Keresés

Részletes keresés

Kevin Chen Creative Commons License 2001.01.05 0 0 46
OFF Csa peter, elhalt a topicod?? ;)))
Ez vagyok most en, a wagi, csak mostantol imigyen hinnak, de kuldtem emilt is errol. Megprobalok indexelni is, bar a vallas topicok nem annyira jonnek be, mert vita, vita, vita, gyulolkodes, kioktatas, stb... es cinizmus. Fura a neved!! :))
ON!
Előzmény: anduril (45)
anduril Creative Commons License 2000.12.24 0 0 45
 
Előzmény: anduril (44)
anduril Creative Commons License 2000.12.19 0 0 44
biiipp

Akkor keerunkszeppenn szepfejerhavasskaracsenyt es decemberjanuart meg februarrt is

biiipp

Beatty Creative Commons License 2000.12.19 0 0 43
Itt, Budapesten is esik a hó. Mától (XII.19-n 12h-tól)
Nagyon szép, de az autóvezető kollegáim nem örülnek. Én igen, mert a Menny rátakar kissé Budapest minden lomjára, szutykára. Szal, felöltözteti. Nekem meg még nincs csizmám. (Ezért nem hozott nekem semmit a piroskabátos bácsika. Nemtalálta azs ablakban)
Spender_ Creative Commons License 2000.12.19 0 0 42
(Spender gyerek örül) Esik a HÓÓÓÓÓ ! Esik a HÓÓÓ !!! (Spender gyerek rázkódva, kukorékolva várja a menjei pünkösdi fetrengő Mikulást, hogy hozzon a hátán bizonyzsákot, mekkrakva fejenállás- és bukfencgyümölcsökkel.) Nyihahahaha !!!
tivadar Creative Commons License 2000.12.19 0 0 41
(visszatérve a topic eredeti céljára)

"-Uram, irgalmazz nekünk !"
"Krisztus kegyelmezz nekünk !"
"Uram, adj nekünk békét !"

kanka Creative Commons License 2000.12.18 0 0 40
Hát ezt én is csak remélni tudom... vagy csak szeretném...ON
Előzmény: tivadar (39)
tivadar Creative Commons License 2000.12.18 0 0 39
off: remélem kanka, te önmagaddal és szeretteiddel is ugyanilyen szigorú és kritikus vagy...on
t.
Előzmény: kanka (38)
kanka Creative Commons License 2000.12.18 0 0 38
Hát akkor megértettük egymást :-))
Én felrovom neki. Amennyiben társ....
Előzmény: tivadar (37)
tivadar Creative Commons License 2000.12.18 0 0 37
Asszem, megint félreértettél valamit.
Én azt mondtam: "Legyen társ," (mármint isten mint az ember társa, ok. "de akkor te" (kanka) ne mondd rá azonnal, hogy ha "társ, akkor mit jön nekem a bűnnel, a büntetéssel + a 10 parancsolattal."
Ez utóbbi nem a feltétel volt, ez egy általad esetleg 'felróható' 'antitárs viselkedés'. t.
Előzmény: kanka (36)
kanka Creative Commons License 2000.12.15 0 0 36
Szió... épp most jövök a másik topicból :-)
Írtad, hogy legyen társ, de csak egy feltétellel... és felsoroltál hármat: "ha társ, akkor meg mit jön itt nekem bünnel + büntetéssel + 10 parancsolattal"
Jeleztem, hogy nekem jó úgy, ha társ, de ezen három feltétel közül nekem 2 nem felel meg: a bűn, mert nem jön bűnnel, és a büntetés, mert nem büntet. (számomra ez benne foglaltatik).
Üdv
kanka
Előzmény: tivadar (35)
tivadar Creative Commons License 2000.12.15 0 0 35
...bővebben ! ...
Előzmény: kanka (34)
kanka Creative Commons License 2000.12.15 0 0 34
Kedves Tivadar!

Sajnos az 1 feltételből 2 -őt nem tudok teljesíteni (bűn és büntetés).

Üdv
kanka

Előzmény: tivadar (33)
tivadar Creative Commons License 2000.12.15 0 0 33
Yooo, legyen TÁRS !
1 feltétellel, ha nem mondod rá, hogy 'ha társ, akkor meg mit jön itt nekem bünnel + büntetéssel + 10 parancsolattal... stb !!!

