Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Bobis Creative Commons License 30 perce 0 0 82665

. A háziorvosok feladata a leginkább veszélyeztetett, középkorú (40–65 éves) férfiak alaposabb szűrése. Figyelmeztető jelek a túlsúly, a horkolás, a magas vérnyomás, szívelégtelenségek, amelyek esetén az ún. brüsszeli kérdőív kitöltetésével erősítheti meg a gyanúját az orvos.

A gyanú igazolására az alvási folyamatot vizsgáló mobilegységet kell kölcsönöznie a jogosítványra várónak. Az eszközt nem finanszírozza az OEP, így mindenkinek saját zsebből kell fizetnie a használatért. Ugyanakkor ha a teszt megállapítja, hogy a páciens alvási zavarban szenved, a gyógyítás számláit már az egészségügy finanszírozza. Akinél alvási apnoés problémát találnak, jogosítványa meghosszabbításához háromévente kell felülvizsgálaton részt vennie – írja a hvg.hu.

Előzmény: trizs77 (82660)
vighgabor Creative Commons License 2 órája 0 0 82664

Ez tényleg így van.Egy kollégám volt így és a felesége ment az orvoshoz mielőtt lejárt a jogsija.Elmondta a dokinak a gondját így tüzetesebben lett megvizsgálva az ember.Két hónapig kezelték a honvéd kórházba majd egy hónap otthon.Az illető 60 éves,most olyan mint 30 évesen. Nagy változáson ment át.A javára.

Előzmény: Zotya már NEM kamionozik (82657)
adamsky Creative Commons License 6 órája 0 0 82663

Na ja látszik már esténként otthon vagy :D én meg ugy vadászhatok netett:D

ez van ezt kell szeretni

Előzmény: Zotya már NEM kamionozik (82649)
GYURMA 944 Creative Commons License 7 órája 0 0 82662

Köszönöm!

Előzmény: trizs77 (82660)
trizs77 Creative Commons License 7 órája 0 0 82661

egy  "érdekes"   olvtársunk slayer 74  olvtársnak. Itt:

te mester tudod e mekkora hülyeséget irsz???

most öszintén.....

vagy nem magyarba élsz??

-------------------------------------------------------------------------------------

1./ a "te" remélem máskor Te.

2./ A mondat végi három kérdőjel általános harmadiktól felfelé már nem elnézhető hiba.

3./ Remélem slayer olvtárs tényleg nem "magyarba" él, hanem Magyarországon él.

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

az index fórumai nem helyesírási vetélkedők.

De egy kamionos baráti véleménycserés fórumon - ha nem nagy munka - ne külvárosi kocsmák stílusa honosodjon már meg,  a negyedik sör+unicum együttes utáni tájszólásban.

trizs77 Creative Commons License 7 órája 0 0 82660

Mi lesz ?

Mi lesz ?

Minden rendelkezés, jogszabály annyit ér amennyit betartanak belőle, betarthatnak belőle.

Ha a Tiszántúlon most van (példa) egy 15 ágyas alváslabor, akkor az 220 munkanappal számolva 3300 fő a teljes Tiszántúlra, sok megyére együtt.

Ennek az éves kapacitásnak a harmada lehet/mehet a jogsisokra.

Talán.

Vagy annyi se.

Több vizsgálat kell(ene) a jogsisoknak?

Igen.

Akkor megkapja a hosszabbítást vizsgálat nélkül és majd kap egy bejegyzést, kiegészítést, hogy a kiegészítő papírocskájával, igazolványával, akármilyével csak addig vezethet, amíg sorra nem kerül az alváslaborban.

Ha ez fél év akkor addig.

Ha egy év akkor addig.

