Keresés

Részletes keresés

kökény80 Creative Commons License 2011.01.13 0 1 456

A határ út metrólejáró és a felüljáró közötti parkolóra gondolsz? A felüljáró fölött gombamódra nő egy emeletes épület, el nem tudom képzelni mi lehet! Parkolóház célszerű lenne!

Azt tudjátok esetleg, hogy a "régi MDF piac" helyén mi készül? Miért nem volt jó ott egy piac? Régen olyan ritka dolgokra lehetett ott bukkanni! Pl. van egy kb 100 éves angol (!) olvasókönyvem, amiben a retorikai résznél egy Kossuth beszéd is található és lábjegyzetben be is mutatják, ki volt Kossuth!

Tényleg evvel szórakoznak a 8keres fiatalok, hogy Wekerlén terrorizálnak? De már a 8ker is inkább lelépőpénzt ad az ilyeneknek, így hosszútávon meg tudják emelni az ingatlanáraikat! Hova fognak költözni a kitelepülők???

Polka Creative Commons License 2010.02.16 0 0 455

(Felhozom kicsit...)

 

Azóta megtudtam, a terület nem kispesti, hanem fővárosi, tehát a bérbeadást nem lokálba', hanem "odafentről" vezérelve intézték.

 

Akkor pedig akadhatna egy-két lokálpatrióta, aki elhordja azt a 30 követ onnan. Mert azóta az "őrbódé" is mexűnt, na meg ebben a nagy hóban fel sem tűnne a tankcsapda hiánya olvadásig!

Polka

Polka Creative Commons License 2009.10.05 0 1 454

Nem igazán wekerlei kérdés, de részben érinti.

 

Nemrég a Határ úti metrómegállónál jártam és nagy meglepetésemre azt találtam, hogy az eddigi ingyenes gépkocsiparkolót egy kájefté "megvette" és most pénzért árulja a helyeket.

Ami ebben igazán aljasság, hogy van egy olyan része a parkolónak, amely nem elzárható, ezért ott, meggátolandó a kocsik ingyenes parkolását, betontömbökkel tették lehetetlenné annak a kb. 30 autónak a beállásást, akik azt elfoglalhatnák.

 

Persze a régebben tömött parkoló most gyakorlatilag üres, szerintem csak a kényszeresen más megoldást nem tudó vagy a cetlit elszámolni tudó néhány ember áll be oda.

 

Holott ez a parkoló kiváló megoldás volt a "tedd le az autódat és menj tömegközlekedéssel tovább" elv alkalmazásának.

 

Jól sejtem, itt kemény önkormányzati visszatérítéses korrupció lehet a dolog mögött?

 

Kispestiek vagy esetleg bármilyen más közlekedési jobbító társaság nem tudnának ez ellen tiltakozni, az eredeti állapotot visszaállítani, vagy ha mást nem, annak a 30 autósnak a helyét a betonkockáktól állampolgári jogon "megtisztítani"?

 

Bár az is érdekes, a parkoló végén az utca sarkon kedélyes kis fotőjben valamiféle security biztonsági cég két-két embere "alszik" (na jó, üldögél...). csak nem azért, hogy ne lehessen a szóbanforgó koloncokat egy éjszakai partizánakcióban elhordani?

Polka

Törölt nick Creative Commons License 2009.04.16 0 2 453
Wekerlén igazából nem a környék a gettó és nem is az itt lakó emberek, mostanában nagyon sok olyan fiatalt látni akik busszal jönnek a "nyóckerből" és itt terrorizálják a téren az ide járó iskolásokat és emiatt nagyon megromlott a közbiztonság.
Vajk Creative Commons License 2009.04.10 0 1 452
Zajos és talán szmogos is a M5 beveztője miatt(nagykőrösi út) Aztán meg ott nem igazán wekerlei lakások vannak, hanem emeletes, csúnya szocreál kockaházak.
Arrafelé van egy motorkereskedés is, ami nagy forgalmat generűál, igaz wekerle felől, nem a nagykőrösi felől.
Előzmény: timeajulia (451)
timeajulia Creative Commons License 2009.04.09 0 0 451
A Zoltán utca a Nagykőrösinél lévő végén mennyire gáz vagy jó környék? Ott néznék most lakást.
ik282 Creative Commons License 2009.03.25 0 0 450


csak aztán a nővéredék nehogy eltévedjenek, mint a képen látható fiú, aki azt se tudja szegény gettógyermek, merre megy....
ik282 Creative Commons License 2009.03.25 0 1 449
Egyébként még valami: Amíg nem tudsz helyesírni, addig tényleg maradj csendben.

