Keresés

Részletes keresés

szkali85 Creative Commons License 3 órája 0 0 12242

Szerintem az 1990-es VB.

Előzmény: advocado4 (12241)
advocado4 Creative Commons License 5 órája 0 0 12241

..... a minap gondolkoztam mi volt vajon az utolsó X es csapat vagy sorozat amit kiadtak

,gyártottak;és mikor volt ez?

nj Creative Commons License 2015.07.27 0 0 12240

OFF

Tudom, hogy nem teljesen ide tartozik, de annyi tájékozott ember írja-olvassa ezt a fórumot, így megpróbálok feltenni egy kérdést, amit régóta nem értek.

Tudtommal 1978 és 1991 között az volt a szabály (UEFA rendezésű klubtornákon mindenképpen), hogy 2 idegenlégiós játszhat. És kiegészítésként, hogy az az EU-államból származó futballista, aki 5 évet eltöltött annak az országnak a bajnokságába, ahol a klubja elindult, nem számít légiósnak.

Amit nem értek, az az, hogy pl. 1983-ban az UEFA Kupa döntőjében az első meccsen az Anderlecht színeiben pályán volt (egy időben): Hofkesn (holland), Morten Olsen (dán), Peruzovic (jugoszláv), Friman (dán) és Brylle (dán) (Lozano spanyol-belga kettős állampolgár, ő nem számít).

Közülük Hofkens és Olsen már játszott 5 évet a belga bajnokságban, ez rendben. De a másik 3 nem! Hogy léphettek mégis pályára?

És a visszavágón is játszott kezdőként Olsen, peruzovic és Friman, majd bejött a belga Vandernbergh helyett Brylle csereként, tehát nem egyszeri alkalomról volt szó, ami - teszem fel - elkerülte az UEFA figyelmét.

Tud erre valaki magyarázatot?

Előre is köszönöm!

ON

advocado4 Creative Commons License 2015.07.26 0 0 12239

https://hu.wikipedia.org/wiki/Johan_Cruijff

JIM BROWLI kapus volt a Washington csapatában,valószínű JOHAN CRUYFF al játszott eggyütt a 80-81 es szezonban;

.......gondolom , mert hiányzóként ezt a két játékost kérték .......

..A GOOGLEba írva nem ad be csak egy rögbi játékost nekem,

(lehet hogy nem pontos a név)....

...........................................................................................................

Tud valaki képpel amit lehet szerkeszteni,vagy szkennelt kivágóval segíteni?

Haji_14 Creative Commons License 2015.07.24 0 0 12238

Hálás vagyok, nagyon köszönöm mindkettőtöknek. Felveszem velük a kapcsolatot. Én nem értek hozzá, csak a gyerek szeretne gombfocizni, nekem pedig - gyerekkoromból - ez "a" gombfoci. Valószínűleg teljesen tévesen, de ha lehet ilyet kapni, nosztalgiából ilyet fogok. Amatőr játékra, gondolom, elég.

Előzmény: advocado4 (12237)
advocado4 Creative Commons License 2015.07.22 0 0 12237

http://www.kardosjatek.hu/hu/elerhetoseg

..lehet tőlük rendelni is,de személyesen is be tudsz menni vállogatni....

Előzmény: Haji_14 (12232)
Bumburnyák Creative Commons License 2015.07.20 0 0 12236

..Kardos Játék..

Előzmény: Haji_14 (12235)
Haji_14 Creative Commons License 2015.07.20 0 0 12235

Ez azt jelenti, hogy gyűjteményekből? Vagy üzletben is? Ha igen, hol?

Előzmény: Bumburnyák (12233)
Bihari Párduc Creative Commons License 2015.07.20 0 0 12234

Ritkább,szép állapotú x-es és plexis(80-as évekbeli)csapatokat keresek.Cserébe kifogástalan állapotú hárompontos és ragasztott karikás csapataim lennének.

Bumburnyák Creative Commons License 2015.07.20 0 0 12233

..kapható..

Előzmény: Haji_14 (12232)
Haji_14 Creative Commons License 2015.07.19 0 0 12232

Sziasztok!

Kétrészes, plexis gombfocit szeretnék venni. Gyártanak még/újra ilyet, vagy csak használtan tudok?

aki9013 Creative Commons License 2015.07.16 0 0 12231

Sziasztok!

