Keresés

Részletes keresés

Vasti Creative Commons License 2024.02.09 0 0 11719

Helló!

 

Mi a willhaben.at-t nézegettük az elején, amikor lakást béreltünk, meg később is, amikor eladót kerestünk.

Olyan Jófogás szerű, minden van rajta :-) Használt autót is itt érdemes keresni, stb.

 

Üdv: Vasti

 

Előzmény: HUBbAsztikus (11718)
HUBbAsztikus Creative Commons License 2024.02.04 0 0 11718

https://www.immoscout24.at/-n kivul tudtok ajanlani weboldalt lakasberlesre? innsbruck lenne az elsodleges cel.

Vasti Creative Commons License 2023.12.25 0 0 11717

Az attól függ, hogy mekkora volt a doboz ;-)

 

Ausztriából Magyarországra így néz ki a GLS, ha leghosszabb + a legrövidebb oldal

35cm: €10,60

50cm: €11,60

65cm: €15,30

80cm: €18,30

300cm: €22,50

 

De van egy olyan érzésem, hogy a Magyarország - Ausztria irány drágább, mint fordítva...

 

 

 

Előzmény: 54homer__ (11716)
54homer__ Creative Commons License 2023.12.25 0 0 11716

gls lett, bar nemtudom a 7800ft olcsonak szamit-e. vitte a cigarettat is, nem volt gond, kedden adtam fel. penteken ert celba.

Előzmény: Vasti (11715)
Vasti Creative Commons License 2023.12.19 0 0 11715

A cigire nem tudom a választ ;-)

 

De én Ausztriából Magyarországra GLS-el szoktam küldeni ezt-azt, az a legolcsóbb. Néha a posta kalkulátorába is "beteszem" ugyanazt a csomagméretet stb., de a GLS szokott győzni...

 

Szerintem ha kezedben a csomag, nézd meg többféle szolgáltató oldalán, hogy menny lene A-ból B-be, aztán győzzön a jobb ;-)

 

Előzmény: 54homer__ (11714)
54homer__ Creative Commons License 2023.12.18 0 0 11714

1 ciposdoboznyi cucott kellene ausztriaba kuldenem tesomnak mo-rol. mi ennek a legolcsobb modja szerintetek? dpd? vagy nektek mi a tapasztalat melyik futarszolgalat valt be? ill. cigarettát szabad-e ily módon kuldeni?

Vasti Creative Commons License 2023.12.05 0 0 11713

Pl. a saját számládról küldöd? ;-)

Utalni csak abból a bankból tudsz, ahol számlád van - online, automatán, vagy papíron. Csak úgy egy tetszőleges bankba betérve ez nem fog menni... Legalábbis én így tudom.

 

Előzmény: MiciLACKO#46 (11712)
MiciLACKO#46 Creative Commons License 2023.12.05 0 0 11712

szerintetek az lehetseges, hogy besetalok egy osztrak bankba (ahol nem vagyok ugyfel) es kuldok egy magyar IBANRa penzt? vagy mit javasoltok mi a legolcsobb modja az eur hazakuldesere?

MiciLACKO#46 Creative Commons License 2023.11.25 0 0 11711

termeszetesen van ertelme ugyvedet, fogadn. sot ilyen szituba konkretan kotelezo

Előzmény: Jan00bka (11710)
Jan00bka Creative Commons License 2023.11.25 0 0 11710

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni. Az idei év februárjában kezdtem dolgozni egy ausztriai cégnél, mint légtechnikai szerelő. A múlt hónapban történt egy munkahelyi balesetem (megrepedt a bordám). Kint elmentem orvoshoz, majd itthon a háziorvosomhoz. Minimum 4 hetes gyógyulási időt mondott. Ezt közöltem a céggel, majd pár nap múlva jött egy e-mail. Kijelentett a cég. Normális magyarázatot nem kaptam, hogy miért. Majd másnap kaptam még egy e-mailt, amiben a KÖZÖS MEGÁLLAPODÁSU felmondás szerepelt. Én ezt természetesen nem írtam alá. Később megkaptam a "fizetésem" ahol 7 nap táppénz lett elszámolva és az sem 100%-an. E-mailekre nem reagálnak. Mit tudnék tenni? Van értelme ügyvédet fogadni? 

 

Köszönöm!

Spy der Man Creative Commons License 2023.10.03 0 0 11709
Vasti Creative Commons License 2023.04.26 0 0 11707

Olyanról hallottam (és van is ilyen ismerősöm) , hogy szezonális munkát végzők (pl. kertészet, nem egész évben nyitva tartó vendéglátóhelyek, stb.) pár hónapra minden évben, amikor nincs meló munkanélkülire mennek, de olyan "konstrukcióban", hogy a munkaadó közli, mettől meddig nem tudja foglalkoztatni a dolgozót, de adott dátumtól újra munkába fog állni nála.

