Keresés

Részletes keresés

v_peti Creative Commons License 1,5 órája 0 0 19025

Értem. Amúgy érdekes volt látni Németországban az Aldi Nordot, ahol jóval szerényebb volt a választék és jóval diszkontosabb volt a bolt, annó, amikor ott jártam. (2004)

Előzmény: ásítósmacska (19023)
Pünkösdi Kató Creative Commons License 1 napja 0 0 19024

Úgy általánosságban. Borból sincs egy fajtából 10 doboz, 2-3 max. és kész. 

Előzmény: Mesrine (19012)
ásítósmacska Creative Commons License 4 napja 0 0 19023

Egyébként a saját honlapjukon is le van íírva: 

https://www.hofer.at/de/unternehmen/ueber-hofer/unternehmen/daten-fakten/

Előzmény: v_peti (19020)
ásítósmacska Creative Commons License 4 napja 0 0 19022

bocs, egy mondatom lemaradt...

szóval a Hofer üzletlánc eredetileg önálló volt, de később az Aldi SÜD megvásárolta. 

Előzmény: ásítósmacska (19021)
ásítósmacska Creative Commons License 4 napja 0 0 19021

Ő volt az osztrák cégalapító. 

https://de.wikipedia.org/wiki/Hofer_KG

Das Unternehmen Hofer wurde im Jahr 1962 von Helmut Hofer gegründet und führte damit das Diskontprinzip in Österreich ein.

Előzmény: v_peti (19020)
v_peti Creative Commons License 4 napja 0 0 19020

Ők miért hívják Hofernek?

Előzmény: ásítósmacska (19015)
ásítósmacska Creative Commons License 5 napja 0 0 19019

Ha jól tudom, ott lenyomta a Lidl.

Előzmény: Mesrine (19018)
Mesrine Creative Commons License 5 napja 0 0 19018

Jaja, Görögországból meg kivonult az Aldi...

Előzmény: ásítósmacska (19017)
ásítósmacska Creative Commons License 5 napja 0 0 19017

Szlovéniában megtartották a Hofer nevet. 

Szerintem nálunk talán jobban ismerték az emberek az Aldi márkanevet, azért választották ezt. 

Előzmény: Degeczi (19016)
Degeczi Creative Commons License 5 napja 0 0 19016

Ah, so... nemrég Szlovéniában tényleg Hofer névű Aldiban jártam (az áfakbséget leszámítva árban is ugyanaz volt minden, mint az itteni Aldikban), csodálkoztam is, aztán elfelejtettem utánanézni, miért van így.

Előzmény: ásítósmacska (19015)
ásítósmacska Creative Commons License 5 napja 0 0 19015

Igen, mert a magyar Aldi nem a német anyacég által jött ide, hanem az osztrák Hofer leányvállalata.

Előzmény: v_peti (19014)
v_peti Creative Commons License 5 napja 0 0 19014

Ez igaz, tele van osztrák cuccokkal.

Előzmény: ásítósmacska (19013)
ásítósmacska Creative Commons License 5 napja 0 0 19013

Szerintem nem csak a dolgozók száma (bértömege) miatt van az árkülönbség.

Az Aldi termékei szvsz kicsit jobb minőségűek, eleve magasabbra van belőve az árszínvonal.

Előzmény: v_peti (19011)
Mesrine Creative Commons License 5 napja 0 0 19012

Mármint bor? Amiről én tudok, ott még mindig baromi sok. Mindegy. 

Előzmény: Pünkösdi Kató (19010)
v_peti Creative Commons License 5 napja 0 0 19011

Érdekes, hogy az Aldi drágább, mint a LIDL, holott ott fele annyi ember dolgozik, gyakori, hogy a pénztáros nincs a helyén, míg a LIDL-ben azért ez nincs így. Megfigyeléseim szerint míg az Aldi-ban ca. 2-3 ember, addig a LIDL-ben 5-6 ember is dolgozik délutánonként.

Amúgy az Aldiban a forgalom is kisebb a megfigyeléseim szerint. (Van nálunk 3 LIDL és 2 Aldi, és mindegyikben jártam már többször is.)

Előzmény: Degeczi (19000)
Pünkösdi Kató Creative Commons License 6 napja 0 0 19010

Már nincs annyi termék a raktárban, sőt, már kevés termék van a raktárban. Azt, hogy hatalmas mennyiség van raktáron - ezt már kéretik elfelejteni. 

Előzmény: Mesrine (18983)
Pünkösdi Kató Creative Commons License 6 napja 0 0 19009

Szerinte meg nem lehet összehasonlítani így az áruházakat, hiszen több Tesco van, kevesebb Lidl az országban. A %-os hasonlítás ér vmit. 

Előzmény: A másik határbíró (18973)
Mesrine Creative Commons License 6 napja 0 0 19008

"ha egy áruházban majdnem egy éven át ottmaradhat lejárt termék, ott nagy gáz van a működéssel, belső folyamatokkal."

Nem, a belső folyamatok tökéletesen kiszűrik elvileg az ilyet. Magával a papíron leírt folyamattal nincs gond.

"Erre nem mentség a létszámhiány"

Nem mentség: magyarázat. A létszám miatt sem tudják működtetni a folyamatot, plusz még az emberi tényező, hibázási lehetőség is benne van.

Előzmény: Degeczi (19007)
Degeczi Creative Commons License 6 napja 0 0 19007

Nem a melóst szidom, bárki tévedhet, de ha egy áruházban majdnem egy éven át ottmaradhat lejárt termék, ott nagy gáz van a működéssel, belső folyamatokkal. Erre nem mentség a létszámhiány.

