Keresés

Részletes keresés

tomtom-70 Creative Commons License 2015.06.16 0 0 12201

Ehhez az újpesthez keresnék két darab mezőnyjátékost. Akár üresen, akár képpel, akár csak a képet. Az egyik Zámbó, a másik NEMJUTESZEMBE (nemrég eladtam, csak más típusú gombban :-((  )

 

folyt. köv.

Törölt nick Creative Commons License 2015.06.16 0 0 12200

..ezek közül néhánnyal még én is játszottam - 42 éves vagyok........:):):)

 

Előzmény: káBell (12197)
káBell Creative Commons License 2015.06.16 0 0 12199

Nem.

Előzmény: Bumburnyák (12198)
Bumburnyák Creative Commons License 2015.06.16 0 0 12198

..te vagy az oldal gazdája..?

Előzmény: káBell (12197)
káBell Creative Commons License 2015.06.16 0 0 12197

Gombfoci

Még mindig élénken élnek bennem a nyarak, amelyeket nagymamámnál töltöttem öcsémmel. Nagyon sok gyerekkori emlék még mindig eszembe jut. Nagyon sokat játszottunk kint, de amikor rossz idő volt előfordult, hogy a szobába kényszerültünk. Ilyenkor jutottunk néha oda, hogy[...] Bővebben! Tovább »

forrás: Blog.hu

káBell Creative Commons License 2015.06.16 0 0 12196

Gombfoci 2

A gombfoci a gyerekkorom egyik meghatározó játékának számított. Szívesen lökdöstük a Tatabánya, a Ferencváros vagy az Újpesti Dózsa játékosait az asztalon vagy az erre kialakított focipályán. Természetesen a népszerűségnek köszönhetően a kisiparosoktól kezdve, a[...] Bővebben! Tovább »

forrás: Blog.hu

Bumburnyák Creative Commons License 2015.06.15 0 0 12195

..nyolcvankét éves korában elhunyt Zito..a kétszeres világbajnok (1958, 1962) brazil labdarúgó..és örökös szerződést kapott az FC Immortal-nál..

 

tomtom-70 Creative Commons License 2015.05.30 0 0 12194

Egy-két eladó (elcserélhető) kispoharas a 80-as évekből, amik nem "férnek" fel jelenleg a vaterára:

 

 

 

Ímélem publikus .....

aki9013 Creative Commons License 2015.05.27 0 0 12193

ha majd lesz rá lehetőség 1-2 csapat másolata engem is érdekelne ezek közül :)

Előzmény: vito1899 (12188)
Törölt nick Creative Commons License 2015.05.25 0 0 12192

Nekem van 2 versenygombfoci csapatom, emellett 10 válogatottam, ebből a fajtából:

 

 

A 2006-os VB játékosait ábrázolja, ha jól tudom. Akinek még nincs ilyenfajta, annak csak ajánlani tudom, szerintem jófajta. 

vito1899 Creative Commons License 2015.05.24 0 0 12191

Szia. Sajnos "hazai pályán" nincs szkennelési lehetőségem. De amint olyan helyre vetődök, intézni fogom.

 

egyébként a Haladás most fenn van az aukciós portálon, igaz csomagban.

Előzmény: VFC10 (12190)
VFC10 Creative Commons License 2015.05.24 0 0 12190

Szia,

 

A Parmalat, Rába ETO és a Haladásról egy másolatot tudnál nekem küldeni?

 

Előre is köszi!

 

bekk@freemail.hu

Előzmény: vito1899 (12188)
Törölt nick Creative Commons License 2015.05.16 0 0 12189

....ez igen..!.......jó játékot hozzá!

------------------------------------------

....mindenkinek van gyengéje........van aki speckós gombokat gyűjt,te a régi csapataidat szedeted össze , - én már nem is emlékszem milyen csapataim voltak igazán -

....a GáborTörök gombjaival lenyomtunk egy EB t - és az én csapatom lett az Európa Bajnok -

meg is csináltam maganak  ( szintén ) Török gombokkal ezt az EB t..........

