Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

TotalCar címlap TotalCar fórumok
Bombyna 11 órája Creative Commons License 76420

Majd irj ha visszaertel hogy neked mi volt.autopalyan miert ne lehetne aludni?1.nap en is ott aludtam.te hova mentel ott?

Előzmény: 75Csaba (76414)
Bombyna 11 órája Creative Commons License 76419

Na megjartam portugàliàt.sajnos wifi csak fizetos van mindenhol meg a mcdonaldban is.1ora 2€.portoban hetvegeztem eleg jo hely.az autopalyakon volt ahol nem kellett fizetni pedig ki van irva az ar mindenhol.nem jottem ra hogy mukodik de mas se tudja.igaz en kisebb autoval voltam de akkor is.lehet majd jon a buntetes :D

Tegnap a francia vamosok osszemaszkaltak az autoban az arut szetszaggatak az osszes kartont ugy nyitottak ki ezeknek mindent lehet?

Előzmény: ááh belefáradtam (76407)
viborg 1 napja Creative Commons License 76418

ha a futott km után kiszámolnák a a baleseteket mind a thg nál, és a szgk nál nagy csodák lenének!

stancy 2 napja Creative Commons License 76417

mivel nem tudnak összeszedni 1 órára való hírt, ezért mindent felfújnak, és ez kell a népnek, a rémhír... de az tény, hogy rengeteg a kezdő, kényszerböl kamionozók száma. akiknek se rutin se ész nem áll rendelkezésre. ráadásul "mi" megyünk a legtöbbet, minden időben menni kell. kamionos baleset mindig volt, és mindig lesz.  mindenki siet, rohan.  köszönhetően a km alapú elszámolásnak, és vagy az irányítók  munkájának..

GPS 3 napja Creative Commons License 76416

Fiúk!

Nektek nem tűnt fel az, hogy az elmúlt hetek 6-órás rémhíradóiban (pl. RTL, TV2) - szinte nincs olyan nap, hogy a baleseti krónikákban ne szerepelne legalább 2-3 igen komoly kamion-, vagy nehézteher-baleset?

De nem ám csak ilyen-olyan árokba-csúszások - hanem komoly, nem egyszer a pilóta, vagy más, érintett személyek  halálával végződő, tragikus karambolok, totálkáros szerelvények, stb..

- Vajon mindig ennyi (napi gyakoriságú) súlyos kamion-baleset volt, csak nem mutogatták?

- Vagy manapság van valami titokzatos ok - amitől ennyire elszaporodtak?

Rég eseményszámba ment, ha egy kamionnal komolyabb baleset történt - ma meg olyan természetesnek számít egy-egy tragikus kamion-baleset - mint egy koccanás a Körúton.

Vagy csak nekem tűnt ez fel?

.

féknyom 3 napja Creative Commons License 76415

Szeva!

Francia-Spanyol box nem jó, Shell nem jó, DKV igen, nekem csak erről a kettőről van infóm. A jegy a kiadásától 12 órát érvényes. A pályán lehet, és szabad is aludni, csak az említett 12 órára figyelj.

Előzmény: 75Csaba (76414)
75Csaba 4 napja Creative Commons License 76414

Sziasztok! Tudja valaki hogy Portugáliába hogy lehet rendezni az autópálya díjat? Van francia spanyol csipogóm az működik portugáliába?

1-2 infó is jó lenne mire figyeljek mert még nem jártam arra.Annyit tudok hogy a pályán nem lehet aludni és ezzel kitelt a tudomány.

Előre is köszönöm.

konijani 4 napja Creative Commons License 76413

Irj 1 emailt a konijani@gmail.com-ra és akkor lehet hogy tudok még neked segiteni!

Előzmény: m.sada (76411)
m.sada 4 napja Creative Commons License 76412

Srácok!

Vannak frankó használt húzó és pót gumijaim eladók(6,7,8 mm-esek),ha valakinek kell.....!

