Keresés

Részletes keresés

daroki Creative Commons License 2008.12.08 0 0 389

Meglepődtem idén a milka szaloncukrokon.Ha jól emlékszem tavaly még lila színben pompáztak,idén viszont arany és piros csomagolást is kaptak:)

Előzmény: H_G (388)
H_G Creative Commons License 2008.12.05 0 0 388
A Szamosnak nagyon szép a papírja idén, barna alapon arany vonalas ábrával.

daroki Creative Commons License 2008.12.05 0 0 387

Sziasztok!

 

Sajna nem találtam idén sem olyan szép angyalkás csomagolású szaloncukrot,így idén Milka szaloncukrot vettem,fekete-erdős és marcipános ízekben.Szép a csomagolása,illeni fog a fenyőfa díszeihez:)

Sztem az angyalkás csomagolású szaloncukrok megszűntek,nagyon sok helyen kerestem,de sehol nincs:(Így jártam,de nem baj,a Milka is kitűnő lesz:D

 

melinda75 Creative Commons License 2008.11.30 0 0 386
én is kerestem nekem azt mondták a nagybani piacon van de csak nagy (5kg) kiszerelésben.
Előzmény: Törölt nick (385)
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.28 0 0 385
sziasztok! nem tudjátok hol lehet konzum szaloncukrot venni, sehol nem találok több helyen próbálkoztam, teljesen olyan mintha megszűnt volna. ha tudtok segítsetek! köszönöm
daroki75 Creative Commons License 2008.11.13 0 0 384

Sziasztok!

 

Megkezdődött a szaloncukor vásár ideje!:)Na idén hol vegyünk marcipánosat,amit tavaly nem találtunk???:(Aki lát,jelezze ide kéremszépen!

 

Köszönöm előre is!

Rita.

daroki75 Creative Commons License 2007.12.19 0 0 381

Én is írtam a sweet point ügyfélszolgálatnak egy levelet,de eddig semmi válasz.Jó!Tegnap írtam:)Ma vettem kakaós-rumos ízűt,egész jó,noname szaloncukor.A csomagolása is türhető,de nem veri kenterbe az arany szalont:(Hát így jártunk idén!

Jövőre,ha látok marcipánosat egyből megveszem és nem hagyom ott,hogy majd később ráérek megvenni.

Azért így is (marcipános szaloncukor nélkül)Boldog Karácsonyt kívánok mindenkinek!:)

Előzmény: Törölt nick (379)
H_G Creative Commons License 2007.12.18 0 0 380
Milkából meg a feketeerdő nincs sehol a környéken... (Lilát én se tennék a fára, de alá egy doboz megenni valót szívesen odatettem volna.)

Aki garantáltan ehetetlent keres, hogy megmaradjon, annak ajánlhatom a Figaró karamellásat. (Eléméletileg még mogyorós is, de a mgyorótartalma 1% alatti.) Ez annyira rossz, amilyen finom szokott lenni a Figaró tojáslikőrös csokifüggője (azaz nagyon).
Előzmény: Törölt nick (379)
daroki75 Creative Commons License 2007.12.18 0 0 378
Na én detto így vagyok vele,mint te!Egy helyen láttam marcipánosat eddig,a matchbe.Azóta sehol máshol:(Akkor hülye voltam és nem vettem meg,most meg már sehol sem lehet kapni.Kénytelen leszek mást keresni:(
Előzmény: Törölt nick (376)
H_G Creative Commons License 2007.12.13 0 0 377
Tényleg, én is akartam kérdezni -- mi lett a Stollwerck vajkaramellással, kapni még másik néven, vagy végleg vége?

Thomaster Creative Commons License 2006.12.12 0 0 375
Válaszolok magamnak :-) tegnap vettem Fundy Konzumot a törökbálinti Cora-ban.
Előzmény: Thomaster (373)
talitha Creative Commons License 2006.12.09 0 0 374

zitka: ziegler mintaboltja:

1066 Budapest, Felsőerdősor u. 12.

gyári áron. annál olcsóbban nem kapsz sehol. no meg full választék. és mindennap friss.