Előzmény: GYURMA 944 (82638)
adamsky Creative Commons License 17 órája 0 0 82659

irtam egy szösszenetet, de kitöröltem... inkább feladom.. heheh belefáradok:D

ez olyan mint a PAV

Előzmény: SLAYER.74 (82647)
GYURMA 944 Creative Commons License 18 órája 0 0 82658

Ejha! :-( Ez nagyon gáz. :-(

Előzmény: Zotya már NEM kamionozik (82657)
Zotya már NEM kamionozik Creative Commons License 19 órája 0 0 82657

Ezt észre lehet venni, ha valaki ilyen melletted. Hallod, hogy lélegzik, aztán egyszer csak nem. Először azt hiszed, csak elcsendesedve alszik, de aztán x idő múlva sóhajt vagy horkant egy hatalmasat, és újra hangosan lélegzik. 1-2 ilyen kör után már rettegsz, mert tudod, hogy kihagy a légzése, és akkor megint kihagy, számolod a másodperceket, és biztosra veszed, hogy most már tényleg meghalt, amikor újra felsóhajt. Talán viccesen hangzik, de élőben rohadt szar, folyton azt hinni, hogy na most tutira meghalt melletted, te meg nem tettél semmit, mert úgyis mindjárt lélegzik tovább. 

Előzmény: GYURMA 944 (82656)
GYURMA 944 Creative Commons License 19 órája 0 0 82656

Aha.  Köszönöm! 

Van egy barátom és autós talin mindenki kint alszik. Övé a faház. :-)

Azért kérdeztem.

Előzmény: Zotya már NEM kamionozik (82655)
Zotya már NEM kamionozik Creative Commons License 19 órája 0 0 82655

Dehogy! Sőt, talán horkolni se kell hozzá. 

Az a lényeg, hogy vannak emberek, akik ha alszanak, annyira elernyed a nemtommilyük a torkukban, hogy amikor elmélyülne az alvás, elakad a lélegzet. Ekkor a szervezet stresszhelyzetbe kerül, végül a delikvens vesz egy hatalmas levegőt, és lélegzik tovább, mert kikerül a mélyebb alvási szakaszból. Aztán ahogy mélyülne az alvás, minden kezdődik elölről.

Így egyrészt az ilyen ember sosem alszik mélyen, másrészt az egész szervezet vészkészültségbe van, mintha folyamatosan fulladozna víz alatt. Lényegében az ilyen ember fáradtabban ébred, mint amikor lefeküdt, és úgy is van egész nap, mintha egész éjjel nem aludt volna.

Kb. Ez a szagszerű magyarázat. 

Előzmény: GYURMA 944 (82654)
GYURMA 944 Creative Commons License 19 órája 0 0 82654

Én abszolút nem horkolok, de van egy kérdésem.

Feltétlenül erre utal az, ha valaki horkol?

Előzmény: Zotya már NEM kamionozik (82653)
Zotya már NEM kamionozik Creative Commons License 20 órája 0 0 82653

Sajnos ez már politika.

Nekem előző helyen konkrétan volt ilyen apnoés vagy milyen kollégám, éjjel nem lehetett mellette megmaradni, úgy horkolt, kivéve 2-3 percenként 1 perc csöndet. Amikor nem vett levegőt. 

Panaszkodott is, hogy ha nem hallgat full hangerőn zenét vagy nem telefonál, elalszik vezetés közben. 

Na az ilyenek miatt kellene ez a vizsgálat, de sajnos épp ő lesz az, aki hazudik a háziorvosnál a tesztben, és sosem jut el a vizsgálatig.

Előzmény: GYURMA 944 (82651)
Bobis Creative Commons License 20 órája 0 0 82652

Amikor a háziorvosnál a jogsi hosszabítást intéztem akkor ott a kezembe nyomtak egy kb 20 kérdésből álló tesztet az alvási szokásaimról. A doki a kiértékelésekor ha úgy látja szarul alszól akkor küld el ilyen vizsgálatra szerintem. Ezt a tesztet 3-éve is csinálták velem.

Előzmény: aptohu (82648)
GYURMA 944 Creative Commons License 20 órája 0 0 82651

Köszönöm!

Nekem van még egy pár év a hosszabbításra.

Asszony megy majd Októberben. 

Az is nagyon érdekes, hogy több millióan, hogy mennek el a 4 helyre. Főleg akiknek 2, illetve 3 évenként kell mennie.

