Keresés

Részletes keresés

-laller- Creative Commons License 2023.04.24 0 0 505

Lom

-laller- Creative Commons License 2020.12.24 0 0 504

Hohó, majd' egy év után új hozzászólás! :)

Összevissza mennek az ingatlanárak; nem ritka már az egymillió/m2 körüli sem - ettől függetlenül még van klasszikus wekerlei (46-48m2-es) lakás 30 millió alatt.

Ami olcsóbb az a Nagykőrösi útra nézők. A Határ útiak is elvileg de ott meg sok ikerház van ami alapból drágább.

 

Nagyon szeretünk itt élni. Már nagyok a gyerekek, felnőttek. 

Előzmény: SchafferZsa99 (503)
SchafferZsa99 Creative Commons License 2020.12.18 0 0 503

Üdvözletem!

Általános iskolába a Wekerlére jártam és nagyon szerettem. Azt viszont nem tapasztaltam meg soha, hogy milyen ott élni, így ezzel kapcsolatban szeretnék segítséget kérni!
Akkor is jól és tartalmasan lehet élni, ha az ember nem feltétlenül családdal költözne oda?
Bónusz kérdés, a kerületen belül esetleg vannak olyan részek, ahol pl. lakásokban kevésbé magasak az ingatlanárak? Ha igen, ezek milyen fekvésűek?

Előre is köszönöm a segítséget! ^^

-laller- Creative Commons License 2020.01.22 0 1 502

Egymillió ft nagyságrendileg. De van, aki héjazat-cserével váltotta ki, vagy lépcsőház kifestésével. Noha valóban nő az ingatlan területe, egy százéves padlástérben gyakorlatilag mindent újra kell csinálni, viszi a pénzt. A háznak is jobb, ha valaki sajátjaként karbantartja.

Előzmény: nighttrain (501)
nighttrain Creative Commons License 2020.01.22 0 0 501

És akkor a tetőtér beépítéshez számolt költségen felül a szomszédtól is meg kell venni a részt..Ez mekkora összeget jelent ? Akár kb.

-laller- Creative Commons License 2020.01.21 0 0 500

bocsi ez az ajánlat nem tudom miért maradt benne a vágólapon volt 

Előzmény: -laller- (499)
-laller- Creative Commons License 2020.01.21 0 1 499

Nagyon sok lakást megnéztünk Wekerlén, mielőtt döntöttünk. Szinte kivétel nélkül mindenhol a társasház tulajdonában volt a padlástér, de a tulajdonosok mindenhol nyitottak voltak - az eladó elmondása szerint - a kivásárlásra/beépítésre. Természetesen ez csakis közgyűlési határozattal, társasházi alapító okirat módosítással lehetséges, 100%-os beleegyezés mellett. És hát minél kisebb a ház, annál könnyebb ezt keresztülvinni, bár hatlakásosban is lakhatnak gáncsoskodók.

 

Az általunk kiszemelt lakás egyik előnye, hogy ellentétben a többi házzal, abban a házban, egy korábbi beépítés során, felosztották a padlásteret, tulajdoni lapon fel lett tüntetve minden albetétre kb 1/6-od rész, nem maradt közös padlásterület. Így valójában a szomszéd részét kell kivásárolni, de még ekkor is szükséges az alapító okirat módosítás.

 

 

Munkadíj:

Mennyezet 3x glettelés,kaparás csiszolás,, alapozás, flekkelés 2x festés 53nm2 x2500ft =132500

Oldalfal kaparás, alapozás, 2x glettelés, csiszolás, flekkelés, 2x fehér festés 177nm2 x3000 ft=531000

Összesen:663500

Horonyvakolás50000 +Üzemanyag 20000 +anyagköltség 250000ft

Összesítve :963500ft

 

Előzmény: nighttrain (498)
nighttrain Creative Commons License 2020.01.17 0 0 498

Megvásárolni :O Nahát, mikor mi az Almavirág téren néztünk lakást, egy szóval sem mondta senki, hogy ugyan a tetőtér beépíthető, de ha a odáig jutnék, akkor a saját lakásom feletti tetőtért az alsó szomszédomtól meg kell venni mert nem az enyém :O. Meg jó pár hirdetésben odaírják ezt a plusz dolgot egy emeleti wekerlei lakásnál, hiszen ez milyen jó lehetőség, hogy beépítheted..

