Veterán: Ikarus 66

Az eltévedt faros

A faros Ikarus mindenkinek távolsági Volán-járatként van meg, hiszen ezek a buszok városi használatra alkalmatlanok voltak. Ám ennek az állításnak csak a fele igaz.

Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

TotalCar címlap TotalCar fórumok
SLAYER.74 Creative Commons License 27 órája 0 0 77392

A magyar  mentalitás , mindig  is  erről szolt, ki tud  nagyobb  ökörséget  mondani, meg  egymásra  rá  licitálni .

Szerintem  az  olimpiai játékokba , be lehetne  venni a  kamionok üza fogyasztási versenyét .

Már  szinte  látom  magam  előtt , miként üvöltve mondja  a riporter , hogy  Kovács  Béla  olimpiai bajnok a 400km res  40 t nás 

fél  könnyű hosszútávú vezetésben  29,06 literes  átlaggal .

nemÍROKmár Creative Commons License 1 napja 0 0 77391
Pokhendi, kioktato stilus? Amiert azt irtam pattanjatok le a magas lorol, a nektek tetszo bert meg itt is megadjak egy jo sofornek? :) Az csak a kis fejetekben letezik, hogy mindenki bena aki nem kis cegnel van... Es akkor en vagyok pokhendi... :D
Nem, nem 8 honapot dolgozok. De nem is atlag 400-at keresek.Kicsit tobb melo, kicsit tobb penz.
Igen, mindenki maga donti el mit szeretne. Itt is lehet 3-4+1 hetet dolgozni, kb azert a 400-as alomfizetesert.... En inkabb beultettem a nejem magam melle, kicsivel meg tobb penzert.
Persze 3-4+1 hetes munkanal nem lesz sajat kocsid. S mit ad isten, en a legelejen pont ezt irtam a ceged egyetlen elonyenek... :D
Előzmény: Istellovafasza (77390)
Istellovafasza Creative Commons License 1 napja 0 0 77390

Te komolyan is gondolod amiket leírsz?

" Ez nekem megvolt 20.-ára, szóval 8 hónap." Szóval nyolc hónapot dolgozol és négy hónapot otthon töltesz igaz? Nem az az általános a wabinál, hogy a "kocsigazdák" négy heti meló után mennek haza egy hétvégére? Nyolc hónap meló és négy hónap szabi? Nem inkább tizenkét hétvége egy év alatt?

Leírjam még egy párszor hogy nekem a 9.5 hónap meló és a ténylegesen otthon töltött 2.5 hónap az a szó szoros értelmében vett valóság, amit viszont Te 8 hónapnak számolsz az egy hajmeresztő ökörség? Kiváncsi vagyok most már, mivel mérik a Mensa-klubban az IQ-t? Colostokkal?

Azt hányszor írjam még le, hogy az otthon töltött idő nekem sokkal többet ér mint a pénz amit az alatt az idő alatt nem kerestem meg a kamionozással? Ezt a hónapot kilencedikén kezdtem. Persze mindenki maga dönti el hogy mit tart értékesebbnek, ezzel nem is akartam vitatkozni. Ha valaki kizárólag a pénzt nézi én azt is tiszteletben tartom. Szerinted lehúznak azzal hogy nincs üzemanyagnormánk és hiába fogyaszt jól az autó, akkor is ugyanazt a pénzt kapom. Szerintem viszont az alacsony fogyasztással hozzájárulok ahhoz, hogy ne kelljen üzemanyagnormát alkalmazni a cégnél. Kevesebb stressz, a cégtulajnak is, nekünk sofőröknek is.

"Készítek egy fotósorozatot a saját /új, tehát a rege szerint alacsony üzemanyagnormájú/ vasammal megcsinált fuvarokról /amiben lesz minden, kis súly, nagy súly, síkság, Mont-Blanc (ahol "tarthatatlan a norma"), stb/. Aztán utána mély csendet, elmélázást, magatokba szállást kérek."

Ismerős? Te írtad pár hete. Erre a pökhendi kioktató stílusra reagáltam a saját fotóimmal. Kár volt. Nem azt akartam bizonyítani hogy jobb vagyok nálad vagy bárkinél hanem hogy a melót akármikor megcsinálom ugyanolyan jól mint Te vagy bárki. Szóval miért is kéne magamba szállnom vagy mély csendbe burkolóznom? Azért mert nincs sok évtizedes jogsim? Vagy mert nem számoltam meg hány kurva áll az út szélén Moszkváig? Vagy nem tudom milyen színű a budiajtó a teheráni vámplaccon?

Utolsó utáni (és tök felesleges) hozzászólásom volt.

