Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

Kisslászló 8 órája Creative Commons License 11073

(én marha, hogy miért nem tudok csendben maradni... pedig csak udvarias akartam lenni... azért ha majd eljön az idő 1-2 szép képpel tudok segíteni aranycsapat eredeti dobozban rajta is van ceruzával hogy 27 ft. volt meg ilyenek persze csak akkor ha nincs másnak lehet hogy nekem sincs lehet hogy dicsekvésnek tűnik pedig nem az segítő szándék egy szép kiadványhoz ami remélem hogy lesz interaktív is addig is most törlöm magam üdv!)

pilaca 10 órája Creative Commons License 11072

Köszönjük a felajánlásukat, de csak ismételni tudom Öcsit:

"Tisztelem és becsülöm őket de még nem döntöttük el, hogy mit is akarunk..."

Előzmény: portoocsi (11071)
portoocsi 11 órája Creative Commons License 11071

Most ez a semmi, fogd meg jól ???

Ezzel most mit akarsz mondani ???

A Laci kezdeményezte az egészet , neki kéne felvenni a kapcsolatot a Magyar futballal.

Tisztelem és becsülöm őket de még nem döntöttük el, hogy mit is akarunk, ez főleg a Lacin múlik,

miben tud intézkedni.

Ha eddig nem sokat tudtál segíteni, akkor ne hozzál döntéseket úgy , hogy mosod kezeidet.

Mint írtam természetesen lehet róla szó, hogy bárki, bármit segítsen de azzal, hogy a kész munkánkat

felteszik egy un. interaktív oldalra jelen pillanatban nem vagyunk kisegítve,

Ha kész a buli, akkor sima ügy és köszönjük de addig.............

Előzmény: Kisslászló (11070)
Kisslászló 15 órája Creative Commons License 11070

Kedves Magyarfutball!

A múltkori hozzászólásodra (10744) nem reagált senki, ezt most megteszem utólag. Nagyon örülünk, hogy régóta látogatjátok az oldalt, a felajánlás pedig nagyon megtisztelő.

Amúgy nagyon kedvelem az oldalatokat. A focit tekintve, az én nagy kedvencem a múlt század legeleje, főleg a válogatott meccsek, és rendszeresen a Ti oldalatokról mazsolázgatom a korai összeállításokat.:)

Remélhetőleg senkinek sincs ellenére, hogy a "Magyar labdarugó adatbázis" oldal szerkesztőit is érdekli ez a nagyszerű kezdeményezés!

Üdv.!

Hun-Gári 18 órája Creative Commons License 11069

Nálunk is van Vasas!Ma 13-0-ra nyertek.

pilaca 21 órája Creative Commons License 11068

De azért próbáljuk meg a teljesség kedvéért a hiányos csapatokat kiegészíteni, legalább a fotózás erejéig...

portoocsi 21 órája Creative Commons License 11067

Oké, így jó !!!

Előzmény: pilaca (11065)
portoocsi 21 órája Creative Commons License 11066

Köszönjük, részemről elfogadva :)

Nem tudom, mikor és mit utasítottunk vissza de eddig ilyen felmérésről szó sem volt :)

Előzmény: magyarfutball (11064)
pilaca 21 órája Creative Commons License 11065

"Az 50-es évek közepe, vége

Az 50-es évek vége, a 60-as évek eleje

A 60-as évek eleje, közepe

A 60-as évek közepe, vége   stb."

Ez tökéletes! Nagyon jó felosztás!

(Mégis a leírásban megemlíthetnénk a gyártási időt, valahogy így:

kb 1954-56?, tehát a "kb"-vel és a "?"-jellel jeleznénk, hogy nem halálosan pontosak az évszámok...)

Én is gondoltam rá, hogy egyes típusokból a teljes csapat képe is szerepeljen, egyetértek!

Nem tartom tragédiának, ha egy-egy esetben a csapat hiányosan szerepel a képen...

Előzmény: portoocsi (11063)
magyarfutball 22 órája Creative Commons License 11064

"biztos van egy profi fotós a cégnél"

Bár múltkor nem kaptunk erre választ, de továbbra is szívesen segítünk ebben is!

portoocsi 1 napja Creative Commons License 11063

éééééééés még annyit: ha csak a neten marad a munkánk akkor elég egy kis tabló de ha könyv

formában is megjelenik akkor jó lenne minden típusból egy komplett csapat kép.

Ha már kész vagyunk, akkor erre már szánjunk egy kis időt, munkát !

Laci, biztos van egy profi fotós a cégnél, egyszer eljön hozzám, itt meg van 1954-1975 ig minden,

még pár x-esem is van, valakinél meg lefotózhatná a többit.

Amiből sajnos nekem nincs teljes csapatom az három.

Az első sorozat amit feltöltöttem abból:

3., széles domború plexis / egy 9 db-os Dózsám van + pár db. /

4., széles lapos plexis / pár darabom van az első kiadásból, ill. van 11 db de nincs hozzá annyi kép /

5., kemény lapos plexisből az a ritka fajta, amibe nem képek, hanem focista figurák vannak

kis fejképpel.

