Keresés

Részletes keresés

rfamp2 Creative Commons License 2019.03.14 0 0 153

Sziasztok!

 

Kérdezni szeretném tudtok e olyan mobilos applikációról amivel az egyik telefonnal a másik telefont lehet vezérelni videó felvétel közben? Tehát zoom, felvétel indítása, pause.. stb + perszelátni lehet a vezérlő készüléken mit lát a felvevő készülék.

 

A helyzet a következő, egy eseményen van lehetőségem a kamerát az előadás előtt elhelyezni jó helyen, de ott előadás alatt közben nem tartózkodhatok. Így 5let szinten felmerült az a lehetőség hogy egy másik mobil készülékről (aminek a kamera minősége nem lényeges mert csak távirányításra használnám.)  vezérelni tudjam a felvevő készüléket és persze mind e közben lássam a vezérlő készüléken mit lát a felvételre használt készülék, azaz én éppen hogyan / meddig zoomoljak.. stb.  A vezérelt készülék egy Samsung S8 lenne ami half vagy full 4K ba venne fel. Kérdés hogyan valósítható meg ez a vezérlés két mobil között.

 

Van egy Rollie4K (Real 4K) készülékem aminek az appja tud ilyet, nevezetesen a sportkamerát lehet vezérelni teljeskörűen egy bármilyen mobilról, közben lehet monitorozni mit lát a kamera.. stb. De azzal az a bajom hogy iszonyú széles a látószöge, a zoomja digitális... Ha megfelelő méretre felzoomolom akkor elpixelesedik a kép még 4K ban is... etc. És mindezek mellett csapnivalóan rögzíti hangot.

 

Ha tud valaki megoldást megköszönném, ma délutánra kéne egy hete szenvedek ezzel de nem találtam megoldást. Hátha valakinek van tapasztalata ötlete..

 

Köszönöm

elgidd Creative Commons License 2018.12.16 0 0 152

Eladó Nikon1 J5 MILC fényképezőgépem megkímélt, jó állapotban. Objektívekkel (Nikkor1 18,5mm 1:1.8, Nikkor1 10mm 1:2.8, kiválló állapotban. Nikkor1 30-110mm 1:3,8-5,6. Minimális por, melyek az elkészült képeken nem láthatóak. Illetve egy Nikkor1 10-30mm dp zoom objektív.) Közgyűrűkkel (Viltrox DG-1N 16mm, 10mm), Kenko UV szűrőkkel. Akkumulátora kifogástalan állapotban van. Szerettem, vigyáztam rá.

Szerintem tökéletes hobbi fotózásra. Használtam túrázás közben természetfotók készítésére.Illetve a 10mm-es obival velence szűk utcáin.

Szeretném egyben eladni új tulajdonosának. Ár nem alkuképes.Csere sem érdekel.

Megbeszélés szerint Budapesten megtekinthető.

 

Ára 150 ezer forint

 

Érdeklődni:

 

ponorbi@live.com

vittgen1 Creative Commons License 2017.09.20 0 0 151

Eladó egy japán fénykényképezőgép állvány.

ZFerenc Creative Commons License 2017.09.03 0 0 150

Köszi. 

Előzmény: faki (149)
faki Creative Commons License 2017.08.31 0 0 149

Itt egy aktívabb topik: Full kezdőnként milyen gépet vegyek?.

Előzmény: ZFerenc (147)
KovatsPista Creative Commons License 2017.08.31 0 0 148
ZFerenc Creative Commons License 2017.08.27 0 0 147

Sziasztok. 

 

Nem tudom itt lehet e de megkérdezem. 

Szeretnék venni egy DSLR vázat. 

Kezdőként nem szánnék rás okat. Mindenképpen 100e alatt.

Ha esetleg nem lehet itt hirdetni szívesen fogadok tanácsokat is.

Milyet vegyek, mitől tartózkodjak.

 

Ha esetleg van valakinek eladó váza kérem a 

ferenczeleszko@gmail.com címre írjon mert ott előbb megkapom. 