 

 

 

Előzmény: vito1899 (12188)
vito1899 Creative Commons License 2015.05.16 0 0 12188

Éjen a szakma. A sok oldalági kitérő után végre színtiszta gombfoci.

 

Mikor anno kényszerű azaz financiális okokból megváltam kollekciómtól, hamar rádöbbentem, ez nekem fáj. Eldöntöttem, hogy pótolnom kell az egykori gombsereget. Főleg a gyerekkori slágert azaz a Török féle kispoharas vonalat. Nem is gondoltam volna mekkora meló lesz, de hát 20 év az 20 év, elszaladt azóta. Amitől anno roskadozott a trafikban a polc, azt most már hónapok alatt lehet megvenni és nem is annyiért.

 

A lényeg a happy end, mindenki a fedélzeten. Olyan csapatok is, amikkel anno nem is találkoztam ebben a sorozatban: angol válogatott, MU, Parmalat. Kib*szott boldog vagyok na.

A pesti nagyok.

A vidéki trió.

A második külföldi széria.

Az első külföldi széria.

Válogatottak 93-95 között.

Az 1995-ös NB1 kiadott csapatai.

vito1899 Creative Commons License 2015.05.13 0 0 12187

Nem tudom mennyit vagy itthon, úgy veszem észre keveset, valamint még kevesebbet magyar stadionokban. A média mint olyan rettenetes iránytű, hidd el nekem, azt hitetnek el az emberrel amit akarnak. Már akivel. Úgy fest sajnos, hogy veled is elbántak rendesen.

 

Mindenféle olyan rigmus, amit te említettél az alábbiakban, az ellenfelek zrikálására, piszkálására, cikizésére irányul. Az esetek zömében igen kevés mögöttük a valódi politikai szándék és tartalom. Ilyen is van, elismerem, de nem ez a jellemző.

 

A zsidó csapatot zsidózzák, a borsodit cigányozzák, sőt mindenki mindenkit, megy a kommunistázás. Oszt? Rengeteg szurkolói dal született hazánkban, szebbnél szebbek, angol és olasz átiratok, meg saját termés is van dögivel. Nem egészséges ez a sarkítás, miszerint ráhúzzuk mindenkire a vizes lepedőt. A sztereotípiáktól amúgy is rosszul vagyok.

 

A magyar futball át van szőve politikával, így volt ez az átkosban is, így van ez napjainkban is. És? Azt hiszed ez jelent valamit? A baj nem itt kezdődik úgy vélem. szakmailag a béka segge alatt van a sportág, ez a borzasztó.

 

Hozzáteszem 1990 előtt meg aztán főleg a politika égisze alá tartozott minden így a sport is.

 

Én szeretem és tisztelem a magyar ultrákat, főleg hogy magam is az vagyok. Le a kalappal mindannyiunk előtt. Sokkal lelkesebben és profibban tesszük a dolgunkat mint bármely más szereplője a honi labdarúgó életnek.

 

Amúgy az olasz bajnokikon, vagy Spanyolországban lényegesebben gyakoribbak a vörös csillagok és a horogkeresztek mint eme 93.000 négyzetkilométeren. Gondoltad volna?

Előzmény: emba USA (12185)
tomtom-70 Creative Commons License 2015.05.13 0 0 12186

Segítséget szeretnék kérni !!!

Az alábbi két csapathoz keresem a hiányzó 3-3 játékost...

Végszükség esetén szkennelve is megfelel.

Előre is köszi !!!!!

emba USA Creative Commons License 2015.05.12 0 0 12185

VISZONT a stadionnak nem politikai hadszinternek kene lennie kikell talalni masfele skandalasokat ami nem a ciganyokrol a zsidokrol es a politikarol szol mert ezeknek semmi kozuk a football pajakhoz  mint peldaul a stadion avaton kifutyulik a megnyito beszedet mindennek megvan a maga heje de magyarorszagon ez a fajta velemeny nyilvanitas minden normalis es inteligens keretet atlepett

Előzmény: vito1899 (12183)
tomtom-70 Creative Commons License 2015.05.10 0 0 12184

Most én gratulálok neked !!!

