Keresés

Részletes keresés

Cseresznye Creative Commons License 2000.12.11 0 0 48
Kösziiiiii! :)
Előzmény: Justin (47)
Justin Creative Commons License 2000.12.11 0 0 47
Megtaláltam,és már tanácsot is adtam:-)))
Előzmény: Cseresznye (46)
Cseresznye Creative Commons License 2000.12.11 0 0 46
Ne temess még, nem adom fel olyan könnyen... pedig esküszöm, már a gennyes agyhártyagyulladás gyanúja is felmerült bennem ma délután, annyira megijesztett tegnap este az Erős Antónia. :))
Az utolsó pár hozzászólás közt lesz. Az a hosszú. Ha arra jársz, akár hozzám is szólhatnál. Vagy nincs kedved? A végén a topimat kell eltemetnem. :(
Előzmény: Justin (45)
Justin Creative Commons License 2000.12.11 0 0 45
Kb mennyit olvassak vissza?

Véletlenül majdnem eltemettelek.Később olvastam,hogy abban az esetben kapom ezt a topicot,ha történik veled valami,erre tessék.

Előzmény: Cseresznye (44)
Cseresznye Creative Commons License 2000.12.11 0 0 44
Vigyázhattam volna előbb is. Olvass bele az újoncosba, és megtudod, hogy jártam ezzel a hülye konvektorral. Ez a téma nem is ide tartozik, hanem egy másik - fiktív - topicba, melynek címe talán ez lehetne: "Cseresznye a gázkonvektor mellett?" :))
Előzmény: Justin (43)
Justin Creative Commons License 2000.12.11 0 0 43
Akkor most vigyázz:-)))
Előzmény: Cseresznye (42)
Cseresznye Creative Commons License 2000.12.11 0 0 42
Visszajöttem és ismét fűtök. :)
Előzmény: Justin (41)
Justin Creative Commons License 2000.12.03 0 0 41
Csak nem tesznek veled olyat:-)))

Na akkor várom az építő jellegű hozzászólásokat:-)))

Előzmény: Cseresznye (40)
Cseresznye Creative Commons License 2000.12.03 0 0 40
Nem, ebből nem lesz kisdoktori. :)
Egy ideig ellenálltam a hidegnek, de ő győzött, így végül ma este befűtöttem. Imádkozzatok érettem (és gépemért:).
Ha a holnap kezdődő vadászaton lelőnének engem, a topicot Justinra hagyományozom. Hátha tud kezdeni vele valamit. :)
Előzmény: szirmostor (39)
szirmostor Creative Commons License 2000.11.18 0 0 39
Ebből is kisdoktori lesz Cseri?:-)
Előzmény: Cseresznye (-)
Cseresznye Creative Commons License 2000.11.18 0 0 38
Brrrrrrrrrrr, akkor megfagyok. Szerintem egésztélen nem fogom maxra tenni azt az istenadta konvektort, de talán így jobb is: Edzettebb leszek, és jobban ellenállok a hidegnek. :)))
Előzmény: rayn (37)
rayn Creative Commons License 2000.11.16 0 0 37
Nekem az egyik gép a ruhásszekrényben megy, még a ruhák is rontják a gép hőleadását. Sőt, be szoktam zárni a szekrény ajtaját, ahogy csak lehet, hogy ne zavarjon a zaj. :)))
Amúgy nekem csak a monitor van kb fél méterre a radiátortól. Szerintem amikor megy a gép vedd lejjebb a fűtést, vagy ami mégjobb, nyisd meg az ablakot.
MrPete Creative Commons License 2000.11.16 0 0 36
hát igen, az én szobám se egy bálterem, a szgép hőtermelését rendesen be kell tervezni :))
Előzmény: larcher (35)
larcher Creative Commons License 2000.11.16 0 0 35
nekem a szamitogep a gazkonvektor helyett van.telen kiveszem a hutokartyakat es lehet vendegeket hivni a szaunapartira,nyaron meg berakom,csak leket kell vagni a poharamon,hogy ki tudjam halaszni a jegkockakat.
nickwarren Creative Commons License 2000.11.16 0 0 34
nálunk ugyanígy van, és nekem még eszembe se jutott ennek a veszélyei gondolkodni :) lehet, hogy tudatlan vagyok, dehát így nyugodt az élet. (és így nem gerjesztek magam körül negatív hullámokat, amik szintén nagyon károsak - ha nem sokkal károsabbak, a szgépekre mint a meleg levegő)