Nem érem fel ésszel, de én egy csökkent gondolkodású medvebocs vagyok. :-)

Az egészségügynek annyira kevés most a kapacitása, hogy anyu 73 évesen 1/2,9-re odament időpontra a Kékgolyóba és 3/4,14-kor jött el. Abból a felét állva, mert most látta csak, hogy horgászszéket kell vinni. És étlen-szomjan.

MRI ugyanez. Örülsz, ha az utolsó metrót eléred, ha késő délutánra van időpontod! :-(

Ez volt az én bánatom, hogy hogy leszünk vizsgálva a gyakorlatban. 

Nem az, hogy bef*stam a vizsgálattól. :-(

Hely, idő, procedúra, munkáltató hozzáállása, stb.

Ez egy összetett és bonyolult kérdéscsoport.

SLAYER.74 Creative Commons License 20 órája 0 0 82650

Zotya kár  ezt  írnod , én azt  írtam  le  hogy  már  voltam  ilyen  vizsgálaton .

Valószínűleg nem lesz  belőle , tömeges  szűrés , mert  kevés  az  orvos  rá  .

Majd  kitalálnak valamit az okosok . 

Zotya már NEM kamionozik Creative Commons License 20 órája 0 0 82649

Na, ma nem volt időm irni. Bár nekem szólt a kérdés, Trizs válaszolt rá, ami nem baj, mert nekem fogalmam se nincsen erről az egészről. Kb. Full betarthatatlan, szóval szerintem nem lesz belőle semmi.

Slayerrel meg ne törődj. Már meggyanusítottam, hogy részegen ír, de nem. Belefáradtam, vagy Adamsky, vagy mi a túró a mostani neved, te se foglalkozz vele, általában össze vissza ír mindent. Úgyis eltűnik majd.

Vighgabor, gratulálok. 

Előzmény: GYURMA 944 (82644)
aptohu Creative Commons License 20 órája 0 0 82648

Orvosa válogatja.

Van, amelyik leszarja, csak add oda a pénzt. Ennél voltál te (ez is tipikus magyar mentalitásnak mondható).

Van, amelyik mér egy vérnyomást, és elolvastatja a táblát. Ha a vonaltól lefelé nem megy, az se nagy gond.

Van, amelyik elküld laborba. Egy hivatásosnál ennek kellene lenni az általánosnak.

Előzmény: adamsky (82645)
SLAYER.74 Creative Commons License 20 órája 0 0 82647

Igen  igy  volt eddig  hogy  elmentél a  dokihoz adott egy  igazolást  és  mehettél az okmány irodába .

Ez  fog  most változni , lehet hülyeség lehet  nem  , majd  elválik mi lesz .

Előzmény: adamsky (82645)
adamsky Creative Commons License 20 órája 0 0 82646

vicces, nekem is ma volt tárgyalásom.... és megítélték újra azt amit kértem :DD

majd megint megy feljebb aztán visszautalják az ügyet megint elsőfokra.. 

szegény asszonykámat sajnáltam... nagyon felkészülten ment, hátha végre az ellen megjelenik:D de hoppon maradt.. pedig hogy fogadkozott, így meg úgy földbe döngöli az ellent:DD

2012-től megy a per.. és az én ügyem egy pofonegyszerű ügy...

Előzmény: vighgabor (82631)
adamsky Creative Commons License 20 órája 0 1 82645

te mester tudod e mekkora hülyeséget irsz???

most öszintén.....

vagy nem magyarba élsz??

én nálam a hosszabitás ugy ment , aszony szolt a dokinak mikor jöjjek.. hazamentem, elmentem, kiperkáltam a manit, megirta, hogy tökéletes vagyok, és másnap már be is adtam az okmányirodába a kérelmet, hogy ugyanmár hosszabitsák meg a jogsit

ha akarod irok egy egyértelmü példát, hogy ez az alvászavar vizsgálat csak egy hülyeség, semmi értelme. 

tipikus magyar mentalitás, hozzunk egy rendeletett iroasztal mögül, mert onnan könnyü okoskodni. 

