Keresés

Részletes keresés

Dmitrij Petrovic Creative Commons License 2018.06.28 0 0 836

Ez igen! Igényes munka, bár az eps tényleg nem volt jó ötlet vizszigetelés nélkül, de legfeljebb arra dobtál ki pénzt, a többi része nagyon pöpec lett. 

Én is most kezdenék egy hasonló üvegház építésébe, de nem tudom miből legyen a szerkezet. Tudtok esetleg valamit ajánlani? Én aluminium profilra gondoltam elsősorban, ugyanis a földfelszini része nem lesz nagy, riolittufa rétegbe lesz süllyesztve kb 1.5 méterre és az üveg rész csak 1.2-1.5 méter lenne. Az acél tartós és olcsó az aluhoz képest, de nem örök életű és nehéz. A speckó üvegház profilok meg nagyon drágák. Várok szivesen minden ötletet. 

Ali-bá Creative Commons License 2018.06.28 0 0 835

Most még nagyon szellős, de gondolom később sokkal több minden lesz benne. Az öntözés a hálózatról megy? Kézi vezérlésű, vagy van valami automatád?

Előzmény: Prakagyil (834)
Prakagyil Creative Commons License 2018.06.25 0 2 834

Beköltöztünk, igaz két hónap késéssel, azóta senyvedünk a kerti pavilonban.

Előzmény: platz (832)
platz Creative Commons License 2018.06.20 0 0 833

(Sajnos ez a primitív szövegszerkesztő semmi módosítást nem enged, így pótlólag ide írom:) Végül is a rajzok minden fontos adatot tartalmaznak!  ;-)

 

Előzmény: platz (832)
platz Creative Commons License 2018.06.20 0 0 832

Sok munkád van benne. Reméljük hamarosan élvezed majd a sok munkátok gyümölcsét is. Remélhetően majd teszel fel képet is a belsejéből "berendezve". Az is érdeklődésemre tartana számot, hogy a gyakorlatban hogyan válik majd be. (Off. Jövőre nyugdíjba kívánok menni, és  egy ennél kisebb méretű kis  melegház építését én sem zárok ki.). -Jó humorod van, csakugyan "pauszpapírra" készült rajzok halmazára gondoltam, amikor írtál a műszaki rajzokról.  Jó lakatos  mindenből ki tud hozni valami nagyon jót, de fordítva  műszaki rajz sem lenne elég.

 

Előzmény: Prakagyil (830)
Prakagyil Creative Commons License 2018.06.20 0 0 831

Én is nagyon szeretném, ha télen zöldelő képet tudnék mutatni. Köszönöm.

Előzmény: Ali-bá (828)
Prakagyil Creative Commons License 2018.06.20 0 0 830

Köszönöm. Télen kezdtem az előkészületeket, márciusban hozták a lakatosok az acél szerkezetet, készre hegesztve a négy oldalt, itt csak összerakták derékszögbe. Miliméter pontosak voltak (igaz "profi rajzot" kaptak tőlem. Az acél szerkezeten és a padló betonozás és burkoláson kívül, én csináltam mindent (az igazság az, hogy a Feleségem sokat segített), munka mellett elég lassan haladtam.

Érdekesség kedvéért a profi Móricka rajz, amiből kénytelenek voltak a lakatosok dolgozni:

Előzmény: platz (827)
qwertz77 Creative Commons License 2018.06.19 0 0 829

A beton teteje száraz, az alját nem látod. Az valószínűleg nedves. A betonnak nem különösebben árt a víz. A lépésálló EPS sem fog elúszni, de nem is fog rendesen szigetelni, mivel a felette lévő beton viszonylag jó párazáró réteget képez, tehát az alulról jövő pára ott megreked, és idővel telíti az EPSt.  Nem dráma, csak ha már tettél szigetelést a padlóba akkor érdemes lett volna védeni, vagy még inkább XPSt tenni, ami nem érzékeny a nedvességre.

 

Előzmény: Prakagyil (826)
Ali-bá Creative Commons License 2018.06.18 0 1 828

Sok sikert a használathoz! Várjuk a képeket. (Akkor a legszebb a fotó, amikor belül látszik a sok zöld és kívül fehér hó lep mindent.)

Előzmény: Prakagyil (825)
platz Creative Commons License 2018.06.18 0 0 827

Ez nagyon profi munka, jó volt végig kísérni a képek alapján, mekkora hatalmas erőbedobással jár egy ilyen üvegház. Legyen benne sok-sok örömöd!

Előzmény: Prakagyil (820)
Prakagyil Creative Commons License 2018.06.18 0 0 826

Hőtükör, 50mm lépésálló szigetelés és újra hőtükör. Mint ahogy a képen is látható a szélén teljesen fel van hozva az acélig. Nem tartok a talaj nedvességtől, mert az egyik garázs padlója, csak betonból van mindenféle szigetelés nélkül és por száraz.