Az alábbi hiányzóimat keresem, akár szkennelve is:

Fodor-féle:

Hollandia (1 hiányzó): Van Der Sar, Reiziger, Blind, Davids, Seedorf, R. de Boer, Roy, Kluivert, Bergkamp, Overmars

Olaszország (1 hiányzó): Peruzzi, Costacurta, Carboni, Torricelli, Maldini, Di Livio, Albertini, Casiraghi, Ravanelli, Del Piero

Portugália (3 hiányzó): Baia, Jorge Costa, Santos, Couto, Rui Costa, Figo, J. V. Pinto, J. S. Pinto

Spanyolország (2 hiányzó): Zubizaretta, Nadal, Alkorta, Belsue, Abelardo, Hierro, Caminero, Pizzi, Manjarin

Vasas (5 hiányzó): Pető Tamás, Tóth Norbert, Kabát Péter, Mónos Tamás, Tóth András, Zováth János

Dunaferr (7 hiányzó): Salamon Miklós, Orosz Ferenc, Tököli Attila, Zavadszky Gábor

Újpest (9 hiányzó): Szűcs Lajos, Onyeabor Monye

Brazília (7 hiányzó): Taffarel, Leonardo, Junior Baiano, Romário

Portugália (3 hiányzó): Paulo Bento, Sa Pinto, Manuel Dimas, Abel Xavier, Nuno Gomes, Fernando Couto, Jorge Costa, Vitor Baia

Liverpool (9 hiányzó): Carragher, Henchoz

Spanyolország (10 hiányzó): Luis Enrique

Internazionale (9 hiányzó): Zanetti, Samuel

Jugoszlávia (10 hiányzó): Dejan Szavicsevics

FTC (6 hiányzó): Tóth Mihály, Földvári Csaba, Cheregi Márius, Csiszár Ákos, Vámos János

FTC (7 hiányzó): Schultcz Levente, Tóth Mihály, Dragan Crnomarkovic, Váczi Zoltán

MTK (5 hiányzó): Szamosi Tamás, Erős Károly, Madar Csaba, Füzi Ákos, Schindler Szabolcs, Komlósi Ádám

MTK (9 hiányzó): Orosz Ferenc, Szamosi Tamás

MTK (10 hiányzó): Egressy Gábor

Török-féle:

Dortmund (7 hiányzó): Reuter, Ricken, Cesar, Zorc

Argentína (7 hiányzó): Borelli, Ruggeri, Chamot, Batistuta

Grasshoppers (5 hiányzó): Zuberbüchler, Magnin, Koller, Vega, Vogel, Geiger

Real Madrid (2 hiányzó): Enrique, Nando, Redondo, Lasa, Sanchis, Hierro, Laudrup, Raúl, Milla

Békéscsaba (6 hiányzó): Usmajev, Mracskó, Szarvas, Fabulya, Kulcsár

Benfica (4 hiányzó): Silvino, Sanches, Rui Aguas, V. Paneira, Ricardo, F. Mendes, Veloso

Hollandia (5 hiányzó): De Goey, F. de Boer, R. de Boer, De Wolf, Wouters, Rijkaard

Barcelona (3 hiányzó): Sztoicskov, Guradiola, J. Carlos, Bakero, Salinas, Koeman, Nando, Ferrer

Franciaország (7 hiányzó): Barthez, Blanc, Thuram, Djorkaeff

Juventus (2 hiányzó): Pessotto, Ferrara, Zidane, Boksics, Montero, Deschamps, Vieri, Del Piero, Porrini

Nem vagyok biztos a gyártóban:

FTC (2 hiányzó): Dózsa, Szántó, Rab, Pogány, Ebedli, Rubold, Kvaszta, Murai, Pölöskei

Ajax (7 hiányzó): Bogarde, R. de Boer, Litmanen, Overmars

Uerdingen (9 hiányzó): Funkel, Jusufi

Dortmund (8 hiányzó): McLeod, Möller, Mill

NSZK (9 hiányzó): Völler, Augenthaler

Ajax (10 hiányzó): Vaszovics

Lengyelország (9 hiányzó): Bulzacki, Cmikiewicz

Inter (7 hiányzó): Boninsegna, Bertini, Jair, Giubertoni

Dánia (4 hiányzó): H. M. Jensen, J. Larsen, B. Jensen, N. Möller, K. Thorst, P. Madsen, T. Nielsen

Brazília (9 hiányzó): Luizinho, Eder

Brazília (9 hiányzó): Rivelino, Perreira

Argentína (10 hiányzó): Ayala

Tatabánya (6 hiányzó): Barabás, Plotár, Herman, Emmer, Gróf

Természetesen elsősorban azokat keresem, amelyekből kevés hiányzik!

