Menetpróba: Hyundai Tucson 2.0 CRDi 185, 4WD - 2015.

Kimondták megint: prémium!

Egy autó, amit nem lehet megfogni, nem lehet rá mutogatni és észrevenni sem könnyű. Átlag Géza álomterepjárója sosem volt kézzelfoghatóbb. És igen, a sajtóanyagban emlegetik a Nordschleifét!

Keresés

Részletes keresés

TotalCar címlap TotalCar fórumok
Zotya_kamionozik Creative Commons License 20 perce 0 0 78058

Ha elmegy a Waberershez,csak lesz annyi eszük,hogy legalább nála odafigyelnek,hogy ki mellé ültetik be.

Előzmény: FZ-29-08 (78056)
drivergirl22 Creative Commons License 30 perce 0 0 78057

Sajnos nincsen. Csak nagypapám volt kamionos, de még régen.

A keresztapám aki buszsofőr, de az meg nem ugyan az :)

Szóval kamionos rokon nincsen se ismerős sajnos.

Előzmény: FZ-29-08 (78056)
FZ-29-08 Creative Commons License 30 perce 0 0 78056

Nem szeretnék az agyadra menni. A családi ismeretségben nincs aki ebben a szakmában dolgozik? Vele lehet könnyebb lenne......

Az sem biztos hogy a perverzióról van szó. Viszont mindenki fingik,vagy van néhány faszi aki nem mosdik mert minek,cserében dohányzik...?(Persze lehet utálkozni,de a bélműködés az ilyen.)

Ilyen lehetetlen helyzetre/is/ gondoltam.. Persze van amikor egy együttéléskor is van ebből gond.

--------------------------

Jó éjt!

Előzmény: drivergirl22 (78054)
Zotya_kamionozik Creative Commons License 45 perce 0 0 78055

Én is a Waberersnél kezdtem,de már nem vagyok ott,jó ugródeszka.Illetve egy ideje már nem csak ugródeszkának jó,de ezt csak úgy hallottam.

Én előítéletektől mentes vagyok,sok sikert kívánok neked,pozitív gondolkodással,problémamegoldó képességgel menni fog szépen.

:-)))))))))

Előzmény: drivergirl22 (78054)
drivergirl22 Creative Commons License 1 órája 0 0 78054

Ezekkel is tisztában vagyok. De sajnos örököltem a vezetés iránti érdeklődést nagypapámtól. Sok mindent próbáltam. 

Pl. voltam jegyellenőr, ott is vannak támadások, de ott inkább bántalmazások. De "sajnos" még mindig ezt szeretném.

Melyik cégnél vagy? Én a waberer's-t néztem ki kezdőként tökéletes úgymond, hogy valahol elkezd. 

Na igen nektek könnyebb dolgotok van a kétbetűs dologban. De igazából ezzel is tisztában vagyok és mindent meglehet oldani. A lavorban fürdés igen jó megoldás :) Ezt valamelyest megszoktam, mert most is fuvarozásban foglalkozok és sokszor még benzinkút sincsen amerre megyünk. Ilyenkor félreállunk valahol és ott megoldjuk a problémákat :)

Igen a legnagyobb ellenség a perverz férfi. De bízok benne, hogy a többség nem kockáztat és a nemet elfogadja (és használják ki a kurvák adta lehetőséget). 

Egy kis erőm nekem is van, ha erre céloztál a 45 kg-s nővel :) 

Előzmény: Zotya_kamionozik (78053)
Zotya_kamionozik Creative Commons License 1 órája 0 0 78053

Úgy-úgy.Meghát ugye a sok kiéhezett kamionos,akik hetek óta nem láttak nőt közelről.Van miért vigyázni magára egy nőnek ebben a szakmában.

És sajnos sok az előítéletes ember.Nemcsak a kamionosoknál,hanem úgy a világban,de a végtelen intellingens sofőrök jó része biztos kinézi majd a szakmából.

Hovatovább nálunk most volt felvétel,egyszer kérdezték a főnököt,hogy nők nem jelentkeznek?Azt mondta,jelentkeznek mindig,de eszébe se jutott egyáltalán behívni őket elbeszélgetésre.Pedig a tartály kezeléséhez igazán nem kellenek nagy izmok,nem véletlenül vannak a svéd részlegen női sofőrök.