Esetleg ha képeket is küldenétek az eladó vázról az is sokat segít. 

 

Ha a poszt szabályellenes, akkor az adminoktól elnézést kérek. 

atish29 Creative Commons License 2017.02.24 0 0 146

Sziasztok!

 

Indítottam a fészen egy csoportot.

 

Aki szeretne csatlakozni hozzá, nyugodtan tegye meg. :) :)

 

https://www.facebook.com/groups/388682851510561/

xe74 Creative Commons License 2017.02.06 0 0 145


Van egy Panasonic DMC GX-7 -es gépem vettem hozzá egy Panasonic 14-140 ( 3,5....5,6)-es objektívot.
Elkezdem használni, eleinte minden jól működik, de kb 3 perc után az objektív  nem élesíti a képet, hiába tekerem, van úgy, hogy csak bizonyos helyzetekben éles a kép.
A fényképező szinte minden beállításával kipróbáltam.
A fényképezőgép belsejéből valami fura zúgás szűrődik, ki amint közel teszem hozzá a fülemet.
A gépet kikapcsolom, és egy idő után vissza, az obi ismét működik egy darabig.

Visszarakva a gyári 14-42-es obit, minden rendesen működik.

Az 14-140 es obival valami gond lehet ? Vagy valamit nem jól állítottam be ?

Mielőtt elvinném a szervizbe, hátha valaki tud tanácsoz adni hogy mi lehet a hiba ?

 

sebatti Creative Commons License 2017.02.03 0 0 144

Üdvözletem!

 

 Készülök a napfényes nyárra :)  Kezdő révén segítséget kérek: Nikon P500 készülékre az alábbi árnyékoló felrakható-e, és kell -e v. adapter?

 Lens Hood Bayonet Camera Lens Hood HB-19 for Nikon AF-S NIKKOR 28-70mm f/2.8D IF ED HB19 Camera Accessories

 

Cupra86 Creative Commons License 2016.09.30 0 0 143

Sziasztok. 

Otthon találtam ezt a nem épp mai fényképezőt. 

Nem nagyon értek hozzá. Érhet ez valamit?

 

...slr... Creative Commons License 2016.09.19 0 0 142

Nekem van néhány régi fényképezőgépem, és tudok hangot felvenni. Ha egy nyilvános hangtárat készítetek, abba szívesen készítek hangokat.

Előzmény: Törölt nick (141)
Törölt nick Creative Commons License 2016.07.22 0 0 141

Sziasztok. Szeretném a segítségeteket kérni. Egy barátunknak segítünk a vizsgafilmjében. Megkért minket, hogy rögzítsünk pár hangot. Ezért keresünk olyan embereket akiknek van antik régi fényképezőgépe, nagyon régi vakuja, vagy ötlete, hogy ki tudna ebben nekünk segíteni. El elmegyünk országhatáron belül szinte bárhová, de fizetni sajnos nem tudunk, mivel mi is ingyen segítünk neki. A segítségeteket előre is köszönjük! Az alábbi számon is kereshettek:70/614-2178.

Köszönjük a segítséget előre is.

Granato Creative Commons License 2016.07.21 0 0 140

Sziasztok!

Figyelmetekbe ajánlom a következő oldalt http://fotoplus.hu/ .

Szakszerű segítséget nyújtanak bármilyen problémával kapcsolatban. Nekem is nagy segítséget jelentett, hogy mikor fényképező vásárlására adtam a fejem, tudnak nekem alternatívákat ajánlani. Azóta is meg vagyok velük elégedve. A fényképelőhívás is könnyen megvalósítható, mert otthonról, interneten keresztül is le lehet adni a rendelést.

Bátran ajánlom mindenki figyelmébe. :)

Babagha Creative Commons License 2016.06.25 0 0 139

Kedves Fórumozók és Szakértők!

 

Szeretnék tanácsot és segítséget kérni! A csatolt képen látható szennyeződések/foltok hol vannak a Pentax K200D fényképezőgépemben? A 18-55 mm-es objektívben? Hogyan tudom megtisztítani? Csak szervizben?

