irredenta, stb.)

Nem túl szívélyes üdvözlettel:
PaszRutyin

Előzmény: Törölt nick (101)
PaszRutyin Creative Commons License 2000.11.29 0 0 102
Pixy !

Akkor a világ legegyszerűbb dolga, hogy tisztázódjon a dolog. A KZ, vagy te tegyetek a "tényfeltárás" alapján feljelentést!
Vagy kinek kell szerinted ezt megtenni, és mi alapján. Azt ne meséld be nekem, hogy egy ilyen "tényfeltáró" iromány erre elég! Vagy pereljük be Pető Ivánt a taxisblokád megszervezése miatt egy "majdnem halott újságíró" (a nevére nem emlékszem, valami Szatmári) könyve alapján ?

PaszRutyin

Előzmény: Törölt nick (100)
PaszRutyin Creative Commons License 2000.11.29 0 0 99
maplesyrup !

Még egy kiegészítés :
Emlékszel az Európa Kiadó egyik sorára, hogyaszongya "Agyamban kopasz cenzor ül". Nahát a KZ-nek is (és nem csak neki) van egy aranyos kis kopasz emberkéje !

PaszRutyin

Előzmény: maplesyrup (96)
PaszRutyin Creative Commons License 2000.11.29 0 0 98
maplesyrup!

1. lásd Pixy-nél !

2,3,4. Elfogadom, hogy nincs heti, megrendelt "amitleírokaztkérdezheti" (én ezt nem is mondtam), de hazudni, halandzsázni, és asszisztálni úgy is lehet, sőt igazán úgy elegáns (ÉS ebben ők nagyon profik), hogy pl. ebben a cikkben is, amikor a "hazudó képviselő vagy politikus" szóba kerül, akkor a Selmeczi, Pintér, Körmendy-Ékes, Kövér nevek jelennek meg. Sehol egy Horn, Demszky, Szekeres, Pető, stb. Hát ez KZ legnagyobb Baja. Ez a hazugság legkifinomultabb formája, mert úgy hazudik, hogy nem hazudik, csak a memóriája szelektív !

PaszRutyin

Előzmény: maplesyrup (96)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!