Előzmény: SLAYER.74 (82643)
GYURMA 944 Creative Commons License 20 órája 0 0 82644

Ok!

Szerintem nem szűkséges nekem, de általában az ember nem tudja magáról.

Volt tavaly egy nagyon átható önkéntes vizsgálatom, ahol a Semmelweis-ről végeztek vizsgálatot orvosok. Az is negatív lett.

Én azért tettem fel a kérdést, mert ki tudja, hogy van-e ilyen bajom és ha az orvosom beutal, az több hónap. ( A rákos betegek és egyéb műtétre váróknak is annyi. Ezt is családi tapasztalatból tudom sajnos.)

És ez a kérdés, hogy mennyivel előtte, ha kell. 

Egyből ugrik a következő kérdés, hogy a munkaadó, főleg, ha mászek, úgy-e, kötelezve van-e, hogy elengedjen a munkából.

Aztán meg, mivel a születésnapi dátumhoz közel kell hosszabítani, akkor ezt a vizsgálati eredményt is vinni kell.

Ésatöbbi, ésatöbbi.

Sajna az a helyzet, hogy ez sehol, máshol nem gyakorlat, viszont itthon meg, ha kell, akkor nagyon nem egyszerű a feltétel.

Én ezért tudakozódtam.

Remélem, mire mennem kell, addigra kisimul ez is. :-)

Előzmény: SLAYER.74 (82643)
SLAYER.74 Creative Commons License 21 órája 0 0 82643

Semmi ilyet nem csinálok , csak  azt  tudom neked  ajánlani , jóval a  jogsi lejárta  előtt kérd  a  vizsgálatot ha  szükséges .

Pont  azért mert  nagyon  nagy a  várólista .

És  ne  félj  egy  vizsgálattól sem , az  annál rosszabb .

Előzmény: GYURMA 944 (82642)
GYURMA 944 Creative Commons License 23 órája 0 0 82642

ŐŐŐŐŐŐ ÉN MOST NEM ÉRTEM!

Te vitázol velem? Vagy fenyítesz?

Miért bizonygatsz?

Úgy teszel, mintha egy szóval is írtam volna, hogy nem jó ez a dolog.

Na akkor még egyszer és világosan!

Azért írtam a vitanyitó kérdést, hogy tudjam, hogy amikor kell majd mennem az orvosira, mire számítsak és nem azért mert bevagyok kakilva!

Így világos esetleg?!

Nem tudom, hogy miért kell vitát nyitni egy kérdésből.

Én kérdeztem valamit és arra választ vártam. Nem indoklást, bizonygatást és "dorgálást".

Pedig már annyiszor megfogadtam, hogy nem.................................. :-(

Előzmény: SLAYER.74 (82641)
SLAYER.74 Creative Commons License 23 órája 0 0 82641

Figyelj a fűvarozó felelősége is  hogy  te  egészségesen  dolgozz neki  ugyan  ugy  érdeke hogy  ne maradj  ki  a  mukábol .

Már  amelyik  olyan  fúvarozó , nálunk minden  éven  kötelező elmenni  tüdőszűrére vérvételre , ekg  vérnyomás mérés  stb vizsgálatok amit  ő  fizet .

Volt egy  sofőr akinél igy  derült  ki hogy  baj  van a  szivével billentyűt kelett műteni .

Egy  profi sofőr  kiesése sok pénzébe kerül egy  cégnek , kezdve  ott  hogy  a  kimaradást egy másik  ember  betanitsával kel  pótolni .

Amiből károk  is  lehetnek , és  rengeteg idő is  elmegy  vele .

Előzmény: GYURMA 944 (82638)
GYURMA 944 Creative Commons License 23 órája 0 0 82640

Mehetsz háziorvoshoz, mert nem az dönti el, hogy fuvarozol-e.

Két dolog a döntő.

A házi orvosnak van-e jogköre és a vizsgálathoz és, hogy van-e lehetőség a vizsgálatra.