Hálásan köszönöm előre is!

Mucika222 Creative Commons License 2016.05.30 0 0 137

Sziasztok!

 

Analog fotoautomata gépet keresek olyat, ami régi igazolvàny képeket tud késziteni.

Segitségeteket elöre is köszönöm!

 

 

V.R.G. Creative Commons License 2015.12.30 0 0 136

sziasztok,

 

szeretnék kicsit belenézni a koncert- fotózás világába.

Egyenlőre teljesen kezdő vagyok. (Tudom, hogy az egyik legnehezebb műfaj- de mivel magam is zenélek, és sokat járok koncertekre mindenképpen ez érdekelne :-) )

 

Szabolcs megyében akár tanfolyamra is szívesen elmennék- ha esetleg tudtok ilyet.

Illetve ha van a megyében valaki aki megosztana velem pár cseppet a tudásából személyesen azért nagyon hálás lennék. 

 

Ehhez a stílushoz milyen gépet illetve hozzávalókat javasoltok beszerezni? (mire figyeljek a vásárláskor?)

A melóhelyemen van egy Nikon D3200 amit haza szoktam hozni, azt szeretem, de lassan szeretnék egy sajátot.

Nem feltétlenül újat tervezek, inkább azt szeretném hogy jó legyen. Hangszerben már megtapasztaltam hogy "kezdésnek" az olcsó csak arra jó hogy elvegye a kezdeti lelkesedést :-)

Első körben 150-200-250 körülig gondolkodtam.

 

Köszönöm szépen előre is a válaszokat!

 

Üdv,

zsolt

 

A-cs001-R Creative Commons License 2015.12.14 0 0 135

Nikon D3200 a befutó akkor neked.

Ebben az ár kategóriában csúcs szuper minden igényt kielégítő!

Ne Sony meg ez az amaz... Nikon a csúcs a befutó!!:-)

Előzmény: Ancsee07 (134)
Ancsee07 Creative Commons License 2015.12.10 0 0 134

Sziasztok párom szeretne nekem fényképezőgépet venni karácsonyra,
és abban maradtunk hogy 70 ezer ft-ig keresgélhetek.
Tudnátok ajánlani valami igazán jót ami megéri az árát és minőségben is toppon van kép/videó.
nézelődtem MILC között is de nem tudom hogy azok közül melyik lehet a jó.
Nézegettem a Sony nex 5 és Nikon 1 S2-őt eddig. Volt már tükörreflexes gépem 2-ő is, és most úgy gondoltam hogy
kipróbálnám az Milc-t olyan kis fajin és szinte elfér mindenhol,még a héten szeretnénk megrendelni vagy megvenni.
Előre is nagyon szépen köszönöm a válaszokat.

V43 1008 Creative Commons License 2015.11.29 0 0 133

Sziasztok!
Van két analóg fényképezőgépem. Ki szeretném próbálni őket, az egyik Smena Simbol, a másik Smena 8m. A lencséjükre ugyan olyan értékek vannak ráírva. A 8m-nek az a nagy előnye, hogy egymásra lehet fényképezni, és így egész jó trükkökre alkalmas. A Simbol esetében a filmtovábbítás, és az exponáló mechanika felhúzása egy karral történik, nem alkalmas ráfényképezésre. 
A kérdés az, hogy a Simbol, vagy a 8m lencséje, ezáltal képminősége különbözik-e? (Egyébként a Simbol masszívabb, belseje bakelit, tömege is nagyobb, viszont az exponáló kar a lencse mellett elég kényelmetlen helyen van.)

dawid94 Creative Commons License 2015.11.12 0 0 132

Sziasztok!

Kaptam egy CANON EOS 1000F N analóg gépet, és ezzel kapcsolatban kérnek segítséget ha valaki ismeri

A rekesz előválasztás programban(Av) hiába állítom át a blende értéket,  mélységélesség nem változik

Mit csinálhatok rosszul?

