Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

trizs77 Creative Commons License 2016.11.15 0 0 81787

Nem minősítem kollégáimat.

 

Kérdeztek = válaszoltam.

 

A karácsony ilyen túlhangsúlyozását a legbigottabb katolikus országokban sem láttam.

 

 

Előzmény: Jankli (81786)
Jankli Creative Commons License 2016.11.15 0 0 81786

... és a munkáltatónak is joga van ahhoz, hogy emberszámba vegye az alkalmazottait.

(félreértés ne essék, nem panaszkodom)

Előzmény: trizs77 (81785)
trizs77 Creative Commons License 2016.11.15 0 0 81785

Mindenkinek egyéni döntése, hogy saját munkáltatójával milyen viszonyt alakít ki.

Joga van hozzá.

 

 

arpibacsi75 Creative Commons License 2016.11.15 0 0 81784

Mennyire nehéz angliában vezetni?

Két céghez mehetnék, de mindegyik járja angolt.

Én megmondom őszintén tartok tőle.

sompetike Creative Commons License 2016.11.15 0 0 81783

Még a wabinál voltam kb 10éve volt,meg volt beszélve,hogy elengednek szabira.nyugton voltam megbeszéltük,hogy időben haza visznek...

persze nem igy volt,elindultam üresen haza,hogy akkor igy kész vége,nagykőrösi útra le lesz támasztva a technika.300km múlva találtak magyar felrakót És haza értem időben.

 

Nem megyek vissza 27.én.

Előzmény: trizs77 (81780)
bulldogtruck Creative Commons License 2016.11.15 0 0 81782

Sziasztok kollégák.Az lenne a kérdésem,hogy mi a helyzet most Callais-nál ?A tábor felszámolása miatt most jobb vagy rosszabb a helyzet kamionozás szempontjából? Több mint egy éve nem jártam arra .Most is megy még a kamion kergetés ?Válaszokat előre is köszönöm.

Jankli Creative Commons License 2016.11.15 0 0 81781

akkor haza jövök,s jövőre majd ráül a tulajdonos

 

...tehát nem megy vissza és igaza van és igen hazajövök akár saját költségen is.

Előzmény: trizs77 (81780)
trizs77 Creative Commons License 2016.11.15 0 0 81780

Lezárod Bordeauxtól 46 km.-re egy parkolóban 24-én délben  és hazajössz saját költségen ?

Majd 26-án reggel visszamégy saját költségeden, hogy 27-én reggel kezdhess ?

 

 

Előzmény: sompetike (81779)
sompetike Creative Commons License 2016.11.15 -1 0 81779

Én meg azt mondom,ha nem hoz haza karácsonyra,akkor haza jövök,s jövőre majd ráül a tulajdonos a kocsijára.nem elég ha az év többi napján dolgozol...

 

trizs77 Creative Commons License 2016.11.15 0 0 81778

Én egyszer Gronningen észak parkolóban töltöttem az időt dec 24. kb. 16,00 órától kb. 27-én reggel 7-ig.

Ez ugye úgy 63 óra körül van.

 

Túlméretesek voltunk ketten, + 2 elő/után futó.

A Gronningenni rendőrség 24-én du. már várt minket és mint kés a vajon átkísért a városon.

Ott mutattak egy nagyobb udvart, hogy oda tolassunk be.

Ok.

 

Lelkünkre kötötték, hogy innen sehová, mert felnégyelnek, főbe lőnek, stb.

Bár az utunk Környe - Roodeschool = 1370 km-ből már kb. 1320 km-t megtettünk, a fenének volt kedve az utolsó 40-50 km-n kockáztatni, hisz hiába értünk volna fel a lerakóhoz, ott már úgy sincs senki két napig.

 

Így hát szépen leparkoltunk.

Még fürödni is lehetett egy közeli házban pár euróért, ami mindíg nagy élmény.

Majd az egyik kisérő kocsival vissza mentünk a városba este 6 felé.

Az egész város kint volt az utcákon, vígadtak.

 

Boldog-boldogtalan megkínált bennünket valamilyen vastag mézes-diós puha süteménnyel.

Nem tudom mi volt a neve.

Lépten-nyomon a kezedbe nyomtak egy forró puncsos papír poharat.

Édes volt mint mennydörgős ménkű, meg szirup ízű, de meleg volt és valami mini-minimális alkohol is lehetett benne.

Késő este visszazörögtünk a helyünkre.

Másnap, 25-én úgy délig, kb. óránként megjelent egy-egy rendőr járőr autó előttünk.

Nem szóltak hozzánk csak megnézték ott vagyunk e? nem indultunk e tovább a maradék kilométerekre engedély nélkül?