A "céget" ugyanis ő "gründolta" és nem mi. Ő csinálta a szabályokat (törvényeket) és nem mi. Viszont idejében elmondta a játékszabályokat (10 parancsolat) és nem kiván rajta módosítani. Időről időre elküldi "követeit" hogy egyenesben hallhassuk, hogyan lehet teljesíteni ezeket (nehéz !), azokat mi meg leöldössük. Sátánkát meg azért alkalmazza, hogy a játék ne legyen annyira unalmas.
A társ-sághoz nekünk is hozzá kell(ene) tenni valami "istenit", nem ? Vagy neki kéne hozzánk zülleni ?

Előzmény: kanka (32)
kanka Creative Commons License 2000.12.15 0 0 32
Igazad van: ez a lényegen nem változtat.
Az én szememben viszont istennek nem főnöknek, hanem társnak kellene lennie, így ilyen szellemben tudnám csak folytatni...
Előzmény: tivadar (31)
tivadar Creative Commons License 2000.12.15 0 0 31
Csak röviden:
HA a világban létező és ható, az embereket jó irányba segítő szellemi erőket - mától a kedvedért az S,Á,T,Á,N betűkkel jelöljük, mindezek ellentettyét pedig a J,É,Z,U,S betükkel, ez számomra nem jelentene traumát. Ez csak név.
A tartalom a fontos: léteznek segítő és akadályozó erők.
A "főnök" meg akkor is főnök marad, ha nem az I,S,T,E,N betükre gondolunk, lényeg, hogy van.
Előzmény: kanka (30)
kanka Creative Commons License 2000.12.15 0 0 30
Szio,
Egyszer egy tanárunk elmagyarázott egy stabilizátorkapcsolást, de azt fordított áramirányokkal tette. Egész végig hülyének éreztem magam, s mikor szóvá tettem, hogy nem értem, akkor jobban megnézve kiderült: nem is én vagyok a hülye... :-)
De most én csak azért érzem magam hülyén, mert nem tudom mire gondolsz... egyébként ok :-))
kanka
Előzmény: tivadar (29)
tivadar Creative Commons License 2000.12.15 0 0 29
Figyelj, yooo Kanka !
Ha most azt akarod, hogy az akkumulátor két sarkának a nevét mostantól felcseréljük , s holnaptól legyen + a negatív, és a - legyen a pozitív, AKKOR ÉN BENNE VAGYOK !!!
DE ettől még semmi nem fog +változni, s az autó nem fog visszafelé menni. 8:)
Üdv: t-r
Előzmény: kanka (28)
kanka Creative Commons License 2000.12.14 0 0 28
Szép napra ébredtünk, üdv néked! (és házad népének...)

Látod, az könnyen lehet hogy belecsavarodtam a kat. magyarázatokba, veled meg épp ezért is nehéz beszélgetni... :-))
Nagyon jókat írdogálsz, de én úgy látom, mindketten meghaladtuk már a katolikus magyarázatokat.

Persze, nem sajnálja tőle a rosszat. Mihelyst belegondolok és elfogadom, hogy ez így és így lett teremtve, akkor jöhenek az alkoholisták. Ja igen... miért ne hagyná, hogy alkoholista legyen? Ha ez neki (emberünknek) jó.... neki meg tökmindegy :-) (az egyik felállás szerint. A másik szerint nem :-) ).
Bár most, hogy ezeket írom, szerintem én saját magamba is bele vagyok keveredve :-)

"Te mindig szelektálsz; ha jó történik, természetes, hiszen 'megérdemlem' /l'oreal.../, ha baj történik, Isten a hibás, hiszen Ő teremti... " úgy ahogy mondod: a nagy lóf**szt kérem szépen. Nem szelektálok mindig, csak igyexem kitörölni a csipát a szememből, és általában megdobnak egy: a jó csak istennek, a rossz csak Sátánnak (embernek, a Kis Hercegnek miegymás) köszönhető. Na, hát ez pontosan ennek az ellentéte, és mindkettő egy nagy lóf**sz :-))
Nna, most már két lehetőség maradt rtekintve, hogy 2 a másodikon az négy.... és minkettő hasonló igazságtartalommal rendelkezhet, nézőpont kérdése...

