Keresés

Részletes keresés

Munky007 Creative Commons License 2010.11.17 0 0 16340

Itt az apró betűs rész:

 

6. Is there a minimum order?
Yes, our minimum order is 10 cigars of at least $100.00 of value.

Előzmény: Munky007 (16339)
Munky007 Creative Commons License 2010.11.17 0 0 16339

Megkérdeztem a 1001cubancigars.com-nál, hogy tényleg nem szállítanak többet Magyaországra? A válasz sajnos igen volt, de cserébe ajánlottak egy másik webshop-ot:

http://esplendidocigars.com/

 

Most ismerkedem vele. Első látásra jónak tűnik: svájci cég, lehet szálanként rendelni és ingyenes a shipping... Majd meglátjuk...

 

Én is mindenképpen támogatom az ötletet, hogy gyűjtsük össze és értékeljük a honlapokat.

ferenci84 Creative Commons License 2010.11.17 0 0 16338

Köszi, tényleg, ez is eszembe jutott korábban. Csinálunk egy excel táblát, és abban benne lesz minden fontos infó.

Előzmény: lacip74 (16337)
lacip74 Creative Commons License 2010.11.17 0 0 16337

Én szívesen részt vennék ebben.

Szerintem, még fontos szempont, hogy lehet e szálanként rendelni, vannak e sampler-ek, mennyi a minimum rendelés.

 

--

LaciP

Előzmény: ferenci84 (16336)
ferenci84 Creative Commons License 2010.11.17 0 0 16336
ferenci84 Creative Commons License 2010.11.17 0 0 16335

Szeretnék kezdeményezni egy kis összedolgozást:

Van egy oldal, ami felsorolja a létező talán majdnem összes szivaros webshopot. Vannak benne EU-s, Amerikai, és egyéb országokból lévő webshopok. Én kb. 350-et számoltam.

 

Arra gondoltam, hogy szétoszthatnánk egymás közt a listát, bizonyos szempontok alapján értékelhetnénk ezeket, megjelölve, hogy melyikek a legalkalmasabbak, hogy onnan rendeljünk. Ilyen szempontokra gondolok: Árukészlet származási ország szernt (pl. Kuba, Dominika, Honduras stb.), azon belül széles/szűk árukészlet, szállít-e magyarországra (ezt esetleg emailben kell megkérdezni), hogyan szállít, mennyiért, árszint (olcsó-közepes-drága, külön a kubaiakra, és a nem kubaiakra, és ha EU-s akkor külön EU-n belüliekhez hasonlítva). Lehet még néhány szempont, de most ezek jutottak eszembe. Persze van a 350 link között egy csomó olyan, ami valójában nem webshop, vagy valamiért nem jön szóba (Pl. ha egyértelműen jelzi, hogy nem szállít Magyarországra, vagy ha láthaóan túl drága és/vagy nagyon kicsi a választék)

 

Így összeállna egy lista mondjuk egy excel tábla a magyar-szivaros-barát webshopokkal, és azokra vonatkozó legfontosabb információkkal.

 

Írjátok meg, mit gondoltok, ki tudna részt venni ebben, illetve van-e ötletetek ezzel kapcsolatban.

Törölt nick Creative Commons License 2010.11.17 0 0 16334

Európai Unión kívülről vám- és adómentesen légi forgalomban 200 darab cigaretta, vagy 100 darab szivarka, vagy 50 darab szivar, vagy 250 gramm fogyasztási dohány hozható be, míg közúton, vasúton, vagy hajón 40 darab cigaretta, vagy 20 darab szivarka, vagy 10 darab szivar, vagy 50 gramm fogyasztási dohány. Ezen kívül tömény szeszesitalokból 1 liter, borból 4 liter, sörből 16 liter hozható be.

 

http://vam.gov.hu/viewBase.do?elementId=10026

 

a netes rendelésről nem olvastam.