 

Nem hát.

Minek mentünk volna ?

Így azután 25-én déltől 27-én reggelig a kutya se morgott velünk.

Pontosabban rosszul írtam, mert egy fószer sétáltatott ott két kutyát.

Azok odajöttek hozzánk.

 

Majd a gazdájuk is.

Kérdezte honnan jöttünk ?

Mit viszünk ?

Hová visszük ?

 

Elmondtuk.

Megmutattuk.

Elment Ő is.

Ez talán 26-án lehetett ?

 

Úgy kb. két óra múlva megjelent egy nő meg az előbbi két kutya.

Hozott nekünk egy kisebb tepsi süteményt, meg egy régi hagyományos kazettát.

Megköszöntük.

A kazettán karácsonyi dalok voltak.

 

December 27-én reggel 7-kor megjelentek a rendőrök és bár nem kértük őket erre, símán végig vezettek a még hátralévő Gronningen-Roodeschool úton.

 

Szerintem semmi különleges nincs abban, hogy ha egy kamionos egyedül, vagy társaival tölt kamion fülkében egy nagyobb ünnepet, pár napig állva egy parkolóban, mindenkitől távol, a lakásától 1500-2500 km-re.

 

Évente kamionosok tízezreit éri így az ünnep.

 

 

 

 

arpibacsi75 Creative Commons License 2016.11.15 0 0 81777

Én tavaly kinn töltöttem a karácsonyt bajorország közepén egy tejüzemben.

A húsvét olaszban volt egy benzinkúton ami be volt zárva.

A pünkösd egy délnémet parkolóban volt ahol csak wc volt.A legközelebbi falu is 5 km volt.

Azért besétáltam kajáért amíg még nyitva volt a bolt.

Egyszer sem volt még a környékemen sem magyar kolléga.

Nehéz de ki lehet bírni.

Előzmény: Géza1160 (81773)
trizs77 Creative Commons License 2016.11.15 0 0 81776
Gábor0012 Creative Commons License 2016.11.15 0 0 81775

sziasztok a Lasztra transrol tud valaki valamit?

kezdőket is felvesznek 

http://www.legjob.hu/allas/?pr=sofor&hid=nemzetkozi-gepkocsi-vezeto-8/

trizs77 Creative Commons License 2016.11.15 0 2 81774

Veterán" kamionsofőrök többen mondták, hogy valóban nem volt nekik ismeretlen, hogy a húsvét, vagy akár a karácsony a kamionban került "megrendezésre".

 

Manapság ez normális(abb) cégeknél jellemző még? Vagy azért tart már ott a logisztika (és az emberség), hogy a sofőrök (főleg a 3/1, 4/1 rendszerben dolgozók) az ilyen nagyobb ünnepekkor otthon tudnak lenni?

 

----------------------------------

 

Is-is.

 

aki kamionossá válik, annak sok más mellett a gondolkodását is át kell állítania.

Nem lehet kajla bajszú, barna hajú magyarként élni 28 ország útjain.

Tetszik vagy nem tetszik európaiként kell élni, akkor is ha az adott kamionos politikai nézetei igen befelé fordulók.

 

Mondok egy példát:

Karácsony.

 

Európa nagyobb részén, pláne tőlünk nyugatra egyáltalán nem akkora ünnep mint idehaza.

    - December 24-én például este 8-ig minden bolt nyitva van, az emberek hétköznapként élik meg, lévén majd mindenhol normális, teljes, munkanap.

    - December 25: Még a légy se repül át az országokon. Minden zárva. Senki nem megy sehová. Még a benzinkutak nagy része is zárva. Legtöbb helyen kamionstop.

    - December 26. Sok országban már fél munkanap. Az üzemek, hivatalok még nem dolgoznak, de már az összes vagy majdnem összes, bolt, vendéglő, kút, hipermarket, stb.akármi nyitva van, hatalmas élet zajlik.

 

Tehát a más karácsony felfogásuk miatt ez a hungarikum : december 22-től meg áll az élet január 4-ig Európa másik 27 országában ismeretlen.

 

Ezért áll hozzá a kamionos munkaadód mindenhol máshogy, ahhoz, hogyan dolgozzál karácsonykor vagy se ?

    - Ha magyar a munkáltató megpróbál már 22-24 között hazahozni és 27 körül/után visszavinni.

Vagy kisbusszal, vagy olyan fuvarral ami Magyarországon, vagy a környező országokban végez.

    - Ha nem magyar munkáltatód, akkor az adott nemzet karácsony felfogásának megfelelően fog foglalkoztatni.