Úgy látom mindketten csak kinyilatkoztatni tudunk :-) ugyanis szerintem egy jól irányzott kegyelmet elutasítani nem lehet, a rosszul irányzottban pedig nem sok kegyelem leledzik...

"mindnyájan istenek vagyunk eredetileg, csak sikerült magunkat leküzdeni erre a fokra, szabad akaratból, s innen fogunk visszakapaszkodni Hozzá."
Most mondjam azt, hogy a nagy lóf**szt? Azért kíváncsi lennék, hogy jutottál erre, de amolyan Biblia nélkül...

"A háborúkat + az ózónlyukat nem Isten csinálta, hanem MI: te+ én + a többi pár mrd."
Úgyis tudod, hogy ez akár lehet így is meg úgy is. Ahogy lehet Sátánra (emberre, Kis Hercegre...stb.) fogni a dógokat, úgy lehet istenkére is :-)
Itt is inkább középút, aztán már jól is vagyunk.

Üdv
kanka

ps. azért remélem, sikerül ebből a zagyvaságból kihámozni a lényeget :-)

Előzmény: tivadar (25)
anduril Creative Commons License 2000.12.13 0 0 27
Kicsit regen voltam itten, BOCSANATot kerek erte. Van velemenyem es figyelemmel kovetem a vitat, bar az utobbi idoben 2polusu lett kisse... Csak nehany gondolat:

kanka irta:
Ha egy ajándékozó ajándékot akar adni, akkor nem kell feltételhez
szabnia :-) úgy már nem buli... az nem ajándék, hanem jutalom.
Egyetertek. Szerintem ott a kulonbseg ket felallas kozott, hogy egyikunk a hozaallasra helyezi a hangsulyt, masikunk az ajandekra, .......
Szerintem mas dolog az emberi sors (hova szulettel satb.) es mas dolog az un. "udvosseg" ami "megmenekules"-t jelent. Ez az igazi hovatartozasom, az Istenhez tartozasom.

>>>Isten "akaratod ellenére nem üdvözít"- irta Tivadar.
Na de honnan van akaratom? Szabad akaratom? Mindenki (kereszteny) esztetet mongya, mikor en semmilyen biblikus forrast nem tudok errol.:-)))

>>>"kíváncsi volnék, miért nem kap mindenki ajándékot?-irta Kanka "
Szerintem a fentiek figy. vet. mindenki kap valamilyen ajandekot. Bar lehet, hogy nem a kor divatjanak/vallasi hobortjanak megfelelot. (VO. A talentumok peldazatat, ahol csak a sajat hozzaallastol fuggott, hogy minek latta a megajandekozott a penzet.
tehernek, vagy feladatnak.)
Szerintem sok szempontbol visszakoszon itt a "legyen neked a te hited szerint" spiritualis torvenye, vagyis Isten Kiralysaganak egyik alaptorvenye.

Irjatok.

>>>Egy "csakis szerető" isten csak isteneket teremthet. -irja Kanka.
Erre ugy tunik van utalas...

Es tovabbra is kivancsi vagyok, ki mit mondana a mennyei uzenetrogzitobe...
Na nem cinikusan, de komolyan.

anduril

tivadar Creative Commons License 2000.12.13 0 0 26
boccs de valami lemaradt:
A háborúkat + az ózónlyukat nem Isten csinálta, hanem MI: te+ én + a többi pár mrd.
Előzmény: tivadar (25)
tivadar Creative Commons License 2000.12.13 0 0 25
Naccerű ! Akkor most folytathatnánk a tisztázást ?

(Hallgatás = belegyezés...)