Csak akkor tud pára lecsapódni egy hideg felületen, ha érintkezik levegővel. Ki kell rekeszteni a levegőt, én ezt fogom tenni.

Előzmény: qwertz77 (823)
Prakagyil Creative Commons License 2018.06.18 0 0 825

Paprika, paradicsom cserépben.

A magasabbik, hosszú oldalon a magasítás végig bukó ablakok.

Előzmény: Ali-bá (822)
Prakagyil Creative Commons License 2018.06.18 0 0 824

Köszönöm.

Előzmény: Kontroll-R (821)
qwertz77 Creative Commons License 2018.06.18 0 0 823

Kinézetre tényleg jó, de azért a szellőzés mellett szigetelés ügyileg is felmerül bennem pár ?

Fűtetlen üvegházaknál ezek nem komoly problémák, de itt többet akartok.

Az acél szerkezeti elemek hőszigeteltek? Ha nem akkor azt belülről nem jó ötlet burkolni, főleg fával nem, mert folyni fog rajta a kondenzvíz.

A tetőnél nincs annyira gond, mert ott takarja a polikarbonát, de a falon gyanúsan hőhíd.

 

A padlóba csak hőtükör került? A hőtükörként mondjuk tök felesleges, bár a szakik is lelkesen teszik padlófűtés alá. Hőtükörnek légrésnél van értelme (tető tipikus), de ahol rányomod a következő réteget, ott nincs hatása.

Kellett volna viszont alulról vízszigetelés, de a képeken nem látszik, hogy került volna. A hőtükör fólia remélhetőleg megteszi párazárásnak, ha elég nagy átfedéssel kerül le, és a terhelés kellően összepréseli, de ebben azért nem bíznék. (Ha az a hőtükör fólia egy rendesen ragasztott párazáró réteg akkor bocsánat) 

Alulról ha víz nem is de talajpára biztosan jönni fog, ami az EPS-t szépen lassan eláztatja majd.  Ha már hőszigetelni akar valaki alulról, ilyen esetben egy vékonyabb (mert drága)  XPS hatékonyabb lenne, vagy rendesen összeragasztott vízszigetelés (de legalább párazárás) +EPS.

 

 

 

Előzmény: Prakagyil (820)
Ali-bá Creative Commons License 2018.06.17 0 0 822

Nagyon szép üvegház! A bontott anyagok ellenére se lehetett olcsó. Mi lesz benne?

 

Nekem is van saját készítésű télikertem. A mostaninál a szendvicspanel és üvegezés a fémszerkezetet kivülről védi. (Az előzőnél a fémszerkezt télen rengeteg hőt elvitt, mert közvetlenül érintkezett a külvilággal.) A szellőzést hogyan oldod meg nyáron? (Egy ajtó kevés lesz.)

Előzmény: Kontroll-R (821)
Kontroll-R Creative Commons License 2018.06.17 0 0 821

Na végre, megjelent a színvonal is !

Két hónapja nem szólt már senki , azt hittem a falhoztámasztott üveglapos "mini üvegháznál" megállt a fejlődés.

Gratulálok a munkádhoz, ez komoly teljesítmény, ami példát mutathat minden hobbikertésznek, aki növényházat szeretne építeni !

 

Le a kalappal, jó látni, hogy ilyen igényes megoldások is születnek, nem csak mindig a minimál koncepció dominál !

 

Előzmény: Prakagyil (820)
Prakagyil Creative Commons License 2018.06.17 0 4 820

A kihasználatlan kenel helyére kerül a 6x3,5 méteres üvegház, acél szerkezete.Az alsó egyharmad rész 60mm vastag szenvicspanellel burkolva.(bontásból hoztam)Üvegezés, hőszigetelt termoplán üveggel.(bontásból vettem)A tető 25mm vastag "X" struktúrás légkamrás polikarbonát.A kilátás. Felmerült a kérdés ennél a pontnál, hogy jó lenne használni télen is. Döntöttünk, legyen télikert, ami üvegházként is funkcionál.Padló szigetelés, hőtükör, nikecell, körben rozsdamentes lemez felcsavarozva és a vasbeton szereléshez előkészítés.Betonozás kész.Fűtőkábel kész a padlófűtéshez, 2x1200W. Padlókiegyenlítővel lefedve.Járólapozás elkészült, szeretném még belülről fával burkolni a szendvicspanelt és az acél elemeket, de azt már ősszel.Árnyékoló felrakva, ezzel erre a szezonra ennyi.

Beer Monster Creative Commons License 2018.04.08 0 0 819

De akár közvetlen az üveglapokról lecsurgó vizet is bevezethetném alá. Talán valami lapos kövekre kéne támasszam az üveget, amiről ferdén visszacsurog az üveg alá.

Beer Monster Creative Commons License 2018.04.07 0 0 818

Na ez már működik. Valami olyan edényt kell találnom, ami csak fél méter magas.