Teljesen kezdő vagyok a fotózásban. Ez az első gépem

TBurjan-book Creative Commons License 2015.10.15 0 0 131

Sziasztok!

 

Ma vettem Sony A6000-es gépet. Milyen alapvető dolgokat kell(ene) beállítani rajta? pl. fényérzékenység +0,5? színtelítettség, stb.

Tapasztalatotok alapján mi a jó beállítás?

 

Köszi!

T.A.L. Creative Commons License 2015.08.18 0 0 129

Üdv !

 

Segítséget kérnék.

 

Adott egy Olympus 700-as, 7,1 Megapixeles digitális kis fényképezőgép.

 

Gondom az, hogy túl világos (homályos) képeket készít és nem találom a hibát.

Gyári beállításokra is visszamentem, akkor sem történt javulás.

 

Optikailag is tiszta.

 

Köszönöm előre is a segítséget.

kundri Creative Commons License 2015.08.15 0 0 128

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni, nem tudom mi lehet a baja a gépemnek. Nikon D60. Egy ideje csinálja, hogy ha beépített vakut használok, akkor az exponáló gomb lenyomása után eltelik több másodperc a tényleges exponálásig. Először azt hittem, hogy az akksi kevés töltöttsége az ok, de feltöltöttem és még mindig csinálja.

Előre is köszi a válaszokat!

Nicolefoto Creative Commons License 2015.08.12 0 0 127

Szia!

 

Nekem egy Nikon Coolpix L820-as gépem van. Nagyon szeretem! :) Én elsősorban macro témában fényképezek,  tökéletes képeket lehet vele készíteni. Úgy vagyok vele, ha fényképezel akkor ne videózz, de a szükség törvényt bont. Ha nincs más a kezedben, ezzel a Nikonnal is jó felvételeket készíthetsz. Be lehet állítani, hogy állandó fókusz legyen vagy ne. Nekem állandóra van állítva és tényleg fókuszál a videó alatt. Az őzeket a távolban, gond nélkül felvette. :)

Egy kis kompakt gép, nagyobb tudással, mint a testvérei, CMOS szenzorral.

 

Ne a név miatt válassz fényképezőt, a jó fotóst nem a gép teszi hanem te magad. 

Én nem is vennék nagy DSLR gépet, annyi állítási lehetőség van rajta, hogy mire beállítom, elillan a pillanat és amúgy se szeretem a bonyolultabb gépeket, de ez csak az én véleményem és tapasztalatom. :) 

 

A többi gépet még nem ismerem. 

Előzmény: Eestipoika (107)
szalakotta Creative Commons License 2015.08.12 0 0 126

Tanácsot kérek: Nikon 5200 dslr, vagy Canon 700 dslr?

Nicolefoto Creative Commons License 2015.08.12 0 0 125

Sziasztok! 

 

 Egy Nikon Coolpix L820-as gépem van, amivel már jó pár éve járom a természetet és a bringatúrákon is rajtam lóg. 

Szeretek fényképezni, leginkább macro módban de ha úgy adódik akkor bármi jöhet. 

 Lassan 10 éve lesz már, hogy fényképezek. Édesapám is fényképez ami rám is ragadt még tini koromban. Nagyon szeretem a régi, filmes gépeket is. Apu Zenit és Smena  gépeit is használtam nagy tisztelettel de fényképeztem filmes Canonnal és Nikonnal is. Gyönyörűen vissza adják a természetes színeket és az élesség is remek, ahhoz képest hogy nem mai gyerekek. :) Nekem is van egy Minolta 404 SI filmes gépem. Kicsit máshogy kell fotózni mint a digitálissal de hozzá lehet szokni. 

Úgyhogy amikor hazamegyek a szüleimhez, tuti nem marad el a filmes géppel való fényképezés. :D 

 

 A Természetfotózást a kicsi Nikon Coolpix L100-al kezdtem. Rengeteget használtam a túráinkon, családi pillanatoknál, duna-parti sétákon, kirándulásokon. Most a nagyobbik fajtát használom, mindig rajtam van a gép mert soha nem lehet tudni mit szúr ki a fotós szeme és milyen pillanatot örökíthet meg. 