Ennek gondolom van egy maximális hossza, és a munkaadó azt is megteheti, hogy a kevesebb munkanélkülit kiegészíti, hogy meglegyen ezekben az időszakokban is a melós rendes pénze.

 

 

Előzmény: Tommmer (11704)
Tommmer Creative Commons License 2023.04.25 0 0 11706

köszi, nem gondoltam volna hogy ilyen van mégha kevesebb is a ffizu a nem dolgozós 6hónapra. azt hiszem tizenéve űzi az ipart, így gondolom a nyelvtudása megvan. 

Előzmény: oldmumus_v.2 (11705)
oldmumus_v.2 Creative Commons License 2023.04.25 0 1 11705

Történet igaz lehet, mert vannak olyan helyek ahol nyelvet jól beszélő, vendégek körében kedvelt munkaerőt megbecsülnek és megfizetnek egész éven át. Viszont szerintem a pihenős hónapokra nem kap annyit mint amikor aktívan dolgozik. Erre vannak legális módok is meg számtalan illegális is.

Előzmény: Tommmer (11704)
Tommmer Creative Commons License 2023.04.25 0 0 11704

kollégám mesélte hogy ismerőse Ausztriában a vendéglátásban dolgozik évente 6 hónapot a szezonban, viszont fizetést kap a nem dolgozós 6 hónapra is amikor itthon van. ergo 6 hónap munka 12 hónap fizetés. elvileg nagyon meg vannak velük elégedve. ezt lehetségesnek tartjátok? hallottatok már ilyet? 6 hónapot itthon van szabin osztrák fizuért 6 hónap meló kint.

Vasti Creative Commons License 2023.04.23 0 0 11703

???

11 éve élünk itt (Ausztria) a családdal, tudom, milyen itt az élet :-)

Elég hamar visszafizettük az otthoni lakásunkon lévő hitelt (amúgy 2024-ben, vagy 2025-ben járt volna le ;-) , és utána vettünk itt egy frankó, teljesen felújított, 92m2-es lakást. (az otthoni ki van adva)

Hol itt a mese?! ;-)

Az említett hölgy meg mondom, a szomszédunk, szóval azt sem csak úgy hallottam valahol ;-)

 

De az ismeretségi körömben mostanában ketten költöztek új építésű családi házba...

 

És akkor mi (az asszonnyal, a szomszéd lány, meg az ismerőseim) még "csak" sima mezei melósok vagyunk, semmi extra.

 

Mert azt is látom, hogy hogyan élnek a nem mezei melósok... ;-) De ahhoz itt kellett volna születni, vagy legalább anyanyelvi szinthez közeli némettel ide jönni.

 

Mondom, valami nálad nem kerek: azt hiszed minden OK, pedig nem is ;-)

 

Előzmény: Andzsin-szan (11702)
Andzsin-szan Creative Commons License 2023.04.23 0 0 11702

Hidd el Ausztriaban se alom az elet.Az,hogy valaki pikk pakk veszegeti a kulfoldi fizetesebol a lakasokat az mese Az en munkaszerzodesem egesz Ausztriaban dolgozom.A munkaltato berel apartmant .

Előzmény: Vasti (11701)
Vasti Creative Commons License 2023.04.17 0 0 11701

Hát... Ez elég fura!

A szomszédom konkrétan egy egyedül élő 35 éves diplomás ápoló (magyar): már rég vett magának lakást, X évente cseréli az új autóját, és kb. annyit költ csak ruhákra meg hasonlókra, mint két komplett család ;-) És még spórolni is tud mellette.

Ha neked csak ingyenes lakhatással megy az élet, akkor ott valami baj van.

 

 

Előzmény: Andzsin-szan (11700)
Andzsin-szan Creative Commons License 2023.04.16 0 0 11700

Hallo!En azert vagyok kepes ausztriaban elni,mert minden lakhatasi koltsegemet a munkaltato fizet!En csak a cimet kapom meg,hova koltozzek.

Előzmény: Vasti (11699)
Vasti Creative Commons License 2023.04.09 0 0 11699

Helló!

 

Nem ismerem a bérleti díjakat arrafelé, biztosan magasabbak, mint itt a mi stájer kisvárosunkban...