nw

Előzmény: Cseresznye (33)
Cseresznye Creative Commons License 2000.11.16 0 0 33
Nagyon szépen köszönöm! Tőled kaptam az első megnyugtató hozzászólást.:)
Majd gondoskodom valami térelválsztó elemről.
Előzmény: MrPete (32)
MrPete Creative Commons License 2000.11.14 0 0 32
Mint gyakorló gázkonvektor mellett netező, hadd szóljak hozzá a témához :)
Nekem a konvektortól kb 50 cm-re van a gép, de egyrészt a számítógépasztal fa oldallapja védi a közvetlen sugárzó hőtől ( ami nagyon veszélyes), másrészt a meleg levegő felemelkedik, és csak nagyon kacskaringósan jut el a számítógépasztalhoz :)). Szóval szerintem ha a sugárzó hőt ki tudod takarni, és nem fűtöd a szobát mondjuk 50 fok fölé, akkor kár izgulni. Ennyit erről.
Sam R.A. Banesh Creative Commons License 2000.11.14 0 0 31
Gyakorlatilag sok dologtól függ, hogy bajt okoz-e a meleg. Számít, hogy mennyire jár a levegő a ház körül, nincs-e valamilyen rejtett hiba, esetleg csak kis gyengülés valamelyik alkatrészben...
Nálam feltehetően már eleve nem volt makk egészséges minden a táp körül, oszt az szállt el.

Esetleg próbáld meg feltenni az asztal másik felére, ha ez lehetséges.

Előzmény: Cseresznye (30)
Cseresznye Creative Commons License 2000.11.14 0 0 30
Az 1.2 m távolság is nagyon gázos szerinted? Most éppen 2-es és 3-as között fűtök. Maximumon egyáltalán nem akarok.
Neked is kösz! :)
Előzmény: Sam R.A. Banesh (29)
Sam R.A. Banesh Creative Commons License 2000.11.13 0 0 29
RIADÓ!
Vedd el onnan azt a gépet!
Én „csak” a max fokozatról felejtettem el visszavenni a gázfűtéses cserépkályhát egy napra, ami nem közvetlen a gép mellett van, és a meglehetős melegben teljesen meghalt a legközelebbi gép. :(

Most hétvégén is így felejtettem a fűtést, előbb hívtunk segítségül pingvineket, remélem nem vágja haza megint. A printer gumihengere, az valszeg megszívta, most már szinte biztos. De a felülnyomtatandó színes printek annyira meghullámosodtak, hogy a fele beleragadt a lézerbe. Najó, ennek nincs köze a gép-konvektor távolsághoz, csak az én hülyeségemhez.

Cseresznye Creative Commons License 2000.11.13 0 0 28
:))
Előzmény: Csokis (26)
Cseresznye Creative Commons License 2000.11.13 0 0 27
Kösz a tanácsot Justin! :)
Előzmény: Justin (25)
Csokis Creative Commons License 2000.11.12 0 0 26
Előzmény: Cseresznye (12)
Justin Creative Commons License 2000.11.12 0 0 25
Jól van most látom,hogy talán nincs ezzel így gond.Ha az előbb említett jelenséget tapasztalod,akkor pakold arrébb:-)
Előzmény: Cseresznye (23)
Justin Creative Commons License 2000.11.12 0 0 24
Érdemes elpakolni a közeléből a gépet.Hacsak ki nem találsz valami alternatív hűtést a cuccoknak:-)Mondjuk különösebben nem lesz a gépnek baja,csak kínos rendszerességgel fog fagyni.Elvileg a BIOS leállítja a gépet(újraindítja),ha a proci túl meleggé válik.És ez elég kellemetlen lehet,ha például egy nehéz feladatot próbálsz megoldani a kedvenc játékodban,vagy begépeltél ezer oldalt,és nem tudod elmenteni.
Előzmény: Cseresznye (23)
Cseresznye Creative Commons License 2000.11.12 0 0 23
Köszi! Most még nem forró. A konvektorra merőlegesen áll az asztal. Maga a gép a másik oldalán van, valamivel több, mint 1m távalságra a hőforrástól. A monitor már közelebb: Kb. 50 centire, de magasabban.
Ez nem doktori, hanem a real life. Az otthoni. :)))
Előzmény: fafaj (22)
fafaj Creative Commons License 2000.11.10 0 0 22
Nocak, nocak még egy szakdolgozat, vagy kissebb doktori?

Én elpakolnék mindent a környékéről megelőzési célzattal, mert meglepően forró bír lenni decemberben januárban egy konvektor.

Előzmény: Cseresznye (-)
Cseresznye Creative Commons License 2000.11.10 0 0 21
:))) - és yazoonak is :))
Előzmény: Vegetable (20)
Vegetable Creative Commons License 2000.11.09 0 0 20
Hőszigetelhetnéd a konvektort is. Max a lakás marad hideg... Mindent az informatikai forradalomért! :-)
Cseresznye Creative Commons License 2000.11.09 0 0 18
Hát, időnként velem is megesik az ilyesmi... A franciaágynak már megvan a helye. Egyedül a számítógépet nem tudnám máshova rakni. :))
Előzmény: Ozon (17)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!