Illetve, társasházról társasházra változik, hogy van ?

Arról ne is beszéljünk, hogy mik az egyéb előírások, amiket általában senki nem tart be, mert sokszor nem életszerű, pl. hogy tetőtérbeépítéskor az összes szomszédnak bele kell egyezni. Aztán ha enélkül beépíted és később valamiért összeveszel vele, visszabontathatja. Persze lehet arra hivatkozni, hogy az csak egy padlás..Ha elfogadják. Többtényezős dolog ez is.. 

Előzmény: -laller- (497)
-laller- Creative Commons License 2020.01.13 0 0 497

Érdekes nálunk a tetőtér. Nem közös társasházi tulajdon, hanem felosztva albetétenként 22-27m2. Strangonként kettéosztva. Ha be akarod építeni, nem a társasháztól, hanem az alsó szomszédtól kell megvásárolni.

-laller- Creative Commons License 2019.12.23 0 1 496

Boldog karácsonyt minden wekerlésnek! 

-laller- Creative Commons License 2019.12.19 0 0 495

Nagyon köszi! Mondta is a szomszéd, hogy a fürdőszobák - itt érintkezünk - között sima válaszfal van, meg se próbáljam fúrni. Neki anno egyszer már beszakadt. Asszem az lesz hogy felhúzok elé egy plusz falat.

Előzmény: mzsombi (494)
mzsombi Creative Commons License 2019.12.19 0 1 494

Belső teherhordó 30 centi (egész téglányi), belső válaszfal 15 centi (féltéglányi). Lakások között is sokszor csak válaszfalnyi van!

Előzmény: -laller- (493)
-laller- Creative Commons License 2019.12.19 0 0 493

Meg tudja valaki mondani a belső falak vastagságát? A tartófal (a két szoba között) illetve a nem teherhordó falak.

Qqberci Creative Commons License 2019.12.13 0 1 492

Ma arra jártam, és a Kapitányság oldalán látszik is a korábbi páncélfedelet helye, de az ablakokat már terméskővel befalazták. Korábban közvetlenül az úttest mellett volt egy öntött beton géppuskafészek, azt már vagy 20 éve elbontották...

Előzmény: nighttrain (490)
-laller- Creative Commons License 2019.12.13 0 0 491
Vágom nem tudom miért hittem hogy ez vmi ötéves terv részeként zajlott.
Előzmény: wekerlei (488)
nighttrain Creative Commons License 2019.12.13 0 1 490

Igen, ott valóban rémlik valami bunkerszerű épület ami ott van az egyik falnál a mai napig. Fura lenne, ha az egészet megszüntették volna, bármi történhet, amikor hasznos az ilyen. 

Fürdőszoba nekünk sem volt apámék korában, de igazából érdekes, hogy mi volt a helyén mert volt külön WC és fürdő is és kamra is mikor én már ott éltem, és persze konyha is, amennyire emlékszem a 80-as évek vége-90es évek közepe közti időszakra. Ikerházi lakásban nyilván könnyebb volt ezeket kialakítani. Vezetékes telefon meg kábelTV viszont nem volt, de egy pár éves időszakot kivéve ez utóbbi nélkül nagyon könnyen megvagyok a mai napig. Akkoriban mondjuk sem a telefon, sem a net nem hiányzott. Meg fával fűtöttünk, hajnalban mindig jó hideg volt, Azóta a ház amiben laktunk egykor, sajnos eléggé el lett hanyagolva. Azt nem tudom amúgy, mi az a raktárépület ami a mai napig ott van a Vágóhíd utcában. Az átalánydíjat rendesen kihasználták a szomszédok, a vízvezeték is valahogy úgy volt megcsinálva, hogy több házhoz tartozott egy központi elzáró. De egy biztos, mikor nyáron locsoltak, az esti fürdések idején elég kicsi volt a víznyomás. Bár igazából mindenre csak homályosan emlékszem, lassan 24 éve hogy elköltöztünk onnan.. Azt hiszem 4 millió körül adtuk el a házat.. Ez a homoktégla amúgy nem a legszerencsésebb, alul többször penészedett. Kíváncsi lennék mennyi az elméleti élettartama ezeknek a házaknak és mikor kellene az alapjaitól újjáépíteni. De a vicc az, hogy amilyen házban most lakom, az sem sokkal újabb, és itt is megkaptam a homoktéglát..Azon gondolkodom néha, mikor fog a kombi cirkó leszekadni a falról :D. De egyelőre stabilnak tűnik, kb 7 éve fúrták fel. 

