Keresés

Részletes keresés

22lr Creative Commons License 30 perce 0 0 90352

Bakker, ezt benéztem, a Liss nem bar-ban, hanem MPa-adja meg a patronjainak a töltőnyomását, így már minden stimmel, picurgyu teljesen jól írta le a jelenséget :-DD

Előzmény: 22lr (90350)
22lr Creative Commons License 45 perce 0 0 90351

Lehet hogy hülyeséget írtam, írja a wiki, h 5,1 bar felett cseppfolyósítható a CO2, a palackokban is így tárolják. Viszont ugyanott, az előbbi diagramon ehhez vagy nagyon alacsony hőmérséklet, vagy nagyobb nyomás kéne. Valami nem stimmt evvel a wikis cikkel, vagy én nem értek valamit...

Qrva rég tanultam fizkémet :-D

Előzmény: 22lr (90350)
22lr Creative Commons License 1 órája 0 0 90350

Druszám, nekem ez alapján úgy tűnik, hogy a széndioxid-patronok 8 bar-os töltési nyomásával szibériai hideg kéne, hogy cseppfolyósodjon benne a gáz. Inkább az lehet a teljesítmény csökkenés oka, hogy a hűtéssel a gáznyomás is csökken Gay-Lussac 2 törvénye alapján.

Szürke: gáz-gőz, Kék: folyadék, Piros szilárd, V.kék: szuperkritikus

Előzmény: picurgyu (90343)
Atti6909 Creative Commons License 1,5 órája 0 0 90349

Tegnap szintén lövöldöztek a gyerekek,nem volt gond a co-val. Én t6artottam tőle,hogy gyengébb lesz,de megmaradt az ereje.

citati Creative Commons License 2 órája 0 0 90348

Amúgy meg szilárd lesz...

Szublimál, de ehez nem értek

Előzmény: citati (90346)
diszkvalifikáló Creative Commons License 3 órája -2 0 90347

"gond a hideg a CO-nál. A CO-sok működési elve,"

Ide csak zoknik járnak! 

citati Creative Commons License 3 órája 0 0 90346

Viszont szvsz 5-10 fok között nem lesz még folyadék a co2.

Előzmény: citati (90345)
citati Creative Commons License 3 órája 0 0 90345

Tapasztalom....

Van 2 db co-s pukkantóm, mind kettő deresedik 10 fok alatt, gyengébb is, kevesebbet lő. Lehet kicsit jobban vannak hajtva a kelleténél...

Nem is használom már ilyenkor őket, csak ha nagyon nem bírok már magammal...

picurgyu Creative Commons License 3 órája 0 0 90344

Azért van a CZ öntöltő CO-s pisztolyánál az a jelenség hogy sorozatot lő mert amikor kevés a gáz fejlődés nincs elég nyomás . Ilyenkor nem tudja a tömegzáras pisztoly helyretoló rugóját teljesen összenyomni és csak ismétel de a lövedékek egyre alacsonyabbra "szállnak" és kimegy az összes egy billentyű elhúzásra a tárból.

picurgyu Creative Commons License 4 órája -1 0 90343

Természetesen gond a hideg a CO-nál. A CO-sok működési elve, hogy a tartályban vagy patronban nagy nyomással CO gáz-t töltenek ami folyékony halmazállapotúvá alakul. Bizonyos hőmérsékletig vissza tud alakulni gáz állapotra. Alacsony hőn nem jön ez létre és nem fog működni a puska. Egészen addig működik amíg a tartályban van gáz állapotú CO. Ez az oka az is  , hogy nehéz sorozat lövőt csinálni belőlük. Sorozat lövőnél mikor az első lövés után nem fejlődik elég gáz állapotú CO ami felhúzza a závárzatot és ismétel megáll a működés.

Előzmény: citati (90340)
luxi100 Creative Commons License 22 órája -2 0 90342

Üdv! Eladó a Walther LGR pca légpuskám! Szép állapotú,a tömítései is nagyon jók,tartja a nyomást. A távcső nem eladó,a gyári dioptert adom a puskához. Az ára 85000Ft. Érdekelődni emailben vagy 06306053348.

Atti6909 Creative Commons License 30 órája 0 0 90341

Nem tapasztaltam,lehet nincs elég hideg.:) 

Előzmény: citati (90340)
citati Creative Commons License 30 órája 0 0 90340

Szevasz!

Az alacsony hőmérséklet nem okozott gondot a co2-nek?

Előzmény: Atti6909 (90338)
roland7 Creative Commons License 1 napja 0 0 90339

Üdv!

Valaki kipróbálta már a LOV-21 -et az új típusú CO2 patronokkal?