Előzmény: ferenci84 (16332)
ferenci84 Creative Commons License 2010.11.17 0 0 16333

Így értettem volna: 22 EUR alatt vám és áfamentes

ferenci84 Creative Commons License 2010.11.17 0 0 16332

Tisztázni akartam a kavart a behozatal körül, és megkérdeztem, milyen törvények szabályozzák, mondott a néni egy párat (felírtam mind), de ami számunkra érdekes az ez:

A TANÁCS 1186/2009/EK RENDELETE

 

Ami minket érdekel az a 27. cikk környékén van.

 

Fontosabb pontok:

22 EUR környékén vám és ÁFA mentes

22 ÉS 150 EUR között csak áfaköteles

150 EUR fölött vám és áfaköteles

 

A rossz hír, hogy ez nem vonatkozik az alkoholra, parfülökre és dohánytermékekre, ami azokra vonatkozik, az van rögzítve a 27. pontban (10 szivar és 25 szivarka).

 

Továbbá: Nem lenne okuk rá, hogy megtagadják a vámkezelést, hacsaknem kereskedelmi mennyiségről van szó. Ez szivar esetében 200 szál, ennyit otthon sem tarthat egyszerre az ember, mert engedély kéne hozzá.

Munky007 Creative Commons License 2010.11.17 0 0 16331

Én szivarollót vagy már az előzőleg említett körvágót ajánlanám. Körvágó esetén számoljunk vele,hogy a kisebb lyuk miatt nehezebben szellőzik a szivar. Én olyan szivaroknál szoktam használni, amelyekről tudom, hogy bő füstje van. 

Előzmény: Tom2009 (16330)
Tom2009 Creative Commons License 2010.11.17 0 0 16330

A jó szivarvágó úgy vág mint a borotvapenge?Mert amit adtak a humidorhoz annak tompa az éle, ennek ellenére le lehet vágni a szivar végét (mert a két él között van nyíróhatás).Csak kicsit logikátlannak tűnik hogy nincs túlságosan kiélezve.

 

drocca13 Creative Commons License 2010.11.16 0 0 16329

Helló!

Van pár doboz Cohiba Siglo VI. szivar. Cubában vásároltuk, eredeti zárjegyes bontatlan csomagolásban vannak. Egy dobozban 3 szál szivar van, mindegyik külön csomagolva. Kicsit túlvásároltuk magunkat, és a maradéktól szeretnénk megszabadulni. Ha valakit érdekelnek szálanként és dobozonként is megválunk tőle. 3e/szál, ha egy dobozzal kellene valakinek. Érdeklődni emailen a drocca13@freemail.hu emailcímen lehet. Ott adok telefonszámot is, ha kell. 

Üdv

mucus65 Creative Commons License 2010.11.16 0 0 16328

Én egy 10 dolcsis kétélű vágót vettem a cheaphumidortól, és teljesen meg vagyok vele elégedve. Pontos precíz vágást tesz lehetővé, akár 2 mm-es szeletet le tudok nyisszantani, persze, ha nem száraz a szivar.

Előzmény: hzolee (16326)
Lala102123 Creative Commons License 2010.11.15 0 0 16327

Egyébként erről van szó, nekem ez van többek között: http://www.tabak-sommer.de/uploads/tx_commerce/colibri_vortex.jpg

A pirosnál látszik az aljábólkihajtható körvágó.

Előzmény: Lala102123 (16324)
hzolee Creative Commons License 2010.11.15 0 0 16326

Nyilván kevésbé vagyok tapasztalt, de én tapétavágóval (alias "sniccer", schnitzer) nem tudtam szépen vágni, szerintem nem elég éles. Vagy "filléres" (500Ft) guillotine vágóval vágok, vagy sebész szikével. Ez utóbbival nem úgy, hogy egyirányból átvágom, hanem a szivart forgatva körben bemetszem 2-3mm mélyen, ezután leemelem a végét és kész.