0630/2224911

m.sada 4 napja Creative Commons License 76411

Hali!

Köszönöm a választ!Esetleg nem tudnád megadni a haverod elérhetőségét?Szívesen konzultálnék vele konkrétumokról....!

Köszke!

Előzmény: konijani (76410)
konijani 4 napja Creative Commons License 76410

Üdv! Gyakorlatilag ha van 2 kezed 2 lábad és meg vannak a papirjaid akkor felvesznek mert akkora a soför hiány! Amugy teszlapokat kell kitölteni müszaki ,vezetési, térkép ismeret,aztán fél órás szimulátoros tesztvezetés,elindulás tolatás váratlan forgalmi helyzetek nyerges szerelvénnyel.Majd utána orvosi vizsgálat, végül elbeszélgetés a hr-en. Ha kezdö vagy 1 évet alá kell irni 300 ezer ft értékben és ha elöbb elmégy akkor azt idö arányosan levonják a betanitásodra! Br 101 -re bejelentenek a többit a levezetett km-böl talicskázod össze.A km/ft pénzed nagyon széles skálán változhat ami függ töled az irányitodtol az autó fogyasztástol a kapott fuvaroktol kezdve bármi lehet, de szeretnek le vonogatni!1 haverom fél éve van ott, elöször dicsérte a helyet hogy milyen jó, de most már el akar jönni szerintem neki is vonogatnak a pénzéböl, hát röviden ennyi!

Előzmény: m.sada (76409)
m.sada 5 napja Creative Commons License 76409

Sziasztok.

Tudja valaki,hogy miből áll manapság a felvételi a Wabinál??

Köszke!

nemÍROKmár 5 napja Creative Commons License 76408
2 kormanyzott 2 huzo /kulso/ 2 B tengely 1 tatalek.
ááh belefáradtam 5 napja Creative Commons License 76407

Cepsa es shellen szokott lenni wifi

A fene se tudja hogy bunkok e vagy sem. Nekem olaszba segitettek azok a csizmasok:-) 

Spanyolba meg volt rosz tapasztalatom, meg jo is

Azt irtátok a lengyel katasztrofa, mondjuk 2x találkoztam azokkal, nekem gondom nem volt velük

Idáig 1* fizettem tacho miatt ugye én saram románba, ott is a cégnek akartam 25€ sporolni leálltam vitatkozni, kár volt, 200€ buntettek, innentöl többet nem vitatkozom, a többi fizetés az a cégek sara.

Előzmény: Bombyna (76402)
ááh belefáradtam 5 napja Creative Commons License 76406

Elméleti sikon erdekelt volna föleg, mindegy majd jövő héten kideritem:-) 

Ma rekordot döntöttem 4 hét alatt ma volt a 6. Kontrolom. Már rutinosan nem izgulok:-)  mondjuk inkább 3 hét, mert 1 hetet otthon voltam

De lehidaltam, csehbe vannak normális csokák? Fiatal gyerek volt az egyik, elmagyarázta minden pontját ami papirt adtak. Csehül nem tudok.

Engem max annyit érdekel ne fizessek

Uj hobbit találtam ki, kontrolos papirt fogok gyüjtögetni

El van a gyerek ha unatkozik

EzAnévMárFoglalt... 6 napja Creative Commons License 76405
poczokg 2014.11.19 Creative Commons License 76404

nem akarlak elkeseriteni, de beszeltem 2 olyan emberrel is, aki vilag eletebe svedbe es norvegba jart, de egyik sem tette fel meg a lancot a belso kerekre... :)))

Attol tartok, meg birizgalni fogja a csorod egy darabig...

Jo gurit,

G.

Előzmény: ááh belefáradtam (76399)
rejtelyiarpi 2014.11.19 Creative Commons License 76403

Van pár eladó cuccom ha esetleg érdekel valakit.