Na mindegy,ha egy nő kamionosnak áll,felkészülhet idióta világunk előítéletekkel teli hülyeségeire.

A múltkor amúgy hétvégéztem egy Gartneres párossal,120 kilós csávó,45 kilós csaj,együtt nyomják,ott kiderült,hogy a nőknek ebben a szakmában sokszor nehezebb minden.Pl. a parkoló legvégében álltunk egymás mellett.Mi,fiúk ugye pisilni csak elmentünk a parkoló szélére,semmi gond.Ő meg naponta 5-6-szor gyalogolt el a 200 méterre lévő kútig,mert nem voltak úgy bokrok a parkoló szélén,ahova elbújhatott volna.
Vagy,ugye néha nincs lehetőség fürdeni 3-4 napig,ezt egy férfi talán jobban viseli.Bár én is megtanultam lavórba fürdeni a fülkébe csepegésmentesen...végülis mindent meg lehet szokni,ha elég hosszú ideig tart.

:-))))))))))

Előzmény: FZ-29-08 (78052)
FZ-29-08 Creative Commons License 2 órája 0 0 78052

"Állok elébe a negatív reakcióknak"

Szerintem félt Ő is, mint én. Nálam a kisebbik gyerek is öregebb Nálad. Úgyhogy tessék vigyázni! És nem a normálistól féltünk ismeretlenül.

Ámen.

Nincs vigyorjel,és majd írj akkor is,ha valami normális pali betanít,mármint a kamionozásra. :-)

Előzmény: drivergirl22 (78051)
drivergirl22 Creative Commons License 2 órája 0 0 78051

Tudom mire gondolt. Állok elébe a negatív reakcióknak. 

Az elmebetegekre meg annyit, hogy állok elébük, de bízok benne, hogy lesz normális ember is ;)

Előzmény: FZ-29-08 (78050)
FZ-29-08 Creative Commons License 2 órája 0 0 78050

Félreolvastál valamit.. Nem arról beszélt.

Előzmény: drivergirl22 (78049)
drivergirl22 Creative Commons License 2 órája 0 0 78049

Tudom :D A nők rosszul vezetnek :D Még nekem is vannak hibáim, de a hibákból tanulok :)

Igazából jelenleg is fuvarozással foglalkozok, de kisteherautót és sima kocsit vezetek.

Ha hibát követek el ezt belátom, de ha olyat mondanak ami nem igaz, azt nem veszem magamra :)

Azért szomorú vagyok, hogy ennyire lenézendő munka ha nő csinálja. :(

Előzmény: Zotya_kamionozik (78048)
Zotya_kamionozik Creative Commons License 2 órája 0 0 78048

Ajjaj,a kezdeményezés dícsérendő,de erre sok elmebeteg fog harapni.
:-)))))))

Amúgy erről csak annyit,hogy sokakat meglepsz majd,gondolom sokaktól kapsz majd negatív reakciókat is,de ne törődj senkivel.Svédországban pl. minden második buszos nő,és a 25 méteres szerelvényeken is van egy csomó női sofőr,ott egyáltalán nem számít különlegességnek ez a dolog,csak nálunk gyöpös mindenkinek a gondolkodása.

Előzmény: drivergirl22 (78046)
FZ-29-08 Creative Commons License 3 órája 0 0 78047

Sok sikert,és jó az ötlet! Így legalább megtudod hogy tényleg ez kell Neked? A másik. Nehogy valami "eszetlent"fogj ki. :) Üdv.

Előzmény: drivergirl22 (78046)
drivergirl22 Creative Commons License 3 órája 0 0 78046

Sziasztok :)

Én egy 22 éves lány vagyok, jelenleg még csak a C kategóriám van meg és a páv. Januárban tudom elkezdeni a +E-t. Viszont addig kiszeretném próbálni, hogy milyen is kamionozni. :) Szóval a kérdésem az lenne, hogy lehetséges-e az, hogy valakivel elmenjek egy útra? :) 

Igazából amúgy is imádok utazni, de mivel van időm, és a jelenlegi munkám eléggé laza ezért úgy gondoltam, hogy itt az ideje, hogy megtudjam, hogy milyen is ez az élet. Természetesen tudom a sok hátrányt, de még mindig ezt szeretném :)

Szóval ha van valaki aki elvinne annak örülnék :) Ha nem túl nagy kérés. Ha igen akkor várok arra a január utáni időszakra amikorra meg lesz mindenem :D

Az email címem ahová írhatsz : only.a.lady.driver93@gmail.com

Előre is köszönöm ;)

Legyen szép napotok :) Kati 

Totta92 Creative Commons License 1 napja 0 0 78045

Ez is egy megoldás! :D

Előzmény: Zotya_kamionozik (78040)
nokia88 Creative Commons License 1 napja 0 0 78044

hartibi@citromail.hu  Írd le mit szeretnél.

