Keresés

Részletes keresés

didyman Creative Commons License 2021.01.27 0 0 2134

Sziasztok!

Őket be tudjuk határolni latin nevükig? A bordónak mindig elfelejtem a fajtanevét. A tillandsia számomra elég sok másikra is hasonlít. Egy paludáriumban élnek itthon.

.

Anett Cseh Creative Commons License 2019.08.03 0 0 2133

Bocsánat!*caput-medusae

Előzmény: Anett Cseh (2132)
Anett Cseh Creative Commons License 2019.08.03 0 0 2132

Szia!Nekem van Ionantha Rubra színváltozatból eladó kicsi,egy darab!1000ft ha érdekel,meg tudjuk oldani a vételét.A capitata-medusae még nem hozott kicsit,de addig sem sok van hátra,csak ugye várni kell,hogy le lehessen választani

Előzmény: pezolka (2128)
Anett Cseh Creative Commons License 2019.08.03 0 0 2131

Sziasztok!Új vagyok itt,már kb egy éve foglalkozom tillandsiákkal.Azért van még mit tanulni.Tapasztalat szerzés és kíváncsiság hozott idáig

texa12 Creative Commons License 2018.02.08 0 0 2130

Mint azóta az elmúlt másfél évben kiderült, az üvegben tartás lehet, hogy tetszetős ám de a növényre nézve végzetes tartásmód. Arról nem szólva, hogy a vízcseppek hamar elrontják a képet.

Előzmény: TillaPallo (2129)
TillaPallo Creative Commons License 2016.08.23 0 0 2129

Kedves Fórumozók!

Mi foglalkozunk tillandsiákkal. Üveggömbben, egyedi, természetes dekorációval kínáljuk "air plant terrarium"-ként. Finnországban élünk, de rendszeresen hazajárunk Magyarországra, főleg Budapestre. Aki szeretne rendelni tőlünk, azzal szívesen megbeszélek egy személyes találkozót Budapesten, hogy átadhassam a gömböt. Termékeinket az alábbi oldalon lehet megtekinteni: www.etsy.com/shop/tillapallo

Minden termék árából 20 % kedvezményt adunk!

Legközelebb 2016 szeptember 20-tól 27-ig leszünk otthon, ebben az idő intervallumban tudom átadni a gömböket! 

Kérdés, kérés esetén ide várom az üzeneteket: info@tillapallo.com

 

Üdvözlettel:Eszter 

pezolka Creative Commons License 2016.05.19 0 0 2128

Kedves fórumozók!

Tillandsia ioanatha és Tilladsia caput-medusae növények érdekelnének.

Nincsen véletlenül valakinek eladó növénye?

Vagy esetleg infó, hogy Eger környékén hol lehet beszerezni?

Előre is köszi...

macko63 Creative Commons License 2016.02.23 0 0 2127

Üdv Mindenkinek!

 

Szeretném kérdezni,ki tud ajándna ajándékozni pár nővénykét,szivesen elfogadnám.Az enyém elszáradt pedig rendszeresen vizbe tettem,és permeteztem.

Aki tudna adni,szivesen elfogadnám!

Köszönettel:macko63

szilagyizoe Creative Commons License 2015.09.18 0 0 2126

...illetve 2 felé szedve, azóta 4 felé van. Mert magától leestek róla részek.

 

A penészesedés az egyetlen gond amit nem tudom hogy küszöböljek ki!?

szilagyizoe Creative Commons License 2015.09.18 0 0 2125

Üdv!

 

Beszereztem egy Tillandsia Usneoides-t. Volt rajta egy nagy adag elszáradt rész, azt leszedtem, továbbá , a leválló ép részecskéket is külön-külön fadarabkákra erősitettem.

Betettem egy kicsi kocka akváriumba, tetejére üveglapot tettem. Persze, rést hagyva hogy legyen levegő. 

 

Penészedést hogy tudom elkerülni?

(itt egy fotó, itt még egyben van)

Tarlórépa Creative Commons License 2015.08.04 0 0 2124

Hahó! senki sehol?

