Keresés

Részletes keresés

Fat old Sun Creative Commons License 2018.11.14 -1 0 285

Eddig is tudni lehetett, hogy kik a szellemi elődeid. Bár neked csak kispálya jutott hozzájuk képest, azért düböröghetsz, mint kisegér a vashídon...

Előzmény: grálizidor (284)
grálizidor Creative Commons License 2018.11.14 0 0 284

 

A fizika egy ócska bolsevik trükk..." 

 

 

https://hu.wikipedia.org/wiki/L%C3%A9n%C3%A1rd_F%C3%BCl%C3%B6p   

Előzmény: Fat old Sun (275)
hiper fizikus Creative Commons License 2018.11.13 0 0 283

Szia Nekem tetszik a furcsa pályája !

Előzmény: grálizidor (282)
grálizidor Creative Commons License 2018.11.13 0 0 282

Pályájának érdekessége, hogy keringési ideje 1:1-es rezonanciában van a Földével, vagyis közel azonos idő alatt kerüli meg a Napot, mint a Föld, ezért kissé tréfásan a Föld „második hold”-jának is nevezik. Legkisebb távolsága a Földtől 12 500 000 km, tehát jóval távolabb van (32x), mint a Hold. Nincs a Földdel ütköző pályán." 

 

Most akkor ha "hold" miért lenne ütköző pályán?

Előzmény: hiper fizikus (281)
hiper fizikus Creative Commons License 2018.11.12 0 0 281

Sziasztok !

Ni csak, mit találtam: Ez a hold tényleg nem jó helyen van ! : WP hu 3753 Cruithne .

Ismeritek ?

Mungo Creative Commons License 2018.11.12 0 0 280

...ha jól tudom csak a kémiával akarják összevonni a tanítását a mieink.

 

Kurva nagy oktatási szakemberek az már biztos.

Előzmény: grálizidor (277)
jogértelmező Creative Commons License 2018.11.12 0 0 279

" ha jól tudom csak a kémiával akarják összevonni a tanítását a mieink."

 

Hála az égnek és földieinknek, hogy mégse a hittannal! :)

Előzmény: grálizidor (277)
Fat old Sun Creative Commons License 2018.11.12 -1 0 278

Nem tudom, hogy kik a tieitek, de túl nagy összegben ne fogadj rá, hogy nem úgy lesz...

Előzmény: grálizidor (277)
grálizidor Creative Commons License 2018.11.12 0 0 277

Ez meg fake-news, (https://en.wikipedia.org/wiki/Fake_news) ha jól tudom csak a kémiával akarják összevonni a tanítását a mieink.

Előzmény: Fat old Sun (275)
pk1 Creative Commons License 2018.11.07 0 1 276

"amúgy, kisgyerekként olyan jó volt a szemem, hogy láttam a krátereket a holdon. méghozzá nem csak a nagyokat,"

 

Az semmi! Schiaparelli-ék egészen vékony csatornákat láttak a Marson! :o)

 

(Egyébként elhiszem, hogy olyan dolgokat is láthattál, amiket más nem, dehát ennek ellenőrzése vsz elmaradt.)

Előzmény: díplómáss (270)
Fat old Sun Creative Commons License 2018.11.07 -2 1 275

A fizika egy ócska bolsevik trükk... az új nemzetthy alapos tantervben be is tiltják hamarosan, legyél nyugodt, és eljön a ti országotok...

Előzmény: grálizidor (274)
grálizidor Creative Commons License 2018.11.06 0 1 274

Mennyivel jobb a kötöttpályás teória, miszerint egy láthatatlan összeköttetés biztosítja azt, hogy a Hold pont úgy forogjon mint mi, és ne láthassuk a túloldalát... 

És ennek a komoly hiv.poz.tud. alátámasztása a Föld árapály rendszere! 

Előzmény: Mungo (273)
Mungo Creative Commons License 2018.11.06 -1 2 273

“égfürkész” azt állítja, felvételekkel tudja bizonyítani, hogy a Hold, amit az égen látunk, pusztán csak illúzió, egy hologram.

 

Hát mit mondjak? és ez már több ezer éve így megy... sőt egyesek szerint már több milliárd éve. 

De kik vetítik? A NASA? 

