Keresés

Részletes keresés

borzimorzi Creative Commons License 2004.08.04 0 0 2881

Kedves Konrad!

 

Postára szoktam néha oda menni, de pékség? Hol?

 

Csót:

b

Előzmény: Konrad (2879)
borzimorzi Creative Commons License 2004.08.04 0 0 2880

Kedves Olvtársak!

 

Egész meglepődtem, hogy mindenkinek ilyen nagyon vegyesek a tapasztalatai. Nagyon pozitív, hogy már többször is kaptam a kedvenc sajtomat és az Uram pedig imádja a frissen sült sajtos kiflijüket. De sajna, ennyi a pozitívumok listája. A paraguayi eset előtt is megnéztam már a vészkijáratokat, mivel az üvegvisszaváltótól visszafelé útbaesett. Azt láttam, hogy az ósünciben bizony mind zárva volt. :( Sőt, kívül az előtte levő járdát is elkerítették, úgyhogy azt a járdaszakaszt nem lehet használni.

 

A biztonságiakból igazán oda lehetne rakni kettőt a vészkijárathoz, akkor nem lógna meg senki a lopott holmival. De az az érzésem, az ósünci vezetői úgy járnak ezzel, mint a mondabeli Dobzse László az ajándékoroszlánnal. Tudjátok, ez az a sztori, amelyben egyre többen kellenek az etetéshez és az etetők ellenőrzéséhez, de csak az etetők meg az ellenőrök lesznek egyre kövérebbek, az oroszlán végül éhenhal...

 

Agyrém, ahogy beszélnek az emberrel, ha nem azon a hülye likon akar bemenni, ahol szerintük lehet, hanem talál végre egy nyitott folyosót a pénztár mellett és azt használja. Pedig, ha csak tejet-kenyeret-felvágottat akarok venni, akkor úgyse veszek se kozmetikumot, se vegyszert. Csak rabolják az időmet a tök felesleges, legalább 15-20 perces kényszersétával. Ha meg a parkolónak azon a (számomra túlsó, azaz déli) felén állok meg, ahol be is lehet menni, akkor még csak véletlenül se találok működő pénztárat ugyanott. Az is idegesítő, hogy ha már utálják az amcsi termékeket, s ezért nem mindig tartanak Coca Colát, akkor miért a visszaválthatatlan pillepalackosat tartják, mikor véletlenül mégis van? A környezetet is utálják?

 

Nem azért mondom, de ha annyira kell az államnak az adóbevétel, akkor miért nem ezeket a környezetszennyező csomagolásokat adóztatja? Esetleg az önkormi is adóztathatná azokat a boltokat, ahol a relatíve környezetkímélő csomagolásban is kapható terméknek csak a környezetpusztító csomagolású válfaját tartják... Ha már annyira kell az a pénz!

 

Ehhez képest mit látunk? Állami szinten azt, hogy a jövedelmet adóztatják, aminek az eredményeképpen az emberek eltitkolják a jövedelmüket és részint inkább nem mennek el dolgozni, hanem csak korábbi befektetéseik hasznából élnek, részint pedig feketén dolgoznak. Ez is egy olyan tényező, amelyik szépen visszafogja a gazdasági növekedést, nem is kevéssel, hiszen korábbi keresményeik hasznából általában az ilyen magamfajták tudnak csak megélni. Azok, akik elég jól értenek valamihez és így elég vagyont gyűjtenek össze ahhoz, hogy annak hozamából szerényen megéljenek. Épp ezek ugyanakkor azok, akik elég kreatívak ahhoz, hogy jól csináljanak valamit és jól is keressenek. Szvsz nem jó egy gazdaságnak, ha csak azok dolgoznak, akik a napi megélhetésükért kénytelenek. Azokra is szükség lenne, akik értenek valamihez és élvezni is tudják a munkát. Csak azok meg sokszor nem hajlandók azért keccsölni, hogy a keresményüknek több, mint felét benyelje az állam.