Előzmény: Zitka (343)
Thomaster Creative Commons License 2006.12.08 0 0 373

Sziasztok,

 

ismét szezon van... konzum szaloncukrot, csokibevonattal vagy anélkül idén hol lehet kapni?

petike23 Creative Commons License 2006.01.03 0 0 372

Sziasztok,

 

szaloncukor-kiárusításról nem tudtok ? :)

 

Üdv: Péter

jucó1 Creative Commons License 2005.11.29 0 0 371
A fondantos receptet is próbáltam, de az nekem ne sikerült.
Az alábbi kettő nem túl macerás, és nagyon fincsi. Bármivel ízesítheted. Feltétlenül csináld meg !
Szaloncukor
Hozzávalók: 1/2 kg cukor, 1/2 kg tejpor, 10 dkg kakaó, 15 dkg öregre vágott dió esetleg mogyoróval keverve, 15 dkg vaj, egy fél dl rum.

A cukrot feltesszük 1.5 dl vízzel főzni, 3 percig forraljuk, utána hozzáadjuk a tejport és a kakaóval fél percig főzzük, majd levesszük a tűzről. Bedobjuk a diót és a rumot, majd folytonos keverés alatt a vajat. Mikor már sűrűsödik, kivajazott tepsibe öntjük, két napig hagyjuk száradni, majd kockára vágjuk. Három nappal karácsony előtt neki kell állni!

A kész cukrokat selyempapírba kell csomagolni, úgy hogy téglalapokat vágunk ki, két rövidebb szélét kirojtozzuk ollóval és a közepére tesszük a szaloncukor kockát és a becsomagolt darabot alul-felül megcsavarjuk. Aki szeretné színes alufóliába csavarhatja, de elegáns, ha csak a selyempapírban akasztjuk a fára

Szaloncukor . Hozzávalók: 30 dkg kristálycukor, 2 csomag vaníliás cukor, 10 dkg Rama margarin, 2 dl tejszín, 25 dkg zsíros tejpor, 6 kávés-kanál kakaó, darált dió, mazsola, kókuszreszelék, mogyoró,darabos lekvár, puffasztott rizs ízlés szerint Elkészítés : A cukrot, a vaníliás cukrot, a margarint és a tejszínt folytonos kevergetés közben öt percig forraljuk. Ezután adjuk hozzá a tejport és a kakaót. Dúsíthatjuk apróra vágott dióval, mogyoróval, mandulával, darabos lekvárral,puffasztott rizzsel vagy kókuszreszelékkel is. A masszát öntsük fóliával kibélelt tepsibe úgy, hogy 1,5 cm vastagságú legyen. Tegyük fóliával letakarva egy napra a hűtőbe. Amikor már megdermedt, vágjuk hosszában 2 cm vastag csíkokra, majd 3 cm-es kockákra. Kicsit sodorjuk meg a cukorkák végét, hogy szaloncukor formájuk legyen, majd csomagoljuk selyempapírba és fóliába.
Előzmény: ZsuR (364)
ZsuR Creative Commons License 2005.11.29 0 0 370
Vajkaramella es nem tejkaramella??? Mert tudok tejkaramella receptet. .
Előzmény: Iner (365)
Chimney Creative Commons License 2005.11.29 0 0 369

Sziasztok,

ezt találtam:

Szaloncukor

Hozzávalók: 1 kg (barna)cukor, 3 dl víz, ízesítő anyagok: darált dió, kakaó, mogyoró, marcipánmassza, kókusz, citrom. Bevonáshoz: csokoládés tortabevonó.