Errefelé egy 70-80m2-es lakás bérleti díja (minden nélkül, Kaltmiete) 300€ körül kezdődik, közös költség mindennel olyan 250, távfűtés: 100 körül, villany: 80 körül, nem tudom, mit hagytam ki ;-)

Nem egy nagy tragédia... Mi a 80m2-es 3. emeleti (lift nélküli házban) lakásunkat otthon (Zalaegerszeg) szintén kb. 300 ajróért adjuk ki, de szerintem többért is ki lehetne (egy igen aranyos fiatal pár lakik benne úgy 2-3 éve, nem akartunk nekik árat emelni... ;-)

 

Gyerekek: persze nem egyformák, de alapjában véve szivacs még az agyuk :-) Akiket ismerek (kitelepülők) igaz, hogy kisebb gyerekkel jöttek (mint a 11 éves) , de igazából nekik volt a legegyszerűbb a beilleszkedés :-)

Mi konkrétan két 9 évessel jöttünk (ikrek, az általános első két osztályát otthon járták) , a némettudásuk közelített a nullához (elvileg otthon tanulták az általánosban, + egy évig próbálkoztunk magántanárokkal, de az sem sokat ért) , a harmadikat itt kezdték, és sulikezdéskor még az is fel volt nekik írva egy cetlire, hogy pl. hogy kell WC-re kikéretőzni... Sajnáltuk őket, biztosan voltak kellemetlen heteik vagy hónapjaik, de így utólag azt mondják, hogy semmiség volt. És valami hihetetlenül hamar úgy megtanulták a németet, hogy nem kellett évet ismételniük: mehettek tovább negyedikbe, stb. 5.-től új suliba mentek ugye (NMS) , az új tanárok, akik nem ismerték őket azt hitték, hogy már kint születtek...

A 11 évesnek már nehezebb, mert azért ott komolyabb szinten megy az oktatás, mint a 3.-ban, mások az elvárások, stb. - erről olyan tudna nyilatkozni, aki ekkora gyerekkel jött ki. Szerintem kb. garantált az évismétlés a nyelv miatt (tehát egy évig igazából csak azért járna suliba, hogy tanulja a nyelvet, aztán az aktuális osztályt újra járná, akkor már "élesben") De ez itt teljesen természetes, nem is bukásnak hívják, hanem simán csak évismétlésnek: és egy csomó osztrák gyerek is évet ismétel, ha nem tudta valamiért elsajátítani megfelelően a tananyagot! Szóval nem az van mint otthon, hogy húúú, megbukott... Nem kell tőle tartani, egyszerűen bele kell kalkulálni ezt az egy évet, eleve fel kell rá készülni (lelkileg) , és kb. biztos, hogy egy év alatt a nagyobbik is megtanul annyira németül, amennyire kell.

 

Ne hagyd magad elijeszteni, én is azt mondom... Kérdezd meg az ilyen ándzsinszán-hoz hasonlókat, hogy ha ennyire dúúúúrva a helyzet ;-) , akkor ők mégis hogy tudnak mégis Ausztriában élni??? Valami szuper képességekkel rendelkeznek, vagy mi a fene? ;-)

 

Régen volt Facebook-om, be szoktam nézni a helyi magyarok csoportjába: 95%-ban ott is ez ment, valaki kérdezett ezt-azt, mert szeretett volna kijönni, erre indult az elrettentés, hogy hú, meg se próbáld, lehetetlen, képtelenség...

Annyira szánalmas!

Aki attól fél, hogy egy új család kiköltözésével 0,001%-al nőni fog az esélye annak, hogy leveszíti az állását, annak már régen rossz...

Én hülye meg oltogatom a népet otthon folyamatosan, hogy jöjjenek ki, az itteni ismerősöket meg hogy próbáljanak szerencsét ott, ahol most melózok - egy barom vagyok, majd jól az utcára kerülök ;-)

 

Elárulom: mi az asszonnyal tök átlagos emberek vagyunk, semmi extra képzettség, tudás, meg ilyenek (sőt, én egy dagadt, lusta dög vagyok ;-) Ennek ellenére nem bántuk meg, hogy kijöttünk 10 éve, egész szépen elboldogulunk! OK, én rendesen végigjártam "Az Utat" ;-)  (építkezésen segédmunkás - McDonald's - termelésben meló - végre jó meló ;-) , de számítottam is rá.

 

Előzmény: cradle81 (11695)
d.jocov Creative Commons License 2023.03.29 0 0 11698

Figyu ... mért kell elijeszteni bárkit is? Én alig makogtam németül, kijöttem dolgoztam aztán kihoztam a családot. Ausztriában elsösorban dolgozni kell tudni, a nyelvet meg megtanulja ha tetszik ha nem. (Persze más a helyzet ha tolmácsnak megy )... ha nem tudsz adni jó tanácsot hallgass inkább... vagy netán félted az állásodat vagy sajnálod a másik embertöl a jobb-szebb jövöt? Soha nem fogom megérteni az ilyen embereket, tipikus magyar hozzáállás ... ilyenkor kicsit szégyellem hogy magyar vagyok ...