Előzmény: GGENg (78035)
ááh belefáradtam Creative Commons License 1 napja 0 0 78043

Hát ha jéghideg levegőt rájuk nyomod, hidd el nem örülnek neki:-) , amugy hütőnél felteszem a spanyolzárat, probáljanak bejutni:-) 

Előzmény: MG Petimester (78038)
ááh belefáradtam Creative Commons License 1 napja 0 0 78042

Hmm franciákat jol seggbe kéne rugni, csináljanak rendet, ez a véleményem

fulllextra Creative Commons License 1 napja 0 0 78041

Sziasztok!

Ettől frissebben kiadott híreket sehol sem találok,ezért osztom.(hátha segít valakiken)

Tisztelt Tagjaink!

A calais-i terminálnál kicsúcsosodó, a járműveket és gépkocsivezetőket illegális bevándorlók által ért támadások - mint azt minden bizonnyal tapasztalják - rendszeresen visszatérő téma a sajtóban az utóbbi hetekben, hónapokban.
Egyesületünk minden, ezzel kapcsolatos megkeresésre készséggel áll rendelkezésre, mivel fontosnak tartjuk, hogy a tarthatatlan helyzettel a magyar közvélemény is tisztában legyen, valamint hogy a döntéshozók minden rendelkezésre álló eszközzel tenni tudjanak a megoldás érdekében.

Fontos azonban, hogy naprakész információkkal rendelkezzünk, valamint hogy kellő súllyal tudjuk említeni a konkrét problémákat. Ezért kérjük, hogy akiknek tapasztalataik vannak a nagy-britanniai átkeléssel kapcsolatban és valamilyen módon érintettek a támadások által, történeteiket, észrevételeiket küldjék meg Bende Zoltán tanácstitkár részére a bende@mkfe.hu email-címre.

Köszönjük szíves segítségüket!

a link:http://www.mkfe.hu/hu/mediamenu/hirek/aktualis-hrek/148-kulfoldi-hrek/7356-calais-k%C3%A9rj%C3%BCk,-t%C3%A1j%C3%A9koztassanak-a-helyzet-alakul%C3%A1s%C3%A1r%C3%B3l.html

Zotya_kamionozik Creative Commons License 2 napja 0 0 78040

Svédbe viszonylag sok V8-as Scaniát lehet hallani tuning kipufogóval.Kétoldalt 3-3 kipufogóvég van,igenjó hanggal. Amúgy a 4000 éves Iveco-n,amin tanultam,lukas volt a kipufogó(a bubu se működött),minden váltás olyan hangélménnyel járt,hogy óriási élvezettel járt a tanulóidőszak.Vizsga előtt megcsináltatták a gépet,a hang eltűnt,a bubu megjavult.

Szóval nem kell hozzá más,mint egy jó helyen kirohadt kipufogó,onnantól nem kell se V8,se tuning,semmi.

:-)))))))))

Előzmény: Totta92 (78023)
MG Petimester Creative Commons License 4 napja 0 0 78039

Szevasz, ezek a "gho-strider " stilusú vasak kategóriáiban vannak, amikor a 'vájszrau-droszelklape' mintájára pl.egy második szelep kerül a tuningos dob bevezető csatornájába. Tehát utolagosan építik bele. (szerelők nagyon nagy örömére..)  :-))  :-))

Így is minden útban van ,ugye ?..

Valóban szép karakteres hangokat ad ki.Amint látod a százhatvannégyesen (G)..a sima mezei váltóhoz semmi köze sincs.

üdv.

Előzmény: Totta92 (78023)
MG Petimester Creative Commons License 4 napja 0 1 78038

:-)) .... persze a födíí-eprek meg, pinponglasztira merevedtek.(várjál csak ,még a friss pityóka) is +4 C-fokos cuccos..Tudod mikor tartod a -25 C fokokat a "szuúper thermokingel" ?   oO   *.*

Még a 16-ot sem...  xDD  :-))  :-)) De azért mosolyt fakasztottál...  :-) Hiába,ezek az izzig vérig 'gonosz' Áááheniek ! cö-cö-cőő...