Előzmény: Lala102123 (16324)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.15 0 0 16325

ajánlok egy oldalt:

http://www.pipa.hu/

nemtom mennyi pénzt szánsz rá, de pl. ahogy írta a kolléga, én ilyet javasolnék, gyújtó+vágó egyben:

http://www.pipa.hu/?p=productMore&iProduct=823

Amúgy Kossik Béla barátom üzemelteti ezt az oldalt, Hévízen van neki egy szuper kis üzlete, de küld csomagban is!

 

Villiger még most is egyik kedvencem.

Előzmény: papi978 (16322)
Lala102123 Creative Commons License 2010.11.15 0 0 16324

Bár nekem van 1-2 darab ilyen kétélű, guillotin vágóm, de nem tartom őket tökéletesnek, mert bármilyen éles is, összenyomja egy kicsit a szivart a vágáskor és elég nehéz is vele pontosan vágni. Amit én használok és nagyon jó, az a szivargyújtóm aljában lévő, kis kihajtható, éles körvágó, ami egy kb 5 mm átmérőjű és kb. ugyanilyen mélységű tökéletes lyukat vág a szivar végébe. Én a nem torpedó végűeknél mindig ezt használom. A torpedó végűeknél pedig a legjobb egy tapétavágó vagy pvcvágó.

 

Előzmény: papi978 (16322)
ferenci84 Creative Commons License 2010.11.15 0 0 16323

Egyelőre a Serie G Torpedo-t rendelem meg.

Más: A cigarworld-ről akarok rendelni Cigarren-Zubehör-t, ami két humidort meg hasonló apróságokat jelent, és kiírja, hogy rendeljek még 219 EUR értékben, és ad 5% kedvezményt.

Tehát a kérdés: Van-e valaki még, aki onnan szeretne még rendelni, mert ha szivarkiegészítőkből még összegyűlne 219 EUR, akkor adna kedvezményt, és szállításban is jobban jönnénk ki, mintha külön-külön rendelnénk.

papi978 Creative Commons License 2010.11.15 0 0 16322

Köszönöm a múltkori tanácsokat.

Mivel valóban csak most kezdem a szivarokkal való komolyabb ismeretséget ezért az alapokat illetően is kérdezgetek. Érdeklődöm, hogy hol és milyen szivarvágót érdemes beszerezni? Érdemes Villiger szivarokkal próbálkozni az elején, vagy ez a kategória felejtős?

Lala102123 Creative Commons License 2010.11.15 0 0 16321

Jó reggelt! A G Maduro Belicoso-ból 5db-ra vevő vagyok, de ha a Torpedo is maduro lenne, akkor akár az is jó.

Előzmény: ferenci84 (16318)
lacip74 Creative Commons License 2010.11.14 0 0 16320

Én még nem boltoltam, de ha marad, akkor engem érdekelne 2-3 szál mindkettőből.

 

--

LaciP

Előzmény: ferenci84 (16318)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.14 0 0 16319

Oliva G Torpedo 5-8szál ok.

Előzmény: ferenci84 (16318)
ferenci84 Creative Commons License 2010.11.14 0 0 16318

Egy kérdés azokhoz, akikkel boltoltunk: Oliva G Torpedo és Oliva G Maduro Belicoso-ban benne lennétek?

Azért ezeket gondoltam, mert egyrész elsőre olcsóbb típusokkal szeretném kipróbálni azt a webshopot, amit kinéztem, és ezekből a fajtákból ezek a méretek a legjobban az értékelések szerint (2 egyméstól független helyen néztem), és a G széria egy korábban forgalmazott mérete benne volt a Cigar Aficionado top 25-ben.

lacip74 Creative Commons License 2010.11.13 0 0 16317


Ezek szerint vámkezelték a szivarokat? Ez elég érdekes de biztató fejlemény :-)

 

A Cigar.com-al kapcsolatban azt gondolom, ha egyáltalán nem szállítanak külföldre, ennek az oka nem csak a szállítási gondok lehetnek, hanem az is, hogy sok olyan nem Kubában gyártott kubai márkát árulnak, amit lehet hogy nincs joguk az USA-n kívül forgalmazni (például a Monte Cristo White vagy a Cohiba Red Dot, stb.) Ez csak egy hipotézis, de ha ez valóban igy van, akkor a többi cég is előbb utóbb felhagy az USA-n kívülre való szállítással.