A cukrot a vízzel főzzük addig, amíg szálasodni nem kezd. Vékony drótból hajlítsunk gyűrűt, mártsuk bele a masszába, és próbáljunk meg buborékot fújni úgy, mintha szappanbuborékot fújnánk. Ha ez sikerül, akkor már megfelelő a cukor állaga. A masszát öntsük vízzel kiöblített porcelántálba, öntsünk a tetejére is egy kis vizet, és tegyük hideg helyre. Amikor már nem meleg, akkor fakanállal keverjük addig, amíg hófehér pép nem lesz belőle. A pépet osszuk annyifelé, ahányféle cukrot szeretnénk készíteni. Keverjük hozzá az ízesítőket. Ezután egy kicsit langyosítsuk meg, hogy jól kenhető legyen, és hideg tálcán simítsuk el 1,5-2 cm vastagságban. Amikor megdermedt a cukor és már vágható, akkor vizes késsel vágjuk kis téglalap vagy kocka formára.

 

jucó1 Creative Commons License 2005.11.29 0 0 368
Még ma megkeresem a recit, mert fejből nem tudom.. Este felrakom.
Előzmény: ZsuR (364)
Iner Creative Commons License 2005.11.29 0 0 367

köszi megkeresem.

 

 

Előzmény: ribizli (366)
ribizli Creative Commons License 2005.11.28 0 0 366
A Konyha-trükkök topikban nemrég volt karamella-recept. Nem tudom, mennyiben közelíti meg a boltit, egy próbát biztos megér. Keress rá!
ribizli
Előzmény: Iner (365)
Iner Creative Commons License 2005.11.28 0 0 365

sziasztok!

 

én meg vagyok őrülve a tej/vajkaramelláért. Tavaly sikerült szereztetnem olyan szaloncukrot, amelyik ilyen, és nincs csokibevonata. DE idén a tavalyi forrás már nem él. Láttatok esetleg valahol (bp) ilyet???

tehát simán vajkaramella cukorkát keresek szaloncukorpapírba csomagolva!

aki tud, kérem segítsen...

köszi

ZsuR Creative Commons License 2005.11.26 0 0 364
Leirnad a receptedet?
Előzmény: jucó1 (363)
jucó1 Creative Commons License 2005.11.26 0 0 363
Én tavaly az utolsó pillanatban akartam venni szaloncukrot, de már sehol nem kaptam.
Mivel évek óta készültem szaloncukrot főzni ( de mindig győzött a lustaság- megvettem készen), hozzáláttam. Mit mondjak. Mindenkinek ajánlom, nagyon finom lett. Családom az idén csak ilyet kért.Csináltam diósat, citromosat, marcipánosat. Az alap ugyanaz. Sok mindennel lehet ízesíteni. Recept rengeteg van az interneten.
ZsuR Creative Commons License 2005.11.26 0 0 362
Tudod, mitol lesz kremes izu a hazi szaloncukor? Ha a fozott szirupot kevered. . .szoval fondant csinalsz. Lehet azt is izesiteni, csokival, citrom-narancshej, kokusz, diok, meg mindenfele ilyen termeszetes izek.

Azt hiszem, ha lesz idom, kiprobalom- fondant mar ugy is terveztem.
Előzmény: ribizli (361)
ribizli Creative Commons License 2005.11.26 0 0 361
Nézzétek, tegnap akadt a kezembe "szaloncukor" recept:
darált diót/mákot/mogyorót szirupban felfőzünk, sima felületre öntjük, vékonyan elsimítjuk, kihűlés után feldaraboljuk, és már lehet is csomagolni. Szerintem kókuszreszelékkel is jó lehet, de karamellt is el tudok képzelni így (amit múltkor a Konyha-trükkökben írt valaki). És persze fűszerezném - mákhoz fahéj, szegfűszeg, dióhoz narancshéj pl.
Jó tömény lehet, de legalább műanyagmentes.
ribizli
ZsuR Creative Commons License 2005.11.25 0 0 360
Ez az!!! Konzum!!!

Reges regen volt olyan aminek a formaja formabonto volt, valami hatszog? Nyolcszog?? Nem tetszett, a szaloncukor legyen szaloncukor formaju. . .

Es igen, kremes cukor. . .
Nalunk a fenyofabontas utan osztoszkodas volt. . .kibontas nelkul.
Aztan jott a cserebere - a csokisnak nagy volt a csereerteke :))! Es en nem szerettem a csokisat!!!