A felni 22,5"-os, 34 cm széles.  10000 Ft

Az oldalfalzár 41 cm hosszú 2,5 cm széles oldalfalra való. 2000 Ft

A rakományrögzító 8000 Ft

Zalában lakom, de decemberben megyek Pestre. El tudom vinni ha érdekel valakit.

30/353-0325

Bombyna 2014.11.18 Creative Commons License 76402

Carabinieri

Na akkor.jo vadak lehetnek azok is :DD

Szep kis.tortenetek.milyen utleveled van?

Meg arrol tudsz valamit hogy milyen benzinkutakon van wifi?cepsa?

Vagy hol lehet elcsipni?

Előzmény: ááh belefáradtam (76397)
Ashta 2014.11.18 Creative Commons License 76401

Én rendszeresen - kéthetente legalább egyszer, néha 7végéztem is - parkoltam egy jó kis parkolóban, 2 év alatt semmi gond nem volt, most szombatról vasárnapra virradva arra ébredtem, hogy hiányzik 150 liter gázolaj. A köcsögök elcseszték a tanksapkát is, vehetek újat. Dániában volt amúgy, Aarhus mellett. Szóval szerencse kérdése inkább, nem a parkoló teszi. :)

BHJ-962 2014.11.18 Creative Commons License 76400

https://www.dropbox.com/s/xg8ymhtqx95a8ck/holanc_felszerelesi_utmutato_teher.doc?dl=0

ááh belefáradtam 2014.11.18 Creative Commons License 76399

nagyszerü

akkor meséld el hogy teszem fel a belsőre a láncot

a 7. a tartalék amugy:D

már nagyon birizgálja a csőröm, nem akarok hülyén meghalni hogy ezt nem tudom:DDD

lefele a kikötöbe, göteborg előtt a pályárol le kell menni és kb 500 m-re van egy kut és parkoloja a kut egy statoil stenungsundnal van, lehet csak én voltam peches

Előzmény: poczokg (76398)
poczokg 2014.11.17 Creative Commons License 76398

nem 6 lanc kell, hanem 7...

"sima" nyergesnel, ami nalunk megszokott (2 tengelyes vontato, 3 tengelyes pot), ott 1 lanc kell a kormanyzottra, menetirany szerinti jobb oldalra, 4 a huzora (vagy ugye, ha dupla kosaras, akkor 1-1) a potkocsi A tengelyen a jobb oldalra es C tengelyen a bal oldalra 1-1...

melyik az a kut? csak hogy keruljuk akkor...

jo gurit,

csao

Előzmény: ááh belefáradtam (76390)
ááh belefáradtam 2014.11.17 Creative Commons License 76397

olyan hatoság ahogy kivettem a csoka szavaibol mint olaszba a carrabinerik, vagy, hogy a turoba irják öket. Joguk van ellenörizni:D már lassan mindenki ellenörizhet és büntethet minket

Mondjuk pályárol , akár n-es utrol lazán kikap és megállit, főleg mert külföldi vagy:DD

mondjuk itt nekem szerencsém volt, de mikor az NII-en rakodtam le és már mentem vissza a pályára ua a népség megállitott és 500 eurot akart, hiába mutogattam a cmr-t hogy hülye gyerek itt rakodtam le, nem érdekelte öket, pedig mondtam nem tranzitba megyek, hanem itt volt a lerakom. Kegyesek voltak 200 euroval megelégedtek

de mondhatnám madridnál is, nem elég hogy friss áruval mentem, nem elég, hogy célirányba mentem, a lerakotol kb 500 méterre tereltek félre 100 eurot kellett fizetnem tilalomba menetellel. A spanyolnak nem kellett, csak, mert ahogy a rigo mondta turista kamionosok vagyunk, nekünk fizetni kell. Volt pár magyar félreterelve. Arrol már nem mondok semmit hogy elmagyarázta hogy jutok toledoba, hiába magyaráztam akar a fene menni toledobe, én itt rakok le 500 méterre, csak hajtogatta toledot, a térképen meg is mutogatta, meg le is irta egy papirra az utat merre mehetek oda, mondjuk lehidalt mikor 500 métert visszatolattam és lehajtottam a lehajton a céghez. Mondjuk ez a két rosz esetnél csak spanyolul beszéltek az okoskáék.

