Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

HunGobe Creative Commons License 24 órája 0 0 7126

Sziasztok.Uj vagyok itt a forumon és segitséget szeretnék kérni.Mostanság vásároltam egy 1998-as 110 es turbós Vitót. Az egyik gondom hogy egyik naprol a másikra lemeritette az akut.Amikor le vettem tölteni,akkor láttam hogy a szék alatti biztositékoknál az egyiknél össze olvadtak a szálak és el olvadt a biztositék is.A kezelési utmutatómbol pont a 105-106 lap hijányzik amin leirná ezen biztositékok funkcionalitását.Tudtok segiteni ezen lapok képével,vagy magyarázatával? Köszönöm.

A másik gondom meg egy furcsa kattogó hang (kis rángatás szerüen)a  jobb elejénél, 2 vagy hármasban mikor egyenletesen hagyom gurulni (gázolás nélkül)szinte alapjáratba.Mikor meg gázolom hogy gyorsuljon,akkor eltünik a hang.Találkozott valaki ezen jelenségekkel?

Segitségeteket előre is köszönöm!!!

webinas Creative Commons License 1 napja 0 0 7125

Első pillanatra azt hittem, hogy hülyéskedsz.

A kuplung minden további nélkül megtartja a jármű súlyát bármilyen emelkedőn. Meg kell tanulni a kuplungot helyesen használni.

Előzmény: Leonetto (7122)
RÉMES Creative Commons License 1 napja 0 0 7124

Szia!

Nem mindegy, jobb kézzel engeded le a kézifékkart amikor elkezd fognia kuplung, vagy bal kézzel rántod ki a fogantyút? 

Nekem ilyen gondom nem volt még.

Én inkább a hatásfokára panaszkodok!

kékled Creative Commons License 1 napja 0 0 7123

kuplunggal. 

Leonetto Creative Commons License 1 napja 0 0 7122

Sziasztok!

Nem tudja valaki, hogy hogyan kell emelkedőn visszagurulás nélkül elindulni 2014-es gyártási idejű VITO 110 CDI autómmal? Nincs benne kézifék, csak lábbal működtethető rögzítőfék, harmadik lábam sincs. És nincs benne elindulási segéd sem, amely a féknyomást fenntartaná a fékpedál felengedése után még egy rövid ideig... Köszönöm!

pt99 Creative Commons License 3 napja 0 0 7121

Sziasztok!

Nem rég lettem egy 2002-es 112cdi vito, eddig még boldog tulajdonosa.

Szerelési leírást keresek hozzá.

Tudnátok segíteni légyszi?

Üdv!

P

kékled Creative Commons License 4 napja 0 0 7120

Sziasztok. 

2006 os vinao, becsukott tolóajtónál azt jelzi, hogy nyitva van az ajtó. random csinálja, hol jó, hol nem. 

A soklábas érintkezőnél találtam egy nehezen járót azt megcsináltam, egy darabig jó volt, de most megint ezt csinálja. 

Az oszlopon levő fogadóját is megpucoltam, jól érintkezik. 

Valakinek volt már ilyen hibája? 

És még 1, az lehetséges, hogy a tolóajtót, zárt állapot után, nyitásnál, csak belülről tudom kinyitni? 

Köszönöm. 

laszlo1220 Creative Commons License 5 napja 0 0 7119

Még Gyújtáskapcsolóra gyanakszom,csak nem találok sehol ahol ma megvehetném.

laszlo1220 Creative Commons License 5 napja 0 0 7118

ÜDV. Nincs benne ilyen,csak központi zár. 

Előzmény: kékled (7117)
kékled Creative Commons License 5 napja 0 0 7117

Utólagos riasztó, ami blokkolja az indítást, nincs benne? 

Előzmény: laszlo1220 (7115)
Istvannnn Creative Commons License 5 napja 0 0 7116

Sziasztok!

A 108D és a 110D vito között csak annyi a különbség, hogy a 110-es turbós a 108 pedig nem? 108-asra rá lehet tenni a 110-es turbóját jelentősebb átalakítás nélkül? Illetve egy utólagos klíma beépítése mennyire macerás?

Előre is köszönöm!

laszlo1220 Creative Commons License 6 napja 0 0 7115

Sziasztok.

Lenne egy problémám,hátha tudtok segíteni.

Indítanám az autót,rá adom a gyújtást és 3-4 másodperc múlva kezdett indítani.