Chimney, hogy te milyen aranyos vagy - tudod, hogy masfel evtizede nincs szaloncukor a fankon??? Szegyen, de amikor a csomag megjott, akkor talcara tettem a szaloncukrot, es elkostolgattuk :)). . .
Lehet itt is rendelni. . .de nem az volt a lenyege. Inkabb a kapcsolat. . .ami mar nincs.

Van olyan emlekem is, amikor nem lehetett szaloncukrot kapni - es az anyu csinalt. MEg be is csomagolta. Selyempapir, szepen meretre vagva, a szeleit bevagdosta ahogy illett, es (hogy honnan vette nem tudom) "sztaniol" papir is volt. . .
Az ize mas volt mint a Konzume, de nem szamitott. . .egyutt csinaltuk, jo volt.
Előzmény: mara2 (356)
mara2 Creative Commons License 2005.11.25 0 0 359

Mondom, Sparban keresd a bevonó nélküli konzumot, még a csomagolása is olyan, mint régen volt, de az íze összehasonlíthatatlan. Darabos és nagyon kemény, a régi lágyabb volt és nem a cukoríz dominált, hanem az ízesítés.

 

Én szoktam olvasni egy élelmiszeripari szaklapot, abban benne van, hogy mennyi a piaci részesedése ezeknek a szaloncukornak nevezett borzalmaknak (mert pralinénak biztos jók, de az nekem nem szaloncukor), hát olyan 3-5%-ot döngetnek. A piacvezetők a hagyományos és márkás szaloncukrok.

Még jó, hogy zselés még van. Ja, és a másik "kedvencem": gumicukros! Ugggggyan má'!

Előzmény: Beebite (357)
Chimney Creative Commons License 2005.11.25 0 0 358
ha megírod a címed-az enyém publikus- szivesen küldök Nektek..........NEHOGYMÁ' ne legyen teljes a karácsonyotok!:-)
Előzmény: ZsuR (349)
Beebite Creative Commons License 2005.11.25 0 0 357

A konzum az tiszta cukor, merthogy az tiszta cukor. Az volt régen, és az ma is. CSak bevonatlan konzumot nem nagyon árulnak, mert állítólag kicsi rá a kereslet. Én szerettem:) Kivéve a csokisat, mert azt nem:)

Ezért csináltam otthon valamelyik évben, nem olyan nagy cucc. (csak cukor kell hozzá:)))

 

Egyébéknt meg nyilván nem abból élnek a gyártók, hogy senki sem veszi a mákos meg túrós (ez tök finom ám!!) szaloncukrot... Mondjuk úgy, hogy ők jobban fel tudják mérni, mire van valóban kereslet, mint te:)

 

Mogyórókrémestől meg nekem futkos a hideg a hátamon, te jóó ééégg, szüntessék be azonnal! :-)

Előzmény: mara2 (356)
mara2 Creative Commons License 2005.11.25 0 0 356

A régi jó konzum szaloncukorra emlékeztek? Ezüst papírban árulták (jó ronda volt) és mindig bontogattuk a fán, mert mindenki a csokisat szerette :)) A múltkor a Spárban vettem ilyen néven és küllemmel, de tiszta cukor az egész, az meg olyan krémes volt! Miért nem gyártanak már ilyet?? Meg azt a szintén régi (anyukám szerint desszert)szaloncukrot, ami kék és rózsaszín papíros volt, azon meg ezüst és arany színű harangok! Az annyira finom volt!

 

Ki a franc találta ki a mák meg túró (te jó éééég) szalon(?)cukrokat??????? Miért hiszik, hogy ez kell a vevőknek, én mindenkitől azt hallom, hogy ezeket a régieket bármilyen áron megvenné, ha lennének!!

 

Ja, és mire találtunk egy méltó utánpótlást (talán nestlé volt) mogyorókrémes, de tényleg krémes, az is megszűnt, pár éven belül. Disznóság!!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!