Előzmény: portoocsi (12164)
vito1899 Creative Commons License 2015.05.10 0 0 12183

Minden tiszteletem édesapádé.

 

Van amiben egyet is értek veled. De nem mindenben.

 

A derbi teltházas volt, ez dicséretes. De így is ez volt minden idők leghangulattalanabb FTC-UTE meccseinek egyike. Fixen azt vallom, többet ér 2.000 szurkoló mint 20.000 néző. Ez nálam evidencia.

 

Nem akarok politizálni, de a hangulatteremtő rétegnek, főként az ultráknak azért nincs hely napjaink magyar stadionjaiban, mert egy szókimondó markáns rétegről beszélünk, a kormány viszont nem igényli a kritikát, főleg az ilyen hangosat nem... Így viszont átlag 1.500-2.000 ember előtt, néma csöndben zajlanak a meccsek, ez minősíthetetlen.

 

Az új stadionok jó dolgok, főleg annak a klientúrának aki építi és így állami pénzből megszedi magát. De futballt így nem lehet építeni, csak úgy, ha a szakmát hozom ide nyugatról és egészen a pici gyerekektől indítom a képzést.

 

Azt adom, hogy a honi labdarúgás igazi fokmérője amikor nemzetközi megmérettetésre kerül sor. Tudjuk jól, klubcsapataink az augusztust-szeptembert sem szokták megélni. Itt nincs futball, csak focika van jelenleg. Imádom, szeretem, sajátom, féltem, őrzöm, aggódok érte, de hogy egy kalap szar az biztos. A válogatott is időt húz itthon a görögök ellen, akiket Athénban megvertek a feröeri bálnavadászok... Kurva gyenge.

 

Mindegy, egyelőre ez van, hinni kell a jobb és szebb jövőben, addig meg őrizni kell a hazai futball emlékét. Például a gombfocival. bizony.

Előzmény: Törölt nick (12182)
Törölt nick Creative Commons License 2015.05.09 0 0 12182

...apám játékvezető volt,68 éves,minden Fradi meccsre,felmegy hazai pályán - bérlete van -

Mindszentről,Csongrád megye...

 

....a mostani Fradi - Új Pest 2-0 meccsen is fent volt,de megnézte felvételről -letölthető-

végig néztem vele én is,egész jó volt,sok helyzet , 21000 néző, hangulat, meg egy normális stadion ,ahol jó lehet közvetíteni sok kamerával.....nem úgy ,hogy ha nagyobbat rugnak a labdába ,vagy  az utcáról kell vissza hozni,vagy  a disznó trágyából kell vasvillával kiszedni....

..és nem a kacsa hápogást hallod háttér zajként az 500 néző mögött...

 

..nem akarok bele menni ,hogy most stadionokat építsünk,korházakat ,vagy iskolákat...

de teljesen más nézni  így egy meccset , és pályára lépni is iyen körülmények között...........

..sokkal látványosabb nekünk .....szerintem....

...persze ha nincs jó játék,ez sem segít....de ez egy jó meccs volt,és jó volt nézni....

 

.....de sajnos  mindent elmond a nemzetközi színtérre való kijutáson való részvétel ,hol áll külföldhöz a magyar foci....

 

.....pedig milyen lenne egy Fradi vagy mindegy melyik -mert klubb szimpátiától függetlenül szurkolna neki  a foci világ magyarországon- a BL negyed döntőben...

 

..........ez sem volt idáig gombfoci.....

-------------------------------------------------------

 

.egy ilyen bolt  tényleg jó lenne , főleg ha lenne egy csomó akció,kettőt fizet négyet vihet.....