Qqberci Creative Commons License 2019.12.13 0 1 489

A Rendőrkapitányság épületében is volt óvóhely, a nyomai még most is látszanak...

Előzmény: wekerlei (484)
wekerlei Creative Commons License 2019.12.12 0 0 488

Központilag? Mindenki kitalált valamit saját megoldást. Nálunk a fürdökád a konyhában volt.

Előzmény: -laller- (487)
-laller- Creative Commons License 2019.12.12 0 0 487
Amúgy ez hogy történt, központilag? Csókolom hoztuk a fürdőszobát, hova tegyük? Vagy mindenki maga igényelte az átalakítást.
Előzmény: wekerlei (486)
wekerlei Creative Commons License 2019.12.12 0 0 486

A mi házunkban a 60-as évek végétöl.

Ez egy emeletes ház volt olyan beosztású lakásokkal, amelyeknél nem volt könnyü megoldást találni. 

A WC túl kicsi volt, más helységeket meg nehéz volt álalakítani.

-laller- Creative Commons License 2019.12.12 0 0 485

Fürdőszobákat mikor kezdtek el kialakítani? 

wekerlei Creative Commons License 2019.12.12 0 2 484

Szüleim azt mondták, hogy a Koós Károly téri nagy házak pincéjében voltak óvóhelyek, az ostrom idején ott vacogtak. 

Az 1944-45-ös tél egyébként is több szempontból is kemény volt. Nagy hidegek voltak, füteni meg nemigen volt mivel.

Az ruszkik itt álltak Pest elött, rendör nagyapám meg karácsony elött elbúcsúzott wekerlei családjától, mert meg kellett védenie a várat.

Az nem sikerült egészen, el is vitték hadifogolynak, de csak Kecskemétig, mert ott 55 évesen meg is halt.

Azért örülök neki, hogy nem azokban az idökben kellett élnem. 

Qqberci Creative Commons License 2019.12.11 0 1 483

Igen, az az...

Előzmény: Vajk (482)
Vajk Creative Commons License 2019.12.11 0 0 482

Arrafelé 20-30 év óta van egy üres telek, ahol azelőtt ABC volt, de lebontották.

Előzmény: Qqberci (481)
Qqberci Creative Commons License 2019.12.11 0 1 481

nem tudom Wekerlén hol voltak erre kijelölve.

 

A Martinovics utca - Esze Tamás utca sarkán volt egy óvóhely, ezt valamikor a '60-as évek végén tömték be. Gyerekkoromban még jártunk le relikviákat gyűjteni...

Előzmény: nighttrain (480)
nighttrain Creative Commons License 2019.12.11 0 0 480

A mi részünkön, a Baross utcában főleg vasutasok laktak ahogy tudom. Dédapám vezető jegyvizsgáló volt, nagymamám is ott született otthon. A Kós suli volt azt hiszem a női polgári iskola, míg a mostani, tudtommal továbbra is "bentlakásos" mellette a fiúiskola. Ahogy nagymamám mesélte, télen anno egy erzsébeti hentestől vettek egy egész disznót, és otthon vágták le. Volt nekünk is kert az ikerházban, meg sufni, gondolom ott történt a dolog. A Nagykőrösi úton meg jó nagy dugó volt, mert ott ment a Kisburma, ami a Köteles utcai kihúzótól, ahol sokáig villamosmegálló is volt, a Jahn Ferenc kórházon túl Soroksárig tartott, és mikor megállt a tehervonat keresztbe Erzsébet fele, akkor nemigen lehetett közlekedni. Meg ugye ott ment az 51-es is. 

Amikor a bombázások voltak, akkor a környéken mentek valahova óvóhelyre, de nem tudom Wekerlén hol voltak erre kijelölve. Dunaújvárosban pl. a mai napig egyes társasházak pincéjét nem lehet használni, mert "légó-pincének" vannak kijelölve. Biztos olyan alapon, hogy stratégiai minősége miatt vasművet könnyebben bombáznak, hogy az arrébb lévő létesítményre inkább ne is gondoljunk..