Ha belga akkor dolgozni fogsz 24-én éjfélig majd 25-én szabadnapot ad, és ha épp olyan országban álltál meg 24-én este ahol 26-án nincs kamion stop, akkor már küldi az üzenetet, hogy 26-án reggel

Indulj.

 

Van ahol három napig (dec.-24-25-26.)  állsz egy koszos-mocskos parkolóban, mert úgy ért éppen ott a kamionstop. De mivel 1500-2000 km-nél messzebb vagy, nem éri meg Téged hazahozni.

 

----------------------------------------------------

 

Beszélgess kamion öreg soförőkkel.

 

n+1 történetet tudok amit tőlük hallottam.

Jót is rosszat is.

 

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

Két példa a jók közül.

 

1./

Magyar kamionos (még VOLÁN csigás) dekkol valahol Portugáliában december 24-én, egy parkolóban.

Majdnem egyedül.

Van még mellette egy számára ismeretlen, csehszlovák kamionos is. Egymás nyelvét nem értik, köszöni köszönnek egymásnak, de mindenki elvackol mert most itt fognak állni a semmi közepén 3 vagy 4 napot.

Egyszer csak zörgetnek a fülkén. A helyi Közuti Igazgatóság hókotró UNIMOG-ja az,  bár hó épp nincs.

Közli, hogy kövessék.

Mennek utána.

Bevitték őket a helyi (30 km-re) lévő Közuti Igazgatósági telepre. Ott megmutatták hol fürödhetnek meg, és a szolgálatban lévő útkaparók esti vacsorájából is kaptak.

Ott bent az Útügyeseknél töltötték a három napot.

 

--------------------------------------------

 

2./ kolléga lerobbant (kicsi hibával)  Årjäng-nál irány Oslo felé, december 24-én délben.

(ennek a sztorinak a megértéséhez kell térkép. keresd elő)

 

RÁBA fülke felbillent és nekiáll gépészkedni.

Egyszer csak megáll egy kamion mentő.
kollégánk kétségbe esve magyarázza, hogy neki (cégének) nincs pénze kamion mentőre, úgy, hogy köszöni szépen, de nem.

A kamion mentős közli vele, közli a lófaszt, alig értik egymást, de végre valahogy elmagyarázza, hogy itt nem maradhat , hisz ez a Stockholm-Oslo országút, elviszi de nem kell fizetnie mert most christmas van, hagyja a fenébe.

Úgy is lett.

Bevontatta Årjäng-ba. Majd elkezdett svédül valami magyarázni. Végül nagy nehezen megértette, hogy a keresztnevét kérdi : Árpád.

Árpád ?

Igen Árpád.

 

A svéd kamion mentős telefonált, a magyar kamionos nem tudta hová. Elmondása szerint be volt szarva mert azt hitte, hogy a rendőrségnek telefonál a kamion mentős és majd őt most megbünteti valamiért a rendőr.

De nem.

 

Az a svéd kamion mentős nem sokat tudott 1990-ben Magyarországról.

Azt viszont tudta, hogy tőle délre (ezért kell a térkép) vagy 30 km-re van egy bolond svéd, akinek bár semmilyen köze nincs Magyarországhoz, magyar autóbuszokat üzemeltet:

 - Ikarus-250,

 - Ikarus 396,

 - Ikarus-398.

Őt hívta.

 

Az "őrült" svéd azonnal átküldte a fiát, összefogták a kamionost a cuccaival és elvitték magukhoz három napra karácsonyozni.

Igen jól, fejedelmien telt a karácsonya.

Sőőőőt.

Utána az "örült" fia segített megszerelni a RÁBA-t a negyedik napon, ami mindössze 1 órát vett igénybe.

 

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Ilyen is van.

Azután ide tartozik, hogy december 24-én/25-én bizony raboltak már ki magyar kamionost Olaszországban.

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Az, hogy a jövő kamionosa itthon tölti a nagyobb ünnepeket, vagy a kamion  fülkéjében, az leginkább munkáltatójától és az adott ország nemzeti szokásaitól függ.

 

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: Géza1160 (81773)
Géza1160 Creative Commons License 2016.11.15 0 0 81773

Erről az írásról jut eszembe:

"Veterán" kamionsofőrök többen mondták, hogy valóban nem volt nekik ismeretlen, hogy a húsvét, vagy akár a karácsony a kamionban került "megrendezésre".

 

Manapság ez normális(abb) cégeknél jellemző még? Vagy azért tart már ott a logisztika (és az emberség), hogy a sofőrök (főleg a 3/1, 4/1 rendszerben dolgozók) az ilyen nagyobb ünnepekkor otthon tudnak lenni?