Előzmény: nemÍROKmár (77386)
suttercane Creative Commons License 1 napja 0 0 77389

Nem megyek bele fogyasztás számolgatásba, főleg azért nem mert a "pulykapénzes" maszeknál ahol én dolgozom ott nincs ilyesmi. Tisztességes bér, uniózás nélkül, modern flottával. 

Képzeld van ilyen is. Én nem csak 4-5-6 hét után esek haza egy hétvégére, Móvárra, mint a kollegáid java. Lehet, hogy te nem, mert te frencsájzos vagy, de a javuk igen. 

Nem akartam beleszállni ebbe, de már nagyon zavar a hozzászólásaidból áradó lekezelő hangnem. Persze az is érdekes, hogy általad istenített Wabit miért szidja mégis az ott dolgozó sofőrök 90%-a? Ennyien nem értenének hozzá? 

Előzmény: nemÍROKmár (77386)
ááh belefáradtam Creative Commons License 1 napja 0 0 77388

Hülyeség ez a versengés

Nekem elmult 3 honapba 53ft/km-re jott ki. Akkor en nyertem? Ismerek olyat a forumrol akinek szerintem kmre leosztva van vagy 70 ft akkor o a gyoztes :-) 

En padlogazzal nyomom, nem erdekel a fogyasztas, munkaltatomat se erdekli.

Nem ezen mulik hogy valaki jo sofor e vagy sem.

Meg van elegedve a fonoke vagy sem vele, megkapja azt a penzt ami  jar vagy sem, 

A palyatol meg a sulyrakodastol is fugg a fogyasztas, ezt egyszer mar irtam

Adok olyan utvonalat olyan utat hogy 52l alatt senki nem tudja tartani, tokmindegy milyen traktorral nyomja:-)  persze 22t:-)  normat sutba lehet dobni

Multkor mentem valahol 18% emelkedon:-)  a scania 15-el ment fel, majd felteszem a kepet kivi vagyok valaki megmondja hol keszult, egye kutya johet az orszag is:-)  jol seggberugnam aki oda uzemet telepit. Visszafele felvettem videora:-) 

Nekem a scania 21,2 uresen es en padlogazt nyomok, emelkedo ide vagy oda nem erdekel. Akkor en szar vagyok? Eddig odaertem mindenhova, bar neha mar morgolodok hogy buzik ha annyira surgos az aru kuldjetek repulovel:-) 

Meg a vegen kedvet kapok en is fogyasztast fenykepezni:-) 

Mindenki ott dolgozik ahol akar es megeri neki. Legyen wabi vagy maszek

Mondjuk arra inkabb kivancsi vagyok hogy most hogy kijott a francia 45-os modositas ki hogy oldja meg.

Fizetes az egy dolog de a borton kicsit ijeszt, pedig en aztan nem tehetek rola

Telefonrol vagyok soory

SLAYER.74 Creative Commons License 2 napja 0 0 77387

Sziasztok most  látom, a  dugattyú hajtókar helyett , hajtószárat irt a  teló .

Na  de  ez  legyen a  legkisebb gon

Előzmény: viborg (77370)
nemÍROKmár Creative Commons License 2 napja 0 0 77386
Eleve rosszul szamolsz. Nincs ures km, nincs rakott km. Atlagsulyos km van.
Masreszt, nalunk akkor van honap vege, amikor azt mondja az ember "dicsak, elseje van"... Szoval hova siessek a fotokkal? Azt igertem par het mulva, ez a jovo heten lesz esedekes.
Raadasul kurvara felreerted. Te mindenaron azt akarod bizomyitani, mennyivel jobb sofor vagy tolem. En meg azt bizomyitom, hogy annak aki odafigyel a munkajara, annak kurva mimdegy melyik cegnel van, mindenhol megkapja a normalis fizeteset.
Irtaf, hogy 9,5 honap alatt keresed meg a bered. Ez nekem megvolt 20.-ara, szoval 8 honap. De most kezdjunk el azon versengeni? :D
Minel tobb fotot teszel fel csodaszep fogyasztasolrol, annal inkabb az en igazamat bizonyitod. Hogy a pulykapenzes maszek jobban lehuz mint a fika wabi.
Nagyon nagy kar, hogy ezt nem veszed eszre es az en igazamat bizonygatod. :)
Es akkor meg a wabisok 82-es IQ-jarlol beszelunk.... :D
Előzmény: Istellovafasza (77384)
Wabicsabi Creative Commons License 2 napja 0 0 77385

Örülünk neki hogy te is beláttad mit csinálsz.

Igaz felnött embernek hamarabb is eszébe juthatott volna.

Száj magadba, legyél magadra büszke és tedd fel e képeket máshova is hogy hagynevessen rajtad mindenki, mert bekell vallanom én azt teszem.

Egy jó tanács!