Addigis néhány kép a szürke, drogos, elvadult gettóból:

szomorú tavaszi délután a gettóbanSiralomházszürkeséga nővéredék eltévednének a nagy hóban
Előzmény: Devil23 (407)
ik282 Creative Commons License 2009.03.25 -1 1 448
Régi hozzászólás, tudom, de annál primitívebb. Mondd, te hol jártál? Proletár, lepukkant emberek Wekerlén? 22 év alatt miért nem láttam egyet sem? És helyette miért közép- valamint felsőkategóriás autókba, szépen gondozott kertekbe botlom lépten nyomon? Ha valaki ennyire szánalmasan ostoba, mint te, hogy még olyan alapvető fogalmakkal sincs tisztában, mint a szocreál, szerintem inkább mélyen hallgasson.

gettósított? Mi, az, hogy forgalomkorlátozás van a kertvárosi életforma javítása érdekében?

szocreál??? A szocreál fogalma kb az '50es években létezhetett először, ez pedig 1908-ban épült.

üdvözlet a nyomorúságos gettóból, mentem családdal veszekedni és szipuzni-

egy "proli" wekerlei
Előzmény: Devil23 (439)
gyökerek Creative Commons License 2008.12.06 0 0 447
jó napot minden kedves fórumozónak.

bár én nem itt élek, mégis segítséget kérnék..
keresem egy volt osztálytársamat, aki utolsó infó alapján még a Wekerlén élt.
Stumpf Ístvánnak hívják, aki esetleg tud róla, dobjon legyen szíves egy mailt
előre is köszönöm
kivancsimen@citromail.hu
üdv.
Skinner_ Creative Commons License 2008.04.28 0 0 446
Köszi!
Előzmény: Vajk (445)
Vajk Creative Commons License 2008.04.28 0 0 445
A Pannónia és Hullai(Nádasdy) u kereszteződésénél.
Keddenként érdemes menni.
Előzmény: Skinner_ (444)
Skinner_ Creative Commons License 2008.04.27 0 0 444
Sziasztok!
Állítólag van a Wekerlén egy piac, nem tudja valaki, hogy hol?
S.
Grg Creative Commons License 2008.04.21 0 1 443
Jól van, megértjük nem kell annyiszor leirni....:)
Én pl. meg semmi pénzért nem költöznék panelbe vagy a manapság divatos lakóparkokba, mégse szidalmazom őket és az ott élőket.

Inkább egy ~100 éves ház(lakás), mint egy vadiúj, ahol aztán rohangálhatok a trehány kivitelezés miatt fűhöz fához.
Mi mellesleg épp most cseréltetünk majd ablakot, és az asztalos teljesen meglepődve tapasztalta, hogy az összes ablakkáva miliméterre azonos méretű, nem úgy mint egy-két újépítésű lakásnál.