Az még a baj, hogy te teljesen belecsavarodtál a katolikus magyarázatokba (főként opponálva azokat, ami még nem volna baj) s jó párat a magadévá tettél, s azokból kiindulva érvelgetsz. S mivel azok SZVSZ itt-optt hibásak, te is hibásan érvelsz velük.
Mondok példát:
"egy isteni (tehát nem földi) szeretet nem sajnál semmit saját teremtményétől, hiszen szereti."
Ez szó szerint igaz. De annyira szereti, hogy még azt se "sajnálja tőle" ami nem jó neki ! Hagyja, hogy berúgjon mint állat pl.
Nekem itt az jön le tőled, hogy az lenne az igazságos, 'hogy hagyná bármikor piálni, de azt már nem hagyná, hogy alkoholistává váljon.' Aztán.
"Nem azzal szereti, hogy lekever neki egy pofont ha rossz gyerek volt ne csináljon ilyet többé, mert a körülményeket ő teremti"
Ez megint csak sántit.
A körülményeket együtt, Istennel mint teremtő társ teremtjük, a szabad akaratunkkal - mint egyetemes ajándékkkal 8:))
Te mindig szelektálsz; ha jó történik, természetes, hiszen 'megérdemlem' /l'oreal.../, ha baj történik, Isten a hibás, hiszen Ő teremti...
1 nagy lóf**zt ! - kéremszépen...
Az én jelenlegi tudomásom szerint (látod milyen finoman fogalmazok ? ;-) ) Isten hagyja, hogy mi itt megéljük magunkat fizikailag, seggünk alá tette ezt a gyönyörű Földet, de helyettünk semmit nem csinál ! Csak velünk együtt. A háborút, + az
"egy "csakis szerető" isten csak isteneket teremthet" - ez ÍGY IGAZ, mindnyájan istenek vagyunk eredetileg, csak sikerült magunkat leküzdeni erre a fokra, szabad akaratból, s innen fogunk visszakapaszkodni Hozzá. Erről szól az ÉLET. Csak ez az út nem egy könnyed leányregény...
"nem lehet kegyelem nélkül élni" - egyetértek !!! De a kegyelmet el lehet utasítani, ha pl. eltagaggyuk Isten létét...
SZVSZ épp a két megoldásod között van az igazság.
Beleszól, de nem úgy ahogy az emberek többsége szeretné; akkor amikor akarom, úgy ahogy akarom, - Istennek nem lehet parancsolni, vele csak együttműködni lehet. Ő nem egy szuperman, akit "megfelelő technikai felkészültséggel manipulálni lehet (majd) ...
BÉKE: t-r

Előzmény: kanka (24)
kanka Creative Commons License 2000.12.13 0 0 24
Szia Tivadar!

Most nagyot nőttél szememben! (na jó... csak egy picit :-)) )
Szóval, köszönöm a ráalvást és ismételt próbálkozás.

A miért nem kap mindenki ajándékot című kérdéscsomag valóban csomag, hiszen önmagában a kérdés valóban megválaszolható úgy, ahogy te is teszed.
Az én kérdésem mögött viszont nem csak ennek jelentéstartalma van, hanem többek között lustaságom is, hogy nem fejtem ki eléggé... eddig is csak egyszer tettem (nem itt a fórumon). Röviden arról van szó, hogy az én szememben egy isteni (tehát nem földi) szeretet nem sajnál semmit saját teremtményétől, hiszen szereti. Nem azzal szereti, hogy lekever neki egy pofont ha rossz gyerek volt ne csináljon ilyet többé, mert a körülményeket ő teremti. A körülmények a földön adottak, mi alkalmazkodunk hozzá, pofozkodunk. Most nem viszem végig a gondolatmenetet, az én következtetésem, hogy egy "csakis szerető" isten csak isteneket teremthet.
Továbbá az ajándékfogalmam ebben a kérdében is elvonatkoztatott, abszurd, mert ugye itt a földön nem fogunk egy doboz óvszert ajándékozni a 2 éves Jancsikának... viszont az ajándék feltétel nélküli az én meglátásomban. Isten szemszögéből -ha a hit ajándék- akkor a 2 éves Jancsika, de igazábol az éppen világra jött Jancsika is megkapja a kegyelmet és mindenki más is. Tehát nem lehet kegyelem nélkül élni.

Remélem nem foglak rossz kedvedben találni legközelebb.

(istenhit szempontjáboli két lehetőség, a nemistenhitet asszem mindketten elég jól és hasonlóan ismerjük ehhez...)
1. isten kitalált és megalkotott egy világot, a végeredményben lényegtelen, hogy van-e túlvilág vagy nincs, a lényeg az, hogy nem szól bele. SEMMIT! Mi meg kezdünk vele amit akarunk... (ja igen... ebbe belefér a reinkarnáció is :-)) )
2. isten nagyon is beleszól mindenbe, és azért történik minden úgy ahogy, de ez nem igazságtalanság, csak épp mi nem tudjuk.