Én csak tudom. :-)

Amikor megyek, minden. Teljes labor, EKG fekve vizsgálatok, fogd meg orrod, meg a fülem tudja. 

beutal ide-oda, aztán sokáig elemez, kiértékel, meg beszélgetések. És minden dokumentum nála.

Nagyon régen nem a vezetés a profilom, de a D kategória miatt eleve megnéznek rendesen.

A házi orvos, ha aláír egy II.-est, akkor kell tudni igazolnia, hogy a vizsgálatokon részt vettél.

Az más, ha a vállalatnál van orvos és pláne, ha köteleznek rá, hogy oda menj!

De képzelj el egy kisiparost, akinek van három billencse!

Nem fog orvost foglalkoztatni.

Abban az esetben kell találni egy jogkörrel rendelkező orvost. 

Előzmény: SLAYER.74 (82637)
SLAYER.74 Creative Commons License 23 órája 0 0 82639

Kész  ott a  pont  nálad  ,  így  van  ahogy  írtad . 

Hazudni fog mert  meg  kel  hogy  éljen , nincs  mese  aztán  vagy  meg ússza vagy  bele  hal vagy  mások  halnak  bele .

Előzmény: efrun (82632)
GYURMA 944 Creative Commons License 23 órája 0 0 82638

Értem!

Csak akkor mi a nagy helyzet, ha az orvosokat elkezdik komolyabban pisztergálni és megyek orvosira majd és elküld és nincs hely?

Várok addig, míg lesz és nem dolgozom?

Vagy.

Előtte elmegyek két hónappal, bejelentkezek?

ÉS!!!

Most találták ki, hogy mindenkinek a születése napján kell mennie.

Van-e még egyéb ilyenfajta ' nem minősítem" rendelkezés?

Szóval.

Mi lesz a fuvarozókkal, ha az orvosokat szigorúan kötelezik a betartásra és mi lesz velünk?

Vagy mi lesz az újságíróval, ha ez direkt feszültségkeltés? :-)

Előzmény: trizs77 (82636)
SLAYER.74 Creative Commons License 23 órája -1 0 82637

Na jó téma .

Alvás labor  , Én  már  voltam , a múlt évben .

Természetesen , nekünk  hivatásos GKV  seknek nem a házi orvoshoz kel  menni .

Munkaegészségügy  szakorvosi rendelő végzi , Egyszerű az egész .

Mégy a  jogsit csináltatni , és  szólsz a dokinak ha  ő  nem  küld  , hogy  kérnél  egy  ilyen  vizsgálatot .

Én  márciusba kértem augusztusra kaptam  időpontot .

Lehet  ezt  a  rendelkezést szidni  , de  pld a  kóros horkolást és  egyéb betegségeket  kitudják szűrni .

Trizs amit  le írt  részben igaz .

Maga az  agyhalál nagyon  ritka  esetben  következhet be .

Alvás folyamata több fázisból áll .

Első az alap amikor elkezd a  test  elernyedni el  lazulni .

Itt még könnyü  felébredni . Ez  történik  akkor  ha  várakozol hosszú  ideig egy  fel  le rakón .

És  be bólintól , aztán  rád  verik az  ajtót  hogy  mehetsz a  rámpára  . inditasz  és  oda  állsz .

Következő fázis  a  rem alvás  na  ez a  tápáláló mély  alvás  viszont amikor  horkolsz ez  kimarad  .

Mivel a  biológiai óránk úgy működik , hogy  éjjel alszunk  , és  van  egy  szakasz  amikor  méregtelenit a  szervezet   ez  éjfél és  hajnal 3 óráig  tart .

Azt  szokták  mondani hogy  a  legtöbb  ember  ilyenkor  hal meg , azért  mert  ilyenkor a  leglasubb a  szervezet .

Régebben azt  mondták az  éjszakai müszakban  dolgozokra hogy  hosszú életet fognak  élni  mert  éjjel  ébren  vannak  .

A hajnal 3-5 óráig tartó szakasz már ébredő szakasznak  hívjuk .