Nem utolsósorban pedig -legalábbis a mi házunknál- mindenkinek saját kertje van, ami a lakóparkoknál nem feltétlenül van igy, főleg ha emeleti a lakás. (Ott cserébe viszont van kertész, biztonságiőr, miegymás amiért súlyos tizezreseket lehet perkálni közös-költség címén)
Előzmény: Devil23 (442)
Devil23 Creative Commons License 2008.04.17 0 0 442
jó, tudom, bocsánat, de nekem sajnos akkor sem szimpatikus.
Előzmény: Vajk (441)
Vajk Creative Commons License 2008.04.17 0 0 441
wekerle szocreál? 1908 ban épült:)
Előzmény: Devil23 (439)
Devil23 Creative Commons License 2008.04.15 0 0 440
Sajnos nekem egyáltalán nem szimpatikus a Wekerle. Bocsánat.
Előzmény: Devil23 (439)
Devil23 Creative Commons License 2008.04.12 -1 0 439
Egyébként én a Wekerlét nagyon megutáltam, egy lepukkant szocreál lakótelep lumpen proletár stílusú lezüllött emberekkel!!!
Devil23 Creative Commons License 2007.02.05 0 0 438
Ma voltam a 13.kerületben a Váci úti nyugdíjfolyosító Intézetnél. A Lomb utca végén épült egy nagyon szép lakópark. De a környék az még mindig borzaztó (Lomb, Országbíró, Szegedi, Petneházy, Fáy, Szent László, Tahi u. és környéke) még mindig nagyon le van pukkanva, ám bár már sok lepukkant házat lebontottak és újat építettek, de nem sajnos nekem ez a környék nagyon nem tetszik, szerintem elég gázos környék. Hasonló a 14.kerben (Zuglóban) a Mexikói út eleje és a Népstadion környéke (Zászlós, Őrnagy, Angol u. egyes része, Várna, Tábornok és Bíbor u. és környéke).
Devil23 Creative Commons License 2007.02.05 0 0 437
Ja bocsi összekevertem a József Attilát a Pöttyös utcai lakóteleppel. A József Attila nem rossz lakótelep. Bocsi.
Előzmény: Törölt nick (436)
Törölt nick Creative Commons License 2007.02.04 0 0 436

najó, tudod mit? hagyjuk:))

amúgy is off (egyébként én meg ismerem és tiszta, rendes, rendezett, nyugis, még azt is mondanám, hogy szép.)

Előzmény: Devil23 (434)
Devil23 Creative Commons License 2007.02.04 0 0 435
Meg Rákoskeresztúron a Pesti úti színes házak.
Előzmény: Törölt nick (433)
Devil23 Creative Commons License 2007.02.04 0 0 434
A József Attila, bár nem annyira ismerem, nem szimpatikus nekem. Nekem inkább az óbudai, a Római (Pók), Békásmegyer, Gazdagrét, Őrmező, Kelenföld és Albertfalva hegy felöli oldala tetszik. Meg Káposztásmegyer.
Előzmény: Törölt nick (433)
Törölt nick Creative Commons License 2007.02.04 0 0 433
lásd józsef attila - igaz, ez nem paneles:)
Előzmény: Devil23 (432)
Devil23 Creative Commons License 2007.02.04 0 0 432
Ez igaz lakótelep és lakótelep között is vannak külömbségek :)
Előzmény: Törölt nick (430)
Devil23 Creative Commons License 2007.02.04 0 0 431
Nekem a kispesti ltp.-nek csak egy része tetszik (Eötvös utcai rész, Kazinczy utcai rész és Dobó Katica utca). Az Újhegynek csak a tó felöli oldala tetszik, az Óhegyi ltp.-nek meg az Óhegy park környéke.
Előzmény: Törölt nick (430)
Törölt nick Creative Commons License 2007.02.04 0 0 430

"munkások éjszakai alvó betonblokkjai"

 

jellemzően nem a milliomosok laknak panelben.

(bár kivételek biztos(?) vannak.)

 

ha ettől gettó, akkor nagyjából minden paneles lakótelep az.

 

speciel én a kispestiről nem hallottam eddig különösebben rosszakat, ellentétben némelyik "nagynevű" társával. a havannára is azt mondják, hogy - ma már - nem olyan rossz, mint a híre.

nem tudom, hogy mi igaz belőle, de az igen, hogy nem minden lakótelepi környezet rossz.

Előzmény: Devil23 (428)
Devil23 Creative Commons License 2007.02.02 0 0 429
Látom neked nem jön be az Óhegy. :)
Előzmény: Vajk (426)
Devil23 Creative Commons License 2007.02.02 0 0 428

Hát már mondták, hogy a Kada-Harmat u.-i ltp. is gettó, munkások éjszakai alvó betonblokkjai. Nem lepődöm meg. Az Újhegyről is dettólag ezt mondják. Meg a kispesti 10 emeletesről, Havannáról, Pesterzsébeti ltp.-ről és Csepel paneljairól. :)

Előzmény: GanXstaZolee (427)
GanXstaZolee Creative Commons License 2007.02.02 0 0 427

Ismerem a Kada utca és környékét kicsit arréb mész kőbányán és ott a getto filing :D

 

Ettől függetlenül nem rossz környék az, de mint mondtam nézzük meg az árakat az ugyis mindent elárul :)

 

 

Előzmény: Devil23 (425)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!