Tarlórépa Creative Commons License 2015.07.29 0 0 2123

levágás=leválasztás

Előzmény: Tarlórépa (2122)
Tarlórépa Creative Commons License 2015.07.29 0 0 2122

Sziasztok!

 

A bromélia sarjak akkor is túlélnek ha nem vágom le őket? Nálam azok a broméliák amiknek egy sarja van, azok levágás nélkül is tovább élnek, a többsarjúak viszont tönkremennek.

macko62 Creative Commons License 2015.04.11 0 0 2121

Sziasztok!

Köszönöm mindenkinek a segitségét.Sikerült beszereznem  Tillandsia usneoides.Csodálatos szépeket kaptam!Üdv

imcsike68 Creative Commons License 2015.04.02 0 0 2120

Szia-sziasztok!

 

Tudok három Tillandsia hozzáértőt aki árul is. Korrektek nagyon, (az ár is) én is tőlük szoktam rendelni.

Akit érdekel, privátban megírom.

:)

Előzmény: macko62 (2116)
macko62 Creative Commons License 2015.03.21 0 0 2119

Köszönöm Szabe!

Nekem már van évek óta,nagyon szépek most bent vannak de nyáron végig kint vannak,csak ez az egy fajta nem maradt meg azért kerekek.Üdv

Előzmény: szabee22 (2118)
szabee22 Creative Commons License 2015.03.19 0 0 2118

Helló!

http://www.tillandsia.hu/ oldalon tudsz esetleg rendelni. Az enyém is onnan van, szép nagy és erős. Csak vigyázz mert könnyen kedvet kapsz másmilyen tillandsiához :-)

Előzmény: macko62 (2116)
macko62 Creative Commons License 2015.03.15 0 0 2117

Szia!

Csodálatosak a virágaid!Gratulálok!

macko62 Creative Commons License 2015.03.15 0 0 2116

Sziasztok

Keresek számomra egy különleges növényt,sajnos nem találom azt a szaporitót akitől vettem

Erről a nővényről van szó Tillandsia usneoides.

Akinek van ilyen nővénye és ad el belőle vennék belőle 2-3 szálat.Annak is örűlnék ha valaki tud szaporitót akitől lehet rendelni.

Csak az Indafotóra tudtam képet feltenni,ide nem engedte,ide irhattok "madar52@freemail.hu" Előre is köszönöm a segitséget sziasztok

Tozatu Creative Commons License 2014.11.13 0 0 2115

Szegény halakkal tolsz ki,inkább zuhanyoztasd le,vagy az öntözővízbe tégy tápot,de a túl sokat nem is szeretik.Ha sápadtak lesznek,akko inkább tedd rendes fényre,ha beleszólhatok.

Előzmény: varbal (2113)
texa12 Creative Commons License 2014.10.22 0 0 2114

Szia, nincs tapasztalatom a mesterséges fényen nevelt Till. kel kapcsolatban, neked így már lesz. Tápanyag télen nem kell nekik, az lenne a jó ha télen nem növekednének...

Előzmény: varbal (2113)
varbal Creative Commons License 2014.10.11 0 0 2113

Sziasztok. Én még új vagyok itt. K.b fél éve van pát till.-em. Akvárium felett/mögött vannak páradús helyen. Napfényt nem kapnak csak mesterségest. Egy osram fluora és egy 10w 6500kelvines led refi világítja őket. A kérdésem az hogyha akváriumvízbe mártom őket akkor az jó tápoldat helyett?Köszönöm.

texa12 Creative Commons License 2014.09.11 0 0 2112

Létezik, hogy egy éve nem járt itt ember......?  Nem problémás az albida tartása heti két öntözés jó lehet, esővízzel.

Előzmény: gaara1114 (2111)
gaara1114 Creative Commons License 2013.09.04 0 0 2111

Sziasztok!

 

Szetenék tanácsot kérni tőletek.