Előzmény: Mesrine (19006)
Mesrine Creative Commons License 6 napja 0 0 19006

Amúgy, világos amit mondasz, de te meg ezt nem érted :

"de ha téged mondjuk egy Tescoban, vagy Auchanban beállítanának egy hétre szavidősnek, ezer %-hogy benéznél te is jópár dolgot, egyszerűen vak leszel egy idő után. Talán így el sem tudod képzelni, ha nem voltál még ilyen helyzetben."

Előzmény: Degeczi (19004)
Mesrine Creative Commons License 6 napja 0 0 19005

Igen, látom, hogy tavalyi. Az alant leírt dolgok miatt, meg a létszám problémák miatt történik ez. Arra a területre akkor jutott el az illető aki leszedte, és/vagy észrevette. Ez van sajnos, egy ilyen multicégnél.

Előzmény: Degeczi (19004)
Degeczi Creative Commons License 6 napja 0 0 19004

Nem érted: 11 hónapja lejárt cucc hogyan maradhat egy korrekt működésű áruházban?

Ha 1-2 héttel futott volna túl, még érthető.

Előzmény: Mesrine (19003)
Mesrine Creative Commons License 6 napja 0 0 19003

Mondom, nem direkt van ez. Leszedték, külön a lejártakhoz, gyk. mellette tárolják első körben a közeli szavidőseket is, és a dzsoni aki lecímkézte fogta, és azt is lenyomatta címkével, mint egy droid. Vagy csak szimplán aki leszedte a lejártat akár a polcon, akár a raktárban, azt sem tudta milyen év van.

Egyébként érdekes dolog ez, én ismerek szavidősöket, meg csináltam én is, de annyira monoton, hogy egy idő után belezombizol, és simán csinál ilyet az ember.

Erre most mondhatod azt, hogy akkor hülye, meg nem alkalmas ár, stb.. de ha téged mondjuk egy Tescoban, vagy Auchanban beállítanának egy hétre szavidősnek, ezer %-hogy benéznél te is jópár dolgot, egyszerűen vak leszel egy idő után. Talán így el sem tudod képzelni, ha nem voltál még ilyen helyzetben. De tényleg így van.

Előzmény: Degeczi (19002)
Degeczi Creative Commons License 6 napja 0 0 19002

Egy korrekt áruházban eleve nem maradhatna ott ilyen cucc, már régesrég rá kellett volna akadjanak (a leárazásnál meg aztán pláne...)

Előzmény: Mesrine (19001)
Mesrine Creative Commons License 6 napja 0 0 19001

Ami a képet illeti, abban az a vicc, hogy nem szánt szándékkal átverésből árazta így le az illető. Ez 1000%.

Előzmény: Degeczi (19000)
Degeczi Creative Commons License 2017.09.12 0 0 19000

Mert az Aldiban pénztáros is harmadannyi van sajnos, gyakran csak egyetlenegy - és ő is kénytelen árurendezést végezni időnként. Sokszor fordultam már ki onnan vásárlás nélkül a hosszú sort meglátva.

Auchanról meg ennyit (palack nyaka az érdekes - és nem, az nem gyártási idő)

Előzmény: Bubo.Bubo. (18998)
Magdi60 Creative Commons License 2017.09.12 -1 1 18999

Egy órával ezelőtt - kiderült, hol van a kincs :-)

Bubo.Bubo. Creative Commons License 2017.09.12 0 1 18998

A Tescóban szerintem is sok "fölösleges" dolog van állandó készleten (a prémium borokon kívül). A Lidl-ben relatíve kicsi területen vannak állandó termékek, és van a "csalogató" középső sor, amin sokszor tök jó dolgok vannak, de semmi sem állandó, nem számíthatsz rá, hogy megkapod. Ezzel persze akcióznak sokszor, a vevő bemegy, aztán megvesz minden mást is. (Az Aldit nem értem, hogy élnek meg a mi környékünkön van egy, mindig harmad-annyi vásárló van bent, mint a Lidl-ben...)

De ahogy itt is előkerült, lehet, hogy a tescóban más problémák is vannak, sok a vezető, aki nem ért ahhoz, amit csinálnia kell... Ezért kérdeztem az Auchant, hogy ott a tescóhoz hasonlóan sokféle áru van állandóan (műszaki, konyhafelszerelés, autós, sport, ruházat, stb.), hogy ők ezt hogy tudják megoldani úgy, hogy nyereségesek is legyenek. A mi közelünkben tesco van, a hentespultot pl. kifejezetten kedvelem, de nagyon sok minden van, amivel nem vagyok kibékülve.

Előzmény: Mesrine (18996)
Mesrine Creative Commons License 2017.09.12 0 0 18997

Mondjuk igazad van...

Előzmény: lufi77 (18995)
Mesrine Creative Commons License 2017.09.12 0 0 18996

Kit érdekel az MGE honlap? Ott járok nap mint nap, csak látom már mi van ott.

Voltam vásárolni, és most direkt megnéztem. Hát jó ha 80 féle bor van a Lidl-ben (ebbe beleszámoltam a raklapos koccintós, stb, borokat is), a javarésze hát minden, csak nem minőségi.

"A Varga pincészet borát arra hoztam neked példának, hogy alapvető kereskedői hibák vannak a teszkónál. Ugyanazt árulják, drágábban, és sokszor romlottan."

Az általad említett márkatermék Varga, meg sima olaszrizling, nem gyöngyöző bor, 499-ért, az olcsóbb borok meg mind Weinhaus, ami aztán minden csak nem minőség. Az import borok nagyrésze olasz bor, 3 féle tokaji van, Hilltop 1 féle, az is olcsóbb kategória, a többi meg ilyen noname fene tudja milyen bor.

A Lidl bor választék egy kalap szar a Tescohoz képest, már bocs. Ezzel a sokszor romlott szöveget meg hagyjuk már...  mese.

Előzmény: Mr Reacher (18991)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!