Atti6909 Creative Commons License 1 napja 0 2 90338

Hétvégén nálam vannak a gyerekek. Mai nap (első alkalom) célbalövés volt délután. Először sörösdoboz tíz méterről, majd 15 m-ről a doboz alja,de unalmassá vált. Kitettem 20 méterre a gyógyszeres dobozokat ( kb 20mmx30mm) de az is unalmas lett nekik.  10mm x20mm-es mozaiklapokat lövöldözték 20 m-ről szinte hiba mentesen.  10 lövésből 9 találat,vagy mind. A fiú 12 éves, a kiscsaj 13,  a puska artemis cr 600w. A lány olyan stabilan tart célra,hogy elcsodálkoztam. Nekem ez nagyon jónak tűnik, szerintetek ? Belelkesedtem s most tervbe vettem egy öregebb versenyvas beszerzését ami 20 méteren valóban pontlövő. A gyerekek élvezik,én meg büszke vagyok.:) 

rókafegyver Creative Commons License 3 napja 0 0 90337

Köszönöm.

Előzmény: T.A.L. (90336)
T.A.L. Creative Commons License 3 napja 0 0 90336

Hiba !

Elvileg ha a variábel dob le van csúsztatva (csavar kiteker), akkor alatta látható 3-4 csvar, az fel van lazulva, azt kell meghúzni. Majd vissza a vari dob és a csavar pontosan a belső tubus zsákfuratába vissza, mert az végzi a variábelezést.

Ha ez nem segít, akkor gyári hibás.

Előzmény: rókafegyver (90335)
rókafegyver Creative Commons License 3 napja 0 0 90335

Amerikai Hawk távcsövemet ha élesítem a végállásból továbbtekerve elfordítja a szálkeresztet. Másik irányban végállásból visszaállítható. Lövés, hordás, pakolás közben nem mozdul el. Szerintem ez hiba, bolt szerint érezni kell, hogy ott a vége és ez nem hiba. Egyébként egyáltalán nem zavaró, de szerintem tuti nem természetes.

Előzmény: T.A.L. (90334)
T.A.L. Creative Commons License 4 napja 0 1 90334

"Majd észrevette, hogy ha visszacsavarja, akkor már működik a zoom állítás, megvan a mélysége, hogy beleüljön a csavar a zsákfuratba."

Így működik helyes, mivel az a csavar vezérli a zoom-t.

"Na most én meglepődtem, mert (úgy gondoltam, bár sosem állítottam rajta), hogy a Hawke csövemen az fixálásra van. Ezek szerint mégsem?"

Nem, az a csavar nem fixálásra van kitalálva.

Előzmény: KrenAtesz (90333)
KrenAtesz Creative Commons License 4 napja 0 0 90333

Sziasztok,

kollégám vett egy kínai távcsövet, amin a zoom állító csavart kicsavarta, hogy tudjon állítani rajta, majd meglepődtünk, hogy semmit nem állít a gyűrű. Oké, ennyi pénzért ne várjunk sokat, de akkoris. Majd észrevette, hogy ha visszacsavarja, akkor már működik a zoom állítás, megvan a mélysége, hogy beleüljön a csavar a zsákfuratba.

Na most én meglepődtem, mert (úgy gondoltam, bár sosem állítottam rajta), hogy a Hawke csövemen az fixálásra van. Ezek szerint mégsem?

barugon Creative Commons License 5 napja 0 1 90332

Valójában imádom, lévén kora, technikája végett, de ami a csúcs benne az a sütés. Ennek hatására előszedtem a HW-t, Anshütz-öt, hátha sikerül

még állítani rajtuk, de nyert az Walther.

Maga a fegyó bizonyára 1955-ös, de ami bosszant az a cső! Nem volt rajta a csőtömb, (a bemutató fotón sem) és átvételkor felemás érzésem volt a cső igen komoly bólintása végett. A cső gyári számára tekintve, (ami 130 ezres nagyságrendű) láttam, hogy ez cserélt! Gyakorlatilag egy vadi új cső, amit Nekem kellet már otthon bekalibrálni! Nos. hogy mennyire keserű a szám íze már mellékes, az eredetiség kilőve, de egy vadiúj csővel ezt a technikát látni,

lőni vele, az nagyon jó dolog.

Ami zavaró az a súlya és a távcsősín rövid mérete. (Igaz, hogy ezt nem a 6-dik X-ük felettieknek gyártották, de akkoris....!)

Előzmény: tüskés70-2 (90320)
Dömpi 1 Creative Commons License 6 napja 0 0 90331

Ja, hangtompi műanyag, de nagyon hatásos, akár szobalövészetre is alkalmas, hangja szinte nincs, nagyon kis kiszkrét pukkanás, kb. mint egy NERF.