Előzmény: Dodger681027 (78037)
Dodger681027 Creative Commons License 4 napja 0 0 78037

Udv mindenkinek. 

Nos engem megmasztak 17-en dunkrqueben a porosban egy hete. +2 fokon hoztam olyan cuccot aminek kvazi mindegy. Mikor lattam h leteptek a barmok a blombat, feldobtam egy patkot az ajtokra, delivery temp -25 es irany az Aacheni yard. Ott fogyok el kb. Mikor mondtam a zsandaroknak h mi a szitu azt mondtak, h az a baj hogy most van egy kis doguk majd jonnek addig hsd doromboljenek. 5,5 orat vellneseztek -25 ben 

pumukli89 Creative Commons License 5 napja 0 0 78036

Esetleg dohányárú nem érdekel? Mert ilyeneket kértek már itt buzi gyerekek. Miért nem oldjátok meg magatoknak? Hazajössz egy kamionnal,megveszed,és kiviszed. Minek kell ehhez segítség? (Szerencsétlenke)

Előzmény: GGENg (78035)
GGENg Creative Commons License 5 napja 0 0 78035

Udvozlet Mindenkinek.

Olyanokat keresek akiki rendszeresen jarnak angliaba.

Par dolgot othonrol szeretnek folyamatosan persze nem ingyen. Elore is koszonom.

fulllextra Creative Commons License 5 napja 0 0 78034

Ennél frissebbet nem tudok:

http://www.mkfe.hu/hu/mediamenu/hirek/aktualis-hrek/148-kulfoldi-hrek/7352-calais-i-sztr%C3%A1jk,-aktu%C3%A1lis-fejlem%C3%A9nyek.html

Óriási káoszt okoz Calais-ban a francia sztrájk

Nem járnak az alagútban a vonatok, tíz kilométeres dugók vannak. Tovább »

forrás: Index.hu

a 3.(ma reggeli link)azt mondja,hogy helyreállt a rend!(én nem merek ilyet elhinni)(várakozás.......)

http://mno.hu/hirtvkulfold/ego-gumikkal-tiltakoztak-1293204

Előzmény: kov-i (78032)
Soltaire Creative Commons License 5 napja 0 0 78033
Előzmény: fulllextra (78020)
kov-i Creative Commons License 5 napja 0 0 78032

A hiradóban szóltak róla, hogy óriási a káosz Dover és Calaisnál. Óriási dugók és amit csak ellehet képzelni.

Előzmény: fulllextra (78031)
fulllextra Creative Commons License 5 napja 0 0 78031

Szia,Mindenkinek!

Calaisnál helyzet? Új info,bármi,akármi??

KoPet27 Creative Commons License 5 napja 0 0 78030

Sziasztok!

Véletlen akadtam erre az oldalra,én is kamionoztam,nemrég hagytam abba. Lehet ez az oldal nem pont erről szól,hogy hirdetést adjak fel,de hátha valakit érdekelhet. Amennyiben nem a megfelelő helyen járok,úgy töröljék nyugodtan a hirdetést. Én az újabbik fülkés FH-s Volvo-val jártam,2014-es volt......A LorenzTruck-nál csináltattam bele Luxus műbőr szőnyeg garnitúrát. Nem gagyi minőség,és ez a drágábbik,vastagabb verzió volt 5db-os a szett,és műszerfaltakaró is van hozzá. A honlapjukon látni az árakat,anno kb 100.000,- volt. Kb. 8 hónapot használtam,nemdohányzó fülkéből,mindig tisztán volt tartva. Most csak a helyet foglalja,nincs rá szükségem,ezért féláron eladnám,ha van olyan akit érdekel. Adok hozzá 2db Szatuna oldalsó légterelőt is. Aki lát benne fantáziát az "omegapeti@freemail.hu" címen elérhet,telefonszám megadása után hívom a jelentkezőt. Az ár cakk-pakk 50.000,-

Balesetmentes utat mindenkinek!

Labarna Creative Commons License 6 napja 0 0 78029

Ez most komoly?Holnap érek a kikötőbe,de ha ez igaz a Transmarkba sem lesz esélyem helyet találni....

Előzmény: suttercane (78028)