Ha ezt csak egy fotó erejéig ki tudná egészíteni valaki vagy akár lefotózna egy-egy ilyen

komplett csapatot és eljuttatna hozzám........... boldoggá tenne :)

Előzmény: portoocsi (11062)
portoocsi 1 napja Creative Commons License 11062

Még annyit, hogy én is írtam évszámokat de természetesen az sem szentírás.

Próbáltam valamihez kötni a dolgokat pl: meddig játszottam anno és mi volt az amivel még igen és amivel már nem játszottam. tudom, hogy nyolcadikban / 1966-67 / játszottam utoljára és akkor már utáltam a menetest, mert mindig szét esett, tudom, hogy 58-ban játszottam először és emlékszem mivel.

Tudom , hogy a púpos gombokkal még nem, a reaktorosokkal már nem játszottam, stb.

Van egy pár dolog amit sose fogok megérteni: van púpos Szojka gombfocim. Mivel Salgótarjánt nem adtak

ki ilyenben, az aranycsapatban pedig szintén nem adták ki, akkor ..........

számtalan homályos dolgot hoztunk a múlt századból :) 

Előzmény: portoocsi (11061)
portoocsi 1 napja Creative Commons License 11061

Szerencsém volt, mert elküldtem az előbbi levelem, azután folytattam és az is elment a manóba.

Egy rövidített verziót fogalmaztam meg, valamiért nem szereti a gépem az index fórumot.

A kiadásokkal kapcsolatban van még számtalan észrevételem de lehet, hogy ha egyszer elkészül a könyvünk, majd megírom előétel gyanánt.

Előzmény: portoocsi (11060)
portoocsi 1 napja Creative Commons License 11060

Kiadási évszámok: senki sem tudja pontosan csak valószínűsítünk.

Honnan tudjuk, hogy az első gombfocit 1954-ben adták ki ? Valószínű!!!!

A magyar csapat az 1953-as 6:3, az angol az 1954-es 7:1 csapata.

Az biztos, hogy 56-előtt, mert a klubcsapatokat Vörös Lobogó és Kinizsi néven adták ki de 

a legöregebb rokkák is 1-2 évesek voltak akkor, tehát nem emlékezhetnek.

A meneteseknél is esküszünk 1966-ra, mert az akkori VB csapataival jelentek meg de pl. volt

1964-es francia vagy 1965-ös olasz csapat is ilyenben. Tehát lehet 1965, 1966, inkább, mint az 

Attila által írt 1967.

Ő tuti abban, hogy 1961/62-ben kapta a vékony lábúakat. Most akkor konkrétan mikor ??

Tehát nem kéne a konkrét évszámoknál leragadnunk, lehetne pl. így:

Az első képes gombfocik az 50-es évek közepén jelentek meg.

Kategorizálni pedig így:

Az 50-es évek közepe, vége

Az 50-es évek vége, a 60-as évek eleje

A 60-as évek eleje, közepe

A 60-as évek közepe, vége   stb.

A sorrendet tudjuk, az legalább majdnem tuti.

Béla, Te otthon vagy a vágottakban, arról lenne mit írni + képeket feltenni és valaki tegyen fel esetleg

jobb képet a fogazottakról, úgy látom az elég halvány lett.

Előzmény: portoocsi (11059)
portoocsi 1 napja Creative Commons License 11059

Ilyen nincs. Fél órája írok egy hosszú zárszót és megint elment a francba az egész.

Kicsit meg kell nyugodnom .

pilaca 1 napja Creative Commons License 11058

Ok, akkor több hozzászólásban már nem nagyon reménykedhetünk, összeállítok egy vázlatot a könyv tartalmának felépítéséről és elviszem hozzád megtárgyalni ezt, meg minden egyéb, a katalógussal kapcsolatos kérdést....

Előzmény: portoocsi (11057)
portoocsi 1 napja Creative Commons License 11057

Nem vagyok benne biztos de szerintem nem egy-két év a mérvadó hiszen ezt már senki sem tudja kontrollálni .

Attila, a  többes szám második személy azt jelenti, hogy nem szeretnél a dologban érdemileg részt

venni, ugye ?

Valami azt súgja, hogy kezdünk elveszni a részletekben vagy akkor most zárjuk le és térjünk a dolog

érdemi részére  !!!!!

Előzmény: pilaca (11055)
Bumburnyák 1 napja Creative Commons License 11056

..persze, megkeresem őket..

Előzmény: Bobleeswagger (11054)
pilaca 1 napja Creative Commons License 11055

Attila, köszönjük értékes hozzászólásodat!

Fontos és érdekes dátumokat közöltél!

Különösen figyelemreméltó, hogy a "rövidlábas! már 61/62-ben megjelent!...