ugye a 3. esetnél meg összebratyiztunk tudtak angolul, és nem voltak nagyképüek, és kibeszéltük azt a helyett ahol is ö is nyaralt meg anno én is, tachot meg nem ellenörzött:D

útlevelemen sokan kiakadnak , pedig csak olvasni kéne (multkor angolba nem akartak miatta beengedni), spanyol is itt akadt ki és került témába Miami meg orlando:DD meg key west

Előzmény: Bombyna (76396)
Bombyna 2014.11.17 Creative Commons License 76396

Kösz gyerekek))))))

Az a civil guardian mit tud?hogy neztek ki?

Lehet hallani sokat errol.a gázbefujasrol.de meg olyannal nem.beszeltem akivel keg is tortent.lehet kamu?

ááh belefáradtam 2014.11.17 Creative Commons License 76395

kiegészitem

Spanyolba

az A-s és az N-es utakon is fasza parkolok vannak és biztonságosak, mondjuk én már parkoltam a tengerparton is, nem akartam sokat sétálni

amúgy ki szokott lenni tábla ahol ki van írva, hogy nem biztonságos, jó pálya a spanyol csak egy idő után unalmas:DD felraktam és még 2. nap úgy feküdtem le még mindig spanyolba vagyok :DD Emlékszem mikor hozzám jött egy sofőr és kérdezte milyen tartományba vagyunk, ugye záráskor, nyitáskor ezt is ütni kell, vak vezet világtalan esete

Francia-spanyol boxom van 

portugálba 2 éve voltam igaz akkor havonta, már kiesik sok minden:D oda nem tudok szólni

Ja a civil guardian vagy mire vigyázz :DD mondjuk én megkérdeztem tőlük, hogy ok hogy kontrol pihenőbe, de maguk egyáltalán rendőrök vagy banditák??:DD istenem elgurult a gyógyszer :DD ha már összebratyiztunk, közös helyen nyaraltunk így megvolt a téma:D  szerencsére a téma miatt tachot elfelejtettek ellenőrizni, volt pofám rákérdezni, ugye mindig eljátszom először vagyok ott, így tájékozatlan vagyok:D

mondjuk én a lengyel inspectia vagy mi volt ráírva az autóra ott is rákérdeztem maga egyáltalán rendőr??:DD

ott is elgurult a gyógyszer

mindkét helyen lezakkantak a kérdésem után, láttam, hogy megdermedt a levegő:D

elszoktam magam szorakoztatni:DD hülye vagyok tudom.

Most hazafele a BAG-ost akasztottam ki, hogy itt bezony tacho kontroll lesz, és addig nem megyek arrébb míg nem ad papírt a kontrolrol:D

15 percig fix, hogy könyörögtem neki :DD istenem volt egy 11 órás vezetésem, mondjuk elmagyaráztam neki a tényállást, meg hízelegtem neki:D de a papír meg lett és nem fizettem semmit, mindenem volt, nyomtatott szalag, fénykép, cmr másolat

mondjuk norvégba meg egyezkedtem az ottani hatósággal, hogy mibe fájna nekem ha fél évig kitiltana az országbol:D azt hitte viccelek, pedig úgy éreztem sínen vagyunk ott is összehaverkodtunk, még kávéval is kínált míg a papírokat csinálta. Nem jött össze, pedig az összes pénzem kiborítottam, hátha, de ö csak vigyorgott.