Előzmény: Dömpi 1 (90330)
Dömpi 1 Creative Commons License 6 napja 0 0 90330

Nekem van, fa tusával, 4,5-ös csővel, gyári tompival. Gyakorlatilag ugyanaz, mint a BSA Buccaneer, pár apróságot leszámítva. Tus más, illetve ebben már a gamo CAT elsütőszerkezete van, nem az alap, mint a Buccannerben. Szenved a szokásos gamo elsütő hibájától, a sütés állító csavart hoszabbra kellett cserélni, utána viszont tényleg finomra lehet hangolni. Előhúzás hossza is állítható már. Rugócsere kellett, mert különben messze meghaladta a törvényes határt. Pontos is, bár nem mérhető az LGR-emhez. De 25 méterre támasztásból, távcsővel tud 2,5 cm körüli szórást JSB exacttal. Kidolgozása szép. Tartozék a gyorstöltő csonk, pár tartalék tömítés. Kb. 116Eft volt tartalék tárral, szállítással, egy hét alatt megjött.

https://www.carabinasypistolas.com/en/gamo_coyote_whisper_pcp_air_rifle.php

Előzmény: cort c5h (90329)
cort c5h Creative Commons License 6 napja 0 0 90329

https://www.youtube.com/watch?v=PnUys-WWnak

Lehet tévedek, de nem hiszem itt sokaknak pcp gamoja van, és ha akad is 1 vélemény még nem sokat jelent. Csak azért gondolok erre, mert magyar üzletekben nem láttam még ilyet, nem lehet elterjedt. Videón lemérte a sütési erőt, azé ha jól számolok az sok. Az ára kecsegtető, de mire ideér a pyramydairból több lesz ennél, ha lehet ilyet egyáltalán. Én nem merném bevállalni. Eddig a gamoról sok negatívat lehetett hallani, attól tartók ez a pcp sem egy AirArms, ennyi pénzé nem hiszem, hogy lothar csővel látják el. Pedig ha már pcp akkor AA-t tudom ajánlani, szintén próbáltam, csak ennél borsosabb az ára.. Én maradnék a jó öreg D75nél, azt nem kell töltögetni palackokkal, és elég szépen muzsikál ;) 

Előzmény: pantianti (90328)
pantianti Creative Commons License 6 napja 0 0 90328

https://www.pyramydair.com/s/m/Gamo_Urban_PCP_Air_Rifle/4100

Ez árban tényleg jó! Kérdés. Személyes tapasztalat van-e?

Előzmény: Martinez007 (90318)
ZoliD65 Creative Commons License 6 napja 0 1 90327

Na ez most meglepett ... El is dobom az LGM2-t messzire :O 

Előzmény: Martinez007 (90318)
viborg Creative Commons License 6 napja 0 2 90326

nekem is volt gamóm! Most egy hw van. ezzel a legpontatlanabb lövésem is jobb,mint a gamóval a legjobb volt.  10 méterről lukba luk kitámasztva. ezt a gamóval nem tudtam megcsinálni ugyanolyan körülmények közt.

Előzmény: Martinez007 (90324)
cort c5h Creative Commons License 6 napja 0 2 90325

Ha neked jó a Gamo is, akkor oké, csak előtte próbálj ki egy Diana, Feinwerkbau, vagy Weihrauch puskát, hátha megváltozik a véleményed. Én mind próbáltam, és ha lenne annyi pénzem akkor mind meg is tartottam volna, de csak a Bau300 van. Árban ugyanannyi mint egy új gamo, de van egy sanda gyanúm, hogy melyik lenne a jó légpuska, ha összehasonlítanánk őket. Persze ez már versenyfegyver, pedig csak hobbi szinten lövök, de ha ugyanannyi pénzt kiadok értük, akkor miért a gamo mellett döntenék. Max azért mert jobban tetszik a külseje, vagy mert brutál erős ja de azzal mire megyek ha lebutítva használhatom. :D

Előzmény: Martinez007 (90324)
Martinez007 Creative Commons License 6 napja -4 0 90324

Nekem 2 gamom is van és jó . És megint kezdődik a "német" puska nem gyártót mond hanem német puskát .A 21.században még mindig az a felfogás van hogy csak az jó ami német.Holott már az összes fegyvergyártó korszerű gyártási technológiával rendelkezik. Elismerem vannak jó "német" puskák de ne nézzünk már mindenkit le akinek nem az van!

Köszönöm.

Fricu1 Creative Commons License 6 napja 0 0 90323

Az orosz MC, meg talán a nagyon régi Anschütz kisöbünek volt ilyen emlékeim szerint. Bár, mintha ott az első lett volna a gyorsító, de ez nem 100% már, régen volt (és én nem lőttem velük, csak volt a klubnak). Olyan sütés volt, hogy besz@rás.

Előzmény: barugon (90317)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!