Előzmény: trizs77 (81750)
trizs77 Creative Commons License 2016.11.14 0 0 81772

Fele kamion :

 

trizs77 Creative Commons License 2016.11.14 0 0 81771

Amúgy a pót miatt fotóztam anno.

Előzmény: Zotya már NEM kamionozik (81769)
trizs77 Creative Commons License 2016.11.14 0 0 81770

A kép.

 

Sok éve fotóztam.

Erre most megtaláltam a zinterneten.....................:-))

 

Sok tucat, több mint 200 képem kereng az interneten, néha készítő neve nélkül, néha más neve alatt.

Engem ugyan nem zavar, más meg gyilkolna érte.

 

Úgy vagyok vele, legyen a közé.

akit érdekel nézze, ha tud tanuljon belőle.

 

 

Előzmény: Zotya már NEM kamionozik (81769)
Zotya már NEM kamionozik Creative Commons License 2016.11.14 0 0 81769

A kép régi vagy a szerelvény? Északon néha látni ilyen kockalámpást 25 méteresbe.

Előzmény: trizs77 (81768)
trizs77 Creative Commons License 2016.11.14 0 0 81768

 

 

trizs77 Creative Commons License 2016.11.14 0 0 81767

Nincs ott a közeledben egy kamasz leány vagy fiú, aki átírná magyarra a hozzászólásaidat ?

 

 

Előzmény: SLAYER.74 (81763)
aptohu Creative Commons License 2016.11.13 0 0 81766

Nagyon kíváncsi lennék egy ilyen bérpapírra.

Előzmény: SLAYER.74 (81761)
SLAYER.74 Creative Commons License 2016.11.13 0 0 81765

Hiába kötözködsz , látom  nem  érted  .

Régebben  volt  az  hogy  Pld  a  Bicargonál  hűtőn százalék  volt . 

Adott  12 százalékot es  papiron  meg  adta  azt  amival  bevoltunk  jelentve  .

Vagyis  csak a  12 százalékot  kaptuk  meg .

pedig  ezt  pofonegyszerű megérteni , nincs  alap  csak  papiron  .

Jogtalan  de  ez  van  .  

Előzmény: Zotya már NEM kamionozik (81762)
SLAYER.74 Creative Commons License 2016.11.13 0 0 81764

Nem iszok alkoholt sosem .

 

Előzmény: Zotya már NEM kamionozik (81762)
SLAYER.74 Creative Commons License 2016.11.13 0 0 81763

Napidij  is  nincs  rá kötelezve  egy  cégsem  arra  hogy  a maximum 60 eurót adja .

Azt  mondja  adoma  az  alapot  , meg  adok  neked  25 eurót  naponta  .

De lehet  az  a  variáció is ,  hogy  adja  az  alapot  és  ad  50 eurót  hétköznara .

szombatra  és  vasárnapra  ad  25 eurót  vagy  semmit .

 

Dörzsöltnek kel lenni,  mert  kézbekapod a  munkaszerződést , az a  szentírás  amibenne  van  az  létezik a  tőbbi  nem.

Azt  irja  alapbért  128 ezer  bruttó  és  60  euró  napidij  adható  ,  erre  kel  vigyázni .

Akkor  szolni  mitjelent ez  ,  és  elmondja  hogy  ennyi  a  maximált napidij ,  vagyis  adhat  12 eurót  is  .

Hülyén  hangzik , de  mikor  kézhez  kap az  ember  egy  munkaszerződést  nem  lát  .

Hiába  olvassa  el ,  azt  majd  otthon  fogja  látni  hogy  mit  írt  alá .

Ezért  kel  kérdezni , adható vagy  adok  elérhető  lehetőség  ezek  mind  azért  vannak  hogy  félrevezessenek .

 

Nagyon  sok  ember  azt  szokta  csinálni , a  HR  es  elhadarja  a  sablont  amire  oda  sem  figyelnek .

Aztán  elmondják a  munkafeladatot stb,  és  gyorsan  átnézik a  szerződést  és  már  alá  is  írták .

Olyan  fontos  mondatokat  átugorva  ,  mint  hogy  miért  felel  A gépjármüvezető felel  a  rábizott  értékekért .

Beleértve  a  szállitóeszközt és  rakományát valamint  a  rábizott  okmányokat .

És  akkor  ide  irja  hogy  teljes  anyagi felelősségel  tartozik ha  önhibájábol  kárt  okozott .

Itt  van  az  hogy , ittál bele fordultál  az  árokba  összetörted  a  szerelvényt  stb .

Viszont  ugyan  ez  vonatkozik  rád  akkor  is  ha  a  parkoloban meghuzták a kamion oldalát  és  letört a  tükör .