Akinek a beazonosításhoz szkenneljem el a meglévő képeket, az írjon ez ügyben is!

Cserébe szkennelt képekért szintén azokat tudok küldeni, eredetikért pedig szintén eredetieket.

A segítségeket előre is köszönöm! :)

emba USA Creative Commons License 2015.07.06 0 0 12230

most neztem meg vonalzoval es ugyan a felkorod egy picit beljebb van a hatos vonalanal de en azert meg egy kicsit kissebre vennem mar csak az aranyok miatt is . nezz ra egy igazi pajara es latod hogy mennyivel esik beljebre a felkor a hatos vonalanal  en is csinaltam egyszer igy egy pajat es a felkor merete annyira zavart egy ido utan hogy atfestettem ami eleg nehez volt miutan mar lelakkoztam az egesz pajat

Előzmény: emba USA (12229)
emba USA Creative Commons License 2015.07.06 0 0 12229

szia a felkorod tul nagynak tunik . szerintem vedd kissebre meg akkor is ha a tizeneggyes ponttol szamitod es  a center kornek a  felet probalod fel festeni . aranyaiban nem rossz de a felkor nagysaga tonkre tudja tenni a paja egyensujat ezert celszerubb egy kicsit csalni a meretekkel

Előzmény: advocado4 (12226)
mestalla Creative Commons License 2015.07.01 0 0 12228

...hát elfelejtetted! :) 130x90

Előzmény: advocado4 (12225)
wasytsur Creative Commons License 2015.06.30 0 0 12227

Kösz. Végül a verseny pályaméreteket vettem alapul és kicsinyítettem le arányosan. Gyerekeknek lesz, tehát a 80x120 kb. jónak tűnik egyenlőre.

advocado4 Creative Commons License 2015.06.30 0 0 12226
Előzmény: wasytsur (12224)
advocado4 Creative Commons License 2015.06.30 0 0 12225

http://www.gombos.hu/gombos_gombfoci_szabalyok.pdf

..ez szektor pálya méret...

...az első pályám 80 x 120 - szélétől  4 cm re volt az alapvonal,72 x 112 - mint egy MÁV os raklap felülete...gyerekkel jó játszani rajta,de felnőtteknek jobb anagyobb méret...

..a másik 82x140, szintén 4 cm re van az alapvonal,74x132..

...ezen már jobb játszani....

....holnap lemérem mekkora pályán játrszunk a garázsban........ha nem felejtem el....

Előzmény: wasytsur (12224)
wasytsur Creative Commons License 2015.06.28 0 0 12224

Üdv!

Segíteni tud valaki abban, hogy mekkora a junior pályaméret? Nem találtam sem itt, sem a neten.

Vagy mekkora a minimum pályaméret, ami azért már alkalmas élvezetesebb játékra? 

dopami. Creative Commons License 2015.06.28 0 0 12223

Akár gombfoci kivágókat is lehet rá feltölteni, ha valaki azt akar.

Példáúl valahogy így:

http://www.foto-football.com/ev.php?idus=44&title=FcBarcelona&csid=593&eve=2014&lang=hu&contr=ee09d2aefb1db0c2d22adc2b82b51530

Előzmény: tomtom-70 (12218)
tomtom-70 Creative Commons License 2015.06.28 0 0 12222

Előzmény: tomtom-70 (12216)
aki9013 Creative Commons License 2015.06.28 0 0 12221

igen, ebben igazad lehet, de ezeken az oldalakon is lehet a regisztrált tagoknak adminisztrációs jogot adni? sajnos nem ismerem ezeket az oldalkészítő oldalakat :D

még nagyon fejlesztés alatt van, mostanában még nem volt időm vele foglalkozni.