Néha néha a forgalmat is nézd, ne csak a fogyasztás méröt.

Előzmény: Istellovafasza (77384)
Istellovafasza Creative Commons License 2 napja 0 0 77384

Üres átállás a felrakóra, 73km, 23liter gázolaj, fogyasztás 31.94l/100km

Gyuri bácsi szerint ez 4 Forint 20 fillért/km... amire elszámoltak volna 306 Forintot. :) a hegymenet már csak ilyen.

Francia-német munka, belga tranzit.

24282kg, 19 paletta kőliszt. 1488km, 442 liter gázolaj, fogyasztás 29.70l/100km

Gyuri bácsi szerint ez 37,54Ft/km, ami a két műszakra 55859 Ft. Meseszép.

'Sasztán itt be is fejeztem ezt az egyoldalú hülyeséget...Remélem megadtam az illő tiszteletet az "egyszerűen jólábú, a szakmát ismerő", saját kollégáikat a hátuk mögött "90tempomatmatyi"-nak, "verebek"-nek tituláló, a kihívást el nem fogadó szájhősöknek.

Megyek "magamba szállni, elnémulni, mélyen hallgatni.."

Esemény- és hatóságmentes gurigázást mindenkinek.

Előzmény: nemÍROKmár (77346)
Csaba_F Creative Commons License 2 napja 0 0 77383

Elindult a magyar munkáltatók lobbija: 

Magyar fuvarozók is tüntettek Brüsszelben

Előzmény: Sam06 (77334)
Jankli Creative Commons License 2 napja 0 0 77382

Hagyjad.

Kismagányos kérdésére senki nem tudja a választ?

Én még nem voltam Angliában, nem is vágyom oda, így nem tudom.

Előzmény: MWW001 (77381)
MWW001 Creative Commons License 2 napja 0 0 77381

Magára!

Bocsánat.

Előzmény: MWW001 (77380)
MWW001 Creative Commons License 2 napja 0 0 77380

Hagyad már, ez a mindene a dicsekvés. Kutyát nem érdekli hogy milyen nyalis s büszke magáramagára a fönöke elött.

Az ilyen emberek hiszik hogy ök szarják a Spanyol viaszt.

Előzmény: ugato kiskutya (77377)
kismagányos Creative Commons License 3 napja 0 0 77379

Sziasztok!

Szeretném megkérdezni ha most tudja valaki mennyibe kerül Angliába a kompátkelés egy normál 40 t-ás kamionra?

Köszönöm!

plédoboz Creative Commons License 3 napja 0 0 77378

Róma , hétvége ,örzöttben nyerges szerko csupa kék & sárga vigyorgo szotyival az oldalán  - vajh  méért ülök a  dobozban :)))))))))

Mutimán egy számlakivonatot....

ugato kiskutya Creative Commons License 4 napja 0 0 77377

valami ott nem stimmel. 18 tonnaval 26 literes fogyasztas eleve hulyeseg meg 8 tonnaval is annyit eszik az autod mint uresen?

Előzmény: Istellovafasza (77376)
Istellovafasza Creative Commons License 4 napja 0 0 77376

Osztrák-francia munka, német tranzit.

7816kg, 58 tekercs műanyag fólia. 1532km, 355liter gázolaj, fogyasztás 23.17l/100km

Gyuri bácsi szerint ez 41.25Ft/km. Akurvaéletbe... Ha Gyuri bácsinak dolgoznék, két műszak alatt kerestem volna 63195 Forintot? Van most felvétel? Mit kell csinálni a felvételi elbeszélgetésen? Kell pisimintát vinni petpalackban?

Előzmény: nemÍROKmár (77346)
sompetike Creative Commons License 5 napja 0 0 77375

Az a Volvo I-shift váltó az egyik legjobb hanem a legjobb automata váltó...

Bütyök91 Creative Commons License 5 napja 0 0 77374

Köszönöm a válaszokat! Hát nem könnyítettétek meg a döntést, és félreértés ne essék nem "szaroztam" le én a MAN-t sem, csak szkeptikus voltam/vagyok. Volvoval annyi bajom van, hogy szinte mind automata, aztán billencsezni lenne, ott meg ha elkapar az automata meghal.

FZ-29-08 Creative Commons License 5 napja 0 0 77373

:-)) Monnyuk mikor elgörbül a hajtókar,olyan mint a gatyaszár. 

Előzmény: viborg (77370)
Ibuka60 Creative Commons License 6 napja 0 0 77372

Ibuka60 Creative Commons License 6 napja 0 0 77371

Sziasztok!!...Srácok van itt köztetek,olyan aki komoly kapcsit szeretne???..Én 55év/165m/65kg elvált vagyok..Ha igen akkor írj..ilonat478@gmail.com

viborg Creative Commons License 6 napja 0 0 77370

Mi az a dugattyú szár?