Valami ilyesmikre gondoltam....

Üdv
kanka

Előzmény: tivadar (23)
tivadar Creative Commons License 2000.12.13 0 0 23
Hello k-a, aludtam rája 1et. +próbálom másképp.
Sért(őd)ésről nincsen szó. (Komcsizás törölve, ha te meg nem fasisztázol...)

Emberi "igazságtalanságok"-nak nevezem az általad visszatérően reklamált egyenlősdi hiányát:
pl. miért nem kap mindenki ajándékot ? c. kérdéscsomsgodat.
Egész kapcsolatrendszerünket átszövi ez a felvetésed, idézni már nem tudom, csak a lényegét;

v.mi olysmi, hogy "miért nem lehet mindenkinek mindene, miért vannak különbségek, miért vannak hajléktalanok, miért halunk meg ?" stb. stb. Mindez egyfajta val.-fil. köntösben, Istenre, Jézusra (stb) "áthárítva", "milyen isten az ilyen, és a jézus is milyen álszent, és az emberek milyen aranyosak, csakhát ez az igazságtalan különbségek"...
Érted ? Erre célzok és ezért "baloldalizok" ha nagyon rossz kedvemben találsz. Mindig eszembe jutnak a dicsó szovjetek, akik megfordították a Volgát, mert az "úgy igazságos", csak közbe jól kiba**tak a Kaspi tengerrel, amely haldoklik...

Amúgy me érdekelne az a másik 2 lehetőség.
t-r

kanka Creative Commons License 2000.12.12 0 0 22
Tivadar!

Én most -mint sokszor- nem értelek.
Írtam neked egy választ, és te abból azt a következtetést vontad le, hogy már csak az IRL segíthet... nem értem... kérlek, világosíts fel! Milyen sértőt írtam? vagy mi?
Vagy valamit roszzul értettem? de akkor miért nem világosítasz fel?
no mind1. Amíg tudsz úgy válaszolni, hogy nem kommunistázol le, addig jó :-)))

kanka

Előzmény: tivadar (21)
tivadar Creative Commons License 2000.12.12 0 0 21
Kanka kedves, egyre jobban érzem, hogy már csak az IRL segíthet (vagy az sem). Benned olyan mély berögződések vannak 1 bizonyos irányultsággal, amit én így, irásban képtelen vagyok még csak megközelíteni is.
Elvárások, néma-szomorú vádak-vágyak, hatalmas szolidarítás az ismeretlen emberek felé, de kemény hivatkozások 'hibás' hívőkre és egyházakra...
Ahogy egykori főnököm mondta valakire: "ez az ember mindent megcsinál, csak dógozni ne kelljen.." - ha jól érted az analógiát. 8:))
Muszáj nekünk mindig, mindenben, a másik oldalon állni, most már szinte automatikusan ? Én szeretem a vitát, de nem értem, hogy kerülhettünk ENNYIRE MESSZE ?
t.
Előzmény: kanka (20)
kanka Creative Commons License 2000.12.12 0 0 20
Üdv Tivadar!

"Az emberileg kitalált ún."igazságtalanságokat" csakis a reinkarnáció megértésével lehet feloldani."
Én fel tudom oldani még kétféleképpen. Mások még sokféleképpen... de amúgy a reinkarnáció sem rossz (tetszik), de nem az az egyetlen...

Amennyiben az ajándékos kérdésre is válasznak szántad, hát nem értek vele egyet. Ha egy ajándékozó ajándékot akar adni, akkor nem kell feltételhez szabnia :-) úgy már nem buli... az nem ajándék, hanem jutalom.

kanka

Előzmény: tivadar (19)
tivadar Creative Commons License 2000.12.12 0 0 19
Szia Anduril !
(Bocs, de csak most jött fel ez a topic nekem.)

Ami a kegyelmet és a meditációt illeti, ne gondold, hogy ellentmodásosat irtam, a kettőnek rengeteg köze van egymáshoz.