 

Helyi szinten meg azt látjuk, hogy inkább a szerencsétlen panellakókat adóztatnák az ingatlanjuk után, ahelyett, hogy az önkormi egyéb bevételeit növelnék meg. Pl. érdekelne, hogy a parton az önkormányzati tulajdonú kocsmák bérleti és működtetési jogát milyen időközönként pályáztatják meg? Egyáltalán megpályáztatják? Mert én még nem láttam ilyen felhívást az Óbudában (sem). Persze, mindenki tudni véli, hogy ezekről a bérleti díjakról miért nem lehet tárgyalni még úgy sem, hogy gyerekek, fizessétek ki 5-10 évre előre, mert most nagy pácban van az önkormi, de cserébe az alatt a hosszú idő alatt nincs díjemelés. Á, ilyesmire gondolni sem lehet. Vajon miért? És csak azért sem teszek ide ;) jelet. Csak idegondolom.

 

Csót:

Konrad Creative Commons License 2004.08.04 0 0 2879
Ha valaki az Auchanba jár kenyeret venni... Ajánlom a kaszásdülői pékséget, az ezerszer jobb, és ott van közel :)
Előzmény: Törölt nick (2878)
Törölt nick Creative Commons License 2004.08.04 0 0 2878
Kenyér az Auchanban? Nálunk csak a tartós kenyér megy. Na ilyen az au-ban nincs. Van viszont hetvenötből tíz nyitott pénztár és sor. Meg éppen le nem járt árucikkek tömege. Ezért marad a Cora...

mG
Előzmény: brekkenetes (2877)
brekkenetes Creative Commons License 2004.08.04 0 0 2877

Ja, én kb. 3-4x voltam az Au-ban, piszkos, rendetlen, nincs választék, gagyik a ruhák, és hideg van. Ez az én véleményem. Van itt különben aki szereti és rendszeresen szokott ott vásárolni?

Ja, eszembe jutott azért egy pozitívum is: a kenyér! Az finom és olcsó.

Konrad Creative Commons License 2004.08.04 0 0 2876
'madaras tesco'
Előzmény: Sánta Kutya (SK) (2875)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2004.08.04 0 0 2875
Az ósenfos.
Előzmény: SzeZo (2870)
brekkenetes Creative Commons License 2004.08.04 0 0 2874

Okés, legyen hatodik osztály! :-) A fene sem emlékszik vissza ilyen sok-sok évre!

Szívemből szóltál egyébként...

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (2872)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2004.08.04 0 0 2873
Csak hogy nincs új a nap alatt...
Egy XIX. századi karikatúra, talán a Borsszem Jankóból lehet.

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (2872)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2004.08.04 0 0 2872
Nem nagyon hiszem, hogy hatodiknál hamarabb tanultad volna! Egyébként emlékeim szerint Mátyás király vetette ki, mert a korábbi kapuadó (Károly Róbert?) alól úgy bújtak ki a parasztok (azok a mocsok szemét alattvalók már akkor is állandóan a hatalom bosszantásával voltak elfoglalva, ahelyett, hogy alázatosan nyeltek, nyaltak és fizettek volna), hogy több házat építettek egy kerítés és kapu mögé, és megosztották a terheket. Na erre jött a kapuadó, mert a hatalomnak viszont már akkor is szent joga volt, hogy mindenkit addig adóztasson, amíg levegőt kap, csak azért, mert ott van.
Előzmény: brekkenetes (2871)
brekkenetes Creative Commons License 2004.08.04 0 0 2871

Sziasztok!

 

Új vagyok a Fórumon, örülök, hogy rátaláltam a topikotokra, én is Békásmegyeren lakom.

Tegnap vettem ki én is a postaládából a papírt erről a nemtommilyen adóról, hát csak tátom a számat, mi a búbánat ez?

 

Tudjátok, mi jutott eszembe erről? Kb. 5. osztályban tanultuk történelemórán a "füstadót". Már nem emlékszem melyik király vetette ki a parasztokra, de a lényeg, hogy kezdem magam abban a korban érezni... lesz még esetleg "közértadó", "játszótéradó", ilyesmi???? :-))

 

Brekk.

SzeZo Creative Commons License 2004.08.04 0 0 2870

Oda, meg az. Hova, melyik?

Egyébként szerintem egyik kutya, másik egy híján húsz. Amióta variálni lehet az angyalföldi tecsót és a mi kis Auchan-unkat, azóta a Cora szóba sem jöhet. Egyébként is röhejesek az akciói (miként a többinek is), meg nagyon messze van a HÉV-től.