Kicsilulu Creative Commons License 2015.08.09 0 1 124

Már megbocsáss, de annak, hogy valaki "jó képeket" készítsen egy fényképezőgéppel fotótechnikai és vizuális értelemben is, messze nem feltétele egy "ilyen (milyen?) tükörreflexes komolyabb gép".

Pláne nem egy olyan, aminek "mégsem bonyolult" a kezelése.

Ugyanis nem bonyolult kezelésű gépet (nem DSLR)  már lehet 30-40 ezer forint körül is venni, amivel bizonyos körülmények között jó képeket lehet készíteni full automatikus beállítások mellett. Ugyanis ezt jelenti az, hogy nem bonyolult a kezelése.

Mert manuális üzemmódot választva a jó képek készítéséhez már rendelkezni kell egy bizonyos szintű fényképészeti ismerettel, ami már bonyolítja a kezelést, nem is kicsit. Vizuális értelemben jó képet pedig akár egy 1000 forintos ósdi Szmena fényképezőgéppel is lehet készíteni ugyanúgy, ahogy egy többszázezres tükörreflexessel is lehet jót, vagy éppen totál nézhetetlen rosszat.

 

A kérdés feltevés alapján úgy gondolom, hogy inkább érdemesebb lenne egy használt, de jó állapotú, régebbi, bridge kategóriájú, 5-10 megapixel közötti fényképezőgépet vásárolni. Ezek már kaphatók olyan 15-30 ezer forint közötti áron és tudnak mind manuális, mind automata beállítási módokban is működni. Amatőr szinten elfogadhatóan jó képeket lehet velük készíteni fotótechnikai értelemben is, vizuális szempontból, amatőr felhasználást tekintve pedig elsősorban gyakorlatilag a fotóson múlik a jó kép, mint ahogy azt már az előbb is kifejtettem.

 

Ezek után, ha már rendelkezünk annyi rutinnal, hogy érezzük a gépünk korlátait, na akkor érdemes elgondolkodni egy tükörreflexes gép vásárlásán. De ekkorra már nem lesz szükségünk arra, hogy tanácsot kérjünk, ugyanis tudni fogjuk, hogy milyen tudást, milyen szolgáltatást várunk el leendő gépünktől. Egyébként hasonló árkategóriában általában hasonló szolgáltatásokat és minőséget is nyújtanak a készülékek, vagyis egy ma kapható alap tükörreflexes fényképezővel gyakorlatilag szinte semmivel nem lehet "jobb" képet készíteni, mint egy pár évvel ezelőtti, akkor hasonló összegbe kerülő, de a bridge kategória közepére pozicionált géppel. Ugyanis a tükörreflexes gépeket is elérte a divat, ( kicsit ezt érzem a feltett kérdés alapján is ) vagyis egy olcsó szériás kitobjektívvel szerelt alsó kategóriás tükörreflexes gép minőségét az jellemzi talán legjobban, hogy mára divat lett tükörreflexes DSLR-el rohangászni.

 

Előzmény: Törölt nick (123)
Kicsilulu Creative Commons License 2015.07.08 0 0 122

Ha nem akarod mással csináltatni, akkor egy ilyenre lesz szükséged:

 

http://www.electronic.hu/Szamitastechnika_es_Irodatechnika/Hardver/Szkennerek/Filmszkenner_Ion_PICS_2_SD

 

vagy egy ilyenre:

 

http://rbx.hu/plustek-scanner-opticfilm-8200i-se-p379070

 

A második az ajánlottabb...

Előzmény: umea.. (119)
TomGreg81 Creative Commons License 2015.07.07 0 0 121

... egy Mitakon és egy Tokina obit tennék rá, ha bajonettben passzol a Sony E-mont-ra.


Köszi a segítséget.

 

Tomi

Előzmény: TomGreg81 (120)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!