Beszereztem egy Tillandsia albidát és csak találgatni tudok, hogyan is permetezzem őket télen ill. egész évben (panellakás 8.-em)

Télen heti 1* vagy 2 hetente 1* spricceljem ill. márcsam?

Laszlo7 Creative Commons License 2013.08.18 0 0 2110

Sziasztok!

 

Nem tudom, hogy valaki rendelt e már külföldről tilliket? Találtam ezt az oldalt : www.airplants.com és , ha az árlistát nézem elég olcsók. Kérdésem az lenne, mivel É.Amerikáról van szó, mennyibe kerülhet a tillandsiák postázása.

Ha valaki rendelt már tőlük, vagy ismeri az oldalt szívesen vennék ötleteket!

Köszönöm!

scacico Creative Commons License 2013.08.14 0 0 2109

Szia!

 

Néhány faj szokott lenni az Oázis kertészet áruházaiban is, nagyobb választékban a Magyar Orchidea Társaság őszi kiálításán (2013. november 15-17, Vajdahunyadvár) találsz belőlük.

 

További beszerzési lehetőségek (egy részüket megtalálod a kiállításon is).

 

http://www.fehernyirfa.hu/

http://www.bonsaistudio.hu/tillandsia

http://www.pan-amerika.hu/

http://www.orchideak.hu/

www.orchideahaz.hu

 

Üdv

Attila

Előzmény: bunny777 (2108)
bunny777 Creative Commons License 2013.08.13 0 0 2108

Sziasztok!

 

Már régóta nézegetem ezeket a csodálatos növényeket, és szívem vágya, hogy beszerezzek belőlük néhányat. Miskolci révén itt helyben sehol nem látok ilyen növényeket, csak az egyik nagy áruházban, méregdrágán, kövekre ragasztva, ami csak kínzás ezeknek a növényeknek. (gondolom én)

Azt szeretném megkérdezni, hogy tudnátok e abban segíteni, hogy hol tudnék ezen csodálatos növényekből magamnak pár db ot beszerezni, lehetőleg emberi áron, mivel sajnos anyagi helyzetem korlátozott.

Előre is megköszönném, ha valaki tudna valami információt a beszerzéshez!

 

Köszönettel!

Orsi

 

emailcímem: ojsika90@freemail.hu

Törölt nick Creative Commons License 2013.04.11 0 0 2107

Sziasztok!

 

Tudok egy jó kis könyvet a tillandsiákról.

 

A címe: Tillandsiák  Írta: Horváth Ferenc

 

Színes, jó minőségű papírból készült, 71 oldalas könyv. A könyv teljesen új, több is van belőle. Az ára 2000ft+postaköltség.

 

Nagyon jó, minden le van írva benne.

Érdeklődni és rendelni ezen az e-mail címen tudtok: bene17@freemail.hu  

 

scacico Creative Commons License 2013.02.17 0 0 2106

Sziasztok!

 

Csináltam pár fotót:

 

T. neglecta

 

 

 

T. kautzkyi

 

T. kautzkyi x sprengeliana

 

T. caliginosa,...

 

...nagyon kellemes illata van

scacico Creative Commons License 2013.02.03 0 0 2105

Sziasztok!

 

Már egy jó ideje nem tudtam belépni a fórumra, illetve amikor végre sikerült, akkor meg nem tudtam hsz-t írni, mert amit beírtam, azt eltűntette küldés helyett.

 

Az elmúlt nyár - egészen mostanáig - rendkívül zsúfolt volt számomra, így alig-alig volt időm a tillek nézegetésére, a fénykpezésre meg még kevesebb:-(

Azért készült néhány kép, ezeket felrakom:

 

T. bandensis

 

T. bergeri

 

T. caput-medusae

 

T. fuchsii v. gracilis

 

T. ionantha

 

T. loliacea

 

T. mauryana

 

T. recurvata

 

T. seleriana

 

T. sp., háttérben T. cacticola

 

T. straminea

 

T. streptocarpa

 

T. xiphioides

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!