Előzmény: Andzsin-szan (11696)
d.jocov Creative Commons License 2023.03.29 0 0 11697

Hát elég lesujtó képet kaptál Andzsin-szan-tól.

Nem ismerem a Bécsi árakat-de ...

mindenképp ugorj ki, nézz körűl, érdeklödj ott dolgozó magyaroktól, költséghatékony megoldás-nem kerül sokba. A céghez is nézz be persze. És eltudod dönteni megéri-e. Vagy menj ki egyedül dolgozz egy darabig, érdeklödj. Hamar átlátod a dolgokat, és ha ok kiviszed a családot ... Én így csináltam 13 évvel ezelött ... és azóta kint élünk ... Sok  sikert !!!

Előzmény: cradle81 (11695)
Andzsin-szan Creative Commons License 2023.03.28 -1 0 11696

Hello!

Kb havi 1500 euro bérleti díjjal +3 havi kaukcióval minimum számolhatsz...,ha egyáltalán tudsz albérletet találni...

Nyelvtudás nélkül szinte esélytelen.....

Előzmény: cradle81 (11695)
cradle81 Creative Commons License 2023.03.24 0 0 11695

Sziasztok!

 

Lenne egy munkalehetőségem, bécsi cégnél.

 

Tapasztalatok érdekelnének a következőkkel kapcsolatban:

- rezsiköltségek: hogy alakulnak, pl. átlagban 4 fős háztartás esetén, felújított/modern lakóépületben levő lakásban (olyan 60 m2 körül), mire lehet számítani a bérleti díjon felül?

- iskolai beilleszkedés: 9 és 11 éves lányokkal, jelenleg nulla német-alap angol tudással rendelkeznek, mik a lehetőségek (Bécstől távolabbi elhelyezkedés sem gond, rugalmas a home office policy).

 

Előre is köszönöm!

Vasti Creative Commons License 2022.11.18 0 0 11693

OK, hagyjuk a hegesztést ;-) Csak egy véletlenszerű példa volt - illetve azért jött valószínűleg ez, mert most kellett hegeszteni az autómon a kipufogó tartót ;-)

A legtöbb meló unalmas, legalábbis egy bizonyos "szint" alatt.

Pincérnek, szakácsnak lenni izgalmas?

Egészségügyi akárminek lenni izgalmas?

Szerintem egy idő után építésznek, vagy szoftverfejlesztőnek lenni is halál unalmas...

Mondom, egy bizonyos szint alatt.

Afelett meg a kisebbség van csak ;-)

Szóval a többség - unalmas melót végez.

 

Előzmény: Andzsin-szan (11691)
Andzsin-szan Creative Commons License 2022.11.18 0 0 11692

Szerencsére én kb 12-13 éve hegesztettem utoljára valamit.... :)

Andzsin-szan Creative Commons License 2022.11.18 0 0 11691

Hidd el,a hegesztő munka egy rendkívül unalmas és veszélyes meló.....sokan bedőlnek egy ilyen álláshirdetésnek és 5 perc múlva már mehetnek is haza.A hegesztési gyakorlat..(tudás) zsigerből jön.Nekem volt olyan gyerekkori tanulatlan barátom aki szebb varratot hegesztett mint én  több év tanulás és "gyakorlás" után.

Előzmény: Vasti (11690)
Vasti Creative Commons License 2022.11.18 0 0 11690

El sem tudod képzelni, milyen kényelmes lehet egy hegesztő meló :-)

 

Van két ismerősöm is, akik kis titán biszbaszokat hegesztenek: kb. 5-10 deka egy munkadarab, ülnek egy olyan fotelban, mint egy "gamer" fotel, elszívás, világítás, külön lefüggönyözött munkahelyek, nyugodt élet, lágy zene, helyben melóznak, és igen szép pénzt kapnak :-)

 

Nem mindenki a Barátság kőolajvezetéket foltozza ám, aki hegesztő... ;-)

 

Előzmény: Andzsin-szan (11688)
Vasti Creative Commons License 2022.11.18 0 0 11689

Ez tök jó: csak tudni kellene, hogy milyen területen dolgozol, hogy abban a 25-30 hétben heti hány órát dolgozol, és hogy egész évre kapsz-e fizut meg apartmant, vagy "csak" arra az időre, amikor dolgozol?

És hogy mennyire kell mobilisnak lenned? A 60-90m2-es szállás miatt kérdezem, mert gondolom nem a szállás változtatja a méretét, hanem te a tartózkodási helyedet... ;-)

Mert így az egyenlet egyik fele csak... ;-)

 

Előzmény: Andzsin-szan (11687)
Andzsin-szan Creative Commons License 2022.11.18 0 0 11688

Természetesen nem hegesztőként,satupad vagy munkagödör mellett. Igaz a nettó bérem csak kb 2300 euro...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!