Van,hogy nem csinál semmit,gyújtás minden van,de nem forgatja a motort.

El vittem diagnosztikára,de semmi hibát nem írt ki,át nézték az aksit,a generátort,a töltést,minden rendben volt.  Ma pont haza értem vele beálltam egy parkolóba,hagytam alapjáraton járni,egyszer csak leállt,és nem indult újra,gyújtás volt a motort forgatta de nem indult be. Mondom elhúzzuk a villamossági szerelőhöz,oda húztuk ott megpróbáltam megint beindítani,és pöcre indult,azóta megint jó. Ha gépre rakják megint minden jó lesz rajta.

De valami mégis van vele,mert hol indít hol nem. Indító motorra gondoltunk,de az ki zárva a mai műve után, forgatta a motort,de nem indult be. Hol keressük a bajt szerintetek?

Vito 108cdi 2000évjárat

stefan67 Creative Commons License 2016.07.21 0 0 7114

Sziasztok!

639-eshez keresnék 7 gombos ablakemelő kapcsolót bal első ajtóba!

Ha tud valaki esetleg segíteni -akár bontott is jó ha működőképes - , kérem jelezze!

Köszönettel  Stefan

Előzmény: norbiapa (7113)
norbiapa Creative Commons License 2016.07.20 0 0 7113

Sziasztok adott egy 2007év 111vito és a fűtéssel van gondom igaz hogy mostanába nincs rá  szügség de szeretem a topp állapotba van a járgányom.

Hiba,hogy a meleg levégőt csak a vég állásba fúj ha 27-28 fok hoz tekerem akkor már hideget fúj. Gondolom termosztát vagy valami elektronika a ludas ebbe kérném a segítségeteket

RÉMES Creative Commons License 2016.07.13 0 0 7112

Ez vagy nem 112-es, vagy nem 2011-es, vagy nem 70kw- os, vagy nem 639-es. 

A többi stimmel.  :-)))

Előzmény: elsner (7110)
kékled Creative Commons License 2016.07.13 0 0 7111

jó ez a motorkód? 

Előzmény: elsner (7110)
elsner Creative Commons License 2016.07.13 0 0 7110

Sziasztok! Merecedes Vito 112cdi (70kw) 2011. évjárathoz keresek bontott, de jó állapotú motorblokkot, vagy várok árajánlatot szerelőtől felújításra, cserére. Az autónkban lévő sajnos csapágyas lett (indítható). Motorkód: 639/4. Köszi: Tamás.

kékled Creative Commons License 2016.07.12 0 0 7109

Sziasztok. 

Tetőkárpit shampoo eladó.

1 dl tömény.

Ezt a mennyiséget,/ 1dl/, fél liter vizzel kell higítsd. 

Szórófejes flakonba töltve használd. 

Kiválóan alkalmas az autó belterének tisztítására, de elsősorban, a kényes TETŐKÁRPITOKRA. 

Enyhén befújod a sampoo-val, majd egy puha, száraz ronggyal áttörlöd, az eredmény magáért beszél.

Így kisebb az esélye annak, hogy tisztítás után / kárpit tisztító gép / elválik a tetőkárpit. 

Régi tetőkárpitokat óvatosan türöd, dörzsöld. 

Ára 1000ft. 

Ha érdekel, keress meg privát üzenetben. 

THX

Előzmény: Lukács Csaba (7108)
Lukács Csaba Creative Commons License 2016.07.11 0 0 7108

Üdvözlök mindenkit!

Most csatlakoztam,1998 -as 2.3td vitom van,sajnos a szerelésben nem vagyok jártas,de szeretnék segítséget kérni.

A hiba ami zavar az hogy bizonyos pozícióban valami üti az padlót,valaki azt mondta hogy lehet hogy a bölcső szilentje van kikopva,az lenne a kerdes hogy ezt a helyén ki lehet e cserélni vagy le kell e engedni hozza a bölcsőt a motorral együtt??

Válaszokat előre is köszönöm!

Üdvözlettel Lukács Csaba

Macskakoma1 Creative Commons License 2016.07.10 0 0 7107

Hello mindenkinek,sürgős válaszra lenne szükségem.

Külföldön vagyok Mercedes Viano 2.2 CDI 2005.ös évjarattal.

Ma a gyújtáskulcs -gyújtáskapcsolóba berakása után semmi nem történt. Ezt megismételtem kb 10X mire nagy nehezen kinyitotta a kormányzárat. Amikor hazaértem a szállásra a pótkulccsal is megpróbáltam, kb ugyanazt csinálja.