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (2869)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2004.08.04 0 0 2869
Én nem járok oda, amióta rájöttem, hogy tudatosan szemét és használhatatlan árut adtak el, s ezzel egyidejűleg a biztonsági patkányok minősíthetetlen és vérlázító módon molesztáltak minden ok nélkül. Az egy lepratelep, nem bolt.
Előzmény: Konrad (2868)
Konrad Creative Commons License 2004.08.04 0 0 2868

Az Auchan szerintem (szerintünk) nagyon vacak. Alig van normál esetben is áru, és például előfordult, hogy egész arucsoportok (jelesül a Coca Cola termékei) hónapokig nem volt kapható.

Bár tőlünk gyalog olyan 15 perc, kocsival meg alig 3, mégis inkább a Cora-ba járunk bevásárolni...

Előzmény: SzeZo (2867)
SzeZo Creative Commons License 2004.08.04 0 0 2867

Azt láttátok, hogy bővítik az Auchan parkolót? Az északi szomszéd (valami Villamos Szövetkezet) épülete is teljesen kihalt. Lehet, hogy ez a boltocska is terjeszkedni fog?

Tegnap vásároltunk volna náluk, de elég jól ki volt fosztva. Nem tudták, hogy kezdődik a Sziget? Szinte minden harmadik vevőn látszott, hogy szigetelő. A pénztáraknál is hosszabb sorok voltak, mint péntek délutánonként.

Konrad Creative Commons License 2004.08.04 0 0 2866

A csak vevőkre mondtam azt, hogy egy gyufa, és OK.

Különben meg: kirakok a hátsó ablakba egy háromszöget, és azt mondom, hogy lerobbantam... Tud valamit csinálni?

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (2864)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2004.08.04 0 0 2865
Az biztos, hogy a bicikliúton tömegével parkoló autókkal külön bejelentés ellenére sem tesz semmit a rendőrség.
Előzmény: Konrad (2861)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2004.08.04 0 0 2864
De az is ki van írva, hogy csak vevőknek. Tán még a nyitvatartási idő is.
Előzmény: Konrad (2862)
Konrad Creative Commons License 2004.08.04 0 0 2863
Itt nem politizálnék, bocs.
Előzmény: Tiborc (2857)
Konrad Creative Commons License 2004.08.04 0 0 2862

Megvették az egész terültet, az is az övék.

Igaz, normál autós ha behajt, akkor elsősorban azt látja, hogy a parkolóban a kresz szabályai érvéneyesek. A kresz pedig megengedi, hogy parkolóban addig hagyd az autód, amig akarod.

Előzmény: gpx (2859)
Konrad Creative Commons License 2004.08.04 0 0 2861

Az elv az, amit írsz. De ez westbalkán,  gyakorlat pedig... Egy példa: ha egy-két autó bennragad - elvitetik. De ha 150-200 vagy több autó, akkor mit csinál? Van egy szint, ahol már sok lúd disznót győz :-(

Kérdés, milyen mértékű konfliktusba lesz hajlandó az Auchan belemenni. Az is lehet, nem lesz semmi gond...

 

Különben főleg a Tescok esetében, amik közül több épült lakótelepekhez, rendszeresen vannak, akik ott parkolják éjszakára az autójukat. Senkit sem zavarnak, és őket sem zavarja senki. (Igaz, a Tesco 24 órás nyitvatartású több-kevésbé, de ez már a nonstop előtt is így volt.)

Előzmény: Tiborc (2858)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2004.08.04 0 0 2860
De.
Előzmény: gpx (2859)
gpx Creative Commons License 2004.08.04 0 0 2859

...azért nehezen hiszem, hogy a bevásárló központokhoz tartozó parkolók magánterületnek számítanak...

Előzmény: Tiborc (2858)
Tiborc Creative Commons License 2004.08.04 0 0 2858
Kedves Konrad!
Széles a net, sok helyen megfordultam, és sok okoska vádolt multiellenességgel.
Divat ebben a topicban csevegni, ez nekem nem megy.
Ennyire viszont nem szabad tudatlanul létezni:
„Nem tud mit tenni. Max. éjszakára kitilthat, de hogyan fogja végrehajtani? Ha vásárláshoz köti a parkolást, akkor meg bemész és veszel egy doboz gyufát.”

Én, aki kioktattam a nagy Bolgár Györgyöt is, nem voltam ennyire naiv.
Meglátogattam az ocsenyt, diszkréten vásároltam is, indultam volna, kuplungbowden el. Se előre, se hátra.
Megnéztem a behajtásnál, hova keveredtem, azonnal tudtam, mit kell tennem, igaz, beletelt egy kis időbe, amíg elintéztem. Biztonsági főnök, probléma elsírása után engedélyezett 24 órát az ott tartózkodásra.
Kitűzve az autóra, a helyi biztonsági szolgálat értesítve, stb.