 

--

LaciP

Előzmény: ferenci84 (16312)
Lala102123 Creative Commons License 2010.11.13 0 0 16316

Akkor ezek szerint már nem csak Magyarországra, hanem az USA-n kívül mindenhová beszüntették a küldést. Tényleg kár érte.

Előzmény: mucus65 (16310)
Pepin Creative Commons License 2010.11.13 0 0 16314

Újabb rossz hír. Ma ezt a levelet kaptam vissza egy svájci rendelésre.

 

I need to inform you that due to a new Swiss Law we are obligated to declare all shipments as "Cigars". Therefore you may or may not incur taxes and duties by your country's customs agency. Given this, Puroswiss cannot honor its guarantee of reception to addresses in your country at this time. As such, all sales are final.

Should you wish for us to proceed with processing your order, please reply to this email accepting the above condition on shipping to your country.

Should you wish to cancel your order, please advise us.

Your credit card has not been charged.

 

Tekintve, hogy egy 25-ös csomagról van szó, helyből visszamondtam. De ezzel a 10-es csomagnak is lőttek, mert azt meg a postás fogja ellopni.

Törölt nick Creative Commons License 2010.11.13 0 0 16313

Beszéltem Tomival, évi 1-2csomag belefér neki, de többet nem mer vállalni, usa állampolgár, fél a kinti adóhivataltól.

Megpróbáltam...

Előzmény: ferenci84 (16312)
ferenci84 Creative Commons License 2010.11.13 0 0 16312

Eddig ezek a megoldások vannak:

1. Ismerős továbbküldi amerikából (úgy kell rendelni, hogy hozzá ingyenes legyen a szállítás, ez nem nehéz)

2. csomagtovábbítás az http://www.usglobalmail.com/-on keresztül, ez havi $10+a szállítás költsége. Gyakorlatilag elég lenne egyvalakinek beregisztrálni, és azon keresztül rendelhetnénk mindannyian. Azt nem tudom pontosan, hogy hogyan működik, hogy mit írnak a csomagra, de úgy vettem, ki, hogy mit döntjük el.

3. http://www.cigars-now.com szállít magyarországra, csak sokalltam a szállítási költséget. A héten beszéltem az adminnal, és kiderült, hogy tud szállítani olcsóbban is, csak technikailag nem tudja megoldani, hogy a webshopos rendelésnél azt a szállítási költséget fizessed, tehát emailben kell rendelni, ugyanúgy, ahogy a cigar.com-nál. Egyébként ennek az alapárai olcsóbbak, mint a cigar.com-on, gyakorlatilag ugyanannyit fizetsz, csak a cigar.com különböző akciók keretében adja vissza az árkülönbözetet, ha kihasználod. A hátránya ennek a boltnak, hogy korántsem olyan jó a választék samplerek tekintetében, mint a cigar.com-on.

4. http://www.famous-smoke.com - Lehet rendelni magyarországra, nagyon hasonlít a cigar.com-ra, majdnem minden termékre van valami extra ajánlatuk, tehát itt is visszaadják az árkülönbözetet, ha kihasználod az akciókat. Azt írják, hogy a rendelés után egyeztetnek a szállítási opciók miatt, és még nem válaszoltak a levelemre, tehát nem tudom, hogy mibe kerülne a szállítás, és hogyan intéznék (küldik-e ajándékként, stb.) Nagyon sok terméket ingyen szállítanának USA címre, ezt a kedvezményt így valószínű, hogy nem tudjuk kihasználni, de lehetséges, hogy lehet kérni cserébe kedvezményes szállítást magyarországra. Még van valami, amit odaírnak majdnem minden termékhez, hogy RevolutionCard-dal extra kedvezményt kaphatunk, de erről nem sikerült semmit sem találnom, ezt is meg kéne kérdezni.