Előzmény: Törölt nick (77368)
Törölt nick Creative Commons License 6 napja 0 0 77369
hibákért elnézést telefonról írók
Törölt nick Creative Commons License 6 napja 0 0 77368
nagyon dok olyan cég van aki saját műhelyt tart fent.
egy MAN tga komplett generált meg lehet oldani 1 millióból, sajnos az európart alkatreszei részben kínai utángyártott termékek, általában a szárevő maszek azt csinálta mindenből a leg olcsóbbat, és így adta el az autót.
Aztán a másik gazda , meg főjjön az idegbe hogy miért is hajlott el az a dugattyuszár, vagy miért ment tönkre olyan hamar, a porlasztocsúcs , adagolo stb.
Törölt nick Creative Commons License 6 napja 0 0 77367
MAN tga 440 commonrail
ki emlékszik még rá ?
Mennyi nyűge volt , alig ment egy 10 ezret .
Hengerfejet dugattyut kellett cserélni.
úgy nyomtak ki egy típust ,hogy gyakorlatilag alig voltak tesztelve.
idő kellett ahoz hogy be érjen.

akkor ott volt a nagy márka a scania , egy éves autó volt 420 as legelső r széria, megkapta egy friss jogsis gyerek , és németbe egy cég előtt akart segíteni egy kollégán mert nem indult, és ugye a frissen tanult dolgok meg ott voltak a fejében, járó motorral szét húzta az abs kábelt, aztán szét akasztott .
Majd mellé állt, és az abs kábelt a másik tracktorral össze dugva, bikazta be.
aztán mikor haza ért rá ültem.
Látom egy pisos háromszög világít meg ki írja a kijelzo hogy motor hiba.
Főnök nézi , mennyek vele egy kanyart, utána meglátjuk mi lesz.
Hát az lett mikor , mentem a bécsi pupokon , ki írta megint hogy motor hiba stop , és elkezdte szinte le bubuzni a motort akkora fustel mint ha nem is euró hármas lenne.
kis idő múlva abba hagyta aztán már állandósult.
Sima sík úton is , na haza majd go be a scania szervizbe, Tiszaújváros , hát ott ment a fejvakaras , stb , mutatom neki telefonon amit felvettem a kijelzorol, 2 óra hossza múlva kitalálták ki kötik a bubut .
aztán megint dolgoztam vele ugyan az volt.
vissza a szervizbe, email a scania gyarhoz videom megnézik, jön az üzenet, motor vezérlő electronika.
Csere aminek az ára másfél millió csak egy kis fekete doboz.
A gyár üzente ők kicserélik és küldik az alkatrészt, de ugye a magyar szerviz mit mond, nem úgy van az , ez csak úgy nem leromlik el, laptop rá diagnosztika stb , mondom a főnöknek , ezek totál meg akarnak vezetni, garancias az autó , és mégis, akadekoskodnak.
persze mert gondolta a szerelő hogy kap 100ezret a zsebbe.
kicserélték és azóta semmi baja nem volt.
confiance Creative Commons License 6 napja 0 0 77366
FZ-29-08 Creative Commons License 6 napja 0 0 77365

Én olyat hallottam hogy néha szándékosan le vannak butítva a motorok,és a váltók. Ebbe nem tudok beleszólni.

500-700.000 km-nél injektorcsere. A MAN-nál jelenleg gyári cuccal 750 000 Ft+áfa. Viszont van nálunk 1 millás Tga ami még remekül fut.

Ilyen dolgokról itt senki nem írt itt,mert minek.... Ha van egy alvázszámod akkor a típus vezérképviseletét felhívod,és ha a kocsi nem sumák akkor a szakszerviz minden információt megoszt Veled.

Előzmény: Bütyök91 (77364)
Bütyök91 Creative Commons License 6 napja 0 0 77364

Hogy feltűnően hamar akarja mindenki eladni. Volvo, vagy Scania mind 1,2-1,5 milliót futott, legalábbis a nagyrésze. A Manoknál meg már nem egy hirdetést láttam h. 800e körül hajtókarcsapágyas, vagy felújítva a komplett motor, de olyat is láttam ami csak hüvelyezve volt. Ezért merült fel bennem a kérdés, hogy 800e körül így elhasalna a blokkja?

Előzmény: FZ-29-08 (77363)
FZ-29-08 Creative Commons License 6 napja 0 0 77363

Szia!

"a kevés km kezdett gyanús lenni". Ez mit jelent nálad,mire jöttél rá? Mert ezekből a "szar"MAN-okból egyre többet lehet látni.

Előzmény: Bütyök91 (77362)