Azért ma is szereztél egy vidám estét nekem. Ennyi idiotizmustól az ember már csak visítva röhög...

Előzmény: Rejtélyvadász (269)
Fat old Sun Creative Commons License 2018.11.06 -1 0 272

Az ember mindig azt hinné, hogy az eddigieknél ütődöttebb tökfej már nem jöhet e "Tudománynak" csúfolt fórumra, aztán naugye...

Előzmény: Rejtélyvadász (269)
díplómáss Creative Commons License 2018.11.06 0 0 271

hahaha ez nagyon vicces

 

amúgy akkor inkább az a titok, hogy van ott hold (hiszen elég nagy gravitációs hatása van a földi vizekre), csak a felszínét titkolják előlünk! biztos egy fejlett civilizáció van ott! :)

Előzmény: Rejtélyvadász (269)
díplómáss Creative Commons License 2018.11.06 0 0 270

na ja, de én az távcső feltalálása előtti időkre gondoltam. írtam is, hogy "akár az ősember is" megérthette volna hogy gömb alakú, ha forog. és ez brutálisan meggyorsította volna a tudományos fejlődést.

 

amúgy, kisgyerekként olyan jó volt a szemem, hogy láttam a krátereket a holdon. méghozzá nem csak a nagyokat, hanem úgy mint ezen a képen alul, ki tudtam venni ahogy a fény a kráterek egyik oldalán megvilágítja. :)

 

http://time.com/5342743/nasa-moon-mars/

 

de szerintem még ilyen jó szemmel se feltétlen jöttem volna rá hogy gömb alakú

Előzmény: pk1 (266)
Rejtélyvadász Creative Commons License 2018.11.06 0 0 269

 

Érdekes felvétel, de, hát van többféle elképzelés is a Holdról. Az "igazságot" ebben az esetben is csak a többféle elmélet

 

egyike jelentheti, azt pedig, hogy melyik az igaz, bogozhatja mindenki saját magának.

 

Pl.:

 

"......A Ccrow777 nicknevű “égfürkész” azt állítja, felvételekkel tudja bizonyítani, hogy a Hold, amit az égen látunk, pusztán csak illúzió, egy hologram. A szóban forgó figura hosszú évek óta órákat tölt el azzal életéből, hogy teleszkópjával az eget fürkészi. A Holdat, a csillagokat, és mindent, amit látni lehet éjszaka…

 

Elképesztő elméletét még 2015-ben hozta nyilvánosságra. Azóta számos követője akadt, és rengetegen alátámasztották rémisztő feltevéseit. Mindennek az alapja egy furcsa jelenség, amit a Holdat videózva fedezett fel és nemes egyszerűséggel csak Hold-hullámoknak nevez.

 

A felvételen a Holdat láthatjuk erős nagyításban, egy teleszkópon keresztül. A Hold felszínén pedig rendszeres időközönként, mintha egy hullám-sáv haladna keresztül. Mint a régi, rosszul beállított tv-készülékeken…"

 

 

Először arra gondolt, hogy minden bizonnyal a kamerával lehet valami, vagy a túl erős nagyítás okoz valamilyen anomáliát. Kipróbálta más eszközökkel is, és az eredmény ugyanaz volt. Sőt, mások is alátámasztották a jelenség létét a saját felszerelésükkel. Az ebből levont következtetés egyenesen rémisztő.

 

 

“A Hold nem létezik, csak oda vetítik fölénk. Egy hologramot bámulunk az égen! Megtettem a bejelentést, és vállalom a következményeit. Meg vagyok győződve arról, hogy igazam van, és minden élőlénynek, aki érintett ebben, tudnia kell az igazságot!"

 

 

Bár az őrültnek tűnő elmélet más 2015 óta terjed, csak most történt valami olyasmi, ami gyanakvásra adhat okot valódiságát illetően.

 

Ccrow777 YouTube-csatornáját egy feljelentés után rögtön megszüntették, ráadásul pont a Hold-hullámokat bemutató videója kapcsán, ami a szolgáltató szerint veszélyes tartalmat terjeszt…"

 

 

https://www.youtube.com/watch?time_continue=52&v=N68RdBt7Qc4

Előzmény: Mungo (267)
jogértelmező Creative Commons License 2018.11.06 0 0 268

" Nézd meg távcsővel. Nyilvánvaló, hogy gömb alakú."