 

Egyébként lehetséges, hogy az sem lenne baj, ha nem ajándékként küldenék, mert ha véletlenül elakad a vámon, lehet, hogy úgy átengednék, ahogy a svájci csomagomat is átengedték legutóbb, és nem is kell olyan sokat fizetnem utána, mint amennyit az információs számon mondtak. És még mindig jobban megéri kifizetni a vámot, mint visszaküldeni, kockáztatva ezzel, hogy eltűnik, vagy nem veszik át, vagy nem fizetik vissza, vagy nem annyit, esetleg újraküldik, közben teljesen kiszárad, stb. Még így is kevesebb, mint fele annyit fizettem összesen, mintha itthon vettem volna. Ha ugyanennyit kérnek az amerikai csomagok után, akkor sem sokkal rosszabb.

Amúgy a visszaküldött cigar.com-os rendelésem azóta sem tudom, hol van, a vámosok szerint már meg kellett volna érkeznie, a cigar.com-osok állítják, hogy nem érkezett meg, ugyanakkor azt mondták, hogy ez már az én felelősségem, közben meg tudom, hogy nem, mert még mindig ők tudják keresni a feladóvevényükkel, amivel feladták, és biztosítva is van, ami még mindig él, mivel kézbesítve nem lett. Egyébként kb. $300 értékű volt a csomag, tehát ennyi ugrott, ha valahol elkallódik.

Előzmény: mucus65 (16310)
dohánybogár Creative Commons License 2010.11.12 0 0 16311

Sziasztok,

magam is szivarozom, és egy ideje örömmel nézegetem a sok remek hozzászólást. Jönnék is kicsit, ha lehet.

Leginkább most annak okán, hogy valami csoda folytán érdekes szivarokat találtam egy pici üzlet mélyén.

-          2 doboz (ebből az egyik bontatlan, a másikból 3-4 szál hiányzik) Los Statos kubai szivart (azaz kb. 45 db)

-          és egy 50 darabos-, ötösével és azon belül is celofánba csomagolt Cifuentes szivart (szivargyűrű: Cifuentes Partagas).

Mindkét tétel kubai (Habana-felirat).

Leszögezem: tudom, hogy a szivar nem áll el végtelenségig és azt is tudom, micsoda károkat tud okozni az avatatlan kéz, ami a száraz szekrény mélyére pakolja az ajándék szivaros dobozt. De!

Cousteau kapitány is megtalálta az antik amforákat, és benne még a bor maradványát is. Az persze nem várható el, hogy tüzes bort kortyoljon kétezer évre visszamenően, de a dolog kuriozitása szerintem mindenképpen figyelemreméltó, és persze gyönyörködik is benne az ember.

Kérdésem volna: szerintetek mit lehet ezzel kezdeni? Megpróbáltam néhányat visszatenni a humidoromba (elkülönítve, azért ki tudja, milyen viszontagságok érték szegényeket) , és gyönyörűen kezdenek életre kelni.

Szerintetek érnek ezek valamennyit? Ha igen, hogyan lehetne megállapítani az értéküket és hogyan lehetne megóvni őket?

mucus65 Creative Commons License 2010.11.12 0 0 16310

Bemásolom Andy levelét:

 

Dear Laszlo,

 We  do not ship internationally.  

Andrew Dzikoski Cigar.com

 

Hát egyenlőre ez van. Ez a cég volt a kedvencem. Mostanában csak tőlük rendeltem. Nem tudom mivel lehet pótolni...

Előzmény: Lala102123 (16301)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!