Előzmény: Ali-bá (817)
Ali-bá Creative Commons License 2018.04.07 0 0 817

Messze az ereszcsatorna? Tegyél alá egy hordót, abból mehet a csepegtető öntözés.

Előzmény: Beer Monster (816)
Beer Monster Creative Commons License 2018.04.07 0 0 816

Hű, Ez a két lehetőség alighanem nálam kiesik. A "mini" üvegház ugyanis azt jelenti, hogy nekitámasztottam a terasz oldalának ferdén néhány üveglapot, hogy végig az első sor földi eper hamarabb érjen.

 

Amikor itthon vagyunk, nincs is gond, 1 kannával végiglocsolom az 5 métert.

Ali-bá Creative Commons License 2018.04.06 0 0 815

A tető vizét vezesd tartályba, onnan csepegtetős megoldással az üvegházi növényekre.

 

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=143481192&t=9216097

 

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=135019083&t=9216097

 

Kis üvegházhoz egy hordó is megteszi.

Előzmény: Beer Monster (813)
CBNora Creative Commons License 2018.04.06 0 0 814

Fátyolfólia. Valamennyivel kevésbé véd, de átfolyik rajta a víz és szellőzik, nem kell nyitogatni.

A fóliában és az üvegházban pedig nincs mese, locsolok.

Előzmény: Beer Monster (813)
Beer Monster Creative Commons License 2018.04.06 0 0 813

Sziasztok!

 

Csináltam egy mini üvegházat, viszont most meg folyton locsolni kell alatta, mert így nem éri az eső a talajt. Hogy küszöbölitek ezt ki? Létezhet valami olyan fedés, amin átcsurog az eső?

Ali-bá Creative Commons License 2018.02.17 0 0 812

Bocs. Igazad van.  /Az enyém a ház D-i olalához van csatlakoztatva és télen is fűtöm, ha nam süt a Nap.  Ha süt akkor az fűti a házat./

Előzmény: EGrey (811)
EGrey Creative Commons License 2018.02.17 0 0 811

Ali-bá: Köszönöm a tanácsot, megfogadom!

 

Kontroll-R: Én nem látom nagy problémának a keletkezett hőhidat, hiszen télen nem, csak nyáron használjuk az üvegházat, akkor meg így is, úgy is meleg van bent. Ettől függetlenül megfogadom egy tapasztalt 'motoros' tanácsát, köszönöm!

Előzmény: Kontroll-R (805)
Mett91 Creative Commons License 2018.02.16 0 0 810

Az úgy elég masszív ár, persze az épület is az! Sok sikert hozzá!

 

Nekem jóval vékonyabb a költhető keret és a méret is kisebb lenne (4x2 m), de így is nehéz lesz 100 alatt kihozni.

 

Előzmény: Lilike9 (801)
Ali-bá Creative Commons License 2018.02.16 0 0 809

Ez a megoldás is jó a hőszigetelésnek, itt ugyanis kívül van a fém rész az üvegen és a purhabon. A lényeg, hogy a fém ne érintkezzen egyszerre a külső és belső levegővel, ne legyen hőhíd.

 

Iethau:   Szép a melegházad.  Nyáron bizony kell rá az árnyékoló, lehet, hogy duplasoros. 

Előzmény: Törölt nick (807)
Iethau Creative Commons License 2018.02.16 0 0 808

Megerősítem CBNora véleményét, kevés az ajtó és vele szemben ablak típusú szellőzés. Az én házam így néz ki. Tűző napon van, tavaly már árnyékoltam is azzal a zöld hálós anyaggal, hogy ne forrósodjon túl a nyári melegekben. Paradicsom és paprika van benne, a nagy melegekben csak aprócska bogyók lesznek a koktélparadicsomból. Kell a bőséges szellőzési lehetőség, legjobb a tetőn keresztül megoldani.

Törölt nick Creative Commons License 2018.02.16 0 0 807

Én bontott üvegekkel és T acél profilokból csináltam az üvegházam teleltetni - szerencsére az enyhe tél miatt idáig egyszer sem ment még így sem nulla fok alá a hőmérséklet odabent.

Hosszabb távon azonban apránként ki szeretném cserélni hőszigetelt üvegre majd. 

A házam mellett volt egy régi kisház - amit az előző tulaj nyárikonyhának és garázsnak használt. Volt neki egy nagy T profilos ablaka. Ki akartam cserélni újra, mert fűtötté vált a kisház időközben más funkció mellett.

Azt talátam ki, hogy csináltattam 4-16-4 low-e üvegeket bele, lefestettem hammerite-al  a profilokat és beraktam az üvegeket - alá ragasztottam ilyen öntapadós gumitömítés csíkokat. Azok viszont mélyebbek voltak, mint a T acél mélysége, így egyszerűen kifújtam pisztolyhabbal, levágtam az üveg színében és belülről eltakartam az üvegek között kilátszó purhabot. Egészen jó lett a szigetelőképessége. Az üvegháznál is valahogy így tervezem majd. 



Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!