Előzmény: Dengezics (11053)
Bobleeswagger 2 napja Creative Commons License 11054
Szia!
Nekem van!!!
Természetesen Aranycsapat van benne...
Szívesen átadom,de szerintem van Gál úrnak is.Ő a Fodor művek új igazgatója.
Előzmény: Bumburnyák (11023)
Dengezics 2 napja Creative Commons License 11053

Üdvözlet Kedves Mindannyiótoknak!

Viszonylag ritkábban olvasom most a fórumot. Nemrég láttam, hogy nagy vállalkozásba kezdtetek. Gratulálok hozzá.

A magam részéről nem sokat tudok hozzátenni, csak néhány gombfocifajtához értek. Emlékeim szerint az átlátszatlan púpos (négy színben láttam: piros, kék, zöld, fehér) 1960-ban már gyártásban volt. A királykategóriás első példányát ( egy egyrészes nagyplexis magyar válogatott kapusát, Szentmihályit) 1963-ban kaptam. Igaz, csak a kapus volt ilyen típusú. Az első vékonylábú csapatot (FTC) 1961/62-ben kaptam. A menetes nagyplexist egész biztos, hogy 1967-től gyártották, a menetes kisplexist szerintem 1969-től. 

A bajonetteseket 66/67-ben lehetett kapni.    

Üdv.:

Sallay Attila

Előzmény: portoocsi (11052)
portoocsi 2 napja Creative Commons License 11052

Örökre :)

Előzmény: BBBajor (11049)
BBBajor 2 napja Creative Commons License 11051

Bocsánat Kwagga !

Kicsit kapkodva írtam. Szóval jó lenne a 90-es évek utáni időszakról is lassan valamit megtudnunk.  

Kisslászló 2 napja Creative Commons License 11050

Tovább gondolva a 3 pontos históriát, valószínű, hogy a Béla emlékszik jól. Bár léteznek 1972-es csapatok, azokat valószínűleg később adták ki, mint pld. a vágottaknál.

Konkrét emlékem, amikor éppen veszek át a trafikostól egy vadiúj, 3 pontos csapatot, az az 1975-ös Fradi, amit aztán nagyplexisben is kiadtak. Képet csatolok.

Valószínű, hogy 1974 a nyerő.

Üdv.!

BBBajor 2 napja Creative Commons License 11049

Üdvözlet Mindenkinek !

Most meg azért "szólok be" (amúgy csak pontosítottam), hogy meglegyen a 11019. hozzászólás.

A lényeg: Igen sokat szenvedtem én is tűvel és "sniccerrel" hogy kiszedjem a Saortay típusból a plexit. Jó pár plexit össze is karcoltam, mivel eszembe se jutott ez a megoldás.

Lassan közeledünk a időben a "mához"  jó lenne a fiatalabb korosztály tagjai a 90-es éveket elkezdenék elemezgetni.

Amúgy én sem értem, hogy egyes komoly ismeretekkel rendelkező gyűjtők miért hallgatnak.

Már csak azért is, hogy elkerüljük azt a helyzetet , hogy Pilaca barátunk a elkészül a végleges változattal, aztán akkor jelentkezik valaki miszerint  nem így van, hanem úgy....

Szóval aki pontos információkkal rendelkezik most jelentkezzen, vagy hallgasson ..... 

Előzmény: portoocsi (11009)
tomtom-70 3 napja Creative Commons License 11048

Oké, köszi!!!

Előzmény: Hun-Gári (11047)
Hun-Gári 3 napja Creative Commons License 11047
Elnézést kell kérjek, nem láttam a szeptemberi bejegyzesed! Én hiába állítom be publikusnak az e- mail címem, mikor megnézem mindig azt írja,hogy nem publikus. Nem tudom , hogy miért. Itta címem: garimaracana@gmail.com
De most írok neked az e-mail - ben.
Előzmény: tomtom-70 (11046)
tomtom-70 3 napja Creative Commons License 11046

Ezt írtam szeptember 10-én:

Az e-mailed nem publikus, ezért itt háborgatlak.

Küldj léccci 1-2 képet a csapataidról árakkal.

Nem kell Magyarországra szállítani-küldeni, Brassóban, Sepsiszentgyörgyön, Szatmáron is lenne, akihez postázhatod, ők majd eljuttatnák hozzám.

Szeretem, hogy nálatok szinte ingyen van a posta :-) (Legalábbis más országokhoz, főleg hozzánk képest...)

Előzmény: Hun-Gári (11045)
Hun-Gári 3 napja Creative Commons License 11045
Nem tudom miről van szó! Írtál nekem , és én nem vettem észre? Megkérlek még egyszer tedd fel a kérdésed!
Előzmény: tomtom-70 (11044)
tomtom-70 3 napja Creative Commons License 11044

Én meg még mindig várom a válaszodat.....

Időm, mint a tenger, csak várok, csak várok, ...... egyszer hátha elkölthetem a pénzem........ Ha még meglesz, mire válaszolsz :-))

Előzmény: Hun-Gári (11043)