Ha  a  rem  alvást  nyugodtan  horkolás nélkül  át  tudtad  aludni akkor ,

Teljesen  kipihenten  tudunk  felébredni .

Az a  ritkán  előforduló agyhalál , ugy következik  be  , hogy  maga  a vegetatív idegrendszer nem  tudja  ébreszteni a  szervezetet .

Viszont  ez  már súlyos betegeknél fordul elő .

Nyilván hogy  a kóros  horkolásközben van  hogy  kimaradhat  akár  több másodpercre de  akár  percre is  a levegő vétel ami  az agysejtek pusztulásához is  vezet .

Ez  ugyan  olyan  mint amit az alcohol tesz  az  agysejtekkel .

Viszont ebbe  belehalni nem  lehet  hisz  az említett vegetatív idegrendszer  feladata hogy  vissza állítsa a rendes  alvást  vagy  ébresszen .

Amire  kel  is  ez a  vizsgálat , az  pedig  annál is  jóval  veszélyesebb, betegség a  szív fibrilácíós  zavarok  előfordulása  .

Valószinüleg már  tapasztaltátok ti  is  ,  hogy  akár  éjjel  arra  ébredsz  hogy  szaporán  ver a  szíved  vagy  úgy  érzed  hogy  össze  vissza .

Na  ilyenkor  fibrilál , ami  azt  jelenti hogy  olyan  érzeted  van  hogy  áll a  sziv  sokaknál  ez  halálfélelmet  okoz , szintén a vegetatív idegrendszer ébreszt .

Ez  nagyon  veszélyes  , Ha  ilyen  van  azonnal  orvoshoz kel  fordulni , kardiológus kitudja  szűrni .

És  ez  nagyon szorosan  össze függ a  horkolással  alvászavarral .

Nekem  ugy  történt a  vizsgálat ,  este hatra kelet menni  Debrecenbe  a  klinikára , kaptam  egy  sapkát az  tele  volt elektródákkal .

Lefeküdtem az ágyra mondta  a  doki probáljak  aludni , elaludtam reggel  ébresztettek , egy  hét múlva  megkaptam az  eredményt .

Minden jó  volt  üzem orvos kiértékelte igazolás és  ennyi .  

Megmondom őszintén , már rég szigorítani kelet volna  mert  max  egy  sima  látás  vizsgálat  van  csak  , esetleg  egy  vérnyomás  , közben  meg  hivatásos gépkocsivezetők vagyunk  nem  egy  sima  úrvezetők .

Pro és  kontra viszont Nagyon kicsi a  vizsgáló kapacitás kellene minden  megyébe  minden  kórházba  , igy  ez  is  el  lesz  majd  odázva  mint a  vastagbél vagy a  prosztata  rák szűrés , talán  már  az  idén kötelező  lesz  az  is  .  

Családban három  orvos  is  van , és  elmondják  hogy  nagyon  sok az  agyvérzésen át esett beteg aki  vissza  mert  ülni  buszra  vagy  kamionra mert  nem  lett  bevonva a  jogsi .

Ez nagy  hanyagság és  általában nem  is  mondja  meg a  beteg hogy  rendelkezik e  jogosítvánnyal .

Munka alkalmassági vizsgálatnál meg  hiába kérdezi  ki  az  orvos  milyen  betegségei  voltak elhallgatják .

trizs77 Creative Commons License 23 órája 0 0 82636

Ma reggel ezzel kezdett a startlap. 38% orvos tartja be azt a rendeletet, hogy vizsgálatra küld.

-------------

Ok.

Ők elküldenek - mondjuk - évente 200.000 beteget.

Ok.

a hazai vizsgálati kapacitás kb. 1200 fő / év.

Van még kérdés ?

Ha holnaptól nem 38% küldi el a betegeket hanem 98%, attól az éves vizsgálati kapacitás még mindíg csak 1200 fő lesz évente az egész országban.

hüle újságíró, hüle cikk.

Előzmény: GYURMA 944 (82633)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!