én tök jól elvagyok a hatoságokkal:D

a bagos esetnél haver is ott parkolt, mondta én nem vagyok normális, de a végeredmény a lényeg, én tudtam hova megyek, olyan jó érzés volt a román barom elé tolni a kontrollos papírt, hogy erről lekéstél fiacskám, nincs kenőpénz nyald ki a seggem, mondjuk ezt csak magamba mondtam:D hátha tud magyarul

erről jut eszembe

németnél vigyázni kell, van amelyik tud magyarul, ugye szalagot nyomtattam, magyarul írtam rá lustaságból,  elmondtam angolul mi van rajta, forgatta ide oda, majd magyarul mondta igen ez van ideírva, úgyhogy olyat, hogy kapd be azt ne írjuk rá:D Rostocki buli volt

Háát igen nem csak ebből áll a kamionozás, hogy tekerem a kormányt, rátolok a rámpára, bömböltettem a zenét, meg hasonlo, hanem agyalni kell már a köv napokra is

cseh is korrupt 40 euróra lehúzott, zsebbe, mondjuk fer volt 50 euróból visszaadott 10 eurot:DD

meséljek a hatóságokról?? mindenhol volt szerencsém velük, mondjuk főleg azért fizettem, mert tilalomba mentem (cég fizeti), vagy a 2 hetim katasztrófa volt (cég fizette), meg a buzi hűtő miatt ugye kivesznek, főleg ha a narancssárga tábla ki van hajtva, komolyan az a tábla olyan mint a mágnes vonzza a hatóságokat. Nekem gondom nincs velük, ha baj van már nyujtom is a bankkártyát, multkor a cmr-el együtt nyújtottam, mit tököljek nem igaz?? 

emlékszem mikor csaltam, és elfelejtettem, a francia hatósággal kínos pillanatokat éltem át:D azt nem mondhattam nekik hogy a német tilalom miatt írtam rá a +4 fokot:D a cmr-e csak elfelejtettem lesatirozni. Mondjuk én ezt már az elején tudtam hülye ötlet, de ez volt az utasítás

Az biztos a norvég a legnormálisabb :DD aztán követi a svéd és a német, aztán leszakadva követi a többi, mondjuk az angol is fer

legközelebb majd megkérdem a norvégot ugyan már mesélje el, hogy is kell feltenni a belső húzóra a hóláncot. Most már birizgálja a csőrömet

az ábrán ugyanis azt írja, hogy mindkét kerékre fel kell tenni a láncot

új képességet kell fejlesztenem, gondolatolvasónak kell lennem, honnan a fenéből tudjam ki mire gondol?? Mondani kell és innentől nincs probléma. Ha jövőbe látnék nem kamionoznák, hanem lottóznák

szót fostam, unatkozok:D

TIR BÉCI 2014.11.17 Creative Commons License 76394

Hello Ma láttam az M3-as on egy Kertészes plakátot???? lehet csak behelloztam de mi van arra felé már igy kell kleresni az embereket ottis? udv

HakapesziM 2014.11.17 Creative Commons License 76393

Én jártam, de már tizenéve, így elavult lehet amit írok. Akkor úgy volt, hogy pályán az autópálya ticket csak 12 óra hosszát volt érvényes, ha mégis lejárt a következő fizetőkapunál dupla összeget kellett fizetni készpénzben. Fel is tűnt, hogy ilyen 2 - 3 kamionra méretezett halszálka parkoló volt a kutakon.  De a nacional utakon faxa éttermes parkolók voltak.

De azt hallottam, hogy állítólag van már box oda is, sőt, hogy a francia kütyü ott is működik. Majd megírják, akik mostanában jártak.

A spanyol hasonló, de ott lehet pályán aludni, és ott is jó parkolók vannak a főutakon.

Előzmény: Bombyna (76391)
husky610 2014.11.17 Creative Commons License 76392

1-1 a húzóra a maradék 4 et meg eladom, vagy visszateszem a ládába :D

Előzmény: ááh belefáradtam (76390)
Bombyna 2014.11.17 Creative Commons License 76391

Jart mar valaki innen portugaliaban?milyen helyeken erdemes megallni estere ahol biztonsagosabb?spanyolorszag is erdekelne.