 

A földi távcsővel kémlelés becsapós. Valójában szabálytalan körte alakú.

Így aztán nem meglepő, hogy a Föld felé ugyanazt az arcát mutatja, miközben valamiféle rezgőmozgást végez.

Előzmény: pk1 (266)
Mungo Creative Commons License 2018.11.06 0 0 267
Előzmény: Rejtélyvadász (258)
pk1 Creative Commons License 2018.11.06 0 0 266

Nézd meg távcsővel. Nyilvánvaló, hogy gömb alakú. Csak egy provokatőr laposföldes tartana ki azután amellett, hogy "dehát a gömb alak illúzió".

Előzmény: díplómáss (257)
LifeIsGood101 Creative Commons License 2018.11.05 0 0 265
Előzmény: LifeIsGood101 (264)
LifeIsGood101 Creative Commons License 2018.11.05 0 0 264

"Gyanus" a hely? (nekem a buszke majomnak,igen!...:-)))

Nem lenyeges, mert Univerzum elet nelkul is letezik....

(Multiverzumban letezik ilyen is olyan is, vagyis fejlettebb intelligencia....)

Konkluzio: Homo-Monkey nem sokat oszt vagy szoroz a CSILLAGOK eleteben!

díplómáss Creative Commons License 2018.11.05 0 0 263

na igen.

de ez már azért elég komoly következtetés.

míg egy forgó gömb, rajta jól láthatóan és ciklikusan visszatérő mintázattal... abból akár az "ősember" is kikövetkeztette volna hogy az ott egy gömb. (persze ehhez azért bizonyos sebességgel kell forognia, mondjuk heti-havi ciklusban).

Előzmény: mmormota (260)
Rejtélyvadász Creative Commons License 2018.11.05 0 0 262

Bocs. A kérdés nem neked szól. Csak költői...

Előzmény: díplómáss (259)
Mungo Creative Commons License 2018.11.05 0 0 261

Ki, mikor, hogyan és mi alapján állapította meg, hogy a Hold forog?

Összeült már jó régen a tudósmaffia és kitalálta, hogy azzal kell elbutítani a népet, hogy a Föld nem is lapos, hanem közelítőleg gömb és persze forog is. Ebbe a kábításba illeszkedik, hogy a Hold is gömb és ráadásul forog is, de olyan rafinált módon, hogy mindig ugyanazt a felét fordítja a Föld felé.
Csak arra nem számítottak, hogy az agyhalottak persze átlátnak a szitán és ők tudják, hogy a Föld lapos és a Hold sem foroghat. Mivel az agyhalottak száma napról napra nő, ezért rövidesen mindenki számára ki fogy derülni az igazság. (Mármint hogy sajtból van a Hold és punktum.)

Előzmény: Rejtélyvadász (258)
mmormota Creative Commons License 2018.11.05 0 0 260

Szerintem a Nap helyzete és a Hold árnyékos része között elég egyértelmű ahhoz a kapcsolat, hogy a gömb alakra következtetni lehessen.

Előzmény: díplómáss (257)
díplómáss Creative Commons License 2018.11.05 0 0 259

?

Előzmény: Rejtélyvadász (258)
Rejtélyvadász Creative Commons License 2018.11.05 0 0 258

 

 

Ki, mikor, hogyan és mi alapján állapította meg, hogy a Hold forog?

 

Vagy csak valami magyarázat kellett arra, hogy miért látjuk mindig ugyanazt az arcot......

Előzmény: díplómáss (257)
díplómáss Creative Commons License 2018.11.05 0 0 257

"Koztudott, hogy masodpercre megegyezik a Foldhoz viszonyitott tengely koruli forgasi ideje es a keringesi ideje."

 

én azon gondolkodtam sokat, hogy ha ez nem így lenne, sokszor gyorsabb lett volna a tudományos fejlődés. hiszen egyből nyilvánvaló lett volna hogy a hold gömb alakú, ebből következtettek volna arra, hogy a föld is az stb stb... 

Előzmény: Daikini (-)
grálizidor Creative Commons License 2018.11.05 0 0 256

Jó helyen van, szabályozza a delta T-t.  

 

"In my view all values of delta T are not else then error of the Retro-calculation."

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!