Nincs  tanu  , akkor  levonja  töled a  teljes  árat .

Tehát  legyen  feltüntetve  hogy  miylen  mértékig  vagy  te  felelős  .

Ha  még  ugyvan  akkor az  alap  bér  30 százalékáig  vonhatja  havonta le  a  pénzt .

 

Zotya már NEM kamionozik Creative Commons License 2016.11.13 0 0 81762

Te ilyenkor már részeg vagy?

Előzmény: SLAYER.74 (81761)
SLAYER.74 Creative Commons License 2016.11.13 -1 0 81761

Mit  lehet  ezen  nemérteni , azt  irtam  le  ahogy  a  többség cég alaklmazza a  munkaválalóit.

Én  sem mennék  olyan  helyre  , ahol  nincs  alapbér .

De  évekkel  ezelőtt még a  Révésznél  is  ez volt , sokan  elfelejtették , hogy  az  alapbér  csak  papiron  volt  meg .

 

De ezen  kár  is  fentakadni , Papiron  megkapod az  alapbért , mivel  ezután  adózol .

A  napidij az  az  amit  sikerült  kiharcolni  és  országossá tenni , az  adómentes  60 euróig .

 

De  nem  kel nekem az  alapbér  ha  van  egy  normális  fizetésem .

Alapbérrel mit  kezdek ?  Ha  elemennék  tápénzre , vicc  kedvéért  csak  egy  fogászati  kezelés  alap  80-120 ezer  .

ja  és  még a  TB  is  támogatja  .  

Süssékmeg az  alapbért , nem  értem  miért  nem  lehet  ezt  megérteni  az alapbér  lesz  csak a  nyugdijalapja .

Akkor kapjak  500 ezer  ft  fizetést  brutóba és  magkapok  belőle  ugy  300 körül  , de  ha  gond  van  akkor  lehet  mihez  nyulni .

És  a  nyugdij sem  lesz  alsó kategóriás  nyomor igy .

 

Az  othonléthez  meg  azt  tudom  irni , annyit  kel keresni  hogy  azt  az  egy  vagy  kéthetet is  tudja  fedezni .

Az  alapbér  onnan  indult ,  hogy  elmentél  dolgozni ,  és  kaptad  a  minimálbért ,  pld  egy  üzemben .

Igy  meg  is  maradt  hogy  az  is  jár , és  a  nagy  cégek  a  fuvarozásban  is  fenttartották mint a  Hungarocamion . 

Minimálbér  és  25 dollár  napidijjal .  Igy  maratdt  meg a  köztudatban  hogy  az  jár  .

Ezeket  a  cégek  ,  eltudják  venni a  dolgozóktol , oylan  cimen  mint  , kaukció , egy  évig  levonásával .

Esetleg  önrész  válallásával , amit  alaklmaztak  is  jorábban  ,  gyakori  autótöréseknél , árúkároknál  .  

Tudom  persze van CMR  biztositás ami  az  árúkárokat fedezi .

De  a  magyarvállalkozó ilyen , adható  de  nem  adja  .  majd  évégén  megkapod  jutalomban .

Vagy  üzemanyag megtakaritás  néven .  

Előzmény: Zotya már NEM kamionozik (81759)
arpibacsi75 Creative Commons License 2016.11.13 0 0 81760

Ezért kérdeztem.Olyan helyre én sem fogok elmenni dolgozni, ahol nem adnak alapbért.

 

 

Előzmény: Zotya már NEM kamionozik (81759)
Zotya már NEM kamionozik Creative Commons License 2016.11.13 0 0 81759

Én nemigen értettem Slayert,de ez megszokott már, az a normális eset,ha van alapbér+napidíj. Ha egy cégnél nem adnak alapot,ne menj oda,ilyen egyszerű. 

Én az előző helyen decemberben nem dolgoztam, akkor mindig az alapot kaptam csak.

Előzmény: arpibacsi75 (81758)
arpibacsi75 Creative Commons License 2016.11.13 0 0 81758

De ha nem ad alapbért, akkor ha kiszállok pihenni mondjuk 1 hétre akkor azon a héten semmit nem kapok?

Mert sok cégnél 4/1 vagy 3/1 hétben dolgoznak.Akkor teszem azt 1 hétig nem keresek semmit?

Abban nekem mint munkavállalónak hol éri meg?Szerintem sehol.

Jobbnak tartom ha ad alapbért és arra adja a napidíjat, mert akkor a pihin is van pénzem, és valahol nem vagyok rákényszerítve hogy ki se szálljak az autóból.

Előzmény: SLAYER.74 (81756)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!