A kulcsszó: Istenkapcsolat.
'Odaát', 'odafönn' ugye totál nyilván vagyunk tartva, tudnak 'minden hajunk száláról' is. De baromi türelmesek ám, s megvárják, amíg az ürge maga elér egy szintet, s akkor kap 'kegyelmet', vagyis új információkat, bizonyos szintű 'látást' v. 'hallást'.
Isten annyira yoo fey, hogy semmit sem erőltet rád. Megvárja míg te kéred - ez az ima, a meditáció - akaratod ellenére nem üdvözít.
S ez így igazságos, hiszen inkarnációnk akárhány lehet. "IDŐ" - ha egyáltalán létezne - mint a tenger !
Az emberileg kitalált ún."igazságtalanságokat" csakis a reinkarnáció megértésével lehet feloldani. Mindenki máshol van, máshol áll, nincsen egyenlősdi, felejtsük el. Egyenlősdi csak a lehetőségekben van, de az egyén reagálásával azonnal szertefoszlik minden sorsazonosság. Pl. ezért más a sorsa az egy órában születetteknek is, mert a horoszkópjuk bár azonos - az élethelyzetük tök más percről percre ! De ez pont így buli !!
Kanka: ez a válaszom az "ajándékos kérdésedre" is.
Üdv: tivadar

Előzmény: anduril (17)
kanka Creative Commons License 2000.12.12 0 0 18
Szia anduril!

"A Bun ZSOLDJA a halal (szinten spiritualis allapotot jelol az Igeben), Isten Kegyelmenek ajandeka, vagy kegyelmi ajandeka, az orok ELET Jezus Krisztusban. "

Ezek szerint az ember bűnösnek lett teremtve, hiszen ott volt az örök élet fája mint olyan fa, amelynek gyümölcse az örök élet volt. Tehat nem rendelkezett vele az ember.

Nna, de ez egy mennyei üzenetrögzítő, akkor kíváncsi volnék, miért nem kap mindenki ajándékot?

kanka

Előzmény: anduril (17)
anduril Creative Commons License 2000.11.29 0 0 17
Szia Tivadar!

Szoval ez a 3.szem kifejezes, valamifele spiritualis latast fejez ki, amelyet gyakorlattal lehet kifejleszteni?

Erdekes, hogy Aromo es Ex Libris hozzaszolasahoz is kapcsolodik ez a tema!

Maradjunk a mobilnal :-))
Eloszor is szamomra egyertelmu, hogy Isten tkifizette elore a telefoncechet, nekunk csak le kell beszelni. Eleg megrazo volt arra rajonni, hogy miert kellett kifizetni.
Mas kerdes, hogy a lefedettseg, vagy a terero miert nem muxik soxor.
Szerintem nem a mi dolgunk csinalni ezeket, Kedves Tivadar. A kegyelem ajandekba jon.
van , hogy sajat dogaim miatt nem "hallom meg" az adast, hogy kepbe maradjak.

"Kegyelembol tartattatok meg, hit alatal es ez nem toletek van, Isten ajandeka ez."

Nagy kulonbseg tehat szerintem, hogy hogyan lehet a mennyei uzenetrogzitot karbantartani.
A Bun eltavolit Istentol. A tererot a Bun arnyekolja le. Ezert annyira fontos, hogy a Biblia szerint a Bun, NEM cselekedet, hanem a l l a p o t. A vetkek, azok tettek. A hibas szokasrol magatartasrol pedig le kell szokni, -szoktatni magunkat. Azonban veszelyes ezt egybemosni valamifele onmagunkat megtisztito dologgal. Ezert van ket eset. Valaki a Bunben adok-kapok alapon el, vagy ajandekba kap orok eletet.

Ezert mondja igy:
A Bun ZSOLDJA a halal (szinten spiritualis allapotot jelol az Igeben), Isten Kegyelmenek ajandeka, vagy kegyelmi ajandeka, az orok ELET Jezus Krisztusban.

Sok eves kereszteny vallasossagom :-) alatt ugy tapasztaltam, hogy azert eszleljuk Istent "csak nagyon kevesen és ritkán.", mert meg sokan keresztenyek is, inkabb megyunk hagyomanyaink, vallasunk utan, mint hajlandoak vagyunk megismerni az Ige egyszeru allitasait az elet es a HIT lehetosegeirol. Van tehat felelossegunk, tennivalonk.

anduril

Előzmény: tivadar (13)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!