1. Van-e rá megoldás,mert félek hogy bezár és úgy marad.

2. hallott-e már valaki ilyenről?

3. Mennyi a valószínűsáége hogy lezár a kocsi és nemnyit ki?

4. Mi okozhatja? Gyújtáskapcsoló?

R777 Creative Commons License 2016.07.10 0 0 7106

ok..köszönöm..megnézem

Előzmény: kékled (7102)
CoachDriver76 Creative Commons License 2016.07.09 0 0 7105

helo urak!

W638 220cdi okadja a fekete fustot legtomegmero cserevel mennyire orvosolhato?esetleg megszuntetheto a tunet?Ha cserelek azt mondtak csak BOSCH-t tegyek ra mert az utangyartottak hulladekok.Valakinek tapasztalat?

koszi a valaszokat elore is

CoachDriver76 Creative Commons License 2016.07.09 0 0 7104

Kicsereltem a rezgyuruket es a gumigyuruket azota nem engedi vissza a nyomast nem szivarog az uzemanyag es persze poccre indul.Ha valakinek ilyen baja van fillerekbol megoldhato csak celszerszam kell es a kerdesemre a valasz is meg lett nem kell bemeretni es padra tenni!Csak halkan sugom meg 20.000FT plussz le es felszereles dijat akartak elkerni tolem amit siman ki is fizettem volna ha nem lett volna egy oreg szaki aki kapasbol mondta hogy nem is ugy van am az pontosan...

Előzmény: CoachDriver76 (7037)
kékled Creative Commons License 2016.07.08 0 0 7103

Sziasztok. 

2.2 cdi , 646 motorkódú motorról / 240e km futott/ minden eladó. 

keress privátban, ha érdekel valami

kékled Creative Commons License 2016.07.08 0 0 7102

turbo nyomás szabályozó szelep. kergesd meg, hosszabb távon, helyre szokott jönni. 

Előzmény: R777 (7095)
Lehel Birtalan Creative Commons License 2016.07.08 0 0 7101

Jó napot! Adott egy Mercedes Vito 110 cdi w368 1999. Nem működik a fordulatszam mérő és az lcd kijelző plus a megvilagitasuk sem. Nem égő hiba. Ki lettek cserelve. Az lcd kijelzőn néha megjelenik egy vonal. Van valaki iakinek volt már hasonló problémája és sikerült rendbehozni?

R777 Creative Commons License 2016.07.06 0 0 7100

Szia! Köszönöm a hozzászólásodat és a segítségedet...Már minden forgó és mozgó alkatrész átvizsgáltunk..folyadékok lecserélve...elvileg minden jó.. egy ismerőssel elmélkedtünk a dolgon..neki volt egy más típusú autónál hasonló gondja...és a magasnyomású szívattyunál...ban..volt egy finom szűrő....az volt elkoszosodva...nem tudom a vítónál van-e..de gondolom van  és hogy hol..ha ebben tudnátok segíteni...előre is köszi

Előzmény: KelemenGy (7099)
KelemenGy Creative Commons License 2016.07.04 0 0 7099

Lehet, hogy triviális hülyeségeket írok, de: ha üresben és egy helyben jó a motor, akkor a váltó, hajtás, kerékagyak, fékek környékén keresgélnék tovább.

A váltóolajat sem ártana 3 év állás után cserélni szerintem + ennyi idő alatt minden gond nélkül be tudnak állni csapágyak (agycsapágy pl.) vagy akár a fékek is. A folyadékcsere is folytatható még a fékfolyadékkal, illetve hamár, akkor a hűtővíz is simán cserés ennyi idő után.

Most cseréltünk egy 110D-n hűtővíz hőmérő gombát, nem lassult a hibájától a kocsi, csak nem kapcsolt be a ventilátor, figyelni kellett, hogy ne melegedjen.

Előzmény: R777 (7095)
KelemenGy Creative Commons License 2016.07.04 0 0 7098

A jeladó volt a bűnös, a csatlakozóját lehúzva és rövidre zárva rögtön megindult a ventilátor.

Előzmény: KelemenGy (7092)
RÉMES Creative Commons License 2016.07.03 0 0 7097

Vitodoki Szigetszentmiklóson. . A számát megtalálod, ha ráketesel itt. 

Előzmény: demci (7096)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!