Annak idején gondolnám Wekerle a közeli Illatos úti vegyiművek és a Ferencvárosi pályaudvar miatt eshetett bele többször a szórásba, amúgy annak részleteit nem tudom, hogy ilyen típusú gépnél és bombánál mennyire volt pontos a célzás. A sarokházban, a Zalaegerszeg-Baross sarkon meg Mittelmann bácsiékat bújtatták a háború vége fele. Sajnos nagymamám már nem él, hogy többet tudjon mesélni gyerekkora időszakáról..

Régi történetek érdekelnének engem is :) 

wekerlei Creative Commons License 2019.12.11 0 1 479

A teleppel kapcsolatosan biztos sok érdekes történet lenne. Néhányat én is el tudnék mesélni, más meg engem is (meg talán másokat is) igen érdekelne. 

A mi Mészáros Lörinc utcai lakásunkat (akkor még Kálmán király utca) családunk 1919-ben kapta meg. A 8 lakásos házban csak rendörök meg tisztviselök laktak. Az akkori idökben ez nagy luxusnak számított és meg is volt nagyon gondolva az a koncepció. Minden lakáshoz egy kis kert is tartozott, ahol nemcsak virág, de egy kis zöldség vagy gyümölcs is termett. Ahogy szüleim mesélték, nagy társadalmi élet volt Wekerlén. Minden vasárnap a mise után korzó volt a fötéren. A fiúk ott jópofáskodtak, a lányok meg azzal voltak elfoglalva, hogy hogyan híhatják fel magukra a jópofáskodó fiúk figyelmét.

 

nighttrain Creative Commons License 2019.12.11 0 1 478

Dehogy helytelen, sosem volt kocsim és remélhetőleg soha nem is lesz. Tehát ahogy áthaladok : gyalog, tömegközlekedéssel, vagy biciklivel. Mivel a közelben lakom, és ha tehetem, hétvégén többször is érintem :D 

Dédapám hasonlóan kapott szolgálati lakást, amit aztán sajnos el kellett adnunk.

A 42-es ügyet adom, de erre szoktam több helyen felvetni, hogy Dél-pest közlekedésfejlesztése sosem volt elsődleges. Fonódó, 1-es, metró, mind volt Budán mostanság, közvetlen környezetünkben, mikor nagyapám a telket vette a 60-as években Lőrincen, már rebesgették, hogy felüljáró épül a lajosmizsai vasút felett. Meg ugye az építési tilalom az Üllői mentén is leendő reptéri metró miatt volt..Na, az a rész szerintem főleg ennek köszönhetően tényleg legettósodott. Nagyon drukkolok, hogy egyszer megépüljön ez a hosszabbítás, persze, kisajátítás kell, szűk az út, aluljáró kell a vasút alatt, de mindent lehet ha akarnák..

Amúgy egyszer Wekerlén is terveztek villamost, a tanácsközt. idején..Meg a Hunyadin is, a 151 helyén. 

Előzmény: Qqberci (477)
Qqberci Creative Commons License 2019.12.11 -1 0 477

hétvégente mindig áthaladok rajta.

 

Nagyon helytelen :-)))

Azért zárogatták le az utcákat, hogy csökkenjen az átmenő forgalom. Ez persze nem jött be, mert ami az egyik utcából eltűnt, az megjelent a másiknál, plusz a zsákutcákba való behajtás...

 

Nagyapám 1917-ben kapott a MÁV-tól szolgálati lakást Wekerlén, így elég komoly a kötődésünk. Ma már nem ott lakunk, de ha jó az idő, akkor átmegyek biciklivel "sétálni".

 

Most sokat lehetne tenni az Ady Endre út forgalmának a tényleges csökkentéséért: meg lehetne hosszabbítani a 42-es villamos vonalát a Gloriett (leánykor nevén KISZ) lakótelepig. Így aki a metróhoz megy, kocsi nélkül is kényelmesen bemehetne akár a Gloriett-től, akár a Havannáról...

Előzmény: nighttrain (473)
-laller- Creative Commons License 2019.12.11 0 2 476
Nem vagyok facés de persze van wekerlés csoport ott. De az borzasztó egyáltalán nem helyettesíti az itteni fórum struktúrát. Reméljük feléled.
Előzmény: nighttrain (473)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!