Csendesen megjegyzem, nekem valaki szólt, hogy 1990 óta milyen rendszert építünk, és magamtól tudom, mik a kötelező viselkedési formák.
Magánterület, úgy kell viselkedni, ahogyan a tulajdonos megköveteli.
Ott hagyom, mint eb a szarát, zárás után a rendőrség csönget, milyen bomba is van benne?

Doboz gyufa?
Elintézve?

Elnézést, hogy Tiborc le merte írni nem EU kompatíbilis gondolatait.
Tiborc

Előzmény: Konrad (2848)
Tiborc Creative Commons License 2004.08.04 0 0 2857
Ad 2844, és 2850.
Kedves Konrad!

Ez is egy tiborcizmus: Kognitív disszonancia. Olyankor szoktam használni, amikor elkeseredetten szólok valaki IQ értékéről, amely a 0 – 1 tartományban erősen konvergál a nullához.
Kegyetlen humorú tanáraim voltak, megmaradt valami bennem is.
Állítom, hogy a polidili szórakoztatóbb, mint a helyi topic.

Sorban: szapulom a másik oldalt.
Melyiket?
Azt, amelyik következetesen kígyót – békát kiabál, és valótlanságok terjesztésével rágalmazza polgármesterét.
A névtelen óbudai honpolgártól kezdve a nevesített nickekig. Nem a másik oldal ez, hanem a slum.
Nem hallgathatom el a magát magyar értelmiségnek hívők romboló munkáját, hogy ki mennyire veszi magára, az az Ő dolga.
Nem tudom elviselni szó nélkül, amikor ez a réteg (?) saját megoldatlan problémáit kivetíti a közösségre, és azt hozza megoldhatatlan helyzetbe.
Pártpolitikai vetületét a nagypolitikában most élvezzük: a hatalmon lévő párt belső válságát országos válsággá fokozza.
Igen, kedves asztaltársam, tragikus a médiában sztárolt politikai elit, és médiahozományai is!
Sajnos, nekem komolyabb elveim vannak, komolyabb nemzettudatom, komolyabb szociális tudatom, komolyabb liberalizmusom, mint a vezéreknek, és csatlósaiknak.
Ebben nem engedek, és nem tűrök megalkuvást, ez van.

Köszönöm a választ, de csak idegenforgalmi, mert a prágai régi zsidónegyedre vonatkozó adatok nincsenek benne.
„Demszky érdemének tartom azt, hogy működik a város: van tömegközlekedés, csatornázzák az utcákat, van kulturális élet, elviszik a szemetet stb. EZ IS érdem. Ki mit lát.”
A kerület működése semmi?
Anno megtapasztaltam, hogy a diktatúrák is tudtak várost üzemeltetni, sőt jobban. Tudtak valamit, és nemcsak a mai napra koncentráltak. Ott is születtek, mert szerettek, volt kulturális élet, mert kellett, mert ma is van.
Ez nem indok, ez az alkalmazott tudomány.
A megosztás is, az árokásás is, meg a válságkezelés módja.
Meg a zúgolódó, tömeggé médiahiszterizált egyedek viselkedése is.

Az utolsó sorokat délután megválaszoltam, gondolom azóta az asztaltársak benéztek a postaládájukba.

Lehet újra szidni a polgármestert.
Tiborc
Előzmény: Konrad (2850)
Törölt nick Creative Commons License 2004.08.03 0 0 2856
...küldd portósan és kész! :-)

mG
Előzmény: gpx (2854)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2004.08.03 0 0 2855
Azt nem tudom, olyan nemcsak árunál van? És ha visszaküldik, fizetheted az egész utazgatást.
Előzmény: gpx (2854)
gpx Creative Commons License 2004.08.03 0 0 2854

....bocs, nem tértivevénnyel, hanem utánvéttel.

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (2853)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2004.08.03 0 0 2853
Persze. Saját pénztárca terhére.
Előzmény: gpx (2852)
gpx Creative Commons License 2004.08.03 0 0 2852

...és ha jaánlottan tértivevénnyel adom fel? Olyat lehet?

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (2851)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!