Előzmény: Bumburnyák (12213)
aki9013 Creative Commons License 2015.06.28 0 0 12220
Előzmény: advocado4 (12214)
aki9013 Creative Commons License 2015.06.28 0 0 12219

nagyon jó az oldal! fogok is majd feltölteni bőven! :)

Előzmény: dopami. (12217)
tomtom-70 Creative Commons License 2015.06.28 0 0 12218

Most néztem meg az oldalt, és NAGYON TECCCCIK!! Jó az ötlet, és egyszerű a felület is.

Elsőre az olvasás elején még azt gondoltam, hgoy gombfoci kivágók képei lesznek rajta, egy olyan is jó lenne, de ez is egy nagyszerű adatbázis (lesz).

Gratulálok az ötlethez és a kivitelezéshez is!

Előzmény: dopami. (12217)
dopami. Creative Commons License 2015.06.27 0 0 12217

Sziasztok!

A másik oldalra is feltettem egy felhívást, ennek az oka, hogy szeretném ha azok a képek amiket az évek alatt gyűjtögettem egy rendezett formában is megjelennének.

Mostanság sem ezen sem a másik csatornán nem sokszor jelentkeztem. Ennek az oka az volt, hogy el vagyok foglalva egy saját honlap készítésével. (elérhetősége: http://www.foto-football.com )

A tervem, hogy egy nagy almanach jöjjön létre, melyben mindenki megtalálja a keresett csapatát a kívánt évjáratban.

A főlapon országok szerinti felbontásban vannak a klubok, elől a nemzeti csapat áll. Ha rálépünk a kívánt klub nevére, akkor évenkénti választási lehetőség adódik majd. Színessel jelölve azon éveket, ahová már lett feltöltve kép.

A feltöltési munka nagyon sziszifuszi. Csak igen lassan haladok vele (jelenleg már jó pár országhoz lehet feltölteni, ha olyan csapathoz szeretnétek feltölteni, ami még nincs felrakva, jelezzétek nekem és én pótolom azt), ezért is kérem a segítségeteket. Aki ráér vagy kedvet érez hozzá, kérem segítse munkámat. Egy egyszerű regisztráció után magatok is tudtok feltölteni képeket az adott csapat kiválasztott évjáratához. A regisztráció során megadhattok egy kedvenc csapatot is, és ha ennek a csapatnak az oldalára valaki feltölt, a rendszer automatikusan értesítést küld az általatok megadott e-mail címre.  A képek nagysága max. 300 kb. és JPG. Sajnos csak ennyit sikerült az üzemeltetőnél kiharcolnom. Most azon dolgozom, hogy minden országhoz minél több csapat fel legyen véve, hogy lehessen feltölteni a képeket. Magyarországra lépve nagyon sok csapatot láthattok már, ahová szívesen fogadjuk a feltöltéseket. Annak örülnék a legjobban, ha tablóképek vagy focis kártyás képek kerülnének fel főleg, mert a célom az lett volna, hogy egy olyan nagy adatbázist hozzak létre, ahol tematikusan megtalálhatóak az adott csapatok adott évjáratokban, ami egy kitűnő kép bázis lehetne a későbbi gombfoci csapatok elkészítéséhez.

Nem szeretnék konkurenciát jelenteni a már meglévő két fórumnak, inkább csak kiegészíteni, támogatni képanyagokkal azokat.

Azért, hogy a feltöltési kedvet növeljem, az első három helyezetnek, akik szeptember 1.-ig a legtöbb képet feltöltik, felajánlok 25-25-25 db Reiprecht féle gombfoci csapatot.

Ha valaki nem rendelkezik kép anyagokkal de szeretné ezt a munkát segíteni, nem gond szívesen rendelkezésre bocsájtok képanyagbázisokat.

Várom a visszajelzéseteket:

Üdv Mindenkinek:

dopami

tomtom-70 Creative Commons License 2015.06.27 0 0 12216

advocado4 Creative Commons License 2015.06.27 0 0 12215
Előzmény: aki9013 (12209)
advocado4 Creative Commons License 2015.06.27 0 0 12214

http://gombfocista.blog.hu/archive

...én ezt találtam.

...tudsz egy olyan lnket  iderakni ami egyből megnyitja az oldalad?

Bumburnyák Creative Commons License 2015.06.27 0 0 12213

dícséretes próbálkozás, de számtalan modernebb, jobb, nagyobb tárhelyet biztosító hely van a gportálnál..amik szintén ingyenesek..(worldpress.com, vix.com)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!