 

-------------------------------------------------------

 

 

Előzmény: vito1899 (12181)
vito1899 Creative Commons License 2015.05.07 0 0 12181

Nagyon komoly és tiszteletre méltó. Bár nekem nagyobb flash spontán rábukkanni a bolhapiacon egy régi kincsre. De ettől függetlenül itt azaz hazánkban is lehetnének ilyen boltok.

 

Először is viszont a futballt kellene újraéleszteni. 

Előzmény: dopami. (12180)
dopami. Creative Commons License 2015.05.07 0 0 12180

Bár lenne itthon es ilyen bolt:

https://gabrielguidotti.wordpress.com/tag/futebol-de-mesa/

és milyen jó lenne, ha a hangulat is ilyen baráti lenne ott.

Üdv mindenkinek:

dopami

Előzmény: vito1899 (12178)
vito1899 Creative Commons License 2015.05.07 0 0 12179

Miszter. Innentől amíg le nem kottáztuk a mostani boltot, ígérem figyelni fogom a postafiókomat. (Amúgy nem, valóban nem szoktam.) Szóval itt inkább ne jelezz innentől. Hellasz.

Előzmény: Kisslászló (12176)
vito1899 Creative Commons License 2015.05.07 0 0 12178

Tök jó hogy összetartotok meg szeretitek egymást. Már aki és már amikor... Na de.

 

Ez egy nyilvános fórum, én nem anyázok, nem csapkodok. Meg a "másik delikvens" sem. Ha közlendője van, ugyan legyen már meg a joga hozzá hogy itt, ezen a fórumon juttatja el hozzám.

 

Ha zavar, nyugodtan pörgess tovább. Ennyire egyszerű az egész.

 

Ha sekélyes a fórum, töltsétek meg tartalommal. Az helyett, hogy a globális nagy unatkozás helyett feleslegesen lovagoltok szóra sem érdemes dolgokon.

 

Tudod, az ember nem attól lesz komoly, hogy veszettül hivatalosan megtestesíti a pannon gombfocigyűjtők ideálját. Hanem például attól, hogy tudja mivel érdemes foglalkozni és mivel nem.

 

Köszöntem.

Előzmény: BBBajor (12177)
BBBajor Creative Commons License 2015.05.07 0 0 12177

Üdvözlet Mindenkinek !

 

Eddig csak  Portoocsi barátunk észrevételezte  - és egyből meg is találtátok, de az utóbbi időszak "rendkívül sokatmondó és nagy ívű" hozzászólásai alapján, gondoltam én is megemlítem, hogy a fórum szinvonala meredeken süllyed lefelé.

 

Talán így a XXI században egyéb lehetőség is van arra, hogy  a másik tudomására hozzuk: küldtünk e-mailt.

 

   

Előzmény: vito1899 (12167)
Kisslászló Creative Commons License 2015.05.06 0 0 12176

Szia Vito!

 

Ment emil.

 

Próbáltam ide láthatatlan tintával írni, de sajnos nem sikerült.

 

Üdv.!

vito1899 Creative Commons License 2015.05.04 0 0 12175

Látom szar lett a link, na mindegy, az NDK ragasztott karikás.

Előzmény: Bumburnyák (12169)
vito1899 Creative Commons License 2015.05.04 0 0 12174

Nem volt ez amúgy egy szerencsés konstrukció, tekintve hogy mindenkinek vannak vagy voltak variálós korszakai. Újságból kivágós, firkálgatós, képcserélős.

Előzmény: Bumburnyák (12169)
vito1899 Creative Commons License 2015.05.04 0 0 12173
Előzmény: Bumburnyák (12169)
vito1899 Creative Commons License 2015.05.04 0 0 12172

Majd akkor segítenek a szakma veteránjai, az én gyűjteményem sajnos elég újhullámos, ezekből a típusokból bár akad, de igen kevés benne.

Előzmény: Bumburnyák (12171)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!